Aşırı kafa karışıklığı. Yardım edin lütfen

Albino karnabahar

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2017
1.309
2.413
Merhabar( konu uzun demedi demeyin:KK66:. Eşimin ailesiyle hep sorunlu bir ilişkimiz oldu. A desem kabahat b desem kabahat. Esim ilk başlarda tabi ki onların yaninda duruyordu. Ama gerçekleri gördü ve şuan o bile illallah ediyor ailesinden. Hatta bana neden seni hedef tahtası olarak görüyorlar neden günah keçisi ilan edildin anlayamıyorum diyor. Şimdi yaptıkları bi kaç olayı örnek vereyim siz de anlayın. ( Uzun olur diyen direk a sehri b sehri kıyaslamasına bakabilir)

Biz , eşimin işinden dolayı şehir dışındaydık. Memleketimize döndüğumuzde ev almaya karar verdik. Kayinpederim onların binadaki evi almadık diye bana telefonda NANKÖR KÖPEK dedi. Sadece bu yüzden başka hiç bir şey yoktu oratada. Yine ben küçüğüm dedim gittim barıştım. Ahhh ahhh şimdi olsa yüzlerine asla bakmazdım.

Bir de kayinvalideden örnek vereyim. Evlendim okul işlerim yüzünden eşimin yanina gidemedim. Kayinvalidemin evinde kaldim. 20 günlük evliydim eşim yok yanımda. Bir gün akşam biraz kötü oldum kv sabah sağlık ocağına gidecekti aylik testleri var onlari yaptıracakmış. Akşam yatarken anne, sabah kalkabilirsem duruma göre bende geleyim ilaç yazdırayim dedim. Sabah oldu geldi başıma ama bütün gece gözümu kırpmadım sabaha karşı uyumuşum. Anne ben sabaha kadar uyumadım, yürüyebilecek enerjiyi bile kendimde görmüyorum dedim. Bu gitti kendi. Kalktim kahvaltı yaptim ölüyorum annemin yanında olsam değil iş yapmak önüme yemeğimi getirirlerdi. Dedim ki kalk kızım şimdi laf eder evi süpür dedim. Geldi eve banyoya gitti bi hışımla. Salona yanıma geldi bende nasil oldun diye soracak bekliyorum. Bana ne dese beğenirsiniz. Banyoda kil gördüm neden süpürmedin? Sesim bile çıkmıyor bogazim şiş. Dedim anne süpürdüm ama tekrar süpüreyim ama nasil bağrıma öküz oturdu anlatamam. Kalktım süpürdüm ağlaya ağlaya geçtim odama saatlerce ağladım. Nasilsin demeyi bırakın bir de surat yaptı. Dayanamadim kp sordum ben yanlış naptin baba annem bana böyle davranıyor diye. Ne dese beğenirsiniz? Annene seninle sabah giderim demişsin sonra gitmemissin kadinda alınmış şaka gibi ama değil:KK66: Zaten gidecekti bana özel kalkıp gitmedi. Hanfendi buna alınmış hala yazdıkça sinirlerim bozuluyor. 1 hafta sonra görümcem hasta oldu yattı evde çıt çıkartmadi tv izletmedi uyuyor diye en sevdiği yemekler yapıldı ağzına tutuldu. Yuttum ve sustum. Zaten yeni evli yalniz ve şaşkındim.

Şimdi bu örnekleri nasıl tipler anlayin diye yazdım. Asil can alici konu biz küçük bir şehirdeyken çalışma imkanım olmadı. Tabiri caizse eşimin işi yüzünden kendi işimi feda ettim. Şimdi kendi şehrimizdeyiz kendi şehrimizi A iş teklifi gelen yere B deyip avantajlari ve dezavantajları yazip siz ne yapardınız fikir almak istiyorum.

A. Şehri ikimizinde ailesinin bulunduğu şehir evimiz var arabamız var eşimin maaşı yüksek bu şehirde iş imkanim fazla iş başvurusunda da bulundum. Bu şehri çevremi, ailemi, evimi çok seviyorum. Ama eşimin ailesi de burada. Her haftasonu saçma sapan plan yapıp sürekli buna uymamizi bekliyorlar. Ayrıca her hafta onlardan birini görmek zulüm gibi geliyor. Saçımın telinden ayağımın ucuna kadar çok kırgınım onlara. Sadece yukarida anlattığım mevzu değil daha neler neler oldu. Bunlar yüzünden troid hastası oldum. İlac kullanmadığım bunları görmediğim ay normal değere sahipken bunlari gördüğüm ay 5e 6ya falan çıkıyor ve ilac kullanmak zorunda kalıyorum. Doktorum tamamen stres kaynaklı troid değerlerimin bozulduğunu söylüyor. Ayrica 4 ay gibi bi süre sonra doğal yolla gebelik oluşmazsa tüp bebek tedavisi alacağız. A şehrinde kalırsam çalışmam lazım hem ekonomik özgürlugumu elime alacağım hem de beni inanılmaz bunaltiyor ve aşağâlıyorlar müstakbel eltim dahil, ben hariç herkes çalışıyor ailede. Benim çalışmamam inanilmaz batıyor onlara oğullarının parasini yiyormuşum ben hep:KK66: hatta yüksek lisansım var kv gittigimiz küçük ilde iş bulamadığimda git kasiyerlik yap dedi. Asla küçümsemiyorum bunu ama esimin mevkisi benim egitimim hiç olacak sey değildi ama dedi bunu. Maddi olarak kesinlikle o paraya ihtiyacimizda yoktu eşim zaten asla böyle bir şeye izin vermeyecegini söyledi.

