aşkın ömrü kaç yıl???

11 yıl sevgililik + 2 yıl evlilik = 13 yıldır beraberiz, henüz bitmedi. Hatta evlenince katlanarak arttığını görüyorum. İnşallah hep böyle kalır, bu arada 28 yaşındayız 🥰 belki 40 lı yaşlara gelince yıllanma olur
Dabe dabe sevgili olmak evlilikle ayni sanki😐😂 yavrum daha 2 yildir evlisin bi 10 yil sonra baska konusacaksin..ozellikle daha bebeyken baslayan iliskilerde cok iyi taniyorsun ama ayni cati alti gibi asla olmaz..birde hersey cok tukeniyor cunku kesfedecek pek birsey kalmiyor.. ama umariz dedigin gibi katlanarak devam etsin.

Tamam okudum zaten .Kadın dersınden bahsetmiş siz kocişkonuzun harıkalıgından .Herkes ıyı olsun ama bırazda empati .Dert anlatıyor sen bı harıkayız yazıosun .
Bu olay bu forumda moda.. cinsellik bolumune gir mesela😐😂 kadin diyor esim iliski yasamak istemiyor😐 digeri anlatiyor abawww benim herif her gece gece😐😂😂 Allah herkese daha cok versin daha iyisini versin ama bu nispet iyi birsey degil ve disardan hakket cok cirkin gozukuyor😐🤮

Konu sahibi yaslar kac cocugun var mi? Kac yasindalar ama mutsuzsaniz yollarinizi ayirabilirsiniz ama herif seninde dedigin gibi antropoza girmis gibi duruyor…seni artik onemsemiyor gibi geldi bana..cok fazla aliskanlik olmus.. isin dogrusu nasil tekrar seni onemsemesini saglarsin onuda bilmiyorum.. yani keske tukenecekse bazi seyler karsilikli tukense…cunku sen uzulurken kafa yorarken karsidakinin umru degil…ciddi bi kendine getirmek gerek esini ama nasil?

Çok teşekkür ederim sözlerinize. Gercekten kendime buyuk ayip ettim. Zaten inanin herseyi kendimden çok onde tuttum herseyi olmayacak şeyleri bile. Çok güçlü bir karakterden esim aşık oldu bana, hayran oldu. Simdi ezik ve zayıfım ve adam bana tahammül edemiyor bu. Cok haklısınız aslında onu da hayal kırıklığına uğraştıgimi burda yazdıkça anliyorum.
Tamamda hani iyi gunde kotu gundeydi bu evlilik? Yani gucluyken iyi gunde herkes sever, onemli olan kotu gunde gucsuZken yaninda olmak degil midir? Yani kadinlar genelde yanlarinda oluyorlar ama erkekler? Gercekten bu erkeklere acimayacaksin bence.. bencil kadinlar genelde el ustunde, fedakar kadinlarda iste paspas olmus durumda.. iyilikten maraz dogar derler

