Aşıyı uygulayan hemşire hakkında dava açmalı mıyım?

Sekerı saglık ocakları yapmıyor zaten. Cogu ınsan takıp etmıyor herseyı devletten beklıyor nette hersey hangı hafta olacagı yazıyor. Sen ona gore gıdıyorsun ıyı doktorda sadece onerıyoruz seklınde sana soyluyor. Ben sımdıden sordum seker yuklemesı hakkında doktor bey ne dusunuyorsunuz kı daha bır aydan fazla var. Her hamıleye onerıyoruz ama sen baslangıc kılon ve hamılelık boyu aldıgın kılon cok guzel olcum yaptır ama dusuk cıkar dedı. Rısklı gruplar var arastrıp doktorunla ırtıbata gececeksın zaten kımse senın pesındr gezemez sen kendını ve cocugunu dusuneceksın. Ozele gıdıyorum doktorum haftasında gıdersen soyluyor dıyor 20. Hafta ıtıbarı ıle detaylıyı onerıyoruz ama oncesınde demıyor ama ben bılıyorum 18-24 arası detaylı ıdeal hafta 20. Hafta ornegın.
Ben nerede yapıldığını bilmiyorum zaten,o,zaman yeni yaygınlaşıyordu,çocuklarım büyük benim boyum kadar.
Arkadaşımdan istemişler nedense,ondan duymuştum o zaman.

Ahhahhah şansına küs:)
Benim de o şeker şeysini yapmamışlardı hani karatay ablamızın savaş açtığı:))
Bana gerekiyormuş üstelik,doğum da ebe de sormuştu nasıl yapmazlar sende olma olasılığı büyük diye:)

ya deniz herşeyi devletten niye bekliyon :KK53::KK53:
konuyla alakası ne çözemedim ama bende kusur kalmıyım yazayım dedim.. :))

şekeride ikinci de yaptılar bana ilkinde yapmamışlardı. bizim nesil nasıl dünyaya gelmiş acaba..

Sekerı saglık ocakları yapmıyor zaten. Cogu ınsan takıp etmıyor herseyı devletten beklıyor nette hersey hangı hafta olacagı yazıyor. Sen ona gore gıdıyorsun ıyı doktorda sadece onerıyoruz seklınde sana soyluyor. Ben sımdıden sordum seker yuklemesı hakkında doktor bey ne dusunuyorsunuz kı daha bır aydan fazla var. Her hamıleye onerıyoruz ama sen baslangıc kılon ve hamılelık boyu aldıgın kılon cok guzel olcum yaptır ama dusuk cıkar dedı. Rısklı gruplar var arastrıp doktorunla ırtıbata gececeksın zaten kımse senın pesındr gezemez sen kendını ve cocugunu dusuneceksın. Ozele gıdıyorum doktorum haftasında gıdersen soyluyor dıyor 20. Hafta ıtıbarı ıle detaylıyı onerıyoruz ama oncesınde demıyor ama ben bılıyorum 18-24 arası detaylı ıdeal hafta 20. Hafta ornegın.
Sadece kiloyla ilgili bir durum değil yalnız şeker.
Ben 24. Haftaya kadar 4 kilo falan almıştım ama şekerim yüksek çıktı mesela. Hatta başka başka doktorlara gittim yanlış sonuçtur dendi tekrar yapıldı yine yüksekti. 2 hamileliğmde de aynı şey oldu. Riskli bir durum bence ihmal etmeyin.

Sadece kiloyla ilgili bir durum değil yalnız şeker.
Ben 24. Haftaya kadar 4 kilo falan almıştım ama şekerim yüksek çıktı mesela. Hatta başka başka doktorlara gittim yanlış sonuçtur dendi tekrar yapıldı yine yüksekti. 2 hamileliğmde de aynı şey oldu. Riskli bir durum bence ihmal etmeyin.
Aynen tek kılo ıle alakası yok. Ben tedbırlıyım olcturcem tabıkı. Tedbırı elden bırakmamak lazım.

