artık son haftalar;bebişe kilo aldırmam lazım ama nasıl

hicransarp

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2008
5
0
42
bugün doktordaydım oğlum 33 haftalık ama 1800 gr :KK43:canım çok sıkıldı ona nasıl kilo aldırabilirim?15 gün sonra tekrar doktor görmek istiyo o zamana kadar biraz kilo alsın yaaa:KK43:

canım üzülme bence... ben 34+2 de gittim en son 2000 gr geldi yavrucum.... normal kilosu dedi doktor... yani seninkide normal... üzme kendini... tombul değil sağlıklı olması önemli.... sevgilerimle......:nazar:a.s.

ya saglikli olsun önemli olan!

makarnayla tavuga giris o zaman sen bak nasil sisersin :eek:))))

benim 33+0 haftamda 2300 gram dı bugun 34 hftalık oldu baklım haftaya kontrolumde kac kılo olck oglusum

mutlaka muz yiyebildiğin kadar
her sabah 1 yumurta
gece yatmadan süt
gece tuvalete kalkınca 1 bardak daha süt
light iç hem kilo yapmaz :)
benimki çok zayıftı 1 ay önceki kontrolümde iri bebek olcak dedi maşallah bebişime
bakalım yarın kontrol var ne diyecek doktor
bide meyveyi bol ye
ben gündüz pek bişe yiyemiyorum çalışınca ama gece yatana kadar meyve yiyorum elma kivi portakal mandalina vs.
bide et suyu iyi gelirmiş
ama yine de bebeğin kilosu iyi sıkma canını kilodan ziyade sağlığı önemli nice zayıf bebekler doğumdan hemen sonra daha çabuk kilo alıyolar
arkadaş 40. haftayı doldurmuştu ama çok zayıf doğurdu
2 ay sonra bebeğe doktoru obez teşhisi koydu ve belli saatlarde emzirmesini söyledi
yanı doğum kilosu sağlık belirtisi değil

canım kendini üzme. benim oğlumda kilo ve boy bakımından önde gidiyo. 33 haftalık olduğu halde 2,5 kg. bende neden fazla diye telaşlanmıştım. ama doktorum onun kilosunun benim yediklerimle alakalı olmadığını söyledi. sen çokta yesen az da yesen onu ilgilendirmiyo dedi. o yüzden hiç stres yapma kendine.önemli olan sağlıklı olması. ben 2 kilo 300 gr. doğmuşum mesela. ama maşallah turp gibiyim şimdi. bebekliğimdede hiçbir hasatlıkla sorunla karşılaşmamışım. :))) dert etme. :)

bebeğin kilosu haftasına göre gayet normal geldi bana.... zaten o haftadan sonra kilo alma olayı hızlanıyo bebekte... sen her kontrolden sonra kilosunu yaz.. ne kadar hızlı arttığını görelim bakalım:)

Merhabalar, araniza yeni katildim, 31+ 4 gunluk hamileyim benimki tup bebek dun doktor kontrolum vardi 1909 gr cikti acaba normalmi kilosu doktorum bebegin hrseyinin normal oldugunu soyledi.Ama ben genede endiseleniyorum,

Interentten hafta,hafta gebelik bolumlerine bakiyorum ama, ordaki veriler benim bebegimin bayagi ustunde endisem bu yuzden. Ordaki haftalik bebek kilosuyla ilgili kriterler tahminimi yoksa normalde olmasi gereken kilolarmi lutfen tecrubeli anneler yardimci olursaniz cok sevinirim tesekkurler...

bak canum ben 34 haftalıkken gitiim bebişim masallah 2.650 idi dktr ne yedirdin böle dedi.. sayayım
hersabah ac karınla bir bardak ılık süt
1 yumurta sart
mutlaka hergün 2 meyve muz özellikle
haftada 2 veya 3 kez tavuk veya kırmızı et
haftada 3 4 kez brokoli salatası
asırı su içiyorum
yoğurt bol yiyorum yemeklerle
geriside bildin sebze yemekleri makarna pilav baklagiller
ama brokolinin cok faydası var direk folik asid beyin ve vücüt gelişimi

Merhabalar uzun süredir yazılmamış yorum.. Ama ben de telaşlandım. 33. Haftadayım bebek 1650 gram. Doktor herkesin bünyesi farklı dedi. Üzüldüm. Herkesin en az 1800. Ben iki haftada iki kilo almışım bebek sadece 200 gr. Aynı durumda olan var mı? Lütfen yorum

Merhaba 34 haftalik hamileyim ve bebegim 2262 gr normal mi doguma kadar kac kilo olur fikriniz varmi cok merak ediyorum

bugün doktordaydım oğlum 33 haftalık ama 1800 gr :KK43:canım çok sıkıldı ona nasıl kilo aldırabilirim?15 gün sonra tekrar doktor görmek istiyo o zamana kadar biraz kilo alsın yaaa:KK43:
Cnm tavuk kırmızı et kağan Kocatepe beyin önerisi illahi kilo alsin istiyorsanız protein alımıni artırın bebek son zamanlarda en çok kilo alıyormuş yumurta muz tavuk kırmızı et fazla fazla ye

X