aynı sıkıntıyı yaşayanlar..lütfen cevap!!

esencen

Tuğram ömrüm benim (ESEN)
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2008
241
0
41
arkadaşlar 38.haftamdayım ve son iki aydır horlama şikayetim var,çok yoğun olmasada nefes alış verişimde bile ses var..napcam bilmiyorum eşime karşıda utanır oldum,aynı sıkıntıyı yaşayan varmı..gerçi netten araştırdım..Yapılan araştırmalar hamilelik öncesinde horlama şikayeti olmayan kadınların yüzde 11.7'sinin hamilelik döneminde horlamaya başladıklarını göstermiş ama yinede tedirginim acaba doğumdan sonra geçermi.....senağlama

valla benim bazen hala oluyor çok yorgun oluyorum çünkü sağolsun eşim uyandırıp "horluyorsun " diyor :))
genelde sırt üstü yatınca oluyor yan yatınca olmuyor.

canım normal bu,olabilir.Sonuçta kilo alıyorsun,rahmin büyümesi de diyaframa baskı yaptığından nefes alıp vermek de zorlaşıyor.Ama dr'una sor mutlaka,belki başka nedeni vardır.

tam olarak horlama değil ama benim de son ay genzimden "khık" diye bir ses geliyordu sık sık.
uykum da çok hafif olduğundan kendi sesime uyanıyordum.
doğumdan sonra geçti...

ben de horlamaya başladım son aylarda
kızımla yatıyorum
beni uyandırıp anne horluyorsun diyor
bazen kendi horlamama uyanıyorum

aslında iki yastıkla yatmak gerekiyormuş ama ben fazla yastıkla da yatamıyorum
inşallah doğumdan sonra geçer

tam olarak horlama değil ama benim de son ay genzimden "khık" diye bir ses geliyordu sık sık.
uykum da çok hafif olduğundan kendi sesime uyanıyordum.
doğumdan sonra geçti...

Al benden de o kadar. O ses bende de var. Birden oluyor uyanıyorum o an.

aynen katlıyorum. hamilelik nedeniyle maalesef bendede aynı sıkıntı var. ama sanki hava nemlendirme cihazı çalıştırınca biraz daha az oluyor. bi de eğer o gün çok yorulmuşsam daha çok horluyormuşum kaydirigubbakcemile3 sağolsun eşim uyandırıp yastığımı düzeltiyor bir süre kesiliyor ama daha sonra tam gaz devam . hatta kendim bile duyuyorum neredeyse :roflol: ama doğumdan sonra düzelir diyor doktorum. bunu bilmek güzel.

hamile olan benim esim horlamaya basladi kafamçokkarıştı
hem onun sesine uyan hem wc ye uyan, uyu uyan uyu uyan delirceeeeeemm delikafaduldendelikafadulden

X