Ayrık dişlerime bonding yaptırdım

minnaku

life is one day, it is also this day.
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2010
1.432
434
kızlar merhaba,
daha önce laminate veneer mi bonding mi diye bir konu açmıştım
uzun süren düşünme aşamasından sonra öndeki ayrık olan dişlerime
bonding yaptırmaya karar verdim
çünkü dişlerimde çarpıklık ve çürük yoktu gayet sağlıklıydı ancak ayrıklık vardı
ve bu işlemin dönüşü olabiliyor
sonuç olarak işlem birkaç seans sürdü ve daha dün bitti
yalnız şu anda konuşmakta zorluk çekiyorum
ş , z gibi harfleri söylemekte zorlanıyorum
doktor bir hafta sürer bu durum dedi ama içim pek rahat değil.
sizde dişlerinizi yaptırdığınızda böyle bir durumla karşılaştınızmı?
sizce neden kaynaklanıyor olabilir?

Gecmıs olsun canım alt ust butun dısleremı yapıldı nekadara maloldu bıde hangı sehırdesın sehırden sehırede fıyat farkedıyor mesela ıstanbulda zırkonyum 500 ızmırde 250 ondan soruyorum canım yadırdaman cok normal alısırsın zamanla korkulcak bısey yok

Gecmıs olsun canım alt ust butun dısleremı yapıldı nekadara maloldu bıde hangı sehırdesın sehırden sehırede fıyat farkedıyor mesela ıstanbulda zırkonyum 500 ızmırde 250 ondan soruyorum canım yadırdaman cok normal alısırsın zamanla korkulcak bısey yok

canım ben zirkonyum yaptırmadım
bildiğin kompozit dolgu
ayrıklıklar birleştirildi
üst 6 diş alt 4 diş yapıldı
toplamda 10 dişe, 5 taksit olursa 3000 tl peşin 2.250 dediler
bu arada ben ankarada yaptırdım
ve kk'da çok övülen bir kliniğe gittim
daha düzeltme seansına gidicem
bu konuşma probleminden dolayı keşke yaptırmasamıydımki ya offf
kendimi bir garip hissediyorum
lamina yada zirkonyum yaptıranlarda da aynı problem oluyormuki

Geçmiş olsun öncelikle canım..Bende zirkonyum yaptırdm ve bendede konuşma zorluğu oldu ama 3 günden sonra geçti..

Geçmiş olsun öncelikle canım..Bende zirkonyum yaptırdm ve bendede konuşma zorluğu oldu ama 3 günden sonra geçti..

sağol canım, dediğin gibi 3 gün sonra konuşmam düzeldi
şu anda çok memnunum
daha önce neden yaptırmadım diye kendime kızıyorum
hatta benim doktorumda da bonding varmış, gösterdi ve elimde imkanım var yani parayla yaptırma gibi bir durumum yok ama zirkon yada laminayı bilerek tercih etmedim dedi
bonding yöntemini seçmekle çok iyi bir karar verdiğimi,zirkondan ve laminate veneerden daha kullanışlı olduğunu,
ayrıca düzeltme ve geri dönüş imkanının olması nedeniyle diğer yöntemlere göre daha avantajlı olduğunu söyledi

merhabalar bursada ayrık diş için laminate, zirkon yada bonding vb. yaptıranlar menun olanlar tavsiye edenler var mı, bursada fiyatlar nedir bilen varsalütfen yazabilirmi??

bende dün yaptırdım benimde konuşmamda sorun vardı ama bugun hiç bir sorunum yok ön iki dişime yaptırdım tanıdık sayesinde bedavaya geldi çok daha iyi hissediyorum kendimi

sağol canım, dediğin gibi 3 gün sonra konuşmam düzeldi
şu anda çok memnunum
daha önce neden yaptırmadım diye kendime kızıyorum
hatta benim doktorumda da bonding varmış, gösterdi ve elimde imkanım var yani parayla yaptırma gibi bir durumum yok ama zirkon yada laminayı bilerek tercih etmedim dedi
bonding yöntemini seçmekle çok iyi bir karar verdiğimi,zirkondan ve laminate veneerden daha kullanışlı olduğunu,
ayrıca düzeltme ve geri dönüş imkanının olması nedeniyle diğer yöntemlere göre daha avantajlı olduğunu söyledi

Slm oznurplt:) Bu siteye sırf bonding uygulaması yapan yerleri öğrenemek için geldim:) Bu konuda güvenebileceğim bi doktor arıyorum.. Benimde dişlerimın ortodonti tedavisinden sonra arası açıldı, rica etsem banada gittiğin doktorun adresini yazarmısın:) Msj hakkım olmadığı için sana burdan yazabildim:KK43:

