Ayrılmalı mıyım? yardım edin bana

umuthepvardirr

Üye
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2021
502
320
28
Merhaba, derdim kendimce büyük ve artık tek kaldım işin içinden çıkamıyorum Allah rızası için bana akıl verin, ben yardım istiyorum yanlış bir karar almak istemiyorum.

Biz eşimle evleneli 1yıl oldu tek çocuk, o daha önce 2aylık bir evlilik yaşayıp ayrılmış neden diye sorduğumda kız edepsizdi, kız bardakları kaldırıp kaldırıp attı kırdı, kız annemin evine gidip bütün zillere bastı komşuları çıkartıp bu kadın şöyle böyle diye bağırdı, anneme böyle hakaret etti, şöyle yaptı böyle yaptı diye normal olarak onu suçladı,ilişkiyede girmemişler kız korktuğunu söylemiş,sonrada bi erkekle uzun süre aynı evde yaşadığını öğrenmişler artık neler kimler tanık olduysa kız suçlu görünmüş ve tazminat kazanmış eşim.ben üstüne düşmedim dediğine inanıyodum.

Sonra biz tanıştık çok uzun bir tanışma dönemimiz olmadan evlendik, babam başta istemedi araştırıp soruşturduğunda annesinin edepsiz olduğunu o aileye girmememizin daha iyi olacağını söylemiş herkes, eşimin erkekliğine kadar laf edilmiş ben yok dedim iftira dedim istiyorum dedim, en son annem üzülmeme dayanamadı babamla konuştu halletti sonra onları aradı tamamdır takalım yüzüklerini çocukların, madem seviyolar ben eşimle konuştum dedi.


Bizimde sorunlarımız ilk defa nişan alışverişinde başladı, o kendine platin yüzük almamızı istedi bizimde tuhafımıza gitti,3-4milyarlık yüzük pahalı geldi tabi, şöyle yapalım böyle yapalım beyaz altın alalım dedikçe çocuk gibi suratını astı.ben alıyomuşumda o niye alamıyomuş benimle kıyasladı kendini annemde babamı aradı, kuyumcuyla görüştü veresiye aldık artık.
Eşyalar alınacaktı annemgil dedi ki biz hazırlıksısız elimizde bişeyde yok kızımın çeyizinden başka bişey alamayız tamam dediler çok hoşlanmayarak, çünkü ikinci kez evlenecek oğullarına genç bi kız alıyolardı.beyaz eşyalarım eski kızdan kalmaydı onları getirdiler çok ağrıma gitti sesimi çıkarmadım, salonumla oturma odama halı aldım geri kalanı hep kayınvalidemimin halılarıydı aman ben kullanmıyorum işte bunları kullan diye verildi.

Tabi düğünümüze kadar çok kavga ettik,davetiye basılacak dedik toplam 800tane olsun işte, yok 750olsun, sonra davetiyesiz ortada kaldık, benim damatlığım şurdan olsun, ayakkabım burdan olsun öyle böyle evlendik.

italyaya balayına göndeririz sizi dediler ama evlendikten sonra planlar hep annesi babasıda katılarak yapıldı, biz balayına gitmedik onlarla gezdik, her yere beraber plan yapılır oldu, yazın tatile gideriz, ilerde hacca gideriz, haftasonu şuraya gideriz, eşimle ben şehir dışına tek başıma hiç çıkamadım. Evlendim 6ay hamile kalamadım diye telaşlandılarda eşimle 1saatlik bir yoldaki otele kaplıcaya gittik sadece bu.

Evlendikten sonra benim telefonum bozuldu uzun bir süre eski siyah beyaz ekranlı telefonlardan kullandım onun elinde iphone benim elimde takoz, sana telefon alalım demek yok, ele güne karşı utanır oldum, herkes dalga geçiyodu artık müteahhit karısının telefonuna bak diye normalde alınmam ama eşimin cimriliği vurdum duymazlığı tak ettirdi, alalım dedim yok dedi şimdi alamam, bankada bir sürü parası yani alacak durumu var biliyorum, bir daha dedim alalım 500-600lük bişey alalım dedi yok dedim almışken iyisini alırım bana niye hiç bişey yapmıyosun benden esirgiyosun dedim,senin babanın evinden geldiğin telefonuda gördük nankör her şeyi biz yaptık düğünde hiç bişey yapmadınız demeye başladı sinirlendim bu sefer annesigile ben telefon almadım diye benle kavga etti demiş.
Derdim zıkkım telefon değildi derdim onun tavrıydı, tatile gidelim gidemiyosak yakın bir yerlere gidelim günü birlik bile olsa dedim yok dedi sinirlendim annesigile benle tatile götür beni diye kavga etti demiş.
Para isteyemiyorum devamlı kolay yapabildiğim bişey değil o da devamlı vermiyo bazen cebimde 5kuruş olmadan okula gittim dedimki bak ortada kalıyorum,devamlı nakit veremezsen bile bari bana ufak limitli öğrenci kredi kartı çıkartalımda rezil olmuyum dedim parasını sigaraya veriyo parasız kalıyo benle kavga ediyo kart çıkart bana diye bağrıyo demiş annesigile.
Kavga etmedim yeminle kavga etmedim güzellikle dedim anlamadı kendi sinirlendi o sinirlenince ben sinirlendim suç bana kaldı.
kartını bari ver kuaföre didiyim dedim işini bitirince beni ararsın gelirim dedi, geldi kuaföre kendi girdi kartla ödedi bana vermeden çıktı, utandım orda.

