Artık et yiyemiyorum

O bahsettiğiniz tat proteinden oluyor, bende hoşlanmıyorum fakat baharatlarla bastırıyorum o tadı ve kokuyu. Hatta kekte bile yumurta sevmem, bu yüzden çareyi hindistan cevizi yağı eklemekte buldum. Yumurtanın kokusunu bastıriyor gerçekten 🤭

Bir kaç yıl önce et yerken boğazıma takılması sonucu bende yasadım maleaef bu durumu, arkasından gelen mide bulantısıyla öbür tarafa doğru gittim geldim sanki o kadar kötüydü :olamaz: daha sonrasında hic bir sekilde kırmızı et yada tavuk tüketemedim bir süre hatta süt yoğurt vb hayvansal gıdaları bırakın ağzıma sürmek kokularını alsam kötü oluyordum asırı hassaslamıstım, bir süre böyle devam etti, bir gün dışarda sevdiğim bir cafede tesadüfen ve büyük ısrarlar sonucu köfte yememle biranda yendim bu durumu

Hamilelikte bana oldu aynisi bir gun tavuk yerken.. oglum 15 aylik o gunden beri ilk kez 1 ay once yiyebildim tekrar
Bir anda olup bir anda gecti

Benim eşim de böyle sizin gibi aşırı tıksınıyor. Et, tavuk ve balık yemiyor. Yiyemiyor. Bunların suyu ile pişmiş herhangi bir şey de yiyemiyor. En kötüsü de tavuk. Kendisi Et yemese de yanında birisi et yerse sorun olmuyor ama yanında tavuk yenmesine tahammül edemiyor, hemen midesi bulanıyor. Balık da bütün halde (kafası üzerine) sofraya gelirse midesi bulanıyor. Eşimde bu durumu ne tetikledi bilmiyorum. Soruyorum "bilmiyorum" diyor anlatmıyor. Eşim sadece çok baharatlı ve bol harçlı köfte yiyebiliyor, ya da çok baharatlı acılı Adana kebap ama çok iyi pişmiş olması şartı ile. Bir de çok baharatlı sucuk yiyebiliyor. Yani o kadar baharatlı olacak ki et olduğu belli olmayacak. İlginçtir ki B12 değerleri, çinko vs gayet normal çıkıyor kan tahlillerinde. Sağlık açısından bir sorun değil, vejeteryanlar da sağlıklı beslenebiliyorlar sonuçta. Siz dert ediyorsanız böyle çok bol baharatlı köfte vb deneyebilirsiniz. Zamanla geçer herhalde. Ben de mesela et, köfte ya da kıymalı şeyleri bol kekik olmadan yiyemem ama bol kekik olursa severim yani.

Sanırım keçi etiydi o ilk kokan

Et yiyen biri olarak keçi etini ömrümde yemedim bi defa cocukken pişirildiginde kokusunu duydum hala ne kadar hosuma gitmedigi aklimda, agzima lokma koymamistim. Keçi, koyun eti zaten kokar ve bu yuzden pek tercih edilmez. Dogal yani...

Ayyyy benim annem paçadan yapıyor bir de. Baya tencerede ayak kaynatıyor çorbasını yapıp içiyor 🤢🤢 ondan sonra ahtapot yiyen çinlilere iyyyyy diyor 😂 anne dedim kaç para bir kolajen 😂 geçen ona kolajen alayim dedim güvenemedim zibilyon tane marka var.
Yeri gelmişken varsa kolajen tavsiyelerinizi alırım kızlar zibilyon tane marka var, cok fazla sahtesi çıkmış güvenilir ve faydalı bir marka önerisi olan varsa cok sevinicem
Ay reklam olmayacaksa bende yazayım, amerikadan ben getiriyorum neocell vital marka kolajenleri toz getiriyorum daha çok. Kutusunda kapalı bi şekilde ulastiriyorum isteyenlere ayda 2 3 kez amerika oluyor gitmişken alıp geliyorum iste🥰
Sevgili konu sahibi bence psikoljik , ufak ufak denemelerle dışarıdan vs yenebilirisn❣

Ay reklam olmayacaksa bende yazayım, amerikadan ben getiriyorum neocell vital marka kolajenleri toz getiriyorum daha çok. Kutusunda kapalı bi şekilde ulastiriyorum isteyenlere ayda 2 3 kez amerika oluyor gitmişken alıp geliyorum iste🥰
Sevgili konu sahibi bence psikoljik , ufak ufak denemelerle dışarıdan vs yenebilirisn❣
Özelden yazıyorum

2 sene yiyemedim.
Bazen zorla 1-2 köfte yiyordum.
Açıklamam mantıklı gelmese de vejetaryen arkadaşımdan etkilendiğimi düşünüyorum.
Sizinki normal geldi, tiksinmişsiniz işte.

X