Merhaba sevgili hanımlar detaylı anlatacağım için konum biraz usun olabilir. Şimdiden okuyan ve fikir verenlere teşekkür ederim.
Kasım ayında 3. Doz tetanoz aşısını yaptırdım. İlk aşımda da kolumdaki ağrı uzun süre devam etmişti. 2. Dozu çok hafif atlattım.
3. Doz sonrası ara ara ağrım oluyordu ve hafid şişliğim vardı. İlk uygulamada da ağrım olduğundan çok üzerinde durmadım.
Gel zaman git zaman hassasiyetim ve şişliğim arttı. Bir kaç kez aile hekimi ike görüştüm ve alkol uygulaması yap dedi.
Benim kendi ihmalim de var tabi. 3. Ay içinde aşı bölgesi iyice şişmeye ve sertleşmeye başladı. Bebek ve iş temposundan kendime vakit ayırmayıp bir türlü doktora gitmedim.
3. Ay sonunda dayanılmaz ağrılar neticesinde enfeksiyon hastalıklarına gittim. Kan tahlili temiz, bölge kistleşmiş bir yapı var. 1 hafta antibiyotik tedavisnden sonra gelin genel cereaha gösterelim gerekirse enjeksiyonla bölgeyi boşaltalım dediler.
1 hafta sonra genel cerrahiye gittiğimde ise bölgenin enjeksiyonla temizlenmesinin mümkün olmadığı, bölgeye operasyon yapılması gerektiği fakat yapının büyük olması nedeniyle derinin kapanması için dikişin zor olacağı ve derin yara izi kalacağı söylendi. Antibiyotiğe bir süre daha devam ettikten sonra yeniden kontrole gideceğim.
Cerrah aşının yanlış yere uygulandığı bu nedenle yağ dokusunun öldüğünü söyledi.
Aile hekimim iş yerinden arkadaşımın eşi. O da aşının zaten başka yere uygulanma imkanının olmadığını deri altında yap dokusu da olduğunu söylemiş arkadaşıma. Hekimlik hayatında ilk defa böyle bir reaksiyonla karşılaştığını da söylemiş eşine.
Aşıyı uygulayan hemşire hem oğlumun takiplerinde hem benim işe başlama sürecimde süt ile ilgili sorularımda bana çok yardımcı olmuş bir bayan. Oğlumla da çok ilgilenir sevecen güleryüzlü bir çalışan.
Fakat gel gelelim benim durumum da benim düşündüğüm kadar basit bir şey değilmiş. Ekleyebilirsem bölgenin fotosunu da koyacağım.
Siz olsanız ne yapardınız? Hangi doktora güvenmeliyim aklım karıştı.
Hemşireye dava sürecim olacak olursa bundan sağlık ocağının hekimi de etkilenir mi?
Bebeğim hala emiyor olmasa bu kadar üzerinde durmayacaktım. Fakat ameliyat süreci hala anne sütü alan bebeğimi sütten kesmeme yol açarsa diye de korkuyorum.
Değerli fikirlerinizi bekliyorum
Bende 7 sneedir cocuklar dahil bebekler dahil tetanoz asısı yapan bir hemşireyim hic bisey yasamadım herkesn asıyı kaldrma bunyesi farklıdır dgru yer kas icidr igne ucu cokta uzun deildir deri altına yapsa dagılırdı ama zuun surerdi siz alkol koymamıssnız bu sizin hatanız yani sevilen hemşreyi suclamak dgru deil meslegşnden de olmaz emin olun meslekten atılmaz en fazla uyarı cezası alır iyi dusunun bence

Tetanoz aşısında buna benzer tepkiler olur vücutta ama yakın zamanda olur ve biter.
Ben de 2 gün ağrı ve şişlik olup geçerdi hem hamilelikte hem de işyerimdeki aşılarda. Aynı anda aşı olduğum iş arkadaşlarımda çok tuhaf enfeksiyonlar gelişmişti..

Siz de çok uzun zaman beklemişsiniz yalnız. O vücuttaki enfeksiyon süte geçer diye korkmadınız mı? İlk ay içinde durumu ele almalıydınız.
Sağlık ocağını arayıp "neden kolumun şişliği geçmiyor?" diye sorsaydınız da onlar yönlendirseydi. Hiç mi rahatsız olmadınız?

