Gebeliğe Hazırlık Ateş ölçme yöntemi ile hamilelik belirleme

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Regl oldum çok zor geçiyor canım, hamile olduğuma çok inanmıştım olmadı ama
Hayirlisi olsun canim herseyde vardir bir hayir belki diyer ay bebis gelir kendini bu ay sıkma kafani onunla yorarsan vucudun sana oyunlar oynar emin ol hamile kaldigin ay bukadar belirti yasamayacaksin rabbim nezaman emrederse verir sen sal bak nasil geliyor kurabiyen

Hayirlisi olsun canim herseyde vardir bir hayir belki diyer ay bebis gelir kendini bu ay sıkma kafani onunla yorarsan vucudun sana oyunlar oynar emin ol hamile kaldigin ay bukadar belirti yasamayacaksin rabbim nezaman emrederse verir sen sal bak nasil geliyor kurabiyen
KESİMLİKle canım ama resmen zihnim bana oyun oynadı ateşimin yükselmesi bile şaka gibiydi

Merhaba kızlar bende pco var malesef adetlerim düzensiz bu ay bende ateş ölçümü yapıyorum bu şekilde 24.günüm bugün hafif kasık ağrım var gibi siz nasıl yorumlarsınız tabloyu ?

Eklentiler

• 20201205_162330.jpg
    20201205_162330.jpg
    71,7 KB · Görüntüleme: 148
Merhabalar arkadaşlar ben bu ay ateş ölçme yöntemine yeni başladım her sabah 9 gibi ölçüyorum ancak tablomdan bişey anlayamadım yardımcı olurmusunuz

Eklentiler

• 2BFD1288-915B-4AFB-85E6-BE6E7EE76AC8.jpeg
    2BFD1288-915B-4AFB-85E6-BE6E7EE76AC8.jpeg
    45,4 KB · Görüntüleme: 184
Kızlar günaydın
Benim bugün adet olma günüm, adet olma ateşim 36.1, ama bugün 36.6 çıktı, yumurtlama gününden eminim. Yani adetim hiç gecikmez benim.
Ama yumurtlamanın 11. Günü, yani 3 gün önce kan testim negatif <1.20 çıkmıştı.
Diyorum beta sonradan yükselebilirmi ki. Dünki ateşim 36.3 dedim tamam yarın 36.1 e düşer hep bu şekilde olurdu. Ama bugün 36.6 ya çıkmıştı. Bu durumda yinede bugün adet olurmuyum? Belirti sorarsanız çok belirtim var. Sabah bi test yaptım ama belli belirsiz bişey çıktı.
20201226_095044.jpg

Canım ben bir kaç gün önce 36.3 çıkınca ateşim moralim bozuldu ve adet olacağım diye ateş ölçmeyi bıraktım. Bugündü regl günüm. Olmayınca test yaptım öyle öğrendim.
Bebeğin hayırlı olsun, sağlıcakla kucağına al inşallah 🧿🙏
Canım bu yazdıkların bana biraz umut oldu😊
Benim normalde pikten sonra ateşim yüksek gider 37 lere bile çıkardı ve 36.1 de adet olurdum. En son 36.3 de adet oldum.
Geçen ay vücudumda iltihap olduğunu öğrendim ve bu adetten sonra antibiyotik kullandım.
Ovülasyon testimi 10 gün önce pik gördüm ve yumurtlama belirtilerimde oldu zaten, yani yumurtlama olduğundan emindim, ama ateşim düşük. Ateş ölçmeye Ovülasyondan sonra başlarım,İlk defa bu ay yumurtlamadan sonra ateşim hep 36.3 36.4 çıkıyor. Acaba vücudumdaki iltihap yok olduğu için mi ateşim bu kadar düşük? Yoksa ovülasyon testinde pik yanlışmı gösterdi yumurtlamadım mı? Bu dereceyle hamile kalman da beni umutlandırdı. Adete 5 gün var.
Sen yumurtlamadan sonra ara ara ölçtün mü en düşük 36.3 müydü? İlk Betan kaç çıkmıştı?

