Arsız Kayınvalide ve Umursamaz Görümce ile başetmenin yolları?

İnan onu da denedim. İşim var dedim çıktım evden, akşama kadar gelmedim. Yada işim var dedim odaya çekildim kapattım kapıyı. O durumda da "sen işlerini hallet kızım, biz varız diye çekinme rahat ol" diyorlar! Ne yapsam anlamıyorlar-anlamazlıktan geliyorlar.

Benim korkumda o. Eşim askere gitmedi o gidince gelirler kalırlar benle yada çocuk olsa hiç gitmezler diye ödüm kopuyor!

offf ne kadar sıkıntılı bir durum ya :KK43:

orda cevap vermediğin iyi olmuş çünkü dediğin gibio kadar kişinin içinde laf sokan sen olsan göze batacaksın. mesela size geldiğinde iş yapması için yardım istersin, o da ben misafirim derse. anne biz aileyiz misafirlik olmaz artık bana yardım et tek başıma youluyorum filan diye konuşursun...

yardım etmesine ediyor, hatta mecbur bırakıyorum ben. Onu sen nasıl yapıyordun? Bunu sen yap, ben de şunu yapayım diye iş söylüyorum. O konuda bir sorun yok da sorun şu alttan alttan söylediği laflarda, imalarında. Onun da cevabını vereceğim zamanı biliyorum ama uyanık ne derse hep herkesin içindeyken diyor. Mesela tek başımıza olsak da "aa kar yağarsa biz gidemeyiz" dese "ne fark eder anne otobüslerin kar lastiği var" fln derim:KK1: Ama gidiyor herkesin içinde söylüyor. O zaman da aynı cevabı versem kötü gelin ilan edilmem çok daha kolay olacak diye susuyorum. Baş başa kalacağımız zamanı bekliyorum:KK9:

Son düzenleme:
Allah yardımcın olsun. Kayınvalıdenın uzakta ve mumkunse sık sık gelmeyenı makbul. yenı evlı yada degıl o kadar uzun sure kalması ayıp kendısıne kayınvalıdesı boye mı yapmıs acaba. kızları ogulları farketmez kı her seferınde senın tepende bıtmelerı. annem gelecek bır ıkı uc tamam ama yanı. erkek annelerı dogurduklarını padısah falan mı sanıyorlar anlamıyorum. bır onlar doguruyor kız annelerı kole dogurup buyutuyorlar sankı. valla kayınvalıdem gelsın asla gelmesın demem ama ev benım cocuguda benım kusura bakmasın. hıc muhattap olmam oglu gereklı cevabı verır bıdaha da ozur dıleye dıleye cıkar evımden. ben anne evıne gıdınce uzun sure kalınca rahatsız oluyorum mıllet ne genıs. herkes calısıyo ekmek parası pesınde bır ıkı tabak yıkayıver dımı. allahtan o yonden sanslıyım ama senınkıde su kacırmıs kulaga canım kusura bakma.

neysekı esın destek verıyor sana. alıp karsına konus bence yada calısmıyosan ıs bak kendıne. ancak oyle kurtulursun

Allah yardımcın olsun. Kayınvalıdenın uzakta ve mumkunse sık sık gelmeyenı makbul. yenı evlı yada degıl o kadar uzun sure kalması ayıp kendısıne kayınvalıdesı boye mı yapmıs acaba. kızları ogulları farketmez kı her seferınde senın tepende bıtmelerı. annem gelecek bır ıkı uc tamam ama yanı. erkek annelerı dogurduklarını padısah falan mı sanıyorlar anlamıyorum. bır onlar doguruyor kız annelerı kole dogurup buyutuyorlar sankı. valla kayınvalıdem gelsın asla gelmesın demem ama ev benım cocuguda benım kusura bakmasın. hıc muhattap olmam oglu gereklı cevabı verır bıdaha da ozur dıleye dıleye cıkar evımden. ben anne evıne gıdınce uzun sure kalınca rahatsız oluyorum mıllet ne genıs. herkes calısıyo ekmek parası pesınde bır ıkı tabak yıkayıver dımı. allahtan o yonden sanslıyım ama senınkıde su kacırmıs kulaga canım kusura bakma.

neysekı esın destek verıyor sana. alıp karsına konus bence yada calısmıyosan ıs bak kendıne. ancak oyle kurtulursun