Sigara meselesinde çok kavga ettik, ben içiyorum seviyorum bırakamam dedim, bırakırsın dedi bak zorlarsan yalan söylerim dedim tamam çabalıcam dedim bırakamadım, yardım et bana dedim ailesine söyledi bu sigara içiyo diye.

Onun eski eşine facebooktan baktığını gördüm ses çıkarmadım, gece yarılarına kadar bilgisayarda oyun oynadı bir kızdım iki kızdım sustum. Kadınlığımı eksiksiz yaptım, yemek yapmayı bilmezdim her gün yemekler yaptım ona, tatlı sever diye tatlılar yaptım, ben haklı olsamda gittim sarıldım, o arkasını dönüp yatsada sarıldım.

Bir gün bu işe gitti ben yatıyodum, südyen telim çıkmış batıyodu çıkardım yastığın altına koydum alırım kalkınca dedim unutmuşum, onu görmüş fotoğrafını çekmiş,bana bişey demedi, ben resmi telefomda gördüm, ona büyü yaptırdığımı düşünmüş, güldüm artık sinirden, ne biliyim ben yastığımın altında c harfli bir tel var şüphelenirim tabi diyo kanım dondu, dedimki ben senden gizli bir yeremi gittim şüphe çekecek bir hareketim bişeyimmi oldu böyle bişeyi bana kondurdun diyorum susuyo, senin huysuz olduğunu geçimsiz olduğunu bana dediler de ah kafam dedim, siz zaten bana erkekliğide yok dediniz sen hastalıklı çıktın dedi, hamile kalamıyorum ya,bu lafı biz çıkarmadık bize söylendi ben senin yanında oldum inanmadım inanmasam evlenmezdim dedim yok.

Evin her yerine karışıyo makineye niye bu kadar deterjan koydun annem böyle yapardı bunu niye buraya koydun, evden en ufak çöp gitse bilir, o nerde buna noldu kaynana gibidir. sonra bir gün baya şiddetli kavga ettik defol git artık dedim boşanalım dayanamıyorum sana sonra kapattık konuyu, bir daha kavga ettik benim boğazımı sıktı ama nefesimi kesercesine var gücüyle sıktı bağırdım hayvan napıyosun diye vurdum,beni videoya çekti iyice sinirlendim telefona falan vurdum, kapıyı kilitledim kapıyı kırdı, boşanıcam dedim bana kağıt imzalattı benden bişey talep etmiceğine dair kağıt imzala dedi tamam dedim imzaladım.
Annesigil geldi önce yapmayın etmeyin dedi sonra beni suçladılar sen hayvan demişsin defol git demişssin diyemezsin,benim sana kınada verdiğim altını annene vermişssin veremezsin, benim paramla benimi ağırlıyonuz, ya boğazımı sıktı diyorum onu kimse görmüyo.

Neyse onuda kapattık geldik bu zamana kadar, geçen ay ankaraya gittik annesiyle babasıyla, düğün vardı, düğün kıyafetimide annesi kendi zevkine göre dikti giydirdi, bişey demedim,her şeyin iyisini o bilir çünkü, eşimle bişey alsak bensiz güzel alamamışsınızdır der, bana kıyafet alır ben alamam zaten tek başıma, benim o kadar param olmaz, ya kaynanam alacak ya eşi her şeyin iyisini o bilir çünkü, eşimle bişey alsak bensiz güzel alamamışsınızdır der, bana kıyafet alır ben alamam zaten tek başıma, benim o kadar param olmaz, ya kaynanam alacak ya eşim, onlarda kendi zevkine göre işte beğenirlerse.

Mala mülke çok düşkünler kendi içimizden başkasına hiç bişey koklatmayalım istiyolar, annemden çantasını ödünç alıyorum annen bunu sana versin, babamın yeni telefon aldığını duyuyolar baban o telefonu sana versin, evde eksiğim oluyo eşime diyorum bak buyumuz yok alalım o da ilişmiyo bu sefer niye evine bişey almıyosun diyorum annesigile anlatıyo benle kavga ediyo şuyum yok bunum yok diye diyo,onlarda annengil alsın yeter biz çok yaptık yeter artık oğlumla kavga etme oyum yok bunum yok diye diyolar.
Ya biz evinize kendimiz hiç bişey almayalımmı hep birilerimi alsın, bak hala zigon sehpam yok sesimi çıkarmıyorum valla artık yoruldum.

Anneler günüydü anneme ankaradayken 20-30milyonluk bir hediye alamadım lafını ederler diye neyse işimiz bitti memlekete dönüyoruz mal mülk hastaları arabada biri hakkında konuşuyolar evlendiğinde kızın evi varmış arabası varmış akıllılık yapmış annede kardeşte olsa kimseye para yedirmicekmişsin ben anneme bir çöp almadım bu zamana kadar diyo bide övünerek,zaten doluydum ya dedim olurmu öyle şey,
anne baba zor durumdayken ben size yardım edemem mal mülk alacammı diyeceksin ben demem dedim kıyamet koptu
kaynanam başladı bunun aklında baştan beri o tarafa para yedirmek var, biz enayiyiz, benim kına gecemdeki altınıma tenezzül ettiler, elimi açmadığımda verdiği altından bahsediyo öyle bilezik falan değil canım annem çok dedi duyulursa laf eder onlar dedi yok dedim anne al sen bunu borcunu kapatırsın,
sana yaptıkları düğünüde gördük, senin bir kurutma makinan yoktu evlendiğinde, sen oğlumla parası için evlendin daha neler neler dedi kadın.

