Aynı evde iki düşman. Ben karılık yapmıyormuşum

Bugunneselibirgun

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2017
8.204
11.845
Merhaba hanımlar. Buraya yazıp yazamama konusunda oldukça düşündüm. Yaşadığım olaylara sağlıklı bakamadığım için doğru kararlar veremedigimi hissediyorum.

Esimle aramız uzunca bir süredir kötü. Gerçi ona göre sadece " babannemlere gittiğimde ve annemle konuştuğumda sorun çıkıyor."
Oysa aylardır süren en basit sarilmanin opmenin olmadığı lütuf ve gereksiz sayıldığı eleştirilerin suçlamaların benim tarafımdan oluşturulan kiskancliklarin bulunduğu bir evliliğin içerisindeyim .

Kocam sabah işe genellikle geç gitse de (9 10) akşamları da yine 10 buçuk 9 buçuk gibi eve geliyor. Gelince yemek tv. Oyun sigara için balkon, bi saat tuvalet.
Haliyle yüzünü gören cennetlik . Oğlunu bile reklam aralarında seviyor mesela.

Bende bu durumdan şikayetçiyim.
Duygusal cinsel maddi ihtiyaçlarımı karsilamayip sadece calisan ama kirayı faturaları bile ödediğini söylerken bize ev sahibi tarafındn ödenilmedigini öğreniyorum. Yalan ve iletişimsizlik çok fazla.
Ben sarılmaya yakın olmaya çalışsam beni iter. Yastığını duvarın en dibine yaklaştırıp sırtını döner. Böyle istenilmedigini sevilmediğini dusunur insan.

Dun aksam artik gina geldi. Konusmaya calistim. Normalde konusmaya calisinca konusmuyor susuyor ne alaka gibi seylerle gecistiriyordu.
Dünde açık açık konuştum. 2 hafta ayrı kaldığımız süreçte bile başkasıyla konuşan bir insansın. 14 aydır bisey yaşamıyoruz ne yapiyosun dediğimde zorlaya zorlaya böyle bir istek duymadığını kendi içinde söyledi. Tedaviyi konuştuk gerek yok dedi. Ben başkası olmadığına ve sevilsigime inanmiyorum dedigmde baskasiyla "o zaman konussam da altima mi aldim . Seni sevmediğimi nerden cikardin "ded . iinsan sevdiğine sarilmadan en basiti yanağını bile öpmeden nasıl durur. Fırsatını bulup konuşan eline fırsat geçince yatarda dediğimse yemin etti öyle bisey yapmadığını.
Sorun benim karılık yapmamammis. ( evle ilgili çocukla ilgili onla ilgili her şeyi yapmaya çalışıyorm.. kendisiyle ilgili her konuda beni itiyor.)

Ve güvenini kırmammis. ( kocam olacak adam geçen sen3den beri ailesinde gizli 100 tl 'ye yakın borç yapmış. Ve ailesi bunu bana duyurmadan ödemiş. En son oğlumun ceyreklerini de aldi verecekti 2 hafta sonra sözde ama vermedi. Bir süre sonra 700 lira da istedi vermeyince oğlumu ve eşyaları alıp beni terketti gece . 1 buçuk saat sonra ailesi arayınca döndü. Annesiyle ertesi gün konuşunca esimin bir ise bulaştığını ama anlatmadığını dışarı çıkınca haber ver takip edelim dedi. Bende mantıklı buldum. Çünkü geceleri beni bırakıp yarim saatliğine dışarı çıkıyor.. e geçen sefer çıktığında üstü başı toz içinde geldi gece eve. Ailesi de endiselenip geldiler. Ben başımıza bisey geleceğinden korkuyorum. O da bu yuzden vana guvdnmiyor.)