Benim normalde pikten sonra ateşim yüksek gider 37 lere bile çıkardı ve 36.1 de adet olurdum. En son 36.3 de adet oldum.
Geçen ay vücudumda iltihap olduğunu öğrendim ve bu adetten sonra antibiyotik kullandım.
Ovülasyon testimi 10 gün önce pik gördüm ve yumurtlama belirtilerimde oldu zaten, yani yumurtlama olduğundan emindim, ama ateşim düşük. Ateş ölçmeye Ovülasyondan sonra başlarım,İlk defa bu ay yumurtlamadan sonra ateşim hep 36.3 36.4 çıkıyor. Acaba vücudumdaki iltihap yok olduğu için mi ateşim bu kadar düşük? Yoksa ovülasyon testinde pik yanlışmı gösterdi yumurtlamadım mı? Bu dereceyle hamile kalman da beni umutlandırdı. Adete 5 gün var.
Sen yumurtlamadan sonra ara ara ölçtün mü en düşük 36.3 müydü? İlk Betan kaç çıkmıştı?
Merhaba canım, benimde bu ay anlattigin gibi oldu ki ilk defa böyle oldu yumurtalamadan sonra hiç böyle düşük gitmemisdi yükselemedi bir türlü doğru duzgun ateş.testte pik de gördüm anlamadım yani bu işten hicbisey bende 😕

Hee ayrıca birde şu var lh testinde sikinti vardı hadi desem arrik kendi vücudumu tanıyorum öncesinde olan akıntı işte tam günündeki akıntı falan aynıydı yani lh yapmasanda bilirdim o gün olduğunu.anlamiyorum hicbisey artık tuhaf tuhaf şeyler oluyor

Hee ayrıca birde şu var lh testinde sikinti vardı hadi desem arrik kendi vücudumu tanıyorum öncesinde olan akıntı işte tam günündeki akıntı falan aynıydı yani lh yapmasanda bilirdim o gün olduğunu.anlamiyorum hicbisey artık tuhaf tuhaf şeyler oluyor
Evet bende eminim yumurtlama oldu. Ama işte ateşim şimdi bile ölçtüm koltukaltından 36.4 🤷🏻‍♀️ Antibyotikle bi alakası vardır diye düşünüyorum. İlk defa ateşim bu kadar düşük, hamilelik ihtimali çok az sanırım, ama böylede hamile olanlar olmuş.
yumurtlamadan hemn 1 gün sonra göğüsüm yavaş yavaş ağrımaya başladı 3 gün önce max ulaştı göğüsüm felaket ağrıdı hala da öyle çok ağrıyor. Kafam karışık 5 gün beklemekten başka çare yok sanırım.

Evet bende eminim yumurtlama oldu. Ama işte ateşim şimdi bile ölçtüm koltukaltından 36.4 🤷🏻‍♀️ Antibyotikle bi alakası vardır diye düşünüyorum. İlk defa ateşim bu kadar düşük, hamilelik ihtimali çok az sanırım, ama böylede hamile olanlar olmuş.
yumurtlamadan hemn 1 gün sonra göğüsüm yavaş yavaş ağrımaya başladı 3 gün önce max ulaştı göğüsüm felaket ağrıdı hala da öyle çok ağrıyor. Kafam karışık 5 gün beklemekten başka çare yok sanırım.
Neyse çok kalmamış beklemeden başka çare yok dediğin gibi.ben biseyde kullanmadım 1 senedir takip ediyorum ateşle ilk defada böyle oldu.gorcez bakalım varmı bir kerameti yok mu.hakkinda hayırlısı canım seninde.

Merhaba canım :) ben ara ara ölçmedim diye hatırlıyorum adete birkaç gün kala ölçtüm ve hep o civarda çıktı. Ateşin yükselmesini sağlayan sanırım Beta HCG hormonu. Onun artışı da döllenme zamanıyla çok alakalı. Bireysel farklılıklar da oluyor elbet. Döllenme daha geç olduysa, ya da sendeki bHCG henüz o kdr yükselmediyse ateşe de yansımamış olabilir. Bence iltihapla alakalı olabilir ateşin yüksekliği. Olumlu düşünelim olumlu olsun inşallah😍 Rabbim elbet en güzel zamanı tayin etmiştir yavrucak için

Merhaba canım :) ben ara ara ölçmedim diye hatırlıyorum adete birkaç gün kala ölçtüm ve hep o civarda çıktı. Ateşin yükselmesini sağlayan sanırım Beta HCG hormonu. Onun artışı da döllenme zamanıyla çok alakalı. Bireysel farklılıklar da oluyor elbet. Döllenme daha geç olduysa, ya da sendeki bHCG henüz o kdr yükselmediyse ateşe de yansımamış olabilir. Bence iltihapla alakalı olabilir ateşin yüksekliği. Olumlu düşünelim olumlu olsun inşallah😍 Rabbim elbet en güzel zamanı tayin etmiştir yavrucak için
Allahım inşallah o zaman çok yakın bir zamandır🤲🙏🙏 Sizin bebeğiniz geç döllenme mi oldu desem ama yok adet gününde öğrenmiştiniz diye hatırlıyorum, ateşinize baktınız mı sonradan yükseldi mi? Beta kaçken öğrendiniz🥰

