Ayrılık aşamasından iyi bir evliliğe doğru

maydanozca06

Üye
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2021
225
245
Normalde sizlerin fikirleriyle ve tamamen kendi düşüncelerimle ayrılma fikrinde de haklıydım. Bulunduğum şehirden gittim. Avukata bile gittim. Bitecekti. Korkusundan geldi aldı vs. Neyse sonra eve geldikten sonra oyun oynamayı azalttı. Bir kaç kere eşimin ailesine karşı beni koruduğunu gördüm. (Çok uydumakıllıydı) fakat benim için tayin istedi ve başka şehre geldik. Sonuç oğulları hanımcı oldu. Bu benim için hanımcılık değil aslında evliliğe verdiği kıymetti. Maddi olarak hiç bir şeyi esirgemez, özel günlere itimat eder. Cinsellik gayet iyi. Her istediğimde olur. Tüm bunlar cinsellik ve maddiyat dışında bir ay evvel olumsuzdu. Aileciliği,yardım etmemesi, geçimsiz tavırları, oyun oynaması, benim evde yalnız hissetmem vs. Ama bir aylık gözlemlerimde çok büyük bir fark görüyorum. ( ailesiyle aramdaki sorunlar geçmişten geliyor anlatsam cidden hak verirsiniz, mesela görümcemin kayınvalidemin ardımdan şizofren, yiyici gibi cümleler kullanması, karakterimi küçümsemesi ama bu insanların zaten kendinden üstte birini görmeye asla tahammülleri yok o sebeplede ben aramam sormam yazmam düğünümün bile içine eden insanlar kendiler. Ailem yetim öksüz yani beni büyüten insanalr ama onlara bile türlü laflar, iğrençlikler. Kısaca iğreniyorum hepsinden. Ama şuanda hiç tahammülüm olmadığı için ağızlarının payını veriyorum acımıyorum konuştuğumuzda da sonuç olarak bir şansı daha hakediyor mu sizce bu evlilik bi çocuğum var

İnşallah köprüyü geçene kadar değildir.
Şahsen ben yine mesafeli dururdum. Ayrıca kayınvalidenizin söylediklerini nereden gördünüz ? Onları direkt engelleyin.

İnşallah köprüyü geçene kadar değildir.
Şahsen ben yine mesafeli dururdum. Ayrıca kayınvalidenizin söylediklerini nereden gördünüz ? Onları direkt engelleyin.
Küçük görümcemle büyük görümcem anlaşamıyor o sebeple ekran atmış ablasının mesajlarını bana. Ama tabi ben onunla da mesafeliyim olur ablacım böyle şeyler me yapalım desinler falan dedim geçtim

Küçük görümcemle büyük görümcem anlaşamıyor o sebeple ekran atmış ablasının mesajlarını bana. Ama tabi ben onunla da mesafeliyim olur ablacım böyle şeyler me yapalım desinler falan dedim geçtim
Onu da engelleyin. Ay zaten çocuk çok enerji alan bir şey, bir de bunları çekmeyin yahu. Eşinize de bir sınır çizin. Cinsellik konusunda bile yaklaştırmayın.

İşte aslında o sınırı çizdiğim için hareketleri ve davranışları değişti. Ama yine de bilemiyorum. Korku oluştu galiba içinde
Ya belki de adamın da dönüm noktası oldu. Bu kadın gidemez diye düşündü belki, belki ailesinin değerini anladı, belki cidden yanlışının farkına vardı. Siz yine de tedbirli olun.