Herkese Merhaba,
İçimi kemiren ve yaşama enerjimi azaltan birşey var. Sizlere danışmak istiyorum.
Biz eşimle altı sene sevgililik sonrası evlendik. 20 yaşında başlamıştık, birlikte büyüdük. Evlendik, hiç öyle kavgalı zamanlarımız olmadı. Evin içinde "biz evlendik mi" diye sırıta sırıta gezerdik. Iki oğlumuz oldu. Su an 41 yaşındayız. 15 senelik evliyiz. Yillar icinde özellikle iki küçük oğlan varken yıpratıcı zamanlarımız oldu ama hani açılmayacak cinsten değil. Şükür çocuklar büyüdü, ekonomik sorunumuz yok. Ama bizde birseyler eksik..
Hissediyorum eşim beni eskisi gibi sevmiyor. Hatta sevip sevmediğinden bile emin değilim. Birbirimizin en yakın dostuyduk sanki ayni zamanda, hissederim, anlarım. Bir kere cinselliğimiz sıkıntılı. Ben dile getirmezsem çoğu kez aklına gelmiyor. İsine tutkun bir adam, varsa yoksa çalışmak. Biliyorum hayatinda biri yok. Bunca senedir en ufak bir arızalı, şüpheli durum olmadi. Kendi başına kalmayı sever. Bir gece içkiliyken bazen evliliğin yapması gerektirdiği rutinlerin onu bogdugundan bahsetmisti. Ayni aksam cinsel olarak beni eskisi gibi istemediğinden bahsetti:KK43: Sevgiliyken cok farkliydim bende, dırdırım yoktu. Özguveni yüksek bir kadındım. Beni beğenmediğini söyleyince iyice bıraktım kendimi sanki :KK43:Es olarak katılacağımiz herseye zorla katılır. Kendisine karıştırmaz. Ne bir guzel sözü var, ne bir cabasi.. Tek paylasimimiz birlikte nargile icip dizi izleriz. Cok iyi bir baba ama bazen cocuklar icin evliligimizi sürdürdüğüne inaniyorum. Bazen diyorum ki böyle giderse bir gün birisine aşık olacak ve ben cok kirilacagim en iyisi bitirmek.. Ona göre hayat bu, evlilik rutin, normali bu. Belki evliligimizi bitirmek bile ona yorucu geldigi için bitirmiyordur. Her zaman cok mantıklıdır, benim duygularımın aksine..
Yoruluyorum. Bazen bir an oluyor onu zorla tutuyormuş gibi hissediyorum. Covid oldum, aileme gecmemisti. Annesi tesadüf bizdeydi, o kaldi. Bizimki birsey yapmaktanda kurtuldu. Yapayalnız hissettim kendimi. Ha var ha yok...
Ben böyle bir hayat istemiyorum ki. Bazen git demek istiyorum, bu sekil daha cok yoruluyorum. bazen kendine yogunlas diyorum, bir mesgale bul, sen kovalamayinca o gelir diyorum. Çok yoruldum ve icimi dökmek istedim. Tesekkurler okuyanlara, fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim...
Henüz gençsiniz. Mesaj kutunuz açık değil galiba bir psikolog ismi önerecektim size videolarını izleseniz belki kendi evliliğiniz için neyin hatalı neyin yanlış olduğunu görüp düzeltebilirsiniz diye

Herkese Merhaba,
İçimi kemiren ve yaşama enerjimi azaltan birşey var. Sizlere danışmak istiyorum.
Biz eşimle altı sene sevgililik sonrası evlendik. 20 yaşında başlamıştık, birlikte büyüdük. Evlendik, hiç öyle kavgalı zamanlarımız olmadı. Evin içinde "biz evlendik mi" diye sırıta sırıta gezerdik. Iki oğlumuz oldu. Su an 41 yaşındayız. 15 senelik evliyiz. Yillar icinde özellikle iki küçük oğlan varken yıpratıcı zamanlarımız oldu ama hani açılmayacak cinsten değil. Şükür çocuklar büyüdü, ekonomik sorunumuz yok. Ama bizde birseyler eksik..
Hissediyorum eşim beni eskisi gibi sevmiyor. Hatta sevip sevmediğinden bile emin değilim. Birbirimizin en yakın dostuyduk sanki ayni zamanda, hissederim, anlarım. Bir kere cinselliğimiz sıkıntılı. Ben dile getirmezsem çoğu kez aklına gelmiyor. İsine tutkun bir adam, varsa yoksa çalışmak. Biliyorum hayatinda biri yok. Bunca senedir en ufak bir arızalı, şüpheli durum olmadi. Kendi başına kalmayı sever. Bir gece içkiliyken bazen evliliğin yapması gerektirdiği rutinlerin onu bogdugundan bahsetmisti. Ayni aksam cinsel olarak beni eskisi gibi istemediğinden bahsetti:KK43: Sevgiliyken cok farkliydim bende, dırdırım yoktu. Özguveni yüksek bir kadındım. Beni beğenmediğini söyleyince iyice bıraktım kendimi sanki :KK43:Es olarak katılacağımiz herseye zorla katılır. Kendisine karıştırmaz. Ne bir guzel sözü var, ne bir cabasi.. Tek paylasimimiz birlikte nargile icip dizi izleriz. Cok iyi bir baba ama bazen cocuklar icin evliligimizi sürdürdüğüne inaniyorum. Bazen diyorum ki böyle giderse bir gün birisine aşık olacak ve ben cok kirilacagim en iyisi bitirmek.. Ona göre hayat bu, evlilik rutin, normali bu. Belki evliligimizi bitirmek bile ona yorucu geldigi için bitirmiyordur. Her zaman cok mantıklıdır, benim duygularımın aksine..
Yoruluyorum. Bazen bir an oluyor onu zorla tutuyormuş gibi hissediyorum. Covid oldum, aileme gecmemisti. Annesi tesadüf bizdeydi, o kaldi. Bizimki birsey yapmaktanda kurtuldu. Yapayalnız hissettim kendimi. Ha var ha yok...
Ben böyle bir hayat istemiyorum ki. Bazen git demek istiyorum, bu sekil daha cok yoruluyorum. bazen kendine yogunlas diyorum, bir mesgale bul, sen kovalamayinca o gelir diyorum. Çok yoruldum ve icimi dökmek istedim. Tesekkurler okuyanlara, fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim...
Saldiysan toparlan eski asik oldugu kadinla karsilassin birden bire mantikliysa mantikli davran enteresan sekilde ilgi bekleyince gelmiyor ama ilgi istemeyince ilgileniyorlar ,her zaman tek duze gitmez ilk evliligin heyecanini cocuk buyutmeyi vs guzel seyler yasamissin ama insanlar degisiyor sende degismissin suclama kendine odaklan senin guvenin ona da yansir