Bunu öncesinde bu kadınla ana kız gibiydik çayımı ayağıma kadar getirirdi,kaldırmazdı,çarşıda ne görse bana alırdı,gülerdik şakalaşırdık,arada dilini tutamazdı söylerdide es geçerdim.
Şimdi hamileydim çok ileri gitmişti tek kelime etmedim o suçlu kalsın dedim arkamı döndüm ağladım karnımda çocukla duymadığım laf kalmadı,önden babasıyla eşim sus dedikçe susmam dedi doldum dedi neyse eve geldik eşim ağzını açmadı bende açmadım gittim yattım ağladım yanıma gelip üzülme demedi,annesine kucağıma ateş koydun demiş ama beni gelip teselli etmedi,uzak kaldı konuyu açmadı,yinede iyi davrandım ona,o da iyi davrandı hiç bişey olmamış gibiydik,2gün 3gün öyle geçti.

Kayınvalidemle ortak günümüz vardı eşime dedimki parayı verde sen babana o versin dedim, niye gitmicen dedi nasıl gidiyim şimdi dedim, ne demek nasıl gidiyim hiç mi gitmicen dedi gitmicem nasıl gidiyim nasıl yüzüne bakıyım anne diyim dedim bağırdı çocuk olacak gideceksin geleceksin dedi kendi düşünecekti dedim sen çocuğu şantaj olarak kullanıyosun dedi saydı saydı bir de üstüne ona ağladım, yanımda olmaması beni sakinleştirmemesi hemen taraf tutup düşmanca karşıma geçmedi tak ettirdi,sinir krizi geçirdim artık yeter sen nasıl kocasın diye bağırdım sandalyeleri kaldırıp attım.

Babası geldi gelmem gitmem olmaz gideceksin unutacaksın o senin büyüğün o da doldu ondan dedi, yarın bir gün aynı evde oturcaz biz bak olmaz böyle dedi,bu kadın kendi kayınvalidesiyle bayram dahil görüşmüyo oluyo,bizde görüşmezsem olur, bak baba sana saygım sonsuz ama o bana karnımda çocukla demediğini bırakmadı aileme hakaret etmekten usanmadı, kimsenin parada pulda gözü yok paranoyak o param gidecek korkusu var, kendi kardeşleri dahil akrabalarıyla konuşmuyo geçimsiz, niye suçlusun sen diyemiyosunuz ona, aynı evde oturmak değil yakınınızda bile oturmam o sizden başkasıyla geçinemez dedim,yine kızdı eşimde ordan beni kesiyo hala evde sandalyaleri kırdı falan diyo, babası hayretler içinde ya nasıl yaparsın diyo bana, ya niye yaptı diyin bir kerede nasıl bu hale geldi diyin, o boğazımı sıkıyo kapıyı kilitliyorum kapıyı kırıyo onun herşeyini nasıl normal karşılıyosunuz dedim ses yok ya çıldırıcam oğlum nasıl yaparsın hatalısın demek yok

Çıktım okula gittim otobüste bayılmışım, tansiyonum yükselmiş oksijen falan takılıydı kalktığımda babası geldi annesi oğluyla konuşuyodu beni istedi noldu dedi ya işye böyle böyle hatırlamıyorum, iyi hadi geçmiş olsun dedi sağol dedim kapattık,bayılıyodum ve hayatımda ilk defa tansiyonum yüksek çıkmıştı neyseki çocuğuma bişey olmadı.

2-3hafta gitmedik gelmediler sonra bir akşam biz geliyoruz diye aradılar, geldiler, kadın bana bütün egosuyla elini uzattı öpmedim bidaha uzattı öptüm, yüzüne bakamıyorum dediği laflar aklımda dönüyo duruyo, bide pişkin, balkonda oturuyoruz çay falan yaptım çayları bittikçe dolduruyorum,
bu çayını aldı ben dizimi izlicem dedi içeri gitti içeri yanına gidip birebir soramadım çay içermisin diye,
kalktı o doldurdu, evin sahibi edasıyla rahattı, meyve dildim eşime dedim götürsene diye,
sonra onun yanına gittik hepimiz, bunlar uzun bir süre ankarada yaşamışlar keşke ankaradan hiç gelmeseydik falan demeye başladı hiç bakmıyorum muhattapta olmuyorum,
kalktılar neyse yolcu ediyoruz babası asansöre bindi anneside döndü asansöre giderken eşim balkona çıktı bende kapıyı kapattım.
yarım saat sonra beni aradı niye kapıyı yüzüme kapattın dedi, kapatmadım dedim kapattın analı kızlı işiniz bitti tabi dedi ben yüzüne kapattım telefonu hıçkıra hıçkıra ağladım defalarca aradı açmadım eşimi aradı, ya anne yat uyu tamam dedi

Sabaha kadar uyuyamadım en son artık sabah aldım telefonu aradım, bak bir daha annemin babamın adını ağzına alma dedim,ben almadım dedi (yanında komşular varmış, telefonu hoparlore almış şahit topluyo,eşimin eski karısını anlat gibi oldum çıldırtmışlardı ve onun ulu orta çıldırışını kullanıp mahkeme kazanmışlardı belki) seni evimde istemiyorum artık sen paranoyaksın normal değilsin, senin hakkında 100kişi edepsiz dedide ben dinlemedim dedim
ben miyim edepsiz seni iyi doldurmuşlar dedi beni bu hale sen getirdin etmediğin hakaret kalmadı dedim
ben sana hiç bişey demedim dedi,
oğlan benim oğlan ev benim evim geldiğin gibi gidersin oğlumun başını yedin evlendiğinden beri,
hasta sensin videonu izledik biz senin dedi, evdeki kırılan kapıyı görmedin heralde oğlun yaptın dedim onu es geçti ses çıkarmadı,
oğlan senin oğlansa benim kocam, ev benim evim her şeyi sahiplenme gelirsen kapıyı açarsam ne oluyum dedim kapattım.
annemi aramış onada saymış sayıştırmış.
eşimi aradım buraya gel kaçma herkes bişey söylerken sessiz kalma dedim, bağırdı yine allah hepinizin belasını versin dedi kapattı.

