Aşılama Aşılama sonuçlarınız 2021

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
Selamünaleyküm kızlar bende bu sürece yeni giriyorum hem rahmim kısmen kapalıymış normal çok zor hemde vajinismusum özele gittim bana dediği fikrimi sorarsan direk tüp bebek derim dedi biz asilamadan sonrada gun aşırı ilişki diyoruz ama sen vajinismussun dedi ama denemek istersen deneyelim dedi rahim filmi falan çektircem ortalama 5 bin tutuyor hepsi tüp bebek fiyatında söylemedi kafam çok karışık vaktiminde paraminda boşa gitmesinide istemiyorum bide ya tutarsa diyorum bide Bi kez pregesteron değeri vermiştim doktor yumurtan catlamiyor demisti iğneyle de çatlamazmi acaba diyorum bana öneriniz nedir bide pko olup iğneyle asilama yapıp tutan varmi
Ben ücretsiz hsg oldum tıp fakülteleri ücretsiz çekiyor

Canım ben de ilk normal gebe kaldım sonra 1 aylıkken düşük oldu. Sebebine sağlıksız gebelik denildi. Bu düşükten sonra 2 normal aşılama, 1 tüp bebek denemesi oldu hiçbiri başarılı olmadı. Bende pcos var. Ama bu engel değilmiş gebeliğe. Sebepsiz infertilite idi benimki. Eşimde de problem yoktu. Sonra ilk defa mikroçip aşılama oldum. Umudum yoktu açıkçası ama ilk denemede başarılı sonuç aldık . DNA hasar konusunda en iyisi mikroçip. En kaliteli spermler seçilip ayristiriliyor. Yani gebe kalma şansı normal aşılamaya göre daha yüksek.
Bize doktorlar şey de diyor ya sizde bir sorun yok embriyo olmuyo aşılama olmaz size pgt diyor bilmiyorum 1 aya profa falan gideceğiz umarım güzel şeyler olur 🤲🏻

Canım kesinlikle rahim filmini çektir. Tüplerin ne durumda gör ve ona göre bir yol izle. Yumurtlamanda da bir problem yoksa önce mikroçip aşılama denemeni tavsiye ederim. Ben ekim 2019 da rahim filmini 1200 TL ye cektirmistim. Fiyatin 5000 TL olmasına şaşırmadım açıkçası. Bu dönemde her şey uçuk fiyat zaten.
Hamileliğin sağlıkla ilerlesin inşallah 🤲🏻 Bizlere de dua et lütfen 🤲🏻

Arkadaşlar merhaba bende aşılama yaptırdım pcos hastasıyım yumurtam büyümüyor ve çatlamiyor bugün asilamamin 8.gunu erken gebelik testi yapsam çıkarmı acaba bilgi lutfen 😔

O zaman beta bulunuyor iğnelerde eğer şimdi yaparsınız çift çizgi çıkar. En doğrusu 13.gün yapın sabir edip.bende aşılama oldum bu ay güzel haberler almak isterim sizden de insalah
O zaman beta bulunuyor i

O zaman beta bulunuyor iğnelerde eğer şimdi yaparsınız çift çizgi çıkar. En doğrusu 13.gün yapın sabir edip.bende aşılama oldum bu ay güzel haberler almak isterim sizden de insalah.
13 günde çıkıyor mu adet tarihi geçmesi gerekiyormu

Arkadaşlar merhaba bende aşılama yaptırdım pcos hastasıyım yumurtam büyümüyor ve çatlamiyor bugün asilamamin 8.gunu erken gebelik testi yapsam çıkarmı acaba bilgi lutfen 😔

13 günde çıkıyor mu adet tarihi geçmesi gerekiyormu
1 ocak aşilama 12 ocak ilk idrar sonucum örnek olarak atiyorum.insallah güzel haberler almaniz dileğiyle🙂 not: 11 ocak negatif cikmisti .1 günde değisebiliyor.