Karılıgin içeriği nedir dediğimde açıklama yapmıyor. Bende bana bahane bulduğunu düşünüyorum. Bari konuşmuyor yazsın diye kağıt kalem getirdiğimde ise bana dediği laf yazayimdda binaya mı asacaksin. Sen iyi niyetli değilsin demek oldu. Oysa ben bu evliliği düzeltmek için uğraşıyorum düzelmesin mı dediğimde sen her şeyi yıktın deyince ve sürekli annemin beni doldurduğunu düşünüp aileme hakaretler edince çıldırdım.
Kendime hakim olamadim.
O ise sessiz kaldı.
Bağırdım cagirdim kavonozu atacaktım kafasına neredeyse ama yapmadim. Psikolojimden çalıyor bu yaptıkları.

Öte yandan gidiyorsan git bunla korkutma beni en başından beri boşanmak niyetin. çocuğu sana verirlerm diyerek tüm yaptıklarımi çöpe atan biri oldu.
Artık eskisi gibi bisey olmaacsgini boşanmak istese ağzının olduğunu ama hala burda oturdugunu söyledi.

Annemi ertesi gün arayıp huzurunu kaçıracağını annemin bana koca bulduğunu benimde eşime son kez sans verdigimi düzelmezse çekip gideceğimi söyledi bendi kendine.

Içim ona karşı soğudu. Ama niye hala çabalıyorum bilmiyorm..

Suanki mevcut duruma göre kıyaslama yaptığımda
Boşanıp çocuğuma bakamicak babannemin sıcak ve besini olmayan evine gitmek ve onun lafını çekmek mı

Şuan sıcak en azından besini olan ve çocuğuma ben okuldayken bakılacak bir yerde yaşamak mı
Diye düşündüğümde ikinci seçenek da makul.
Zaten birbirimizden bir beklentimiz kalmadi.

Her şeyi görmezden gelip kendime cocuguma bakacağım.

Bana bu konuda öneriniz nedir.
Psikolojik destekte almak istiyorum.
Tecrübelerinizden yararlanmakta .

Guncelll
Bana hediye almış öğretmenler günü diy
Hem bir oyuncak ayı.
Hemde ici çikolata dolu kutulardan almış 3 tane

Son düzenleme:
Fırsatını bulup konuşan eline fırsat geçince yatarda dediğimse yemin etti öyle bisey yapmadığını.
Kurduğunuz cümleye bir dönüp baksanız mı halka sunmadan önce?
Bu adam sizi umursamıyor, boşuna uğraşıyorsunuz. Duvarla oturup konuşsanız sizi daha iyi anlar bence.
Maddi durumunuz yoksa kalın, para biriktirin. Şartlar iyileşince ayrılın gidin. Böyle yaşanmaz.
Babannemin sıcak ve besini olmayan evi ne demek bir de? Babanneniz aç mı yaşıyor?

Kurduğunuz cümleye bir dönüp baksanız mı halka sunmadan önce?
Bu adam sizi umursamıyor, boşuna uğraşıyorsunuz. Duvarla oturup konuşsanız sizi daha iyi anlar bence.
Maddi durumunuz yoksa kalın, para biriktirin. Şartlar iyileşince ayrılın gidin. Böyle yaşanmaz.
Babannemin sıcak ve besini olmayan evi ne demek bir de? Babanneniz aç mı yaşıyor?

Babannem tutumlu bir kadın yokluk gördüğü için sürekli mal yiyecek saklar.
Isınmak için elektrikli sobayı bile yakmaz. Katkatkat giyer battaniyeyle oturur.. Oysa bu çocuğun sıcağa ihtiyacı var..

Pazara kendisi gidiyor canm ya da marketten alıyor.
2 3 haftada bisey alınca bize yetiyor.
Önceden günlük verirdi para ama vermiyor artık.
Yani benim düşüncem bi yandan para biriktirip ayrılabilecek duruma gelince terketmek üzerineydi. Pazara markete çıkmayı evde sıkıldığını söylesen ?