Babası aradı konuşalım diye bir daha bitti dedim o kadınla hiç bir şekilde işim yok, annesi olmadan siz mutlu olamazsınız annesinden koparamazsın özür dile elini öp kapansın, sen suçlusun dedi hayır evliliğim yürümezsede yürümez dedim kalktım o gün bugündür evimin içi yangın yeri, eşime bu olaylar arasında bile ben üzüldüm ben acıdım iki kadın arasında çaresiz kaldı diye sarıldım öptüm kokladım
ama o bep kaddardı beni bırakıp iftara oraya gitti, onlar iki başına evde dedi, ben otuz kişiydim sanki

Neyse babam girdi devreye dün onlara gittik eşimde ordaydı, bana zorla annesinden özür dilettiler, annesi yine susmadı oğluma hayvan diyo, telefon yüzünden kavga ediyo, kredi kartı istiyo, başını yedi, sigara içiyodu, ben kavga edince eşimle kavgalı yatmaktan nefret ederim o sırtını döner uyur ben sarılırım ya da kalk konuşalım diye diretirim susmasını sevmem halledelim isterim o istemeyince sinirlenir bağırırım onu bile annesine söylemiş,
ama nasıl söylediyse annesi oğlumu gece kaldırıp kaldırıp kalk konuşacaz diyomuş hasta gibi falan diyo,analı kızlı her gün telefonda konuşuyonuz,kardeşi devamlı eve geliyomuş falan neler diyo eşim evimizin içinde olanı biteni hep anlatıyomuş,
bakın oğlunuz bana bunu yaptı diyorum susuyolar hiç yorum yok hep ben suçluyum ben ben ben. ben diyo bu kadar parayı annenle evde keyif yap diye harcamadım annemde sinirlendi bağırıştılar analı kızlı deli bunlar dedi çıktı gitti kadın
odadan eşimde benim karşımda tabi hiç sahiplenmedi ordada düşman gibiydik, sonra babam yumuşattı annesi geldi yine saydı saydı
sonra annem gitti ona sarıldı yeter artık diye, o da geldi bana sarıldı sarılırken hala oğluma hayvan deme bir daha diyo.

Ulan bende insan evladıyım 2gece burnum kanadı oğlunun kanasa ne yapardın bayıldım çocuklu çocuklu işitmediğim laf kalmadı bu kadarmı acımasızsınız diyemedim, öyle böyle dediler en son o zaman bir psikoloğa gitsinler dediler ama hala benim hamile olduğumu nasıl ilaç kullanacağımı falan tartışıyolar aralarında, ben hastayım ya bana doktor hemen ilaç verecek, çocukların evliliğide oturmamış diye bizi eve yolladılar.

Şimdi bana akıl verin lütfen ben sineye çekemiyorum denilen lafları hazmedemiyorum, kardeşimin annemin gelip gitmesine dahi karışıp istememelerini hazmedemiyorum, paracı konumda olmayı hazmedemiyorum,
hep beni suçlamalarını hazmedemiyorum, eşimin beni bir düşman gibi görüp bana karşı delil toplamasını ailesine her şeyi anlatmasını hazmedemiyorum o hep haklı, benimle telefon yüzünden kavga etti, tatile götürmedim diye kavga etti sigara yüzünden kavga etti diyo sadece, aklıma geldikçe ağlıyorum, uyuyamıyorum, bu kadar şey nasıl kapanır ben nasıl hiç bişey yok gibi davranırım,
eşime nasıl güvenirim, boşanayım diyorum bir de daha kötü bir karar vermiş olmak istemiyorum
bakın ben babama karşı geldim evlendim, yürütemedik, ayrılmadık, üstüne çocuk yaptık derdime dert katarak ilerledim şimdi alacağım kararında derdime dert katmasını istemiyorum, bana yardım edin fikir verin lütfenn çaresizim gerçekten çok çaresizim.

Ayrıntılarıda anlatayım her şeyi bilinki sağlıklı bi yardımınız olsun,kötüler ablatılır iyiler kalır,tabi bizde iyiydik bizde mutluyduk.

Eşime karşı sadakatim çok fazla oldu, bundan o da hep emin, ona göre yaşım ufak ve her fırsatta çok güzel karım var çok şanslıyım derdi, o benden büyük ve görenin yakıştırmadığı bir çift olduk,ben hiç önemsemedim.
evden dışarıya çok çıkmam izin vermediğinden değil evcildirim, telefonum ortadadır internetle uğraşmam, okula gittiğimde bir erkekle muhabbet edince bile rahatsız olan bir yapım vardır.
Cinsel yönden aç bırakmadım, yatakta çuval gibi durmam hoşuma gitsin diye her şeyi yaparım o konudada hiç sorunumuz olmadı.
Eşimle iyiyken gülerken bazen canım şunu istiyo derim alır dışarı gidelim derim götürür, şöyle bir problemi vardı aşkım canım hayatım demez hiç.
Çok sarılıp öpmez ben sırnaşırım ama tek bana karşı değil ailesine hitap ederken de çok anne baba demez sarılıp öpmez
Eve poşetlerle gelince bakarım ben seviyorum diye bazı şeyler almış çocuk gibi sevinirim öperim.Hani cıvıl cıvıl kadınlık yaparım aslında,çocuk gibi şen olur yüzünü güldürürüm.
Ama işte telefon faturalarımı öderken ya da başka maddi şeylerde her ince ayrıntısına bakar ödeyeceği tutarın,bana kredi kartını yeni vermeye başladı verince faturasını getiririm aldığımın rahat edemiyorum çünkü o baskıyı hissediyorum,zaten ekstreyede bakıyo
Şunu alalım dediğimde sesini çıkarmaz öyle bırakır konuyu almayız, kuafore para harcamama kızar evde yap der,
bana paran var mı diye ayda yılda bir sorar.
Kendi işlerini yaparken çok hesaplar yaptığı için etrafındanda senin gibi müteahhit görmedim diyip kızan olmuştu, yani bende çözemiyorum cimriliğini.