İlk yıllardaki gibi evde sırıtarak aşk böcekleri şeklinde gezmek bir süre sonra imkansız bence. Ancak birbirinizi özlerseniz ara sıra heyecan katacak bir şeyler olursa olabilir.

Bazı mesajlarda sanki kendinizde hata bulmuşsunuz gibi geldi. Boşuna suçlu aramayın. İşin doğası böyle. Rutine bağladıktan sonra her şeyin heyecanı gider elbet.

Sadece eski özgüveninizi tekrar kazanmaya bakarsanız kendinizi daha iyi hissedersiniz. Dolaylı olarak eşinize de yansıyacaktır.

Bence sorunun çözüm noktası bu kısımda yazdıklarınızla ilgili. Sizin hayat enerjinizin çok az olması onu bunaltmış olabilir. 41 yaş gayet genç bir yaş bence ama siz sanki hayattaki her şeyi yaşayıp hiçbir heyecan kalmamış gibi yazmışsınız. Eşiniz bakımına önem veren birisiyse sizden de aynı özeni bekliyordur farkettirmese de. ki o istemese bile siz kendinizi iyi hissetmek için yapın. yüzünüze doğal maskeler uygulayın, saçlarınız için yeni şeyler düşünün, ev içindeki giyiminize eşofman dışında güzel ve rahat şeyler ekleyin. gün içinde düşüncelerinizi olumlu yöne çekin ki konuşmalarınız da olumlu olsun. tatile bile yalnız gitmek istemesinin sebebi onun enerjik ve gamsız sizinse stresli olmanızla ilgili olabilir. Ama enerjiniz pozitif olunca emin olun eşiniz de sizdeki bu değisimleri farkedecektir ve yeniden eski günlerinize dönebileceksiniz bence. çünkü ortada çözülemeyecek bir sorun yok 🌸

Kilo konusunda da bir diyetisyen olarak tavsiyem su tüketiminizi arttırmanız ve duygusal beslenme konusuna dikkat etmeniz. Duygusal beslenme genel olarak olumsuz duyguları bastırmanın veya yatıştırmanın bir yolu olarak yemek yemektir. Gün içinde su tüketiminizi arttırarak ve sağlıklı besinler tüketerek bu durumun oluşmasını önlemek mümkün.Bu şekilde kilo kaybınız da daha hızlı olacakt
Depresif hissetmemek için de eğer düzenli kullandığınız bir ilaç yoksa melisa çayı içmenizi tavsiye ederim. Umarım her şey gönlünüzce olur 💕
Çok teşekkür ederim. Çok haklısınız sanki çok yaşlı gibi hissediyorum. Daha evvelki yıllarda eşim çok olgun ve yaşlı bir amca gibi yaşardı. 35 yaşındayken ruhumuzu yaşlandırdın derdim ona. Ben cıvıl cıvıl kosturma halinde iken, o sakin sakin dururdu. Dedigim oldu, sanki ruhum yaşlandı. Ama geç kalmış degilim, sozlerinizi dikkate alacağım. Cok teşekkürler 🙏

Çok teşekkür ederim. Çok haklısınız sanki çok yaşlı gibi hissediyorum. Daha evvelki yıllarda eşim çok olgun ve yaşlı bir amca gibi yaşardı. 35 yaşındayken ruhumuzu yaşlandırdın derdim ona. Ben cıvıl cıvıl kosturma halinde iken, o sakin sakin dururdu. Dedigim oldu, sanki ruhum yaşlandı. Ama geç kalmış degilim, sozlerinizi dikkate alacağım. Cok teşekkürler 🙏
Rica ederim 🌸

Eşinizin sizi eskisi gibi beğenmediğini söylediği an sizde kırılma noktası olmuş bence ki çok normal, bir kadına söylenecek son şeyi söylemiş eşiniz. Böyle bir cümleye kolay kolay hiçbir kadın sessiz kalmaz belki de hatayı burada yapıyorsunuz. Bu cümleyi bile sineye çekip hala eşinizle bir şey olmamış gibi nargile icebildiginize göre genel olarak tavrınız bu. Yani tepkisiz, rest çekmeyen, kabullenici bir yapınız var. Eşiniz de bu yönünüzü bildiği için kaybetme korkusu yaşamıyor, o yüzden de o cümleyi size bu kadar rahatlıkla kurabilmis.

