Artik yasamanin bir anlami yok. Ben bu kadar kotu bir kadinmiyim ki anne olmak hakkim

Evlilik dışı cinselliğe iyi gözle bakmıyorum. Erkek için psikolojik yıkım olduğuna şahit oldum. Mantık, eğitim v.s. bu psikoloji karşısında çaresiz kalıyor. Bu nedenle bu konuda "bizim bedenimiz","cinsellik haktır","onlarda yapıyor" gibi gibi cümleler kuramayacağım.
Ama konu sahibinin kurduğu cümlelerde çok abartılı. Bir kadının bu cümleleri duysa bile yazabileceğini ve hala bu kişiyle (zorunluluk hali dışında) bir arada olabileceğine inanmıyorum.
Bir kadının kendine bunu yaptırması hepsinden daha büyük bir hata.

merhaba;
cevap yazarken bu kadar zorlandıgımı hatırlamıyorum hatta hungur hungur aglamak istiyorum.
ben de tam cocuga hazırım artık hamile kalabilirim derken esim benden cocuk istemiyor ve daha otesi bosanmak istiyor. 2 yılımız dolmadan bunları yasamak beni...
neyse beni bosverelim.
ben diger arkadaslar gibi ayrıl bırak git demeyecegim. donem donem kadınlar yada erkekler hayatlarında hata yapabilirler.
kocanın gercekten soylediklerinde samimi oldugunu ve maalesef bir cıkmaza dustugunu dusunuyorum. sana olan askı ve sevgisi bukadar buyuk olmasa ofkeside bukadar buyuk olmazdı... emin ol.
Dururst bir kadın olmanı taktir ediyorum ve boyle delikanlı kadınlardan cok yok emin ol. durust olan kazanır, hayatı ve kendisine saygıyı kazanır, gercegi kazanır.
Esinin yardıma ihtiyacı var... bu dusuncelerini ne tetikliyor yada tetikledi bilmiyorum.... ama bir gaflete dusmus. senden bosanmak istemedigi kesin ve senin bosanma teklifinden ici oyle yanıyor ki senin icini yakacak en kotu seyi soyleyip tehdit ediyor.
Bana sorarsan seni yorucu bir donem bekliyor ama madem aranızda boyle bir sevgi var ve iciniz acıyor ayrılmak alternatifini evet ertele ama ne olacagını bekleme, izleme. Hemen bireysel bir yardım al ki esine nasıl yaklasman gerektigini nasıl iletisim kurman gerektigini yada dogru iletisim yolunu bul. bir daha bosanmaktanda bahsetme.
(Bu arada kocanın cekindigi sey bosanma safhasında gecerli onemli nedenler sunmazsa gunah kecisinin kendi olacagını biliyor ve inan erkek icin hesap vermek cok zor, iki aileye birden. cunku sunu farkındaki iki ailede gul gibi 4 / 4 luk kız verdik/aldık niye ayrılıyorsunuz diye sorar ve ustune gider hatta kız ailesinin ofkesi daha buyuk olur. bunlarla yuzlesmek istemior... haklı yada haksız oldugunu savunmuyotum ne olur yanlıs anlama ama onun durumunu anlatıyorum. )
neyse bu gaflet halleri... lutfen bir danısmandan yardım al nasıl bir yol izlemen gerektigine dair. birdaha bu konu acılırsa sakın eskilerden bahsetme (aslında hic ayrıntı bilgi vermesen daha iyiymis vakti zamnaında)onlar ne icimde ne zihnimde de. ben butun gercekligi senle yasadım ve alnım ak de. cok fazla savunmada yapma cunku suclayan hep o ve savunan sen olursun gittikce haklılıgını korukleyecek..sen boyle rahat guclu durdukca o sorunun kendide oldugunu dusunmeye baslayabilir ama lutfen sende sabırlı ol. Bir sure sonra belkide o yardım almak isteyecek bir uzmandan.
Bende 30 larında bir kadın olarak cocuk sahibi olmayı geciktirmek istemiorum. Sevdigim adamdan bir an once cocuk yapıp ailemi buyutmek ve farklı bir boyuta gecmek istiyorum ve telasını anlıyorum. ne olur bu telası dusunme... yoksa yanlıs yaparsın. daha yıkıcı olur ve kontrolunu kaybedersin. sen delikanlı bir kadınsın bu durumun ustesinden gelebilecegine inanıyorum.
Sana gelince , hepimizin icinde keskeler var herkes ilk esi ile birlikte bu ilk deneyimi yasamak ister kimine kısmet kimene degil. Sen neticede ozamanki duyguların bakıs acın hissettiklerin askın ile bunu yapmıssın. bedenini hoyratca kullanan bir kadın olmamıssın. Bu nedenle kendini suclama asla ve asla. bu surec onun sınavı senin degil umarım bilinc duzeyi yukselir ve askınızı sevginizi bu salak sacma takıntılara kurban etmeden askınızı yasar ve yavrunuzu dunyaya getirirsiniz...