Ailesi hep vermiş hep vermiş aralarında borç para verilip alınarak büyütülmüş, hani çocuklarından para alacaklarsa 5kirada olsa borç diye alıp geri vermişler yani.
Annesi hala acımadan herşeyini verir paylaşır ama o onlarla paylaşmaz,
annengile giderken pasta alalım derim almaz bir defasında aldık annesigilde şaşırdı, paylaşmayı sevmeyen yanını annesi hissedince bozulur baba evlada bağ bağışlamış evlat bir salkım üzün vermemiş der içerlenir ama bişey değişmez, evimizin zeytinini peynirini alırlar bazen, kendilerine ne alıyolarsa bizede alırlar, evinden verirler aman oğlum harcamasın diye,bense birilerine bişey almayı çok severim ama yapamıyorum ve buda beni geriyo.

Günlerdir gece kalkıp kalkıp ağlarken kendime dediğim laf içimde çözemiyorum çözemiyorum, yediremiyorum yediremiyorum.
Eşimin problemleri olduğunun farkındayım o yüzden ona şefkat duyuyorum üzülüyorum bazen, fakat annesi ve babasına beni anlatıyo olması beni çıldırtıyo.
5 aylık hamileyim çocuğum olacak ve zor bir gelecek beni bekleyecek, öylede böylede. Ailesinin, annemin benim evime gelip gitmesi kardeşimin gelip gitmesi hakkında bile söz sahibi olması beni çıldırtıyo. Evimi sahiplenemiyorum, her şeyi biz yaptık biz aldık tabağını alıp gidersin yaklaşımları beni çıldırtıyo.
Çocuktan sonra düzelir dedim bilmiyorum ya gerçekten düzelecek ya da ben dediğin gibi derdime dert katarak ilerlemeye devam edicem.

Benden şikayetçi olduğu konuları sorsalar aşırı temizliği der,sigara içiyodu bana yalan söyleyerek der,karışma bana diyo der,üstüne bşaına karışamıyorum der,ben kapalı bi insan değilim bunu bilerek evlendi ama açık saçıkta giyinmiyorum evlendikten sonra,bluzu pantolunun içine sokunca bile kızar önünü açıyosun diye,aileside kapanmamı istiyo bende karışma diyorum sinirlenip,yani dinlemiyeceğimden değilde çok daralınca ağzımdan çıkıyo.Bu kadar benden şikayetleri,yani benim bu evlikteki kusurlarım bunlar birde sinirlenince dilimi tutamamam.


Aile olamadık biz hiç, karısına stratejiyle yaklaşan adamın gözü açılmış karısı oldum bende, boşanırız diye altınları saklayan kadın oldum, elimden her şeyimi alacak korkusuyla çirkince uyanıklıklar yapar oldum, ayrılmamız mı gerek artık bilmiyorum bilemiyorum,sadece dayanamıyorum

Yorumla
Hırs yaptım okuyacam sonuna kadar diye ama ben bile pes ettiysem diğer üyeleri düsünemiyorum :) Bu adamdan neden cocuk yaptınız. Bosanmak en doğru karar olur. Sizin her seyinizi ailesine anlatan,sizi ezdiren adamdan hayır gelmez.. Üzüldüm okurken.
 

Yazarhanim

The Pursuit of Happyness!!!
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2021
552
990
Sala
maalesef katılmıyorum çünkü eşim de boşanmıştı ve karşılıklı ayrılmaya karar vermişlerdi çok şükür bizim bir sorunumuz yok. böyle genellemek çok incitici boşanmak da evlenmek kadar doğal ve hak bir durum. ameli kötü olanlar boşanmıyor sadece onu demek istiyorum
Genellemek istemiyorum ama %90 böyle yapıyor. Canım sizi tenzih ederim.
 

yepisyeni

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2018
664
1.620
Sorunlu bir şekilde boşanmış adamla doğru dürüst tanımadan, çevreden duyduklarını da tınlamadan evleniyorsun. (Parası gözünü boyamış ama onu da koklatmamışlar.)
Ailecek seni insan yerine koymuyorlar. Kabile halinde yaşıyorsunuz.
Adam boğazını sıkıyor, kapıları kırıyor.
Her şeyinizi annesine anlatıyor. Sen sinir krizi geçirirken videoya çekiyor. (Bu ne büyük psikopatlık, düşmanlık resmen. En büyük olay bu bence.)
2 evlilik geçirmiş adam sütyen kopçasını büyü sanıyor. (Yine psikopat!)
Sadece seni değil, aileni de aşağılıyorlar.

Boşanayım mı diye soruyorsun. Ne diyelim?
Bir de eksik gibi çocuk yapıyorunuz.

Ben bu adamı koca diye başımda bir gün tutmam.
 