En doğru kelimeyi bulmuşsunuz: "GENİŞ!" Ben şu an çalışmıyorum ama çalışsamda farkeden birşey olmaz. Hatta geçen yıl çalışıyordum, sen işine git biz yemek yaparız hem sen gelene kadar diyorlardı:) Hiç evde kimse yok, napalım biz burda. Neden kalıyoruzki dönelim? diye bir düşünce yok. Boş evi bekleyebilirler akşama kadar. Boş evi dağıtabilir-batırabilirler:) Birde ilk zamanlar sinir olurdum orası dağılmış, burası kirlenmiş diye. Şimdi koyverdim gitti:) Onlar gelecek diye temizlik fln yapardım. Şimdi ev batmış olsun bir yeri bile geçip de silmiyorum nasılsa daha beter batacak diye:) Tek tesellim 10gün-15gün sonra da olsa gidecekler, o zamana kadar biraz pis kalsa ölmem diyorum:KK1: Ki hani ondan rahatsız oldukları da yok gerçi. Hatta daha rahat ederler belki-kendileri alışkın olduları için:KK1: Aman çözümü yok, varsa da zor bir durum...

En doğru kelimeyi bulmuşsunuz: "GENİŞ!" Ben şu an çalışmıyorum ama çalışsamda farkeden birşey olmaz. Hatta geçen yıl çalışıyordum, sen işine git biz yemek yaparız hem sen gelene kadar diyorlardı:) Hiç evde kimse yok, napalım biz burda. Neden kalıyoruzki dönelim? diye bir düşünce yok. Boş evi bekleyebilirler akşama kadar. Boş evi dağıtabilir-batırabilirler:) Birde ilk zamanlar sinir olurdum orası dağılmış, burası kirlenmiş diye. Şimdi koyverdim gitti:) Onlar gelecek diye temizlik fln yapardım. Şimdi ev batmış olsun bir yeri bile geçip de silmiyorum nasılsa daha beter batacak diye:) Tek tesellim 10gün-15gün sonra da olsa gidecekler, o zamana kadar biraz pis kalsa ölmem diyorum:KK1: Ki hani ondan rahatsız oldukları da yok gerçi. Hatta daha rahat ederler belki-kendileri alışkın olduları için:KK1: Aman çözümü yok, varsa da zor bir durum...

CNm geçmişi okuyamadım en son görümcende bırakmıştınız kv deni noldu? geri geldimi size? aramıyordunz herhalde arayıp konuştunuz mu sonradan?

Son düzenleme:
CNm geçmişi okuyamadım en son görümcende bırakmıştınız kv deni noldu? geri geldimi size? aramıyordunz herhalde arayıp konuştunuz mu sonradan?

geldiler, görümceyle birlikte. Ben hiç aramamıştım bugün de. Akşam üstü "napıyorsun, ne ediyorsun o tarafta işimiz vardı" dediler, geldiler şimdi. Geldiler soğuk davrandım KVye ve çok komik şekilde konuşmaya çalışıyor ben konuşmadığım için. Onu bunu soruyor "bu şöylemi, bu böylemi" diye. Sadece tek kelime cevaplar veriyorum. Sonra görümce-kv salonda oturuyordu, ben de masayı hazırlıyordum son işler, artık tam oturcam. Salona bir girdim ki görümce annesine "siz napmaya karar verdiniz anne" dedi. KVde de "bilmem ki yarın akşam gideriz herhalde" dedi KVde de. Bende hiiiiiç duymazlıktan geldim gittim mutfağa:KK52: Güüüüünlerdir birlikteler evde konuşmamışlar da gelmişler burda konuşuyorlar. Bana duyurmak için olduğu hiç belli değil dimi?:)

bence size gelecekerini her söylediklerinde aa anne aslında bizde ne zamandır ablamla görüşmüyorduk siz gemişken bizde abama gidelim de ve onları görümcene götür :) birde aynı şehirde yaşasalar daha rahat olmazmı en azından yatıya kalamazlar. ki yatılı kalmaları her gün görüşmekten daha zor bence

bence size gelecekerini her söylediklerinde aa anne aslında bizde ne zamandır ablamla görüşmüyorduk siz gemişken bizde abama gidelim de ve onları görümcene götür :) birde aynı şehirde yaşasalar daha rahat olmazmı en azından yatıya kalamazlar. ki yatılı kalmaları her gün görüşmekten daha zor bence

öyle desem cevap ne biliyormusun? "Ha iyi o zaman dur arayalım da onlar da gelsin akşama buraya":) Ben alt edemem o konuda! Bir de bu şehre taşınsalar kesinlikle daha kötü. Her haftasonu görüşmemiz gerekiyor gibi bir duruma gelebilir. Ya da durup durup şimdi ta oralardan buraya gelmek için buldukları bahanelerden daha çoğunu bize gelmek için de bulurlar. Aynı şehirde olunca kalmazlar mı sanıyorsunuz? Gelip daha yemekten sonra uyuya kalırlar:) Neyse sabah gidelim derler. Ctesi gelseler pazarımız da öyle öyle gider. Aman Allah korusun, hayali bile kötü:)

X