Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi Aşı yaptirmayanlar

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

Safsarisin

Oğlum herşeyim 🤲 🧿 💙
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2018
11.201
14.563
Merhabalar hanımlar 2 aylik bir bebeğim var ve 2.Ay aşısını gecen hafta kaçırdık. Sabah gitmemiz lazımmış ASM ye ancak bu hafta yapılabilir dendi akabinde rotavirus aşısı..
Ancak Düşüncelerim tamamen değişti aşılar ile ilgili
Ben çocuğuna hic asi yaptırmayan annelerin yorumlarını bekliyorum.
Ne gibi bir etkisi oldu yaptırmamanızın
Çocuğunuz su çiçeği ve ya herhangi bir rahatsızlığa yakalandığında nasil bir yol izlediniz

Ayrıca aşı yaptıranlar aşı sonrası çocuklarınızda ne gibi seyler oldu? Asi sonrası cocugu nöbet geçiren ve ya boynunu tutamayan ve ya otizm olan pek çok şey duydum da. Siz ne düşünüyorsunuz? Bir de otizmli cocuklarin kadavralarinda yüksek miktarda civa bulunmuş .
Yarar görmek isterken zarar görmek istemem herkes fikrini paylaşırsa sevinirim kavgasiz..

Benim bir hastam aşı olmama sebebiyle boğmaca geçirdi kardeşi de geçirdi hemen üzerine. Büyük çocuk yogunbakimlik oldu, ölümlerden döndü. Menenjit aşısını olmamış gencecik 16 yaşında bir genç kızın ölüm evraklarını bildirim yaparken elimde tuttum. İçim gitti. Tetanoz aşısı olmadığı için kasıla kasıla ölen bebeğin haberini aldigimda kalbim acıdı. Kizamiktan ölen bebekler. Uff, hatırlayınca tekrardan icim kötü oldu.

Merhabalar hanımlar 2 aylik bir bebeğim var ve 2.Ay aşısını gecen hafta kaçırdık. Sabah gitmemiz lazımmış ASM ye ancak bu hafta yapılabilir dendi akabinde rotavirus aşısı..
Çocuğunuz su çiçeği ve ya herhangi bir rahatsızlığa yakalandığında nasil bir yol izlediniz

Ayrıca aşı yaptıranlar aşı sonrası çocuklarınızda ne gibi seyler oldu? Asi sonrası cocugu nöbet geçiren ve ya boynunu tutamayan ve ya otizm olan pek çok şey duydum da. Siz ne düşünüyorsunuz? Bir de otizmli cocuklarin kadavralarinda yüksek miktarda civa bulunmuş .
Yarar görmek isterken zarar görmek istemem herkes fikrini paylaşırsa sevinirim kavgasiz..
Tetanoz sebebiyle ölümün nasıl bir şey olduğunu bilseniz böyle saçma bir başlık açmazdınız

Kimseyle tartışmak istemiyorum umarım herkes fikrini güzelce yazar canim..
Sen tartışmazsn da. Aşı karşıtları ve aşı savunucuları karşı karşıya gelince polemikler oluşur.. herkesin kendi tercihi.. benim yengem (abimin eşi) aşı karşıtı.. Hçbirisini yaptrtmadı.. Birşey oldumu 2 yaşnda olacak şuana kadar birşey olmadı .. Bundan sonra olur mu olmaz mı bilemem.. Yengem mesela hayatnda herşeyi değişti sadece aşı karştlığıyla kalmadı. Tamamen organik beslaniyorlar. Evden tvyi çıkarttı. Çocuğuyla o şekilde ilgileniyor gelişmyle ki bu durum zaten otzm için önemli.. Ben aşı karşıtı değilim. Yaptrdm. Bende çok şükür herhangi bir durum yaşamadım aşıdan sonra.. ilgi desen neredeyse 7/24 ilgilenirim tv acmam yannda. Bir sorun yaşamadık. Civa yemek yaptığın tencerede bile bulnan birşey mesela. Toptan herşeyi atıp güveç kullanmak daha mantklı sanırm bu durumda.. haa görümcemin ikizleri var aşılarını yaptrdı ama ikizlerden birisi otizmli . peki çocuklarının ikisi de aşılı olduğu halde birisi otizmli diğeri neden çok sağlıklı hatta okul birincisi ? Gelişimsel bir durum çünkü.. Ama tabi tv tablet gibi şeyler bu durumu daha etkn kılabiliyor.. bu tamamen yaşayış ve düşünceye bağlı. Sen yaptırırsın diğeri yaptrmaz.. Sonuçlarını şimdi değil ilerki yıllarda göreceğiz.. şuan ortadan silinen hastalklar ilerde artacak mı ? Yoksa aşı karşıtlığı olsa bile azalacak mı ? Bunlar bugünün değil yıllar sonranın konusu olacak.. Hayrlı akşamlar madamm .... 😃😃😃

