Artik kendimden nefret ediyorum.

Camille_claudel

Guru
Kayıtlı Üye
29 Mart 2012
1.667
1.719
Merhaba arkadaslar,

Gün gecmiyor ki bozuk olan psikolojimi gelip birisi daha baltalamasin.

Konuya nasil baslayacagimi da bilemiyorum ama toparlamaya calisicam.

Dun bir tanidikla konusurken eski bir is arkadasindan bahsetti. Bahsederken de yuzunu burusturup, bir de gorsen su kadar boyu var( eliyle gostererek), ufacik tefecik bir de pabuc kadar dili var dedi. Ben oracikta dondum kaldim cunku tiksinerek anlattigi boya ve bedene ben de sahibim. Dolayli yoldan da olsa asagilanmis hissediyorum.

1.53 boya 45 kiloyum ve son yillarda gercek bir mobbinge maruz kaliyorum. Ondan oncesinde boyumla, kendimle gayet barisiktim ama artik gercekten yildim.

Mesela gozlerime, saclarima iltifat alirim. Utanarak soyluyorum ama bedenimi de begeniyorum. Makyajsiz sokaga cikabilirim, kaslarim kirpiklerim belirgindir aslinda. Burnum daha ufak olabilirdi ya da agzim ama coook rahatsiz degilim. Ve bunlari sifira indiren, silen sey ne biliyor musunuz? BOYUM. Kendimi dunyanin en igrenc insani gibi hissediyorum. Tum iyi yonlerimi hice saydiran bir ozellige sahibim. Artik giyinmek, kendime bakmak dahi istemiyorum.

Yasadiklarimdan biraz daha ornek vermem gerekirse:

- staj yaparken bir kiz arkadasim: boyun ne kadar ufak, cocuk bisikletine binsen siritmazsin, burdaki cocuklar sana bakmaz, karpuz kol giyme sana yakismaz

- is yerinde calistigim kadin: zaten su kadar boyun var neden kambur duruyosun? Su kadar var misin o kadar bile yoksundur? Ve bilimum hakaretler

- muhtesem kuzenimi eklemeyi unutmusum: boyun ne kadar kisa, yarin hamile kalsan ne olursun kimbilir? Sen boyle zayif kalamazsim boyun yok? Bir de benim uzerimden ornek verir yuzunu burusturarak( boyu onun kadar diye)

- erkek bir arkadas: ne kadar kisasin sana bakan olmaz?! Araba kullanabiliyor musun? Bu halinle napmayi dusunuyorsun? Gibi daha nice igrenc laflar.

Tabii ki hepsini hayatimdan cikardim ta ki basta anlattigim arkadasa kadar. Dunden beri kendimi yine bataklikta hissediyorum. O yuzunu burusturmasi igrenmesi gozumun onunden gitmiyor. Ileride cocugumun olmasini dahi istemiyorum beni yargilamasin diye. O kadar dusunun.

Buraya neden yazdim bilmiyorum. Buradan baska anlatabilecegim, icimi acabilecegim birisi de yok.

Son düzenleme:
Bu bahsettigim kadinla bir sure daha gorusmek zorundayim, ama hic icimden gelmiyor. Sizce kirildigimi soylemeli miyim yoksa is bitince sessizden hayatimdan cikariyim mi?

Boyu uzun olana deve de boy var derler inci gibi dişi olana karanlıkta ışık olursun derler evet deriz bize kimseyi begendiremezsin ağzınla kuş tutsan yaranamazsın neden mi çünkü biz edepsiz konuşmayı bilmeyen bedevi kabile reisiyiz
Sizin yerinizde olsam direk ilişkiyi keseri çelik den güle güle sana şarkısını söylerim

Ya bu erkek arkadas dedigin nikahina mi alacak seni ne ölcmus arkadas ,alaýina size ne kardesim desene kuzum

Ayrica NBA oyuncularimi kemdileri? Yoo... hos olsalar kac yazar ...klasik ama gercek kadinda boy onemli degildir

Bol kisisel gelisim okusunlar kendilerinden memnun degiler ayni oranda herseyi kusurlu goruyorlar e buna ne yapacaksim ver cevabini sussunlar ,ne munasebet ya seviyeye gel

Boyu uzun olana deve de boy var derler inci gibi dişi olana karanlıkta ışık olursun derler evet deriz bize kimseyi begendiremezsin ağzınla kuş tutsan yaranamazsın neden mi çünkü biz edepsiz konuşmayı bilmeyen bedevi kabile reisiyiz
Sizin yerinizde olsam direk ilişkiyi keseri çelik den güle güle sana şarkısını söylerim

Haklisiniz ama boyum uzerinden o kadar cok asagilandim ki bence uzun olsam deve demezler miydi diye dusunuyorum.

