aynı şeyleri yaşama korkusuyla tüm güzellikleri mahvedicem

aslinko

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2018
473
929
korka korka konu açmak o_O :KK25:

dobra ablalarım , arkadaşlarım , sevgili hemcinslerim .

herşeye dikkat ederek , düşünerek, planlaayarak yaşanmıyormuş bunu anladım. ama bu kontrolü elden bırakamıyorum bi türlü .

3 yıldır beni tanıyan ve çok iyi anlaştığım bi arkadaşımla sevgili olduk :skandal:
huyumu suyumu bilen , yaşadıklarımı bilen düzgün bi insan kendisi.

benden 3 yaş büyük . ailesiyle yaşıyor . önce problemi mi anlatsam eski konuya mı bakarsınız bilemem ama özet geçeyim madem .

evlendim boşandım . 4 yıl olcak . 2 kişi girdi daha önce hayatıma . biri ailem kabul etmiyor diye ayrıldı pat diye :KK53: . diğeri de ailesine kabul ettirmesine rağmen geçmişe takılıp daha yolun başındayken yüzüme vurdu evlenip boşanmış olduğumu ben ayrıldım ... ilk baştada birini uzaktan sevmiştim o da gööya beni . ama o da ailem kabul etmez diyerek konuşmadık bile.... öyle bi üzüntülerdi işte .

bunlardan ötürü

sonra dedim tövbe bekar biriyle mi ! . sanki 5 çocukluyum da ben... neyse. bende bekar bi kız gibiyim yani . dünya tatlısı bi aileye sahip , iş güç sahibi bi insanım işte.

şimdi ki konuştuğum ponçik arkadaşa gelirsek ...BEKAR . düzgün bi aile evladı . hayırlı evlat türünden. saygılı , efendi...
herşey gayet güzel ilerliyor . ama aklımdaki ister istemez olan ' ya bu da ailem kabul etmiyor diyip yarı yolda bırakırsa ' korkusu bütün güzel anlarımı mahvediyor . sürekli kendimi geri çekiyorum . bazen istemsiz modum düşüyor. herşeyin güzel olcağına beni inandırmaya çalışsada bu korku asla gitmiyor ....

çünküüüüü AİLESİNİN HABERİ YOK ! ve ne olcağını paşamızda kestiremiyor ! delirciiim.

bazen resti çekip , madem kendi kararlarını vercek olgunlukta değilsin ailene söyle bakalım kabul etmiyorlarsa bitsin diye manyaklaşıyorum .

onun aklındaki plan şu ; annesi beni gördü ve çok beğenmiş , güler yüzlü çok şeker kız falan demiş . bir kaç kere daha rastlantı gibi yapıp bizi bir araya getirdikten sonra bi yemek ayarlayıp annesinin iyice beni sevmesini sağlamak .
kız kardeşiyle tanışıyoruz . o da seviyor beni şuanlık :)

sonrasında işte annesi sevcekmişte beni , sonra söyliycekmiş .... ya daaaaaaaaaaaa hiç söylemeyip ( ne kadar doğru bilemem) evlendikten sonra duysalar bile iş işten geçti nasılsa artık diyip böyle devam edecekmişiz.

asla ayrılmak istemiyor . ama ailesi kabul etmezse duruşu ne olcak emin değilim...

ve bu emin olamamak bana bu ilişkiyi yaşatmıyor ... bazen ailene söyle bilsinler ne olcaksa olsun öyle gel konuş benle diyesim geliyor .

yani ben nasıl davrancam napcam bilmiyorummmm.

napcam ben ?

17 haziran ; 7 . ayımız .... geçenlerde annesi evlerine davet etti . daha öncesinde tanışmamış olmuştu . ama ilk uzun uzun oturmamız ve annesiyle net tanışma adına adımımız olmuş oldu . şimdi kahvaltıya çağırmak istiyormuş beni .
hala boşanmış olduğumu bilmiyor . . adım adım neler olduğunu görmek için böyle bi güncelleme yaptım . .
bakalım dananın kuyruğu ne zaman kopacak . .. ne zaman daha net bi adım atılcak ya da ayrılcaz :işsiz: izleyip görelim .

Son düzenleme:
AİLESİNİN HABERİ YOK ! ve ne olcağını paşamızda kestiremiyor !

İnsan istedikten sonra-sevdiğinin kendisi için doğru biri olduğundan eminse, ailesine kabul ettirir, gerekirse anne babasını karşısına alır direnir. Bu adam anneci. Ne demek "Anneme sevdireyim, ısındırayım, sonra söylerim ya da evlendikten sonra ce-ee yaparız" filan, geçsin bunları; 15 yaşındaki ergen veletler bile sevdikleri kızları deli gibi savunabiliyorlarken, bu annesinin korkak oğluşunun taktikleri, ancak vakit kaybı.

:kızgın: bana da öyle geldiği için ....

Resmen ali cengiz oyunuyla kabullendirmek istiyor.Oyle seyler turk dizilerinde olur.Durusu olan erkek daha once evlilik yapman umrumda degil,ben seni istiyorum.Herkes saygi gosterecek.Bunu yapma cesareti yok malesef ve bu ileride olaki evlendiniz basiniza kakilacak bir durum bile olabilir.Dikkatli karar verin.

Resmen ali cengiz oyunuyla kabullendirmek istiyor.Oyle seyler turk dizilerinde olur.Durusu olan erkek daha once evlilik yapman umrumda degil,ben seni istiyorum.Herkes saygi gosterecek.Bunu yapma cesareti yok malesef ve bu ileride olaki evlendiniz basiniza kakilacak bir durum bile olabilir.Dikkatli karar verin.

inanın temkinden 10 adım geride duruyorum .

