Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi Aşi vurdurmyan var mi

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri
Merhabalar yazınızı gördüm. Danışmak istedim. Yardımcı olursanız bilgi ve deneyimlerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum. Kızım şuan 13 aylık oldu. Doktorumuz 1 yaş aşılarının güvenliği olduğunu ve korkumuzun gereksiz olduğunu söylüyor. Çokça araştırıyorum ancak çok arada kaldık yaptırmakla yaptırmamak arasında.. Özellikle kkk aşısının bir çok şeyi tetiklediğini bu sebeple ne kadar geç yaptırırsak gelişimimizi o kadar iyi sağlamış oluruz. Tabi bir yandan da düşünüyorum kızamıktan vs. bu evrede nasıl koruyacağız yakalanırsa ne yapacağız şeklinde. Kafamız allak bullak. 2 yaşından sonra şeklinde bahsetmişsiniz daha sonra yapılabilir şeklinde. Birde ne gibi deneyimler yaşadınız bahsederseniz çok sevinirim. Sağlık ocağı sürekli arayıp duruyor ne zaman getirirsiniz süreniz doluyor diye. Bizde oyalayıp duruyoruz ne yapacağımızı şaşırdık açıkcası. Bile bile lades de yapmak istemiyoruz. Bir yandan da pişmanlık yaşarız diye korkuyoruz..
Homeopati destekli yaptrmistim

Konuyla ilgili biraz detaylı bilgi verebilir misiniz rica etsem ? Tşk
Homeopatide remediler var bize asi beyin fonksiyonlarını etkilemesin diye doktoru vermişti aşıdan 1 gün önce asi günü ve aşıdan 1 gün sonra kullanmistik birde Epsom tuzu ile banyo yaptırmayı tavsiye etmişti doktorumuz ve 3 asiyi aynı gün vurdurmadik hic hep aralarına 1 ay koyarak vurdurmak zaten 1 yas aşısı sonrası benn biraktim bu asilari

Homeopatide remediler var bize asi beyin fonksiyonlarını etkilemesin diye doktoru vermişti aşıdan 1 gün önce asi günü ve aşıdan 1 gün sonra kullanmistik birde Epsom tuzu ile banyo yaptırmayı tavsiye etmişti doktorumuz ve 3 asiyi aynı gün vurdurmadik hic hep aralarına 1 ay koyarak vurdurmak zaten 1 yas aşısı sonrası benn biraktim bu asilari
Bu bahsettiğiniz tedaviye nasıl ulaşabiliriz acaba. Doktor öneriniz vs. Var mıdır ?

Bazi doktorlar tavsiye ediyor bazisi ise zehir diyor ..vicdan azabi cekmek istemiyorum ilerde .. Sizce vurulmali mi bebeginize vurdurmayan var mi ..mesela canan karatay vs kesinlikle onermiyor

Edit : yaptirmiyorum mu dedim ? Tekrardan okuyun bir anne olaraj bunu arastirmamdan dogal ne var yanlis yada dogru fikirlerinizi soruyorum
Canan karataya ne bakıyorsun sen

Bazi doktorlar tavsiye ediyor bazisi ise zehir diyor ..vicdan azabi cekmek istemiyorum ilerde .. Sizce vurulmali mi bebeginize vurdurmayan var mi ..mesela canan karatay vs kesinlikle onermiyor

Edit : yaptirmiyorum mu dedim ? Tekrardan okuyun bir anne olaraj bunu arastirmamdan dogal ne var yanlis yada dogru fikirlerinizi soruyorum
Kesinlikle vurdurulmalı ben hepsini vurdurdum ikizlerim var benim hepsini oldular👍🏻👍🏻

Bebeğinizin 2021 yılında su çiçeği, kızamık gibi sebeplerden ‘ölme’ riskini göze alıyorsanız vurdurmayın. Size anneniz yaptırmamış mı ki? Sağlıklı bir bireyseniz yaptırın. Sadece bebeğiniz alerjik ise rota virüs aşısını yaptırmayabilirsiniz.

X