Aşırı kıskanç kız arkadaşım..

Onu anlatirken hissettiğim şey ona olan sayginizi yitirmissiniz.Artik ne muhabbetini seviyorsunuz,ne de yaptıklarını onayliyorsunuz.O da sizin mutluluğunuzu ortak olmuyor.Benim de başıma geldi bu tür seyler ,sizin yollarımız ayrılmış.İsteseniz de istemeseniz de bitip kaybolacak dostlugunuz.zaten en doğrusu bu

Fazla ınstagram 'da takılmasın,oradaki hayatlara özeniyor anlaşılan.Yaşı da küçük değil ...Neden onu kırmaktan korkuyorsunuz ki?Kendine gelmesini sağlayın.Dost ,acı söyler.Ne yapacak yani zengin olup da o hayatı yaşamak için?
Eskiden mesela ünlülerin sefa sürdüğünü bilirdik ama görmezdik instagram sayesinde hepsi ulaşılır oldu. Karantina sürecinde bile biz dört duvar arasına tıkılıp kalmışken onlar evlerinin havuzlu yeşillikli bahçesinden story atıyorlar gelde özenme şimdi. Sorsan onlar da evden çıkmıyor biz de😂

Merhaba, herkes eş, sevgili gibi konularda yazmış ama benim derdim 20 yıllık en yakın dostum. 27 yasındayız. Ağır bir şekilde kıskançlık krizlerine giriyor. Sadece ben değil, etrafa da salça oluyor. Artık 'fatmanın kıyafeti,aysenin yeni iPhone xmaxi, tuğçenin cildinin güzelliği' gibi konular harici hiçbir şey konuşmuyor. Dışarı çıkıyoruz 'şu kızın bacakları ne güzel şu kızın ayakkabısı şunun çantası' başka konu yok. Herhangi bir işte çalışmıyor, babadan zengin olan kızlara sayıp sövüyor. Çok mutsuz görünüyor. 8 yıllık sevgilisinim ailesi tarafından işsiz ve gösteriş meraklısı oldugu için küçümseniyor, ama ayrılmıyor da. Kendi ailesi emekli, onlara krediyle son model iphone aldırdı. Marka takıntısı var. Örneğin dümdüz beyaz tshirt arıyordu, internette dolaşırken gösterdim bir tane. Begenmedi 3 katı fiyatına marka bulup aldı. Alıp hiç giymeden bir kenara attıgı cok kıyafeti var.
Bana gelince, geçen yıl ailemle mütevazı bir tatil yaptım, fotoğrafları gösterirken amaaan seninki de tatil mi, ecenin tatilini görmedin mi dedi bana. Güzel bir yerde staj yapıyorum, iş görüşmesine gidiyorum çıldırıyor. Anında orayı kötülemeye başlıyor. Kpss ye girdim, hakimlik sınavına girdim sonucumu sormadı bile. Benim her şeyimi anlatabildiğim arkadaşımdı ve artık delirme noktasına geldim. Eskiden ne güzel konusurduk. Şimdi doğaya çıkalım, göl kenarında çay içelim diyorum ama avmler den çıkamıyoruz. Rahat da bırakmıyor sürekli bizim evde. kafamı dinleyeyim, düşüneyim olmuyor. Dayanamıyorum. Bunu nasıl kırmadan ifade edebileceğimi bilmiyorum.

Bu kişiyi hayatınızdan çıkarın. Herkes eş sevgili gibi konularda yazıyor demişsiniz ama bence bazen arkadaşlık ilişkileri daha zor olabiliyor çünkü sevgililikte ya da evlilikte ayrılma, boşanma gibi alternatifler var ama arkadaşlıkta böyle bir konsept yok. Farkında değiliz ama her arkadaşlığın bir ömrü var. Herkesle hayatınızın her döneminde anlaşmak zorunda değilsiniz. Yine evlilikle kıyaslayacağım ama örneğin evlendiğinizde ortak çok fazla şeyiniz oluyor beraber aynı şekilde değişiyorsunuz eşinizle. Ama arkadaşlıkta herkesin farklı hayatı, ilgi alanları, öncelikleri daha belirgin oluyor dolayısıyla birisiyle uzun süre aynı kafada olmak çok kolay olmuyor. Anlaşabiliyorsanız ne ala ama olmazsa da zorlamanın anlamı yok.

Merhaba, herkes eş, sevgili gibi konularda yazmış ama benim derdim 20 yıllık en yakın dostum. 27 yasındayız. Ağır bir şekilde kıskançlık krizlerine giriyor. Sadece ben değil, etrafa da salça oluyor. Artık 'fatmanın kıyafeti,aysenin yeni iPhone xmaxi, tuğçenin cildinin güzelliği' gibi konular harici hiçbir şey konuşmuyor. Dışarı çıkıyoruz 'şu kızın bacakları ne güzel şu kızın ayakkabısı şunun çantası' başka konu yok. Herhangi bir işte çalışmıyor, babadan zengin olan kızlara sayıp sövüyor. Çok mutsuz görünüyor. 8 yıllık sevgilisinim ailesi tarafından işsiz ve gösteriş meraklısı oldugu için küçümseniyor, ama ayrılmıyor da. Kendi ailesi emekli, onlara krediyle son model iphone aldırdı. Marka takıntısı var. Örneğin dümdüz beyaz tshirt arıyordu, internette dolaşırken gösterdim bir tane. Begenmedi 3 katı fiyatına marka bulup aldı. Alıp hiç giymeden bir kenara attıgı cok kıyafeti var.
Bana gelince, geçen yıl ailemle mütevazı bir tatil yaptım, fotoğrafları gösterirken amaaan seninki de tatil mi, ecenin tatilini görmedin mi dedi bana. Güzel bir yerde staj yapıyorum, iş görüşmesine gidiyorum çıldırıyor. Anında orayı kötülemeye başlıyor. Kpss ye girdim, hakimlik sınavına girdim sonucumu sormadı bile. Benim her şeyimi anlatabildiğim arkadaşımdı ve artık delirme noktasına geldim. Eskiden ne güzel konusurduk. Şimdi doğaya çıkalım, göl kenarında çay içelim diyorum ama avmler den çıkamıyoruz. Rahat da bırakmıyor sürekli bizim evde. kafamı dinleyeyim, düşüneyim olmuyor. Dayanamıyorum. Bunu nasıl kırmadan ifade edebileceğimi bilmiyorum.
Bende de var bundan bi tane. Önce açıklama yaparak artık görüşmeyelim diyeyim dedim. Yok yapamadım. Bi karar verdim bana iyi gelmiyor huyu değişti. Hiç haber vermeden gitmelerim meşhurdur hayatlardan, telefonlarına mesajlarına cevap vermeyerek başlarım bunu farkettiğinde çok geç olur. Şu an bende o süreçteyim.

Kırmadan ifade etme yolunuz yok. Arkadaşınız henüz ruhsal olgunlaşma sürecini tamamlamamış. Ben uğraşmak istiyorum derseniz eğer kişisel gelişime yönlendirmeye çalışın. İş bulmasına yardım edin vs vs.

Bazı insanlar hasbel kader çocukluk arkadaşınızdır. Yetişkin olunca karakterler uymuyor ama o ilişki zorla sürüp gidiyor. Ama işte böyle de insanı mutsuz ediyor..
Benim de vardı, 'yeter' dedim mesafemi koydum..

X