Cok gecmis olsunc sikayet etseniz de olumlu bir donus alacaginizi dusunmuyorum.

Alakasiz olacak ama, 27 haftalik hamileyken tatile gittigim sehirde kanamam oldu, acilen devlet hastanesine gittim doktor beni hic gormedi bile, ebeler nst ye bagladi, sonra idrar tahlili yapti, serum takti. Doktor nerde baksinlar diye o kadar israrci olmamaiza ragmen doktor sonuclari gordu temizmis deyip gecistirdiker. Kendi doktorumj aradim hemen gel dedi, kanamali sekilde kac yuz km yol yapip doktoruma geldim, ultrason cihazini karnima koyar koymaz rahim agzi yetmezligine bagli erken dogum tehdidi gordu, hemen yatis yapildi istirahat igneler vs...

Kendime gelir gelmez sahlik bakanligina sikayet yazdim. Donus nasil oldu biliyormusunuz? Saglik bakanligi bunyesindeki tum calisanlarimiz uygulanan tedavi yontem ve sekilleri konusunda kendi insiyatiflerini kullanmaktadir, konu incelemeye acik degildir! Yanima bile ugramadi doktor! Nst kagidina ve cisimin rengine bakip biseyim olmadigina karar verdi dusunebiliyomusunuz. Ve saglik bakanligi doktorun yaptiginda bir anormallik gormeyerek sikayetimi degerendirmeye bile almadi.

Yani diyecegim o ki, ben boyle zamanlarda asla taviz vermem, bugun benim basima gelen yarin baskasinin basina gelebilir daha buyuk sonuclar dogurabilir, herkes gardini alsin diye mutlaka sikayetimi bildirmeye calisirim. Artik saglik bakanligi sikayeti asla yapmamaya karar verdim. Gelen sonucla birlikte sinjr oldugunuzla kaliyorsunuz cunku

Tetanoz aşısında buna benzer tepkiler olur vücutta ama yakın zamanda olur ve biter.
Ben de 2 gün ağrı ve şişlik olup geçerdi hem hamilelikte hem de işyerimdeki aşılarda. Aynı anda aşı olduğum iş arkadaşlarımda çok tuhaf enfeksiyonlar gelişmişti..

Siz de çok uzun zaman beklemişsiniz yalnız. O vücuttaki enfeksiyon süte geçer diye korkmadınız mı? İlk ay içinde durumu ele almalıydınız.
Sağlık ocağını arayıp "neden kolumun şişliği geçmiyor?" diye sorsaydınız da onlar yönlendirseydi. Hiç mi rahatsız olmadınız?
Aslında kolumun bu hali son 15 günde oldu. Antibiyotik tedavisinden sonra.
Daha önce alkolü uyguladım ama bazen şiş iniyor hiç ağrım olmuyordu. Ben de geçti sanıyordum. Ne zaman ağrılı bölge genişledi zaten doktora gittim.
Aile hekimimle görüştüm 3 yada 4 sefer. Reaksiyon olabileceğini söyledi. Fakat dediğim gibi giç bu hali almamıştı.
Eleştirinizde sadece süte geçme olayına katılırım bunu hiç düşünmemiştim ne yalan söyleyim.

Aslında kolumun bu hali son 15 günde oldu. Antibiyotik tedavisinden sonra.
Daha önce alkolü uyguladım ama bazen şiş iniyor hiç ağrım olmuyordu. Ben de geçti sanıyordum. Ne zaman ağrılı bölge genişledi zaten doktora gittim.
Aile hekimimle görüştüm 3 yada 4 sefer. Reaksiyon olabileceğini söyledi. Fakat dediğim gibi giç bu hali almamıştı.
Eleştirinizde sadece süte geçme olayına katılırım bunu hiç düşünmemiştim ne yalan söyleyim.
Merhaba kolunuza sonra ne oldu bende aynı durumdayım ve korkuyorum

X