Yerinizde olsam bu şekilde bir evlilik istemediğimi söylerim ona. Henüz 35 yaşındasiniz konunuzda yazdığınıza göre. Gencecik yaşınızda evliliğinizin kalanını birlikte asker arkadaşı gibi nargile içerek mi geçireceksiniz? Bence eşinize aba altından sopa gösterme vakti gelmiş. Ya devam ya tamam demek için bir adım atmanız gerekiyor. Öncelikle kendinizde biraz değişiklik yaparak başlayabilirsiniz mesela. Ufak bir imaj değişikliği, biraz daha bakımlı olun. Once bir kendi öz güveninizi kendiniz için yerine getirin. Sonra da eşinizi karşınıza alıp konuşun

Öncelikle size sizden başka çözüm getirecek biri yok bu dünyada. Önce kendinize güvenmelisiniz. Güvenmediğiniz zayıf yönlerinizi yazın bir yere... İlk oradan başlayın değiştirmeye. Sebat edin kararlarınızda ve gerekirse verin parayı (israf demeyin, lüzumsuz demeyin) gidin bir kaç yıl psikolojik destek alın, hedeflerinize odaklanın. Çocuklarınızı büyütmüşsünüz şimdi en iyi yaşlarınız. Gezin, dolaşın, keşfedin, deneyin, inceleyin, araştırın; sohbet edin, eğlenceli arkadaşlar, grupların içine karışın... Yapmak istediğiniz bir hobi varsa ona da katılın. Gidin güzellik merkezlerine bakımsa bakım; saç, makyaj, masaj, cilt bakımı, ayak bakımı vb. Kendinize yatırım yapın. Önce kendiniz bi kendinizden mutlu olun. Eşiniz hala vazgeçmediyse ve istiyorsa zaten yine-yeni sizi yakalayacaktır. Şayet mutsuzsanız hala evliliğinizden yürümüyorsa o zaman yolları ayırmayı (özgüvenle ve pişmanlık duymadan) düşünürsünüz. Umarım şu melankolik havadan sirkelenir ve çok mutlu olursunuz.

Bu olay bu forumda moda.. cinsellik bolumune gir mesela😐😂 kadin diyor esim iliski yasamak istemiyor😐 digeri anlatiyor abawww benim herif her gece gece😐😂😂 Allah herkese daha cok versin daha iyisini versin ama bu nispet iyi birsey degil ve disardan hakket cok cirkin gozukuyor😐🤮
O kadar haklısınızki .Bence geneldede boyle .Bişey soluosun allaha sukur benımkı hiç ole deıl .Eeee ne dıyelım .Ne anlayalım .Kımseye bısey anlatılmıyor

Ben ruhen de yaşlandım fiziken de bence.
Yani gerçekten çocuk insanı yaşlandıran yıpratan bir şey, uykusuzluk, bitmeyen sorumluluk o cıvıltı da enerji de bitiyor. Bendr de bitti ve bu normal bence ya.
Geçen eşimle on sene önce ilk sevgiliyken gittiğimiz yere gittik, canlı müzik vardı. Bizim zamanımızdaki solist gitmiş, yeğenim yaşımda çocuklar çalıyordu, garsonlar da öyle. 15 sene önce hele üniversiteliyken kız kıza gidince çalan gruplarla kesişirdik fln şimdi baksan on onbeş yaş küçükler😄😄
Hele benim platonil vardı bir tane hem çalar söylerdi hem radyocuydu. Adam patates oldu artık 😃😃
Hayat devir devirmiş, çocukluk devri, gençliğin en cıvıl tatlı zamanlarının olduğu devir ve gençliğin daha olgun zamanları 🙃 Biz o olgun zamanlardayız bence o eski halimden eser yok vallahi