Allahım inşallah o zaman çok yakın bir zamandır🤲🙏🙏 Sizin bebeğiniz geç döllenme mi oldu desem ama yok adet gününde öğrenmiştiniz diye hatırlıyorum, ateşinize baktınız mı sonradan yükseldi mi? Beta kaçken öğrendiniz🥰
İnşallahhh. Bütün kalbimle ediyorum bu duayı. Benimki geç döllenme değil ama, testte öğrendikten iki gün sonra Bhcg testi yaptırdım ve 500 civarı çıkmıştı. Benimle aynı haftada olup çok daha yüksek değerlere sahip insanlar vardı. Benimki yavaş yavaş arttığı için ateşim çok yükselmemiştir diye düşündüm o zaman. Ama sonra da bir daha ateşimi ölçmedim. Artık gebelikten emin olunca attım ateş ölçeri başımdan gitti :KK70:

Merhaba. 22-23-24 ocak pik 25 ocak çatlama günümdü. 24’ü hariç değerlendirdik. Femometer adlı uygulamaya geçen adetimden itibaren her sabah dil altından ateş ölçerek not ettim. 31 aralıkta adetim başladığında enfeksiyondan 37 çıktığı olmuştu. Adet bitiminden ovülasyona kadarki süreçte 36.3 ve 36.4 arasında çıkıyordu normal ateşim. Ovülasyon döneminde 36.6 olarak seyretti. Dün ise ölçtüğümde 36,9 çıktı. Ne alaka derken bu sabah ölçtüğümde 36.8’di. Tabiki daha yumurtlamanın 5. Gününde hamile olma ihtimalini sormak istemiyorum. İstisnalar hariç zor çünkü belirtilere sahip olmak. Sadece bu şekildeki bir ilerlemeyle gebelik öğrenenler var mı onu merak ediyorum. Bu yönteme güvenmek biraz güç. Çünkü yorgan etkisi var 😊

Eklentiler

• D3C4E661-85C6-4938-B572-3D5381A12B99.png
    D3C4E661-85C6-4938-B572-3D5381A12B99.png
    268,1 KB · Görüntüleme: 86
MaşaAllah MaşaAllah 🤗
Ben de oğluma hamile iken aynı şeyleri yaşadım. Bacak kasılması ağrısı hissetmiştim hamile olduğumu 😊
Zor ama akışına bırakmak ve olacaksa olacak deyip kafayı rahatlatmak gerek. Her kes kendince bir yol bulabilir bu anlamda
Mesaj için teşekkürler
Arada yaz olur mu 🤗 sayfamızın ikinci hamişisin. Ilki kimdi unuttum onu yazmıyor ondan geriye doğru bakacam sayfalara kimdi acaba 😀
Merhaba size bir şey sormak istiyorum , adetime üç gün var dün mutfakta sağ bacak baldır kısmına inanılmaz kramp kasılma gibi bir şey girdi ilk defa yaşadım ,ve gece uyurken de saniyelik oldu .sizinki böyle bir şey miydi acaba , başka belirtilerde var ama özellikle bu dikkatimi çekti siz de benzer şey yazınca sormak istedim ☺️❣️

Merhabalar bayanlar
36 yaşındayım ve 10 yaşında bir oğlum var. Oğlumu bir buçuk sene bekledikten sonra oldu çok şükür. Ateş ölçmeye başladıktan 1 sene sonra regl günüme 3 gün kala anlamıştım ateş derecemden hamile olduğumu.
Şuan 2. Evliliğimi yaptım 11 ay oldu. Eşimin ilk evliliği ve yaşımız geçmeden çocuk sahibi olmak istiyoruz. Eşimde sorun yok bende de yok şimdilik. Daha detaylı bakılacak. Doktor kontrolüne başladım. İnşaAllah Rabbim tüm anne olmayı hakedenlere gerçekten isteyenlere ve bana da tekrardan anne olmayı eşime de babalık duygusunu tatmayı nasip etsin.
Ben bu yöntemi uzun yıllar kullandım hatta farklı bir sitede konu yönettim az çok ilgilenen varsa yardımcı olmak isterim. Eğer merak edenler var ise ayrıntılı olarak açıklama yapacağım
merhaba canım konu baya eskı ama yazayım dedım bende bu ay ates takıbı yapıyorum.bat 15subat.
18.01 : 36,5 - 19.01 : 37,2- 20.01: 36,8 - 21.01: 36,6 - 22.01: 36,6 - 23.01 : 36,5

24.01: 36,6 - 25.01 :36,6 - 26.01 :36,3 - 27.01 :37,2 - 28.01-------/ 29.01: 36,9

30.01 ------/ 31.01 :37,1

01.02 : 36,3- 02.02: 35,0 - 03.02 :35,3 - 04.02 :36,1- 05.02 :36,6- 06.02:36,6- 07.02: 36,5

X