Kontakt Lens Astigmatlı lensler hakkında

candycotton35

Üye
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2021
5
0
Hepinize iyi akşamlar ablalarım, bir konuda size danışmak istiyorum. Benim sorunum astigmatlı lenslerle ilgili. Yıllardır gözlük kullanıyorum ve bu sene maskeden kaynaklı buğulanma sorunu yaşadığım için artık illallah ettim ve lense geçmek istedim, astigmatlı lenslerle ilk tanışmam 2 yıl önce olmuştu ve pandemiden dolayı lensin kirlenmesinden vs. korktuğum için lense tam alışamadım. Astigmatlı lens kullanlara soruyorum nasıl alıştınız?, hangi marka lens ve solüsyon tavsiye edersiniz?, lensleri daha ucuza getirebilir miyim?

Ben yıllardır Air optik Astigmatizm kullanıyorum. Çok memnunum gece gündüz çıkarmadan kullanıyorum büyük rahatlık. ucuza getirme olayı internet sitelerinde kampanyalar oluyor biraz uyguna gelebilir kimi zaman optikten kimi zaman belli başlı lens siteleri var ordan da alıyorum. Ama öncesinde dr muayenesi lazım gözlük numarası ve lens numarası çok başka şeyler dr ölçüm yapar size aylık deneme lensi verir memnun kalırsanız recete eder.

Acuvue Oasys kullanıyorum senelerdir ve çok memnunum. Astigmat+miyop var. Lensoptik veya lensmarketten alıyorum dah uygun oluyor.

X