Beden sagligim cok sukur yerinde ama ruh sagligim maalesef.
Ruh sağlığı onun bunun lüzumsuz laflarını takarsanız iyi olmaz tabiki

Ya bir engeliniz olsaydı tada başka bir saglik sorunun o yüzden şükret keyfine bak

Kendinle barışık ol

Hem yaşınız kaç olursa olsun minyon tipler hep genç kalır ne guzel iste:KK66:

Ya bu erkek arkadas dedigin nikahina mi alacak seni ne ölcmus arkadas ,size ne kardesim desene kuzum

Ayrica NBA oyuncularimi kemdileri? Yoo... hos olsalar kac yazar ...klasik ama gercek kadinda boy onemli degildir

Bol kisisel gelisim okusunlar kendilerinden memnun degiler ayni oranda herseyi kusurlu goruyorlar e buna ne yapacaksim ver cevabini sussunlar ,ne munasebet ya seviyeye gel

Hayatimdan cikardim zaten ama soyledikleri hala benimle. Bir de unutur gibi oluyorum bir baska densiz gelip ustune ekliyor bu sefer digerlerini de hatirliyorum.

Aman boş verin... Bana da çoğunluk çok zayıfsın der. Hep öneri verirler kilo al, kilo al. Ha tamam tamam. Hiç takmam, çünki kendimi böyle seviyorum. Başkalarının ne dediği kimin umurunda ki? Benden zayıf olup bana kilo al sıskasın diyen bile oldu, sadece güldüm anladı kendisi 😂😂 boyu 1.45 bile olmayan sınıf arkadaşım vardı. Topuklu bile giymiyordu, cıvıl cıvıl gülen, eğlenceli bir kızdı, kendisi bazen kendi boyuna takılıyordu. Yani önemli olan kendinizi siz kabul edin, barışık olun başkaları konuşmak için mutlaka bir şey bulur

Ne güzel işte ya hu karamürsel sepeti gibi minicik ufacık olmak ve dahi bodur tavukherdaim genc görünür.
Çok uzun değil 170 boyum, türlü türlü huyum var.
Dediğim gibi çok uzun olmasam da ortalamaya göre hep bir tık uzundum ve tamamen genetik özelliklerden dolayı da kilolu demeyelim de iri kemikliyiz. ( sulak memleket çocuğu :))
Bu boyda olmayı hç sevmedim, bazen travmatik bir şekilde dezavantaj oldu.
40 küsür yaşımdayım bir fırsat sunulsa yeminle boyumu küçültürdüm.

Benim boyum da 174.Neler diyorlar neler...boş laf oldu mu millet ağzını çok güzel açıyor.Ben de mesela ufak tefek olmayı isterdim.Ama önemli olan kendimizle barışık olmak.Etraf her zaman her şeye konuşmak için eleştiri buluyor.Kulaklarınızı tıkayın.

Canım benim boyum 1.49😁 kimse gecipte benim boyumla dalga geçemez sen bence buna izin veriyorsun. Kısa boylu olmak senin gözünde buyutugun kadar kotu bişey değil. Ben boyumu çok seviyorum iş yerinde kimsenin giremediği yerlere giriyorum onlarda şaşırıp kız nasıl girdin diyorlar bende ben küçük bir insanım diyorum ve gülüp geçiyorum bence kendine fazla yukleniyorsun.

1.70 in üzerindeyim hiç de bir yararını gormedim boyumun. Aksine sunseaaa hadi gel şunu al tepeden şunu da koy da cabası .Sağlıklı iseniz niye bunu bu kadar dert ediyorsunuz ki .Ben sizin boyunuzda olmak isterdim mesela hep mini etek falan giyerdim 🙈

Hayatimdan cikardim zaten ama soyledikleri hala benimle. Bir de unutur gibi oluyorum bir baska densiz gelip ustune ekliyor bu sefer digerlerini de hatirliyorum.
Kendine toplu eziyet diyorsun yani bu kadar onemli onlarin sozleri? kim ki onlar ?kusur her zaman arayandadir kendinden memnun olmayan seni beni mi begenecek ayrica moral icin soylemiyorum falat cok begeniliyor o boylardaki kizlar, hic sosyal medyada denk gelmedin sanirim 1.70 ustu kizlar bacimizdir vs diye geyigi doner sık sık

X