çocuktan sonra eskisi gibi kalabilen, enerjileri yerinde, birbirini arzulamaya devam eden çiftlere burdan şapka çıkarıyorum. ben ruhen de fiziken de çöktüm. 32 yaşındayım ama ruhum 50. eşim zaten doğuştan dede ruhluydu çocukla birlikte tam oldu. onun bana ilgisinin de sabrının da azaldığını biliyorum ama o kabul etmiyor. eşime göre de bunlar herkesin yaşadığı normal süreçler. tamam işte yıllardır sevgiliydik evlendik çocuk oldu, artık hayatın bu kısmındayız. halbuki daha genç bir kadınım, elbette beğenildiğimi hissetmek , sevgi ve ilgi görmek istiyorum. hadi onları geçtim biraz destek bekliyorum ama yok....benim de ruhumda kocaman bir boşluk var, sizden pek farklı değilim. boşanırsam millete boşanma gerekçesi olarak ne gösteririm onu düşünüyorum bazen.

çocuktan sonra eskisi gibi kalabilen, enerjileri yerinde, birbirini arzulamaya devam eden çiftlere burdan şapka çıkarıyorum. ben ruhen de fiziken de çöktüm. 32 yaşındayım ama ruhum 50. eşim zaten doğuştan dede ruhluydu çocukla birlikte tam oldu. onun bana ilgisinin de sabrının da azaldığını biliyorum ama o kabul etmiyor. eşime göre de bunlar herkesin yaşadığı normal süreçler. tamam işte yıllardır sevgiliydik evlendik çocuk oldu, artık hayatın bu kısmındayız. halbuki daha genç bir kadınım, elbette beğenildiğimi hissetmek , sevgi ve ilgi görmek istiyorum. hadi onları geçtim biraz destek bekliyorum ama yok....benim de ruhumda kocaman bir boşluk var, sizden pek farklı değilim. boşanırsam millete boşanma gerekçesi olarak ne gösteririm onu düşünüyorum bazen.
Çocuktan sonra hayat bambaşka yorgunluk bitkinlik çocuğa göre hayat yasama derken rutin oluyor hersey bence evlilikte çocuktan öncesi ve çocuktan sonrası diye 2 ye ayrılmalı .Erkekler zaten ilgi ve sevgi göstermede eksik yaratıklar yansıtsalar ne olacak

Öncelikle tesekkur ederim.
Hayatta bu sekil konuşmaz, ickiliydi, bende cok kırıldım gercekten tabi.
Özgüvenim tamamen yerlerde. Aslında onun aşık oldugu insandan cok uzak bir yerdeyim. Ben onu aldım ileri götürdüm yillar icinde diyebilirim ama kendim için birsey yapmadım. Biraz kilom var, veremedim, kısır döngü şeklinde psikolojik olarak rahatlıyorum sanki yiyorum. Depresif ve gergin bir halim var. Para ile ilgili sıkıntımız yok. Para konusunda acikcasi ondan para almama gerek yok. Estetik yaptırıyorum desem bayılır bence, ama bende o duygu yok, körelmiş sanki. Bir eşofmanla ve maskeyle o kadar mutlu olabiliyorum ki :KK43: Begenilmedikce bende bıraktım gitti. Elime bir ruj almak gelmiyor. O ise benden yuz kat bakımlı.
Hayata artik cok farklı yerlerden bakıyoruz. Mesela o cok gamsız, ben herseyi kafama takarim. Ben dünyayı gezmek istiyorum, o evden adım atmak istemez, aa pardon iki günlüğüne yalniz basina gidecekmiş. Bir de gideceğim diyor, ben esi değilim sanki karisamam. Yıllarca herseyini cok baskılamisim, soz soyletmiyor ama benimde yalnız yada arkadaşlarımla yurt disi dahil bir yere gitmek istememe asla karışmıyor, sevgililik zamanlarından beri. Aksine cok isterdim karışmasını, ben cok karışırım, buna tahammül edemiyor.
siz de aynısını yapın. onu kıskandırmak için değil kendiniz için

10kusur yıllık evli arkadaşım var, tutku bittiğinde sex bitiyor ve evlilik sadece arkadaşlık oluyor demişti....Seninkisi de aynen bu bence....Ne kadar kilolusun bilmiyorum ama ana sebep kilolu olman değil de şehvetin ve tutkunun bitmesi....Yoksa kilolu olsan da bunlar olur kilo ile ilgisi yok bence..

Erkeklerde evlilik sex etrafında dönüyor cogunlukla yani memnuniyet...Sex iyiyse diğer her seyi.tolere edebiliyorlar diye düşünüyorum ama sex uzun süredir kötü gidiyorsa o evlilik baya bozuluyor...Sex derken de sadece sık sex yapmak değil de şehvetli olması ne bileyim yıllar üçinde gelişmesi falan

X