Kahve __Kokusu

Ben Akıllanmam Siz Delirin Gelin Yanıma 😜😜
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2019
3.957
10.095
Sorunlu bir şekilde boşanmış adamla doğru dürüst tanımadan, çevreden duyduklarını da tınlamadan evleniyorsun. (Parası gözünü boyamış ama onu da koklatmamışlar.)
Ailecek seni insan yerine koymuyorlar. Kabile halinde yaşıyorsunuz.
Adam boğazını sıkıyor, kapıları kırıyor.
Her şeyinizi annesine anlatıyor. Sen sinir krizi geçirirken videoya çekiyor. (Bu ne büyük psikopatlık, düşmanlık resmen. En büyük olay bu bence.)
2 evlilik geçirmiş adam sütyen kopçasını büyü sanıyor. (Yine psikopat!)
Sadece seni değil, aileni de aşağılıyorlar.

Boşanayım mı diye soruyorsun. Ne diyelim?
Bir de eksik gibi çocuk yapıyorunuz.

Ben bu adamı koca diye başımda bir gün tutmam.
Bu konuyu sonuna kadar okudunuz mu gerçekten 😱
 

gzgzz

Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2020
276
403
30
Ben şunu anlamadım;etraftan o kadar şey duymuşsunuz ve daha nişan alışverişinde belli olmuşlar,çok da uzun süreli görüşmemişsiniz neden diretip evlendiniZ??
 

borcam

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2014
629
792
Kımseye hem de hamıle bır kadına ayrıl demem ama bence ultra ıtıcı o adam ve aılesınden kacc kurtar kendını
Bunca olaya neden hamıle kaldın kı
Cocuk düzeltmiyor kotuyu daha kotu yapıyor bıll ıstedımn
 

certur

Berenim
Pro Üye
Anneler Kulübü
18 Şubat 2008
1.284
1.347
Okul var ogrencisiniz her halde, gerek var mi yangindan mal kacirir gibi evlenmeye?? Sabretseydin herkesin karsisinda gucun olurdu.. bi de bebek, ne diyeyim gecmis olsun.bu kadar film kurgusu icinde hata yapmadan bosanabilirsin umarim.
 

Niran Nevra

Vuslata aşık gönül susmaya da razı....
Pro Üye
29 Mart 2015
20.132
101.235
Ne kadar uzun yazmışsın :))
Ama biliyorum ki tek çocuk ile evli isen ne kadar uzun yazarsan yaz yaşadıklarının hepsini yazıya dökmen imkansız...

Tek çocuktan koca olmaz, eninde sonunda ayrılırsın, en güzeli daha fazla vakit kaybetmeden ayrılıp yolunu çizmek
 

Sparrow3

Üye
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2019
615
750
46
Seni küçük görüyorlar. Mala, paraya cok değer verdikleri için ve sende bunlar olmadığı için değerin pek yok gözlerinde.
 

flamefire

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2018
8.075
6.970
Merhaba, derdim kendimce büyük ve artık tek kaldım işin içinden çıkamıyorum Allah rızası için bana akıl verin, ben yardım istiyorum yanlış bir karar almak istemiyorum.

Biz eşimle evleneli 1yıl oldu tek çocuk, o daha önce 2aylık bir evlilik yaşayıp ayrılmış neden diye sorduğumda kız edepsizdi, kız bardakları kaldırıp kaldırıp attı kırdı, kız annemin evine gidip bütün zillere bastı komşuları çıkartıp bu kadın şöyle böyle diye bağırdı, anneme böyle hakaret etti, şöyle yaptı böyle yaptı diye normal olarak onu suçladı,ilişkiyede girmemişler kız korktuğunu söylemiş,sonrada bi erkekle uzun süre aynı evde yaşadığını öğrenmişler artık neler kimler tanık olduysa kız suçlu görünmüş ve tazminat kazanmış eşim.ben üstüne düşmedim dediğine inanıyodum.

Sonra biz tanıştık çok uzun bir tanışma dönemimiz olmadan evlendik, babam başta istemedi araştırıp soruşturduğunda annesinin edepsiz olduğunu o aileye girmememizin daha iyi olacağını söylemiş herkes, eşimin erkekliğine kadar laf edilmiş ben yok dedim iftira dedim istiyorum dedim, en son annem üzülmeme dayanamadı babamla konuştu halletti sonra onları aradı tamamdır takalım yüzüklerini çocukların, madem seviyolar ben eşimle konuştum dedi.


Bizimde sorunlarımız ilk defa nişan alışverişinde başladı, o kendine platin yüzük almamızı istedi bizimde tuhafımıza gitti,3-4milyarlık yüzük pahalı geldi tabi, şöyle yapalım böyle yapalım beyaz altın alalım dedikçe çocuk gibi suratını astı.ben alıyomuşumda o niye alamıyomuş benimle kıyasladı kendini annemde babamı aradı, kuyumcuyla görüştü veresiye aldık artık.
Eşyalar alınacaktı annemgil dedi ki biz hazırlıksısız elimizde bişeyde yok kızımın çeyizinden başka bişey alamayız tamam dediler çok hoşlanmayarak, çünkü ikinci kez evlenecek oğullarına genç bi kız alıyolardı.beyaz eşyalarım eski kızdan kalmaydı onları getirdiler çok ağrıma gitti sesimi çıkarmadım, salonumla oturma odama halı aldım geri kalanı hep kayınvalidemimin halılarıydı aman ben kullanmıyorum işte bunları kullan diye verildi.

