Ayrıldık..Kendimi nasıl iyi hissedebilirim ? Yaptıklarım yanlış mı?

Canikox

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2020
3.359
5.897
@TeAmoIG @Mary Shelley @Leyl3535 Canikox Canikox @KudrAlobar @Vander little bird little bird @Dream Theater @Emilyslittlepeanut @cosmocan90 @belirsizlikzor @En buyuk kk @NilMeSeKer @vivamedusa @bulbulkusu001

hanımlar hepinize teşekkür ediyorum yaklaşık 2 hafta önce psikiyatriye gittim ve okb'nin beni biraz sıkıntıya soktuğunu doktora anlattım.Bilişsel terapi uyguladı.Tam okb denemez ama hafif var..İlaç yazdı sanırım 1.5-2 aylık.Bu yüzden 2 haftadır antidepresan ilaç kullanıyorum ve takıntılarım daha da azaldı kendimi daha da iyi hissediyorum çok şükür :)
Çok sevindim. İnşallah bundan sonra herşey çok daha güzel olacak..
 

Tns0

🚩B.t.04.2021🚩b.k.85🚩g.k.??🚩1h.k.65🚩2h.k.58
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2018
3.921
10.750
Kk da ilk defa bir konuyu bitiremedim konu nerden gelir nere gider surekli tekrarlama yapmissin basim agridi hazir
 

little bird

%0
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2011
1.558
1.364
Geçmiş olsuun bu konuyla alakasız ama hayatı yeniden keşfedin kitabını da öneririm bana baya iyi geldi belki takıntılarınızın altında yatan şemanız vardır 🥰
 

Brcbrcbrc84

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2018
2.301
2.729
Okb hastası olduğunuz için sürekli bir onay alma halindesiniz. Buraya da yazıp son anlattığım yanlış mı diyerek onay almak istiyorsunuz. Kendinizin farkında olun bu sorgulamalarınız okb den dolayı. Çok yakın arkadaşım okb idi oradan biraz bilgim var. Ama hayatı bu şekilde kendinize zorlaştırırsınız. Psikolojik destek size iyi gelecektir.
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 532 gün geçti.