Ayrıca bu ara verem aşısının tetiklediği bağışıklığın covide karşı koruyuculuğu olduğu düşünülüyor. Araştırma sürecinde.
Siz saglikcisiniz galiba. Teşekkür ederim yorum icin. Doğrusunu söylemek gerekirse ben aşılarımı oldum babam cok titizdi. Ayrıca doktora ilaca karşı bir insan asla degilim. Cocugum zaten tup bebek.ben cahil degilim ama cok ta bilmiyorum. Mesela cocuk felci aşısının yan etkisi cocuk felciymis. Bu doğrumu acaba? Bir çocuk zatürre asisi olduktan sonra zaturreye yakalanarak 10 gün hastanede yatmış aşı hasta mı ediyor fayda mi veriyor bu anlamda kafam cok karıştı bir de suanda zatürre aşısı için diyorlar ki pnomokok adlı bir bakterinin protein kısmına karşı üretilmiş bir aşıymış. Bu konuda ne düşünüyorsunuz? Koruyuculuğu yokmuş babam 65 yaş üstü eczacı komşumuza sormuş Hayir olma aşıyı demiş

Bu konuda benim de kafam çok karışık. Bir dönem okuduklarımdan çok etkilendim araştırdım ama daha çok kafam karıştı. İçim rahat olarak yaptırmıyorum ama yaptırmamayı da göze alamıyorum🤷🏻‍♀️

Bu konuda benim de kafam çok karışık. Bir dönem okuduklarımdan çok etkilendim araştırdım ama daha çok kafam karıştı. İçim rahat olarak yaptırmıyorum ama yaptırmamayı da göze alamıyorum🤷🏻‍♀️
Ben gerçekten çok üzgünüm sabahtan beri. Eşimle bir ortak noktaya varamadık açıkçası o da diyor ki 1 yaşından sonra mi yapsak daha küçük. Oyle olmaz mı diyor Çok üzülüyorum cuma son gün . Korkuyorum ben bisey olmasından o sebeple .

Devlet özel bütün aşılarını yaptırıyorum . Rota menenjit çeşitleri . Daha da yaptırmaya devam edeceğim Bir iki aşı dışında hepsi oğlumda ateş yaptı ama hasta olmasından iyidir ateşi bi kaç saate geçiyor ama hasta olursa ben ömür boyu vicdan azabı çekerim yaptırmadığım için . Sağlık bu ihmale gelmez bence yaptırın . Otizm olayına da asla inanmıyorum milyonlarca bebek oluyor bu aşıları o zaman hepsinin otizmli olması lazım .

Ben gerçekten çok üzgünüm sabahtan beri. Eşimle bir ortak noktaya varamadık açıkçası o da diyor ki 1 yaşından sonra mi yapsak daha küçük. Oyle olmaz mı diyor Çok üzülüyorum cuma son gün . Korkuyorum ben bisey olmasından o sebeple .

O kadar iyi anlıyorum ki sizi. Bizde aynı durumdayız. İnşallah bişey olmaz. Rabbim korusun bütün bebekleri. Ben pek somut bişey bulamadığım için yaptırıyorum ama içim hiç rahat değil en ufak bişey de aşılara bağlıyorum😐

Aşı karşıtları yüzünden seneler önce neredeyse bitme noktasına gelen hastalıklar büyük artışlarla gün yüzüne çıkıyor.
Otizm aşı ile olmaz. Aşı hastalık çeşidine göre değişir. Kimisinin içinde canlı virüs vardır zayıflatılmış şekilde kimisinde ölü.
Zatürre ve menenjit konusunda özellikle hassasım aşı olmayan bir yakınım 20 yaşında menenjit yüzünden özürlü duruma düştü.
Ne zaman nerede hastalığa yakalanacağı belli olmaz siz tedbirinizi alın.
Ve evet 2 yaşında çocuğum var daha yeni 2 yaş aşısını da tamamladım içim rahat.

X