B şehri. A şehrine 4 saat uzaklıkta eşim burada benim a şehrinde alacağım maas ve onun maaşının toplamini B şehrinde tek başına alacak. Kiramiz ödenecek altına araba verilecek ve faturalar ödenecek. B şehri güzel bir şehir deniz kenari modern ve ferah. Hepsinden öte kp kv görümce kayın kimse yok orada:KK66: ama benim ailem arkadaşım eşim dostum da yok:KK43: üstelik burada is bulmam anca %30ken A şehrinde %90 . 3 yıllık bir iş. Gözüm korkuyor iyice iş hayatindan koparsam diye bunlarin yeni eltimin aşağâlayici laflari beni çok yaralıyor. Uzun süre çocuk tedavisi gördük kv sen çalış ben çocuğa bakarım diyor. Ama ben istemiyorum onun bakmasını çünkü işine gelmeyen ilk seyde bizi yolda bırakır.

Bir yanim kal A şehrinde savaş , ayaklarin yere saglam bassin diyor. Bir tarafim zaten tüp bebek olursa sıkıntılı süreç git B şehrine doğur bak çocuğuna 3 yil sonra dönünce gir işine. Acilen artik karar vermeliyiz. 28 yaşındayım. Döndüğümde 30lu yaşlarda olacağım ya iş hayatına alışamazsam? Hem bütün sevdiklerim burada ben orada yalniz kalacağım. Offff offf arada deredeyim lütfen MANTIKLI bir yol gösterin. Siz olsanız napardiniz? Kizim kaç kurtul saçmalama çocuğunu yap büyüt öyle gel mi? Hayir şehrinde kal çalışıp tüp bebek yapan senden başka kimse yok mu? Güçlü ol onlari da görmezden gel mi?

( dipnot olsun şimdi buna takan arkadaşlar olur kesin:KK66: asla emekçi kasiyer kardeşlerimi küçümsemem cok zor durumda kalsam elbet bende yaparım namusla çalıştıktan sonra her iş güzel. Ama yüksek lisanslı birinin de eğitimine uygun is yapmasını dünyanın neresinde olursa olsun desteklemek gerek:KK66:

Kesinlikle gitmelisin bence. Kimse çalışmak zorunda değil. Çalışmak istediğini anlıyorum ama çalışmıyorsun diye sana kötü gözle bakmaya hakları yok. Kimseden özür dilemeden onlara “canavar”diyeceğim.O canavarlardan kurtar kendini.Mutlu ol. Senden değerli kimse yok..
Teşekkür ederim :KK66:

Mesleğiniz ne

Deniz kenarı şehirde iş bulma olanağı düşük olan

Yani doğuda küçük ilde bulunamayabilir de diğerinde neden bulunmasın

Bu arada çocuğu yaza yapsanız zaten işe girip çalışmanız mümkün değil gibi bir yıl da doğumdan sonra deseniz olduğuna şehirde de en erken iki yıl sonra iş bulursunuz

Yalnız eşiniz istiyor mu diğer şehre gitmek

Ya da şöyle sorayım Oraya neden geldiniz ki iki ailenin de dibine şartları iyi bir şehir mi

Dip not ailen aynı şehirde iken ykseklisanslı gelin olarak neden Kv evinde kaldın hasta iken süpürge yaptın

12 yıllık evliyim kimsenin evinde süpürge yapmadım

Cici gelin olmaya çalışmayın bundan sonrası için de kim kırılır diye değil ben kırılmayım diye düşünün

Huzur her şeyden önemli bence, hayat standardınızda düşme olmayacakmış. Zaten bebek sahibi olursanız da bir müddet çalışamayacaksınız. O nedenle B şehri diyorum ben de.

