Ayrılığa karar verince, evden çıkış nasıl oluyor?

Bu süreçte çok yıpranır mıyım... birbirimizi severken yani en azından ailesi konu olmadıkça sorun yokken birden böylesine saldırmak çok zor olacak. Eşim daha hırslıdır ondan beklerim. Söylediklerinizi dikkate alacağım. Teşekkür ederim...
Ne sevmesi allah askina. Annesini arayip hesabini sordum diyerek kadinin zevkten icinin yaglarini eritirken seni kucuk dusuruyor.. Kadin zevkten kac kosedir simdi.. Seni sevse boyle mi davranir?

Sen o davayi acmazsan o acacak. Bari sen acta gururunu kurtar.

Öncelikle anlaşma yoluyla paylaşmaya çalışın . Baktınız ki olmuyor avukatınız dava açıp mal paylaşımı isteğinde bulunur . Benim bildiğim kadarıyla böyle oluyor . En azından benim yaşadığım ülkede böyle . Eviniz varsa ya satıyor parasını paylaşıyorsunuz yada aranızdan biri diğerinden satın alıyor . Diğer taşınabilir varlıklarda eşit oranda paylaşılıyor. Tabi bu dediklerim evlilik antlaşmasını kapsamıyor .
Normal de burda da öyle evlendikten sonra edinilen mallar ortak boşanma anında konu sahibi bilgi vermemiş ama ev evlilikten önce alınmış galiba eşimin dediğine göre o zaman evden hak alamıyor

Bu cümleyi duymamak için ilk baştan sınırları çizmek , karakterini belli etmek ve ben buyum diyebilmek gerekiyor. Ama bizim toplumumuzda o kadar az ki bu...
Kendimizi kabul ettirmek için şekilden şekile giriyoruz sonrasında dolup taştığımız da " sen değiştin ! " cümlesini duyuyoruz. Kanarya senin yorumun dek geldi ondan alıntı yaptım , üstüne alınma direk. 🤪
Yok canım benim haklısın ben bilemedm evlilik mevzusunu sınırlarını severdim eşimin ailesini karakterim hep yapıcıdır anlayışlıyımdır ama evlendim adıma kararlar verilip evimin düzenini bozduklarında evime gelicek mesafirime karıştıklarında sinirleniyorum ve tepkimi koymaktan vazgeçmiyorum. Değiştin desin daha 7. Ayımdayım 5 sene sonra demesinden daha iyidir

Ev sanırım nikahtan önce alınmış doğru mu? Hak iddia edebileceğiniz neler var banka kasası, eşyalar dışında? Eşiniz sizden habersiz gidip banka kasasını boşaltacak biri gibi geldi bana bu yüzden bir süre oyun oynacaksiniz el mecbur dımdızlak kalmaktansa.
Önce bir avukata gidin, kasaya ve ne varsa mal varlığına şerh koydurun. Daha sonra evden eşinizin ayrılmasını isteyin bunu avukata sorabilirsiniz, evden sizin ayrılmamız gerekmez en azından boşanma gerçekleşene kadar. Bu sürede ev bulur, toparlanır, taşınırsınız.
Aşama aşama gitmek lazım ama diyelim ki vazgeçtiniz; yine mallara şerh koydurun. Çünkü karşınızda ki kişi vazgeçme aşamasında boş duracak birisi değil.

Normal de burda da öyle evlendikten sonra edinilen mallar ortak boşanma anında konu sahibi bilgi vermemiş ama ev evlilikten önce alınmış galiba eşimin dediğine göre o zaman evden hak alamıyor
Türkiye’de kanunlar nasıl işliyor bu doğrultuda bilmiyorum ama burda herseye ortak olunuyor . O yüzden bir çok çift evlilik sözleşmesi yapıyor , hatta evliyken ev aldıklarında bile kim be kadar vermiş herseyi hesaplıyorlar. Bence bu da pek doğru degil , sanki ilerde nasıl olsa ayrılacağız diye düşünür gibi ...

Bende boşanma sürecindeyim. Elimde avucumda ne varsa ona verdim Allahtan banka üzerinden yaptımda elimde kanıtlarım var. İki çocugum var ve ikisinide asla düşünmüyor aylardır tek kuruşunu görmedim. En son mahkeme kararıyla boşaltılcak evi boşalttıgını ögrendim. Yanı elde var sıfır. Konu boşanmaya gelince aç kurt gibi saldırıyorlar ne seni nede varsa çocuklarını düşünüyorlar. Senin yerinde olsam sevmesini önemsemem seven adam sana bunları düşündürtmez. Bunları düşünmeye başladıysan iş bitmiştir. Bankadaki hakkını al Bi an önce ailenden güvendigin birinin hesabına aktar. Eşyalarıda ya Bi yer tut yada satacaksan Bi spotcu vs ayarla o evde yokken gündüz hemence hallet. Sonra arkana bakmadan bas git. İnan bana duygusal davranırsan üstüne basıp geçip giderler hakmış oymuş buymuş anlamazlar. Şuanki aldıgı akılları o zaman misliyle alır canını çok güzel yakar. Ha davanıda haberi olmadan aç.

Eşinizin size 1 gram saygısı yok. Ama ben sizin boşanacağınızı hiç sanmıyorum. Boşanacak olan insan eşine iftar sofrası kurmaz.
Büyük ihtimalle 2-3 surat yapacaksınız (onu bile yapmıyorsunuz gerçi), eşiniz aldırış etmeyecek ve siz o lafı yutarak hayatınıza devam edeceksiniz.

1 senedir evlisiniz ve çocuk yok sanırım. Takılar yeni yönetmeliğe göre kadında kalıyor. Çocuk olmadığı için nafaka, tazminat talep edemezsiniz. Karşı tarafta boşanmayı istiyor. Anlaşmalı boşanırsınız. Beraber avukata gidin. Protokol imzalayın. Eşiniz maddi kısımda zorluk çıkaracak gibi. Orta yolu bulmaya çalışın. Ben 15 senenin sonunda boşandım. Ex eşim ceketini aldı çıktı. Evliliğimiz süresince edindiğimiz daire vardı. Bende kaldı.

Siz bu ayrılığa kesınlıkle hazır değilsiniz. Hayırlısı olsun hakkınızda 🙏

Ben sizin boşanacağınızı düşünmüyorum açıkçası
Ne zaman yok insanlık bende kalsın deyip alttan aldım saygısızlık yapmadım yemek hazırlayıp önüne koydum yorumları okusam iki üç ay sonra barışılıyor ve aynı sorunları tekrar tekrar farklı versiyonları yaşanıyor.

Hiç bir şeyine tenezzül etmeyin. Evliliğiniz bitmiş, yuvanız dağılmış. Takılar eşyalar mutlu mu edecek sizi. Kendinize ait giysilerinizi, makyaj malzemesi, ayakkabı vs. herşeyi alın. Söyleyin davayı o açsın, anlaşmalı boşanın 20 günde biter. Herkes yoluna. Anlaşmalı olursa daha az yıpranırsınız.

X