Normalde sizlerin fikirleriyle ve tamamen kendi düşüncelerimle ayrılma fikrinde de haklıydım. Bulunduğum şehirden gittim. Avukata bile gittim. Bitecekti. Korkusundan geldi aldı vs. Neyse sonra eve geldikten sonra oyun oynamayı azalttı. Bir kaç kere eşimin ailesine karşı beni koruduğunu gördüm. (Çok uydumakıllıydı) fakat benim için tayin istedi ve başka şehre geldik. Sonuç oğulları hanımcı oldu. Bu benim için hanımcılık değil aslında evliliğe verdiği kıymetti. Maddi olarak hiç bir şeyi esirgemez, özel günlere itimat eder. Cinsellik gayet iyi. Her istediğimde olur. Tüm bunlar cinsellik ve maddiyat dışında bir ay evvel olumsuzdu. Aileciliği,yardım etmemesi, geçimsiz tavırları, oyun oynaması, benim evde yalnız hissetmem vs. Ama bir aylık gözlemlerimde çok büyük bir fark görüyorum. ( ailesiyle aramdaki sorunlar geçmişten geliyor anlatsam cidden hak verirsiniz, mesela görümcemin kayınvalidemin ardımdan şizofren, yiyici gibi cümleler kullanması, karakterimi küçümsemesi ama bu insanların zaten kendinden üstte birini görmeye asla tahammülleri yok o sebeplede ben aramam sormam yazmam düğünümün bile içine eden insanlar kendiler. Ailem yetim öksüz yani beni büyüten insanalr ama onlara bile türlü laflar, iğrençlikler. Kısaca iğreniyorum hepsinden. Ama şuanda hiç tahammülüm olmadığı için ağızlarının payını veriyorum acımıyorum konuştuğumuzda da sonuç olarak bir şansı daha hakediyor mu sizce bu evlilik bi çocuğum var
Ailesiyle arana mesafe koy. Kocan cinsellikte, para esirgememekte, sana yardımcı olmakta, romantizmde v.s iyiyse, onun bunun psikopatları için hiç bırakma derim.
Baktın yine aynı tas aynı hamam, o zaman bir daha arkana bakma.
En azından tekrar şans verdim olmadı dersin.
Ancak bunu eşine de söyle. Gidebilirim, tekrar mutsuz olmak istemiyorum. Haberin olsun. Çaresiz değilim imajı vermen lazım.

Çok çok iyi olmuş, Gözü korkmuş. Bu korkuyu kaybetmesine izin vermeyin. Çabalamasa uğraşmayın derdim ama ciddi ciddi çaba var. izleyin şimdilik. Çalışıyor musunuz

Biraz daha cabalasın .Hemen yelkenlerı suya ındırmeyın .Bıraz daha gözlemleyın .Çocuk var .

Çok çok iyi olmuş, Gözü korkmuş. Bu korkuyu kaybetmesine izin vermeyin. Çabalamasa uğraşmayın derdim ama ciddi ciddi çaba var. izleyin şimdilik. Çalışıyor musunuz
Şuan hayır ama internet üzerinden bi dönem satış yaptım iyi de gidiyordu tekrar başlayacağım mesleğim var ama pandemi ve çocuğumdan ötürü istemiyorum

Çabalıyor şansı hakediyor bence. Tekrar deneyin eski konularıda ısıp ısıp adamn önüne getirmeyin erkekler bıkarsa yine eskisi gibi oluyorlar aman dikkat. Ama şans ver yani adam değişmş düzelmiş

Elbette ki şans verin. ❤️
Aklını başına alan eşinize de selamlar, nadir bir örnek kendisi. 😅

Burada hep deniyor, söze değil eyleme bakacaksınız diye. Bunu tersinden okursak eylem varsa da şans verilir demek.

Eşiniz tayin istemiş ki bu mesafe sizi epey koruyacaktır. Oyun oynamayı da azaltmış, gayet güzel. 👍

Bir kişi kötüyse araya betondan mesafe koymak idare etmenizi sağlar. Bir kişiyle yakın mesafede yaşamak için aranın iyi olması gerekiyor yoksa kavgayla itişmeyle o mesafe ayarlanmaya çalışılıyor.

Eşinizin ailesi telefondan saçmalasa da telefonu kapatma seçeneğiniz her zaman var, şimdiki gibi devamlı uğraşmadıpınız için evliliğinize de etkisi çok az olur.

Şimdi dikkat etmeniz gereken bir konu var, ailesini eski olayları anlatıp anlatıp bıktırmayın, yani durup dururken salonunuza davet etmeyin. Enerji harcamanıza değmez, siz aile içi huzurunuza bakın.

X