Çocuk olduğunda ilk zamanlar birçok çift sıkıntı yaşayabiliyor. Annenin duygusallığı, hassaslığı, küçücük bebeğin sorumluluğu, uykusuzluğu... eşler arasında soğukluğa sebep olabilir. Bu hassas döneminizde eşinizin ailesi iyice müdahil olursa bu süreci daha zor atlatırsınız. Ayrıca küçük bebeği bırakıp çalışmak da çok zor gelir size, ihtiyacınız da yokken. Kimseye kendinizi ispatlamak için çalışmanız da gerekmiyor. Bu sebeplerle B şehrine gitmek bana daha mantıklı geldi ama yine eşinizle birlikte her iki ihtimali konuşup ortak karar alın. Hayırlısı olsun, önemli olan eşinizin size karşı tutumu, gerisi için canınızı sıkmayın

Mesleğiniz ne

Deniz kenarı şehirde iş bulma olanağı düşük olan

Yani doğuda küçük ilde bulunamayabilir de diğerinde neden bulunmasın

Bu arada çocuğu yaza yapsanız zaten işe girip çalışmanız mümkün değil gibi bir yıl da doğumdan sonra deseniz olduğuna şehirde de en erken iki yıl sonra iş bulursunuz

Yalnız eşiniz istiyor mu diğer şehre gitmek

Ya da şöyle sorayım Oraya neden geldiniz ki iki ailenin de dibine şartları iyi bir şehir mi

Dip not ailen aynı şehirde iken ykseklisanslı gelin olarak neden Kv evinde kaldın hasta iken süpürge yaptın

12 yıllık evliyim kimsenin evinde süpürge yapmadım

Cici gelin olmaya çalışmayın bundan sonrası için de kim kırılır diye değil ben kırılmayım diye düşünün
Eşim % 50 istiyor diyebilirim. Neden ailemin yaninda kalmadim çünkü evlenmisim ve artik onlarin soyadini tasiyormusum orada kalmaliymisim. Tam kafa yemelik bunlari ailem duysa büyük olay olurdu. Ben sudan cıkmis balik misali nedem öyle davrandim yemin ederim kendime şaşıyorum:KK43: eşimin işi burada oldugu için geldik. Ayrica teşekkür ederim:KK66:

Çocuk olduğunda ilk zamanlar birçok çift sıkıntı yaşayabiliyor. Annenin duygusallığı, hassaslığı, küçücük bebeğin sorumluluğu, uykusuzluğu... eşler arasında soğukluğa sebep olabilir. Bu hassas döneminizde eşinizin ailesi iyice müdahil olursa bu süreci daha zor atlatırsınız. Ayrıca küçük bebeği bırakıp çalışmak da çok zor gelir size, ihtiyacınız da yokken. Kimseye kendinizi ispatlamak için çalışmanız da gerekmiyor. Bu sebeplerle B şehrine gitmek bana daha mantıklı geldi ama yine eşinizle birlikte her iki ihtimali konuşup ortak karar alın. Hayırlısı olsun, önemli olan eşinizin size karşı tutumu, gerisi için canınızı sıkmayın
Üstelik eşim a şehrinde kalsak ve ben calissam eger gebelikte risk olursa asla ama asla calismami istemiyor. Çünkü o kadar zor zamanlar yaşadik ki çocuk tedavisyle ilgili.

Huzur her şeyden önemli bence, hayat standardınızda düşme olmayacakmış. Zaten bebek sahibi olursanız da bir müddet çalışamayacaksınız. O nedenle B şehri diyorum ben de.
Evet standart olarak sorun yok ama ben yine evde oturam kocasinin parasını yiyen gelin olacağım. Nasıl iğrenç cümleler kuracaklar. Ama diğer yandan da huzurlu ve tabi ki kendi çocuğunu büyüten anne olacağım:KK66: teşekkür ederim.

Evet standart olarak sorun yok ama ben yine evde oturam kocasinin parasını yiyen gelin olacağım. Nasıl iğrenç cümleler kuracaklar. Ama diğer yandan da huzurlu ve tabi ki kendi çocuğunu büyüten anne olacağım:KK66: teşekkür ederim.

Önemli olan sizin huzurunuz, eşinizin düşünceleri. Gerisini umursamayın, konuşan konuşsun boşverin. Sizin aile yaşantınız, tercihleriniz kimseyi ilgilendirmez. Umarım bir an evvel evlat sahibi olursunuz, sağlıkla kucağınıza alırsınız bebeğinizi.

Düşününce A şehrinin avantajları;
1- ailenin olması. İlla ki dip dibe olmak zorunda değilsin. Hatta inan annen baban bile olsa sürekli birlikte olunca sıkıntılar illa baş gösteriyor.
2- iş imkanı. Zaten çocuk yapmak istiyorsunuz. En az 2 sene çalışamaman anlamına gelir.
Dezavantajı:
Seni sürekli strese sokan kv kp kayın elti hepsi bu şehirde. Tüp bebek süreci zorlu bir süreç. Stresten uzak kalman, kafanın sakin olması gerekir.
B şehrinde hem bu stres etkenleri yok, hem eşin daha iyi maaş alacak. İmkanlar on numara.
Ben olsam eşim için de farketmiyorsa kesinlikle B şehrinde olmak isterdim.

X