Ne yazıkkı olay kadında bitiyor bu durumlarda. Eğer kadın, kocası sen çocuğuma layık bir anne olamazsın dediğinde o zaman sanada iyi bir eş olamam. Ben buyum, ben yaşadıklarımla, hayatıma giren insanlarla varım, beni de o zaman eşin olarak kabul etme diye tavrını koysaydı olay bu noktalara ulaşmazdı. Siz güçlüyseniz karşınızdaki size saygı duyar ama ne zamanki güçsüz olursunuz işte o zaman eşinizde olsa sizi ezer.
O yüzden kadınlar geçmişte yaşadıklarından pişman olmamalı ve bununla ilgili olumsuz bir görüşe de bu benim hayatım o zaman böyle hissediyordum ve yaşadım deyip bu konunun açılmasına bile izin vermemeli bence.
Birde erkekler için bu kadar legalken cinsellik kadın için niye olmasın. Aynı ihtiyaclar kadın içinde geçerli. Sevdiği adamla beraber olmuş sonra bişeyler iyi gitmemiş ayrılmışlar,kime ne bundan.
O yüzden size nacizane tavsiyem güçlü olun, güçlü olun ki kocanız dahi sizi ezemesin.

Eşim olacak insan bana bunları söyleyecek ve ben kenarda öyle kalacağım yok öyle bir dünya.Zamanında yaşamak istemişsin yaşamışsın ve bilerek bu halin ile kabul etmiş ise şimdi neyin tantanası bu ? Şükür etmesi lazım senin gibi dürüst birini bulduğu için isteseydin diktirir keklerdin o hala bakire sanırdı.

İş kadında bitiyor sen yaşadıklarının arkasında duramazsan böyle ezilirsin tabi. Şimdi en büyük korku boşanma sırasında ailem bunu öğrenmesin...