shebnemdark

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2020
2
3
27
Merhaba hepinize umarım iyisinizdir hanımlar..Hemen konuma geçeyim uzatmadan.
Öncelikle her şeyi anlatmadan önce ayrıldığımızı belirtmek istiyorum.Şimdi ise kendimi çok kötü hissediyorum,ihanet etmiş gibi bunu sebebi de şimdi anlatacak olduğum olaylarda.
Daha önce farklı bir hesap ile konu açmıştım,ocak ayında sevgilim varken hastanede başka birinin yaka kartına bakıp sadece öylesine merak edip bakmıştım.Daha sonrasında inkar ettim ve geçen hafta konusu açıldı itiraf ettim.O gün aramız bozulmuştu.
Şunu belirtmek isterim ki benim amacım ilişkimizi kurtarmak için yalan söylemekti.Çünkü daha önce erkek arkadaşım ilişkimiz zarar görmesin diye benden bir şeyler saklamış bir insandı geçmişine dair.Ben de iyiliğimiz için saklamak zorunda kaldık bu durumu.Tabii ki bir şey hissederek gidip bakmadım öylesine bir merak çünkü daha önce de bir yerde görmüştüm tekrar görünce meraktan böyle bir durum gelişti.Pişman mıyım evet çok pişmanım keşke bakmamış olsaydım.
Bir diğer sorun da aslında erkek arkadaşım çok sorun yapmadı ama ben hâlâ ayrılmış olsak bile kendimi bu konuda çok berbat hissediyorum.
Hemen o olayı anlatıyorum.
Bir kaç bilgi vermek istiyorum öncesinde ben obsesif kompülsif bozukluğu olan bir bireyim.Emin olamama duygusu ile yaşıyorum.Erkek arkadaşım ile ilişkimiz boyunca çoğu zaman benim ona geçmişimi anlatmam yüzünden kavgalar ettik.İlk zamanlarda(Flört dönemi ilk başında) güvenemediğimi söyledim ve başımdan geçen her olayı anlatıyordum.O kadar yanlışmış ki sakın kimse böyle bir yanlışı yapmasın.Erkek arkadaşım bu durumu bir süre sonra kıskançlık yüzünden,paylaşamama duygusu,yüzüme vurma..gibi sorunlar yüzünden kavgalarımız oldu.Geçmişimde asla bir şey yok sadece telefondan mesajlaşma..Sanal yani.Onun dışında ilk erkek arkadaşım olduğunu hep söylüyordum.Kimseyle el ele tutuşmamıştım bile bir şey yok yani bana göre geçmişimde gayet normal geliyor bana ama erkek arkadaşıma öyle değil.
Sonra sevgili olduktan sonra yaşadığımız olayı anlatmak istiyorum.Benim fake hesabım vardı eski bir hesaptı.Herkesin hemen hemen böyle bir hesabı vardır,normal yani.Bu hesaptan eski konuştuğum kişinin arkadaşını takip ediyordum ve önemsiz bir şey olduğu için takipten çıkmadan hesaptan çıkış yaptım.Benim için önemli değildi çünkü.Varlığını biliyor olsam da önemsemeden çıktım hesaptan.Aylar önce hesaba girmiştim ve ben önceden merakımdan dolayı önceki konuştuğum kişinin arkadaşını takip ediyordum.Tamamen önceden ve meraktan olan bir durumdu.Hesaba girdiğimde hikaye atınca izliyordum,canlı yayın açıyordu izliyordum.2 kere ss almıştım refleks olarak.Hesaba girdiğimde de takip ettiğim arkadaşı hikaye atmıştı ve bende tesadüfen görünce konuştuğu kişiyi görmüştüm.Refleks olarak yanlışlıkla ekran görüntüsü yani bizim dilimizde SS almıştım daha sonra gidip sildim vicdanen rahatsızlık duyaraktan.O olaydan sonra kısa bir süre sonra zaten hesabı da tamamen kapatmıştım girmiyordum artık.O zamanlar bu içimde dert olmamış bir durumdu ama aylar sonra aklıma geldi bu olay ve sevgilime karşı kendimi kötü hissettim.Sanki ihanet etmişim gibi hissettim.Bu durumu aylar sonra içim rahat etmediği için sevgilime anlattım.Tabii ki sorun tam da burada başladı.Sevgilim bu durumu kendine yediremiyor şuan.
Sorun şu ki çok meraklı biriyim ve merakım yüzünden bitti bu ilişki aslında.
Okb hastasıyım demiştim en son,evet bu kavgalar yüzünden bana hep şey soruyordu “Başka anlatmadığın bir şey var mı?” gibisinden ben de bunun için düşündükçe aklıma önceki yaptığım şeyler gelip durmaya başladı.
Bu gelen şey de benim bir arkadaşım vardı internetten karşı cinsimdi sadece arkadaşça konuşmuştum ve farklı şehirdeydi.Hatta ben bu arkadaşı uyarmıştım ben bir ilişki düşünmüyorum vs.başta uyardım yani zaten bana ‘kardeşim’ diye hitap etti.Niyetim tamamen arkadaşlıktı yani.Daha sonra aile yapım biraz değişik nasıl diyim kız ve erkeğin arkadaş olmasına bile karşılar..O günden sonra gittim her yerden engelledim.Biraz ailemden dolayı tedirgin oldum çünkü.Ama diyorum ya yanlış bir şey yok ortada sadece arkadaşımdı.
Bunları düşünürken bir gün ben bu arkadaşımın twit ve instagram hesabına bakmıştım.Evet sorun burada.Ben bunu erkek arkadaşım varken bakmışım gibi düşünüyorum yani emin olamıyorum..Sizce erkek arkadaşım varken baktıysam eğer bu yanlış bir durum mu?
Sadece meraktan baktığımı hatırlıyorum yani her insan bu gibi şeyleri merak ediyor ya da etmiyor bilemem ama sizce yanlış mı? Olanlar yüzünden psikolojim bozuldu aldatmış gibi hissediyorum bana bir yol gösterin :KK43:
Ayrıldık zaten ama bana “Hep aklımda olacaksın,hep seni düşüneceğim,belki eskisinden daha iyi olacağız,iki ihtimal var ya kavuşucaz ya kavuşamıcaz,seni seviyorum” gibi şeyler söyledi sizce tekrar bir araya gelir miyiz? Ne düşünüyorsunuz?

Bana lütfen bir yol gösterin ve bu bakış açım değişsin :KK43:
Fikirlerinize ihtiyacım var.
Okb hastasıyım çok hassas biriyim bu yüzden lütfen yargılamayın.Sorularıma cevap arıyorum şimdiden teşekkür ediyorum.
Yaptiginin yalnis olup olmadigini en iyi nasil anlarsin biliyormusun? empati yaparak. Aynisini o yapsa sen nasil tepki verirdin? Nasil hiss ederdin? bu sorulara cevap verdiginde zaten anliyicaksin her seyi.... Sen kendini biliyorsun ona olan sevgini biliyorsun o yuzden rahatsin yalnis yapmadigini dusunuyorsun ama sevgilinin aynisini dusunmuyor. O dusunuyorki eger yazmissa bakmissa demekki eskileri merak etmis bi sey hiss etmis bakmis, bu gibi seyler... Ayni durumu su an bende yasiyorum hatamin farkindayim ama onu inandiramiyorum. sacma sapan merak bosluga dusunce bos seyler yaparim bende./ ama dogru degilmis(
 

shebnemdark

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2020
2
3
27
@TeAmoIG @Mary Shelley @Leyl3535 Canikox Canikox @KudrAlobar @Vander little bird little bird @Dream Theater @Emilyslittlepeanut @cosmocan90 @belirsizlikzor @En buyuk kk @NilMeSeKer @vivamedusa @bulbulkusu001

hanımlar hepinize teşekkür ediyorum yaklaşık 2 hafta önce psikiyatriye gittim ve okb'nin beni biraz sıkıntıya soktuğunu doktora anlattım.Bilişsel terapi uyguladı.Tam okb denemez ama hafif var..İlaç yazdı sanırım 1.5-2 aylık.Bu yüzden 2 haftadır antidepresan ilaç kullanıyorum ve takıntılarım daha da azaldı kendimi daha da iyi hissediyorum çok şükür :)
hangi ilac? bendede var galiba bu bozukluk. bende dede hafif sanirim.