asla ev alamayacak olmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Tereddüt edemezsiniz zaten bu son derece açık, biz sadece çocuklarınıza daha iyi imkanlar sunmanızı isteriz çünkü onlar bizim de çocuklarımız, hiçbirimiz lüx içinde büyümedik, hepimiz yokluk gördük ama bugünün koşullarında kurbandan kurbana et yiyerek büyüyen çocuklara tahammülümüz yok artık, keşke gündemi takip ederek bu zamanda eşinizi ev konusunda zorlamasaydınız veya 2. çocuk için bekleseydiniz en azından ama olan olmuş artık, Allah çocuklarınıza yardım etsin demekten başka birşey gelmiyor artık elimizden maalesef
eşimi ev almak konusunda zorlamak ..üçüncü cocugu yapmak üstelik tereddüt etmeden..siz benim beynimi şuan kendi beyniniz olarak ele aldınız sanırım kafanizin içindeki kurduklarınizi ben yapiyirmuşum gibi buraya yanstuyorsunuz..valla gençlik garip !

eşimi ev almak konusunda zorlamak ..üçüncü cocugu yapmak üstelik tereddüt etmeden..siz benim beynimi şuan kendi beyniniz olarak ele aldınız sanırım kafanizin içindeki kurduklarınizi ben yapiyirmuşum gibi buraya yanstuyorsunuz..valla gençlik garip !
Sorularıma ve diğer üyelerin sorularına asla cevap vermiyorsunuz, farkında mısınız? Bu yüzden iletişime , öğrenmeye , sorgulamaya, öngörülebilir riskleri planlayarak yaşamaya bu kadar kapalı olmayın lütfen diye rica ederek bitiriyorum artık monologumu, elimden fazlası gelmiyor

Sorularıma ve diğer üyelerin sorularına asla cevap vermiyorsunuz, farkında mısınız? Bu yüzden iletişime , öğrenmeye , sorgulamaya, öngörülebilir riskleri planlayarak yaşamaya bu kadar kapalı olmayın lütfen diye rica ederek bitiriyorum artık monologumu, elimden fazlası gelmiyor
saatlerdir burda cevap verdim çoğu kişiye ..çok merak ediyorsanız oturun okuyun ..sizede yazdım kıssadan ....sizin algılarımız da çok değişik mis ..bilhassa bende bitirmek istiyorum bu garip monoloğu,bende monolog diyorum çünkü sürekli cevap yazdığım halde cevap vermiyorsunuz dediğiniz için..🖐️🖐️

Evli genç kadınsınız sonuçta , olur da kaza oldu hamile kaldınız önümüzdeki yıllarda ne yapacaksınız peki? Ben iftira atmış olmiyim ama anladığım kadariyla siz dünyaya getirmeyi tercih edeceksiniz değil mi? Doğru olan bu çünkü sizin için ...yine mi yanıldım yoksa?
Aaa aşk olsun pirayecim son cocuk hep kaza hep kaza..

Kurban eti bir yil dolaba istif edilmek icin degil ki ama ya..Siz bunu da yanlis anlamissiniz..Ayrica domuz da gayet yagli ve lezzetli bir et..Ama tr de cok pahali niye bilmiyorum.Keske hepimiz yesekte beynimiz calissa dimi ama..Bana hala yazmadiniz? Koyden ne geliyor? Kp ne kaxaniyor da size her ay 1000 verebiliyor?? Cocuklar boraz buyuyunce de verecek mi bu parayi?? Hadi vermekten vazgeçti o zaman ne yapmayi dusunuyorsunuz??
Senin kadar hadsizini bayadır görmemiştim 👏🏼

Biriken raporlara ve raporların en çok bu konuyla alakalı yapıldığına bakarsak, epey bir hararet yaşanmış burada.
Tüm raporlara bakamadım ama üstün körü bakabildiklerimden anladığım yine birileri diğerlerinin kaç çocuk yapacağına, açlığına tokluğuna, neyi nereye harcayacağına dair kararlar almış.

Bizde genelimizde şöyle bir huy var, kimse bizim hayatımıza karışıp müdahale etsin istemeyiz ama başkalarının hayatına karışma hakkını buluruz kendimizde, galiba burada olan da bu.

65 sayfa konu sahibesine tavsiyelerle geçmemiş belli ki, azıcık kendimi sıkıp 967 yorumu okusam siyaset de bulur muyum yorumlarda?

Her neyse game over hanımlar.

Eveeet sanırım konuyla ilgili raporlar bu kadardı, yine koca çenemi açacağım af buyurun, günün sonunda bazı konulara yazmazsam şişlik yapıyor zira 😬

Gönül ister ki herkes eşit şartlarda, eşit standartlarda yaşasın, ne sizler zorluk yaşayın ne evlatlarınız ama benim veya sizlerin gönlünden geçenle gerçekler bir olmuyor maalesef.

Yalnız burada birbirimize tavsiye ya da eleştiri adı altında yazıyorsak eğer, biraz dillerimizin kemiği olmalı.

Düşünmeden yazdığınız her yorum burada birçok insanı incitebilir, her aklınıza geleni yazarken bu gece belki yiyecek bir lokma ekmeği olmayan birileri şurada yazılanları okuduysa diye düşünüyor musunuz mesela?

Mesela hiç düşünüyor musunuz? İnsanların yaptıklarını sandıklarınıza bağlayarak ibretlik diye örnek verdiğiniz depremlerde nice canlar kaybettiğimizi? El kadar bebeklerin dahi o depremlerde öldüğünü, ölenlerin suçu günahı değil, binaların o binaları eksik malzemelerle yapanların suçu olduğunu?

Demem o ki birbirinizi hiç tanımadığınız halde bu kadar öfke biriktirip çoluğu çocuğu, açlığı tokluğu, depremi afeti deyip dalarken lafın nereden gelip nerelere gideceğini de hesap ederek yazın.

Kimsenin özel hayatına olması gerekenden fazla müdahil olmayın, biraz kendinize gelin lütfen.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X