Eklentiler

• 20220112_205713.jpg
    20220112_205713.jpg
    92,1 KB · Görüntüleme: 91
Aşılama yaptıran veya yaptıracak olan arkadaşlarıma umut olmaya geldim. yaşayarak öğrendiğim şey bittim dediğimde Rabbim yettimm dedi ve beni mutluluk gözyaşlarına boğdu.
Ben 3 aşılama olmuş ve mutluluğu tüp bebeğe geçmek için 3. Aşılamayı prosedür olarak yaptırdığımda yakaladım. 6 yıllık evliyim ilk 3 yıl çocuk düşünmedik.Tüm kan tahlillerim ve eşimin testleri yapıldı ve ben 17 yaşından beri (şuan 28 yaşındayım )pcos hastasıyım ve hsg yani rahim filmi çektirdiğimde iki tüpümünde kapalı olduğunu ama film çekerken 1 tanesinin açıldığını söylediler yaklaşık 7 8 ay sonra aşılama yaptırdım ilk aşılamam özelde oldu tek yumurta gelişti ama tutmadı 1 yıl ara verdik daha sonra Ankara şehir hastanesine tekrar gittim ve herşey yeniden yapıldı sadece hsg çekilmedi 2 yılda bir çekiliyormuş. Gonal f kullanmadan asla yumurtam gelişmiyordu. 2. Aşılamam yapıldı oda başarısız oldu. Daha sonra doktorlardan tekrar hsg istedim ve çektirdiğimde iki tüpümün yeniden tıkalı olduğunu söylediler ve 2 gün uğraştılar açmak için şehir hast.sinde ve sonuç için infertilitte doktoruna çıktım orada tüplerimin açılmadığını söyleyip beni yine şehir hast.sinde olan tüp bebeğe yönlendirdi.10 dk sonra Tüp bebekteki doktorlar rahim filmine baktılar ve ikisininde açılmış olduğunu söyledi ama yinede tüp bebek istedim tüm evrakları hazırladım 2 iğneli aşılama şartı vardı benim devlet hast. Tek olduğu için özeldekine rapor çıkmadığı için onu kabul etmediler ve tekrar aşılama denemek istedi doktorum prosedür gereği.. 2 hafta önce yani 12 Ekimde aşılamam yapıldı 2 olgun yumurtam ve 1 tanede gelişimi geriden gelen yumurtam vardı. Daha önce herşeyi gebelik belirtisi gibi düşündüğüm için bu kez kullandığım progestan fitilin yan etkisi olarak düşündüm yine olmicak ve tüp bebeğe geçeceğim nasılsa kafasındaydım. Aşılamamın ilk 2 günü aşırı bir gaz sancısı dışında hiçbir şikayetim olmadı . Aşılamanın 10. Gününe kadar hiçbir şeyim yoktu ne kasık ağrısı ne hassasiyet hiçbir şikayetim yoktu ta ki 10. Gün göğüs hassasiyetim ve kasık ağrılarım başladı hasta olacağım dedim. Bu arada benim normalde adet düzensizliğim var 2 3 ayda bir ilaçla adet görüyordum adet olduğumdada bel ağrısı olurdu sadece hassasiyet falan hiç yaşamazdım. Bu kez fitilin etkisiyle bunları yaşadığımı düşündüm koku almam keskinleşti başka belirtim olmadı 15. Güne kadar hiç test yapmadım elim gitmedi ta ki beklemekten bunaldım yok zaten en azından hasta olup tüp bebeğe geçelim diye düşündüm. Onlarca idrar testi yaptım 3 yıl içindebu kez idrarda değil direk kan isticem dedim ve devlet hast. Kan verdim o 3 saat geçmek bilmedi sonucu internetten bakayım gitmeyim tekrar boşuna dedim bir de baktım kiii sonucumu dün 15. Günümde 328 çıktı iki gün sonra tekrar gel şimdi gebesin ve değerin güzel dedi doktor. Yarın şehir hastanesine gideceğim tekrar kan vereceğim. Bu sitedenn yüzlerce binlerce yorum okudum ve bir gün olursa yaşadıklarımı anlatıp ümitsizlik haşayanlara ümit olayım dedim isyan etmeden sabredin. Rabbim tüm bebiş isteyen bunun için emek veren herkesin kucağını doldursun isteyen herkese bekleyen herkese hayırlı güzel haberler alıp burada benim gibi millete umut olsunlar inşallah hepinize dua edeceğim. Sürekli takip edemesemde arada sırada aranıza katılacağım. Allah hepinize kolaylık versin
benimde aşılamada 7.günüm bugün ve çok sabırsızlanıyorum ama senin yazdıkların bana aşırı iyi geldi canıııım aşılama sürecinde nelere dikkat etmiştin paylaşırmısın😊

X