Asliye ceza mahkemesi

Yeniekonomist

Ev hanimi
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2016
217
124
35
Merhaba avukat bey. Benim bir sorum olacak. Ben bekarken beni tehdit eden peşini bırakmayan birinden şikayetçi oldum o da cezasını denetimli serbestlik olarak aldı aradan yedi sekiz yıl geçti ben evlendim çocuk sahibi oldum e devlette yine bu dosyanın açıldığını gordum duruşma günü gittim ve şikayetçi olmadigimi söyledim bu davanın artık kapanmasını istiyorum. Hakimde uzlaşma olacak aricaz sizi dedi. Benim sorum ben uzlaşmaya gitmek zorunda mıyım? Ya o beni tehdit eden kişi de gelirse? Onunla yuzyuze gelmeden nasıl uzlaşma yapabilirim? lütfen yardımcı olur musunuz.

Merhaba;
Uzlaşma için yüzyüze gelmeniz gerekmiyor. Uzlaşmacı sizi çağırıp sizinle görüşecek. Eğer siz uzlaşmayı kabul ederseniz durumu karşı tarafa bildirir. O da sizin şartlarınızı kabul ederek uzlaşmayı kabul ederse uzalaşma sağlanmış olur.Siz uzlaşmacıya karşı tarafla karşı karşıya gelmek istemediğiniz söylerseniz, uzlaşmacı sizin bu talebinizi dikkate alarak süreci yürütecektir.
İyi günler dilerim

Çok tsk ederim. İçimi rahatlattıniz. Peki şartlar nedir? yani ben o kişinin beni bir daha rahatsız etmemesini istiyorum sadece şart olarak başka ne isteyebilirim hiçbir bilgim yok yardımcı olabilir misiniz kusura bakmayın çok soru sordum

Avukat bey uzlaşma istememe hakkım var mı ? Ben karşı tarafla bir aracıyla dahi olsa irtibat kurmak istemiyorum. Ne olur sadece bu sorumada cvp verin lütfen...

X