Tabi düğünümüze kadar çok kavga ettik,davetiye basılacak dedik toplam 800tane olsun işte, yok 750olsun, sonra davetiyesiz ortada kaldık, benim damatlığım şurdan olsun, ayakkabım burdan olsun öyle böyle evlendik.

italyaya balayına göndeririz sizi dediler ama evlendikten sonra planlar hep annesi babasıda katılarak yapıldı, biz balayına gitmedik onlarla gezdik, her yere beraber plan yapılır oldu, yazın tatile gideriz, ilerde hacca gideriz, haftasonu şuraya gideriz, eşimle ben şehir dışına tek başıma hiç çıkamadım. Evlendim 6ay hamile kalamadım diye telaşlandılarda eşimle 1saatlik bir yoldaki otele kaplıcaya gittik sadece bu.

Evlendikten sonra benim telefonum bozuldu uzun bir süre eski siyah beyaz ekranlı telefonlardan kullandım onun elinde iphone benim elimde takoz, sana telefon alalım demek yok, ele güne karşı utanır oldum, herkes dalga geçiyodu artık müteahhit karısının telefonuna bak diye normalde alınmam ama eşimin cimriliği vurdum duymazlığı tak ettirdi, alalım dedim yok dedi şimdi alamam, bankada bir sürü parası yani alacak durumu var biliyorum, bir daha dedim alalım 500-600lük bişey alalım dedi yok dedim almışken iyisini alırım bana niye hiç bişey yapmıyosun benden esirgiyosun dedim,senin babanın evinden geldiğin telefonuda gördük nankör her şeyi biz yaptık düğünde hiç bişey yapmadınız demeye başladı sinirlendim bu sefer annesigile ben telefon almadım diye benle kavga etti demiş.
Derdim zıkkım telefon değildi derdim onun tavrıydı, tatile gidelim gidemiyosak yakın bir yerlere gidelim günü birlik bile olsa dedim yok dedi sinirlendim annesigile benle tatile götür beni diye kavga etti demiş.
Para isteyemiyorum devamlı kolay yapabildiğim bişey değil o da devamlı vermiyo bazen cebimde 5kuruş olmadan okula gittim dedimki bak ortada kalıyorum,devamlı nakit veremezsen bile bari bana ufak limitli öğrenci kredi kartı çıkartalımda rezil olmuyum dedim parasını sigaraya veriyo parasız kalıyo benle kavga ediyo kart çıkart bana diye bağrıyo demiş annesigile.
Kavga etmedim yeminle kavga etmedim güzellikle dedim anlamadı kendi sinirlendi o sinirlenince ben sinirlendim suç bana kaldı.
kartını bari ver kuaföre didiyim dedim işini bitirince beni ararsın gelirim dedi, geldi kuaföre kendi girdi kartla ödedi bana vermeden çıktı, utandım orda.

Sigara meselesinde çok kavga ettik, ben içiyorum seviyorum bırakamam dedim, bırakırsın dedi bak zorlarsan yalan söylerim dedim tamam çabalıcam dedim bırakamadım, yardım et bana dedim ailesine söyledi bu sigara içiyo diye.

Onun eski eşine facebooktan baktığını gördüm ses çıkarmadım, gece yarılarına kadar bilgisayarda oyun oynadı bir kızdım iki kızdım sustum. Kadınlığımı eksiksiz yaptım, yemek yapmayı bilmezdim her gün yemekler yaptım ona, tatlı sever diye tatlılar yaptım, ben haklı olsamda gittim sarıldım, o arkasını dönüp yatsada sarıldım.

Bir gün bu işe gitti ben yatıyodum, südyen telim çıkmış batıyodu çıkardım yastığın altına koydum alırım kalkınca dedim unutmuşum, onu görmüş fotoğrafını çekmiş,bana bişey demedi, ben resmi telefomda gördüm, ona büyü yaptırdığımı düşünmüş, güldüm artık sinirden, ne biliyim ben yastığımın altında c harfli bir tel var şüphelenirim tabi diyo kanım dondu, dedimki ben senden gizli bir yeremi gittim şüphe çekecek bir hareketim bişeyimmi oldu böyle bişeyi bana kondurdun diyorum susuyo, senin huysuz olduğunu geçimsiz olduğunu bana dediler de ah kafam dedim, siz zaten bana erkekliğide yok dediniz sen hastalıklı çıktın dedi, hamile kalamıyorum ya,bu lafı biz çıkarmadık bize söylendi ben senin yanında oldum inanmadım inanmasam evlenmezdim dedim yok.

Evin her yerine karışıyo makineye niye bu kadar deterjan koydun annem böyle yapardı bunu niye buraya koydun, evden en ufak çöp gitse bilir, o nerde buna noldu kaynana gibidir. sonra bir gün baya şiddetli kavga ettik defol git artık dedim boşanalım dayanamıyorum sana sonra kapattık konuyu, bir daha kavga ettik benim boğazımı sıktı ama nefesimi kesercesine var gücüyle sıktı bağırdım hayvan napıyosun diye vurdum,beni videoya çekti iyice sinirlendim telefona falan vurdum, kapıyı kilitledim kapıyı kırdı, boşanıcam dedim bana kağıt imzalattı benden bişey talep etmiceğine dair kağıt imzala dedi tamam dedim imzaladım.
Annesigil geldi önce yapmayın etmeyin dedi sonra beni suçladılar sen hayvan demişsin defol git demişssin diyemezsin,benim sana kınada verdiğim altını annene vermişssin veremezsin, benim paramla benimi ağırlıyonuz, ya boğazımı sıktı diyorum onu kimse görmüyo.

Neyse onuda kapattık geldik bu zamana kadar, geçen ay ankaraya gittik annesiyle babasıyla, düğün vardı, düğün kıyafetimide annesi kendi zevkine göre dikti giydirdi, bişey demedim,her şeyin iyisini o bilir çünkü, eşimle bişey alsak bensiz güzel alamamışsınızdır der, bana kıyafet alır ben alamam zaten tek başıma, benim o kadar param olmaz, ya kaynanam alacak ya eşi her şeyin iyisini o bilir çünkü, eşimle bişey alsak bensiz güzel alamamışsınızdır der, bana kıyafet alır ben alamam zaten tek başıma, benim o kadar param olmaz, ya kaynanam alacak ya eşim, onlarda kendi zevkine göre işte beğenirlerse.