Oncelikle herkese merhaba. Bu benim burdaki ilk mesajim. Aslinda ozelimi boyle yerlerde paylasmak en son yapacagim seydir ama internette beni bu denli kahreden sorunla ilgili aramalar yaparken bu siteyei buldum ve zaten oncesinde de varligini biliyordum bu sitenin. Hemcinslerimden yardim ve telkin istiyorum lutfen elinizden geldigince yarimci olun bana. Bu ne kadar ise yarar bilmiyorum ama denemekten baskada carem kalmadi.
Son birkac haftadir hayat gercekten cok kotu benim icin ve nolur bana biraz telkin verin. Aslinda imla kurallari ve duzgun cumle kurma hususunda cok iyiyim ancak simdi kelimeleri bile zar zor toparliyorum. 32 yasinda 3 yillik evli bir kadinim esimle severek evlendik ve esim 34 yasinda benden once hayatinda sadece bir kisi olmus ve o kisiyi de cok iyi tanidigimdan oturu aralarinda cinsellik gibi birseyin yasanmadigini cok iyi biliyorum. Zaten esim cok utangac ve sikilgan ve bundan dolayi eski sevgilisini sadece alnindan opup bagrina basmakla yetinmis yani daha fazlasini o an asla dusunmemis herseyin bir zamani var demis. Ama o kisi yurtdisina yerlesince ayrilmak zorunda kalmislar. Benim ise esimden once halen pismanligini hissettigim ve birisi nisanlimla olan iki iliskim oldu ve maalesef bu iki iliskide de cinselligi tum sinirlariyla da yasadim. Ancak tum bunlari evlenmeden once esime anlattim cok uzulmesine ragmen beni cok sevdigi icin kabullendi ve halende cok sevdigine eminim. Ancak evlendikten sonra bazi dusunceleri tamamiyle degisti. Beni kendime saygisizlik yapmakla, degersizlestirmekle sucluyor bunu dile geitmesede gozlerinden anlasiliyor yani oyle goruyor beni. Bir tarafta eski kiz arkadasinin sadece anlini opup bagrina basan bir erkek ote yanda eski erkek arkadaslarinin her ikisiylede cinselligi yasamis ben. Soyleyecek sozum yok esime karsi ve onunda su an cok kotu bir durumun icinde oldugunu biliyorum bir yandan beni cok sevip asla vazgecmek istememesi ote yandan yaptigim hatalarla ayagima bagladigim pranganin bir ucunu kendi ayagina baglayip bu durumla yasamaya calismasi. En buyuk sorunum ise ben artik anne olmak istiyorum ve esimin cocuk isteginin bendekinden kat be kat daha fazla oldugunu biliyorum. Nerde bir cocuk gorse kendi cocuguymus gibi alip sevmesi ve ona sirlarimi aciklamadan once cocuk yapma konusunda ki istegini, hevesini bana detayli anlatmasi, cocuk kelimesi dahi gecince gozlerinin parlamasi onun cocuklara karsi nasil hassas bir yapida oldugunu bilmemi sagliyor. Fakat cinsellik durumumu acikladiktan sonra bir daha asla ne flort ne de evlilik sonrasi cocukla ilgili tek kelime etmedi. Bunun ilk baslarda farkinda degildim ama simdi herseyi cok daha net biliyorum. Esim maalesef benden cocuk sahibi olmak istemiyor ve bunu tum detaylariyla bir kac gun once biraz ickili iken dile getirdi. Soylediklerini aynen aktariyorum: ''Cocuk dogurmaktan degil, anne olabilmekten bahsediyorum. Eger zamaninda gelecegini dusunerek hareket etseydin simdi sen cok mutlu bir anne ve bende cocuguna sarilip seven bir baba olacaktim. Yani Annelik vasiflarimi kaybettigimi dusunuyor. ''Herkesten once kendine sonrada ailen ve bana karsi basin one egik, cocuk sahibi oldugumuzda kendinde olmayan degerleri ona nasil vereceksin? Basini dik tutmayi kendine ve ailesine karsi utanacak, pismanlik yasamayacak seyler yapmamasini, nefsine hakim olmasini nasil ogreteceksin diye soruyor ve ben hicbir cevap veremiyorum cunku aradan yillar gecmesine ragmen halen o iki iliskinin pismanligi ve kotu izleri var ustumde utaniyorum herkesten ve herseyden ve caresiz esimin bu sorularina karsi sessiz kalmaktan baska birsey yapamiyorum cunku