Slm oznurplt:) Bu siteye sırf bonding uygulaması yapan yerleri öğrenemek için geldim:) Bu konuda güvenebileceğim bi doktor arıyorum.. Benimde dişlerimın ortodonti tedavisinden sonra arası açıldı, rica etsem banada gittiğin doktorun adresini yazarmısın:) Msj hakkım olmadığı için sana burdan yazabildim:KK43:

canım sana özelden cevap yazdım :KK3:

canım sana özelden cevap yazdım :KK3:

Canım cook teşekkürler cevapladığın için:) Yrn için randevu aldım bende ordan ama Nurcan hanım yokmuş forumlarda duyduğum Özge hanım vardı oda ayrılmış:KK43: aslında internetten araştırırken siteyi hep görüyodum ama biri tavsiye etmeden güvenemiyosun işte..
Bonding için Dr Mehmet Derici ye randevu verdiler kendisinide internetten biraz araştırdım daha çok kanal tedavisi için çalışıyormuş neyse artk yrn bi görüşcez:)

kızlar merhaba,
daha önce laminate veneer mi bonding mi diye bir konu açmıştım
uzun süren düşünme aşamasından sonra öndeki ayrık olan dişlerime
bonding yaptırmaya karar verdim
çünkü dişlerimde çarpıklık ve çürük yoktu gayet sağlıklıydı ancak ayrıklık vardı
ve bu işlemin dönüşü olabiliyor
sonuç olarak işlem birkaç seans sürdü ve daha dün bitti
yalnız şu anda konuşmakta zorluk çekiyorum
ş , z gibi harfleri söylemekte zorlanıyorum
doktor bir hafta sürer bu durum dedi ama içim pek rahat değil.
sizde dişlerinizi yaptırdığınızda böyle bir durumla karşılaştınızmı?
sizce neden kaynaklanıyor olabilir?

merhaba cnm tamda bnm derdime parmak bastın :)) bende bonding yaptırmak istiyorum dişlerime ankarada hangi klinikte hangi hekime yaptırdın zor bi işlem mi ve en önemlisi memnun musun?? özelde msj atarsan cok sevinirim görüşmek üzere :))

merhaba cnm tamda bnm derdime parmak bastın :)) bende bonding yaptırmak istiyorum dişlerime ankarada hangi klinikte hangi hekime yaptırdın zor bi işlem mi ve en önemlisi memnun musun?? özelde msj atarsan cok sevinirim görüşmek üzere :))

canım özelden istediğin bilgileri gönderdim. :KK34:

Canım benim de ön dişlerimde çarpıklık var laminate yaptırmak istiyorum sanırım adı yaprak porselen oluyor, ben de ankaradayımm bana da kliniğin iletişim bilgilerini ve tavsiye ettiğin hekimini göndermen mümkün mü :KK5: şimdiden çok teşekkür ediyorum canım :KK16:

ben bu işlemleri niye öğrenemiyorum ki :KK31:
ben de üst dişlerimi yaptırmak istiyorum ama bu zirkonyum, lamine, porselen, bonding işin içinden çıkamadım
lütfen birisi aydınlatsın beni :KK28:

Canım benim de ön dişlerimde çarpıklık var laminate yaptırmak istiyorum sanırım adı yaprak porselen oluyor, ben de ankaradayımm bana da kliniğin iletişim bilgilerini ve tavsiye ettiğin hekimini göndermen mümkün mü :KK5: şimdiden çok teşekkür ediyorum canım :KK16:

merhaba canım sanada özelden bilgileri gönderdim :nazar:

ben bu işlemleri niye öğrenemiyorum ki :KK31:
ben de üst dişlerimi yaptırmak istiyorum ama bu zirkonyum, lamine, porselen, bonding işin içinden çıkamadım
lütfen birisi aydınlatsın beni :KK28:

canım senin dişlerindeki problem ne ?
bende sadece ayrıklık vardı
yani yapısal bir bozukluk çarpıklık yada çürük yoktu
sadece arayı doldurttum
zirkonyum sanırım metal destekli porselen oluyor, dişler bayağı kesilip küçültülüyor porselen diş üzerine geçiriliyor
lamina ise diş yüzeyinden çok az aşındırma yapılıp yaprak şeklinde porselen yapıştırılıyor
benim yaptırdığım bonding yani kompozit dolgu ise bildiğin dişin çürüdüğünde yapılan dolgular varya o madde kullanılarak dişteki bazı görünüm bozuklukları gideriliyor
anlatmaya çalıştım ama yaptıran arkadaşlarda anlatırlarsa daha iyi olur diye düşünüyorum :KK34:

canım özelden istediğin bilgileri gönderdim. :KK34:

Cnm cok tsk ederım cvpladıgın ıcın ozelden msj atamıorum malesef :)) verdıgın klınıkle en kısa surede gorusup senı yıne burdan bılgılendırırım... Umarım bende senın kadar memnun kalırım.. Cok tesekkurler...

X