Ailesi kendini kandırılmış hisseder böyle. Sanki ortada yutturulacak bir durum varmış gibi davranılması hoş değil. Bence en baştan söylesin.
Ailesi kabul etmezse de en başından bilip ona göre ya ayrılırsınız ya da erkek arkadaşınız ilişkisinin arkasında durur.

söylemesini istiyorum bende ama , sabır diyo :KK11:

ama çok kısa vakti kaldı haberi yok .

İnsan istedikten sonra-sevdiğinin kendisi için doğru biri olduğundan eminse, ailesine kabul ettirir, gerekirse anne babasını karşısına alır direnir. Bu adam anneci. Ne demek "Anneme sevdireyim, ısındırayım, sonra söylerim ya da evlendikten sonra ce-ee yaparız" filan, geçsin bunları; 15 yaşındaki ergen veletler bile sevdikleri kızları deli gibi savunabiliyorlarken, bu annesinin korkak oğluşunun taktikleri, ancak vakit kaybı.
+1000000 Aynen katılıyorum...Hoppa

Yakın bir erkek arkadaşım daha önce evlilik yapmış biriyle evlendi yakınlarda. Size olması gerekeni söyleyeyim kızın daha önce evlenip ayrıldığı açıklamasını yapmadılar bile. Ailelerin tanışması esnasında arkadaşımın annesi öğrendi niye bizden sakladın niye söylemedin diye ayılıp bayılınca da sizlik bi durum yok deyip kestirdi attı. Artık tam ne konuşuldu bilmiyorum ama kıza dilinin ucuyla bile bu durumla ilgili bi şey diyemedi kadın. Olması gereken budur. Yok sevince yok bilmem ne olunca bunlar boş. Size o güveni vermemiş ki böyle hissediyosunu haklısınız da. Olmaz bu iş

Yakın bir erkek arkadaşım daha önce evlilik yapmış biriyle evlendi yakınlarda. Size olması gerekeni söyleyeyim kızın daha önce evlenip ayrıldığı açıklamasını yapmadılar bile. Ailelerin tanışması esnasında arkadaşımın annesi öğrendi niye bizden sakladın niye söylemedin diye ayılıp bayılınca da sizlik bi durum yok deyip kestirdi attı. Artık tam ne konuşuldu bilmiyorum ama kıza dilinin ucuyla bile bu durumla ilgili bi şey diyemedi kadın. Olması gereken budur. Yok sevince yok bilmem ne olunca bunlar boş. Size o güveni vermemiş ki böyle hissediyosunu haklısınız da. Olmaz bu iş
olması gereken kesinlikle bu . onlarlık bi durum yok evet . ama bu duruşta sanırım bizinkinde yok .

ahhh yine mi keder ama artık yeteeeer :)))))

Sizin partneriniz bence güçlü değil planlar peşinde ya öyle yaparım ya da böyle. Benim arkadaşımda yaşadı bu durumu fakat eşi ben seviyorum dedi ve arkadaşımla kaçtılar sonra aile mecbur kabullendi

Sizin partneriniz bence güçlü değil planlar peşinde ya öyle yaparım ya da böyle. Benim arkadaşımda yaşadı bu durumu fakat eşi ben seviyorum dedi ve arkadaşımla kaçtılar sonra aile mecbur kabullendi

:KK43: bunların farkındayım .
ben ondan bin kat daha güçlü bi insanım yaaa.
bunu o bile söylüyor . hayranım sana diyor , duruşuna , gücüne...

ya ben bana hayran ol istemiyorum !! ben benden daha güçlü dur istiyorummmm .

ayrıldım bütün gece kapımızın önünde gezdi , iş çıkışlarıma gelip uzaktan izledi .
ayrılmıyorda . şuanlık bende istemiyorum ama bu şekilde gitmez..

kısa bi süre daha ne yapcak izliycem .sanırım sonu yine hüsran :)
hadi bakalım

az önce mesaj attı mesala . özel harekat polisi olmayı çok isterken ailesi yüzünden 2 ay kala bırakmış dönmüş. ve hep içinde kaldı polis olmak . yazmış ki ' bugün bizimkilere kendi kendime çok gıcık oldum , onlar yüzünden polis olamadım ' falan...
bende hemen durur muyum fırsat geçmiş elime.

Dedim ozaman birey ol ve kararlarını kendin ver ve yaşadıkların sonucunda pişman bile olsan en azından kimseye bi kızgınlığın olmaz falan diye güzelce inceyi verdim.....

ah dilerim anlamıştır.

ya yok ya bizden yine bi cacık olmıycak belli . çok az daha bekliycem

Evlenip boşanmış kadınlara sırf farklı gözlerle bakılıyor diye bir çok kadın şiddet gördüğü halde,aldatıldığı halde,sevmediği halde,geçim edemediği halde vs vs.. Evliliğini devam ettirmek zorunda kalıyor,sonrası cinayetlerle,ölümlerle sonlanıyor maalesef..
Türkiye insanının bu andaval zihniyeti değişmediği sürece bu algıyı yıkmak ne yazık ki mümkün görünmüyor. Bu tür konulara toplum baskısı sadece bizim ülkemizde var..
Bak ben okuduklarımın ve iç güdülerimin verdiği yetkiye dayanarak diyorumki bu adam da tam bir "oğlişko"..
Sevgi,değer köşe bucak bir şeyleri saklamak değil çünkü!

X