gercekten verecek cevap bulamiyorum. Ustelik esim universite mezunu iyi egitim almis genis sosyal cevresi olan biri. Baska bedenlere futursuzca sundugun bedeninle benim cocumu nasil kucaklayacaksin anne yuregin buna dayanir mi? Senin belki dayanir ama benim baba yuregim bunu kaldiramaz diye soyluyor bana ve buna benzer daha onlarca soru yoneltiyor. O kadar caresiz hissediyorum ki kendimi artik ben bile bu yasadiklarimi hak ettigimi dusunmeye basladim. Esimin gozlerine bakinca cocuk hasretinden yanip tutustugunu anlamak hic zor olmuyor bastirilmis bir cocuk hasretini yuzunden kolayca anlayabiliyorum. Beni cok sevdigi icin vazgecemiyor ancak bunun bedelinide cocuk sevgisinden mahrum kalarak oduyor ve bir bakima bana da odetiyor. Ona birkac kez bosanmayi onerdim ancak benim ailemi kendi ailesinden ayirtetmeksizin sevmesi, deger vermesi ve bu sebeple kendini aileme karsi sorumlu hissetmesi buna engel oluyor. Cunku eger bosanirsak ailem herseyde onu suclayacak ve esimde aileme karsi mahcubiyet yasamamak icin bosanmaya bir sartla razi oluyor: ''Eger bu evliligin bitis sebebinin ben degil senin o basini one egdirten gecmisin oldugunu soyler, herseyi acik secik onlara anlatirsan o zaman bosanalim'' diyor. Ancak maalesef ben bunu yapacak gucte hissetmiyorum kendimi. Ailem baskici degil ama bana bakis acilarinin cok fazla degisecegini ve onlarin yuzune bakamayacagimi cok iyi biliyorum. Yani esim bosanirsak butun sorumlulugun kendi ustune kalacagini ve benimde bu sayede ''sadece esinden bosanan bir kadin olup o utandigim gecmisi bu bosanma sayesinde omurboyu gizleyecegimi ve buna asla izin vermeyecegini'' soyluyor. Biz insanoglu bazi seyleri maalesef zamanindan cok cok sonra anliyoruz ve benimde burda anladigim ancak artik cok gec olan bir husus var ki: ''ister sehirli ister koylu ister universite mezunu ister ilkokul; istisnasiz butun erkekler bu bekaret olayini takiyorlar ama az ama cok. Bunu bazilari vazgecilmez kriter olarak goruyor, bazilari ise kabulleniyor; ancak iclerinde omurboyu acisini duyacagi bir yaraya donusturerek yasiyor yani kisaca hepsinin icine dert oluyor bu ama ben bunu gec anladim. Ulkemizde evlilik oncesi cinselligin bedelini maalesef biz kadinlar oduyoruz ister maddi ister manevi boyutuyla bu isin en agir faturasi bizlere cikiyor. Erkekler yasadigi cinsel iliskiden zerre kadar pismanlik duymadan bir baska insanla yeni bir baslangici rahatca yapabiliyor iken, biz kadinlar bunun diyetini oduyoruz. Kimselere soyleyemedigimiz icimizi kemiren, buyuk uzuntu ve travmalara sebep olan halleri ile yasiyoruz. Ancak bende kendi durumumdan dolayi kimseyi suclayacak halde degilim cunku ne yasadim ve yaptiysam hepsinden yine kendim sorumluyum yani insanin hayatta yasayabilecegi en buyuk kotulugu yine kendisinin yapmasi durumu ve simdi son psimanlik fayda etmiyor. Esimi cok seviyorum bana halen sahip cikmasi beni bu denli sevmesi az da olsa beni ayakta tutuyor. Meseleninn bir yuzu daha var ki esim tam 4 aydir benimle iliskiye girmiyor ve buna sebep olarakta fiziksel yorgunlugu bahane ediyor ancak cok iyi hissediyorum ki bunun da nedeni benim gecmisim. Gozlerine bakinca bunu cok iyi goruyorum. Kisilik olarak birseyleri asla saklayamaz, gizleyemez hemen belli eden bir yapiya sahiptir esim. Su an hayatta en cok istedigim sey bir cocuk ve anne olmak ama ne var ki gecmis gecmiste kalmiyor kalamiyor ve bugunume de tesir ediyor. Yasadigim durumun bir bedel odemek oldugunu ve bu bedeli odemeyi hak ettigimi dusunmeye baslayan bir kadin olarak benim gercekten anne olma vasfim kalmadi mi hanimlar? Nolur yardiminizi telkininizi benden esirmegemeyin