Yani benim düşüncem bi yandan para biriktirip ayrılabilecek duruma gelince terketmek üzerineydi. Pazara markete çıkmayı evde sıkıldığını söylesen ?

Kendisi pazarcı oldgu için gitmemi istemiyor
Markete gidiyorum ama ne zamana kadar su su diye ihtiyaç uyduracağım orasida meçhul.
Bende para biriktirmek istiyorum.
Biraz brktrdm

Annem başka biriyle başka şehirde evli
Şuan için ne kadar istesemde çalışamam okulumu bitirdikten sonra daha rahat çalışabilirim.
Anladım :/ Köprüyü geçene kadar ayıya dayı deyin bence. Beklentinizi sıfırlayın ve oğlunuza odaklanın sadece. Para kazanıp hayatınızı idame ettirebilince gidersiniz. Çünkü bu adamın hem ağzı pis, hem zihni.

Kendisi pazarcı oldgu için gitmemi istemiyor
Markete gidiyorum ama ne zamana kadar su su diye ihtiyaç uyduracağım orasida meçhul.
Bende para biriktirmek istiyorum.
Biraz brktrdm
Yani bişekilde plan yapmakta fayda var. Düzelmeye de niyeti yok o kişiyle birlikte yıllarca yaşadığını hayal edebiliyor musun

Anladım :/ Köprüyü geçene kadar ayıya dayı deyin bence. Beklentinizi sıfırlayın ve oğlunuza odaklanın sadece. Para kazanıp hayatınızı idame ettirebilince gidersiniz. Çünkü bu adamın hem ağzı pis, hem zihni.
Aynen beni cok yipratiyor.bir hatasını söylesem ananda öyle babanda şöyle diye kendini savunmaya calisyor hayal dünyasından.
Böyle bır adamla hala bana dokunmadın kavgasımı edıyorsunuz

Ilk defa bu kadar kendisini ifade ettiği için bende yeni farkediyorum.
Normalde konuşmaz.

Yani bişekilde plan yapmakta fayda var. Düzelmeye de niyeti yok o kişiyle birlikte yıllarca yaşadığını hayal edebiliyor musun
Düzelmeye niyeti olmadığını bende farkettim...
Üstüne üstlük benim iyi niyetimi cabamida yok sayıyor.

Kimse kabul etmez böyle bir adamı.
Bende etmiyorum.

Bırakın size dokunmasın zaten.Pis herif!
Kurtulmanın,çocuğa ve kendinize bakmanın,ayaklarınız üzerinde durmanın bir yolunu bulursunuz umarım.

Gonul iliskileri tek tarafli olmuyor.
Sizi kirmak istemem ama en azindan olani gorun ve kendinizi zorlamayin diye yaziyorum esiniz sizi sevmiyor gozukuyor.
Soyledikleri de klasik bahaneler amac kendi sucunu size atmak.
Siz de onu kendiniz gibi zannedip icten samimi durust davraninca cevaplarini ciddiye aliyorsunuz ama anlattiklari bahane ne yazik ki biz durustsek bu karsidaki de durust olucak anlamina gelmiyor.
Baskalariyla konustugunu soylemis belki ileri gitmistir veya gidicektir.
Bir de ailesi konusunda karsiniza aldiysaniz ek bir kini olabilir erkekler aile mevzunu cok takiyor.
Bazi seyleri kabul edip sindirmek daha az acitir.
Allah yardimciniz olsun.

Geçmiş olsun öncelikle.
Anladığım kadarı ile eşinizle sizin aranızdaki ilişki tamamen sarsılmış düzeltmek için çabaladığınızda da biriey değişmiyor. Gidebilicek bir yeriniz de yok.
Şuan en makul olan ilişki terapistine beraber gitmeniz bunun için ikna etmeniz ve yapabiliyorsanız ailesiyle de görüşün annesiyle dertleşin o az çok konuşup derdi neymiş anlar.

X