Allah'ın sopası yok diye bir laf vardır bilir misin! Çocuğu da o eski yattığın adamlardan birinden yaparsın artık ...

Evlenmeden önce anlatmışsınız , sizi o şekilde kabul etmiş. Son 4 aydır yakınlaşmanız yoksa ve bunu ona bağlıyorsa, ilk yıllarda neden size olumlu yaklaştı ? Ben hiç bir konuda hiç bir insanın yadırganmaması taraftarındayım. Çünkü sizde insansınız. Herkesin nefsi vardır. Her şey insanlar için. Siz zamanında dürüst olup da söylemişsiniz.
Evlilikler öyle kolay kurulmuyor hem de birbirinizi seviyorsunuz. Sinirle ve anlık duygusallıkla söylenmiş ağır sözler diye düşünüyorum. İnş aranız düzelir.

her zaman söylenir evlilik öncesi sakın cinsellik yaşamayın seviyeli olun diye.sonra da böyle dayanılmaz acılara sebep olur malesef.insan da vicdan var yani.

İnsan eşittir Hata ! Yaptığınınızın sizde farkındasınız bir Hadisi şerif paylaşmak istiyorum bende hadis İmamı Tebaraniden : (Allahü teala,günah işleyip pişman olanı ,istiğfar etmeden onu bağışlar ) eşiniz kim oluyorda sızın anneliğinizi sorgulamaya kendisinde hak buluyor bence çokda güzel anne olursunuz yaşadıklatınızdan zaten ders çıkartmışsınız kızınızın aynı hatalara düşmesine asla izin vermezsiniz eşinizin size uyguladığı psikolojik şiddet ayrılmak için illa uç mevzular olması şart değil anlaşamadık her anlamda deyıp ayrılabilirsiniz . Geçmişinde yaşadıklarını deşifre yapanilirim, diye söylemesi ne kadar saygısızca biri olduğunu gösteriyor . Hadis i şerifte : Kim dünyada bir müslümanın kusurunu örterse Allah da dünya ve Ahirerde onun kusurlarını örter (Müslim Ebu Davud Tirmizi) lütfen bunları eşinize iletin Allah yar ve yardımcın olsun canım amin

Ya bazı insanlar değersizleşmiş bu konuda onlara hitap ediyor zatende kaparlar konuyu
Sirf evlilik disi liskiye girdiler diye insanlar degersiz mi oluyor? Iki de bir eski konulari hortluyorsun. Sen istedigine inan baskalarina karisma hakki yok sende.
Kendi cocuklarina karisirsin en fazla onlar da seni dinlemez belki bilemezsin, kaldi ki tanimadigin insanlara hic bi sekilde karisamazsin.

Sirf evlilik oncesi iliskiye girdiler diye insanlar degersiz mi oluyor? Iki de bir eski konulari hortluyorsun. Sen istedigine inan baskalarina karisma hakki yok sende.
Kendi cocuklarina karisirsin en fazla onlar da seni dinlemez belki bilemezsin, kaldi ki tanimadigin insanlara hic bi sekilde karisamazsin.

Karisan yok ibret almak var

Karisan yok ibret almak var
Karismiyorum diyorsun da neden eski konulari gundeme getiriyorsun?
Ateist olan biri neden iliskiye girmesin sen nasil ibret alsin diyorsun.
Insanlara öncülük edecek vasfi kendinde nasil buluyorsun?
Anladik boyle seylere onem veriyorsun ama onem vermeyenlere saygi gostermen lazim.
Ne bekaret testiymis arkadas uzadikca uzuyor

siz zaten bunları ona anlatmışsınız yani sizin dilinizle sizi böyle kabul ederek evlendi
peki neden 3 sene sonra bunlar gün yüzüne çıkıyor
madem sizi anne olmaya layık görmüyor o zaman evlenmesydi
gerçekten çok sinirliyim adam resmen sizi aşağılık olarak görüyor ve bunu cümlelerine yansıtmış
bir cümleleri çok korkunç ve saplantılı
lütfen o adamdan kurtulun sizi daha fazla aşağılamasına izin vermeyin

X