Mala mülke çok düşkünler kendi içimizden başkasına hiç bişey koklatmayalım istiyolar, annemden çantasını ödünç alıyorum annen bunu sana versin, babamın yeni telefon aldığını duyuyolar baban o telefonu sana versin, evde eksiğim oluyo eşime diyorum bak buyumuz yok alalım o da ilişmiyo bu sefer niye evine bişey almıyosun diyorum annesigile anlatıyo benle kavga ediyo şuyum yok bunum yok diye diyo,onlarda annengil alsın yeter biz çok yaptık yeter artık oğlumla kavga etme oyum yok bunum yok diye diyolar.
Ya biz evinize kendimiz hiç bişey almayalımmı hep birilerimi alsın, bak hala zigon sehpam yok sesimi çıkarmıyorum valla artık yoruldum.

Anneler günüydü anneme ankaradayken 20-30milyonluk bir hediye alamadım lafını ederler diye neyse işimiz bitti memlekete dönüyoruz mal mülk hastaları arabada biri hakkında konuşuyolar evlendiğinde kızın evi varmış arabası varmış akıllılık yapmış annede kardeşte olsa kimseye para yedirmicekmişsin ben anneme bir çöp almadım bu zamana kadar diyo bide övünerek,zaten doluydum ya dedim olurmu öyle şey,
anne baba zor durumdayken ben size yardım edemem mal mülk alacammı diyeceksin ben demem dedim kıyamet koptu
kaynanam başladı bunun aklında baştan beri o tarafa para yedirmek var, biz enayiyiz, benim kına gecemdeki altınıma tenezzül ettiler, elimi açmadığımda verdiği altından bahsediyo öyle bilezik falan değil canım annem çok dedi duyulursa laf eder onlar dedi yok dedim anne al sen bunu borcunu kapatırsın,
sana yaptıkları düğünüde gördük, senin bir kurutma makinan yoktu evlendiğinde, sen oğlumla parası için evlendin daha neler neler dedi kadın.

Bunu öncesinde bu kadınla ana kız gibiydik çayımı ayağıma kadar getirirdi,kaldırmazdı,çarşıda ne görse bana alırdı,gülerdik şakalaşırdık,arada dilini tutamazdı söylerdide es geçerdim.
Şimdi hamileydim çok ileri gitmişti tek kelime etmedim o suçlu kalsın dedim arkamı döndüm ağladım karnımda çocukla duymadığım laf kalmadı,önden babasıyla eşim sus dedikçe susmam dedi doldum dedi neyse eve geldik eşim ağzını açmadı bende açmadım gittim yattım ağladım yanıma gelip üzülme demedi,annesine kucağıma ateş koydun demiş ama beni gelip teselli etmedi,uzak kaldı konuyu açmadı,yinede iyi davrandım ona,o da iyi davrandı hiç bişey olmamış gibiydik,2gün 3gün öyle geçti.

Kayınvalidemle ortak günümüz vardı eşime dedimki parayı verde sen babana o versin dedim, niye gitmicen dedi nasıl gidiyim şimdi dedim, ne demek nasıl gidiyim hiç mi gitmicen dedi gitmicem nasıl gidiyim nasıl yüzüne bakıyım anne diyim dedim bağırdı çocuk olacak gideceksin geleceksin dedi kendi düşünecekti dedim sen çocuğu şantaj olarak kullanıyosun dedi saydı saydı bir de üstüne ona ağladım, yanımda olmaması beni sakinleştirmemesi hemen taraf tutup düşmanca karşıma geçmedi tak ettirdi,sinir krizi geçirdim artık yeter sen nasıl kocasın diye bağırdım sandalyeleri kaldırıp attım.

Babası geldi gelmem gitmem olmaz gideceksin unutacaksın o senin büyüğün o da doldu ondan dedi, yarın bir gün aynı evde oturcaz biz bak olmaz böyle dedi,bu kadın kendi kayınvalidesiyle bayram dahil görüşmüyo oluyo,bizde görüşmezsem olur, bak baba sana saygım sonsuz ama o bana karnımda çocukla demediğini bırakmadı aileme hakaret etmekten usanmadı, kimsenin parada pulda gözü yok paranoyak o param gidecek korkusu var, kendi kardeşleri dahil akrabalarıyla konuşmuyo geçimsiz, niye suçlusun sen diyemiyosunuz ona, aynı evde oturmak değil yakınınızda bile oturmam o sizden başkasıyla geçinemez dedim,yine kızdı eşimde ordan beni kesiyo hala evde sandalyaleri kırdı falan diyo, babası hayretler içinde ya nasıl yaparsın diyo bana, ya niye yaptı diyin bir kerede nasıl bu hale geldi diyin, o boğazımı sıkıyo kapıyı kilitliyorum kapıyı kırıyo onun herşeyini nasıl normal karşılıyosunuz dedim ses yok ya çıldırıcam oğlum nasıl yaparsın hatalısın demek yok

Çıktım okula gittim otobüste bayılmışım, tansiyonum yükselmiş oksijen falan takılıydı kalktığımda babası geldi annesi oğluyla konuşuyodu beni istedi noldu dedi ya işye böyle böyle hatırlamıyorum, iyi hadi geçmiş olsun dedi sağol dedim kapattık,bayılıyodum ve hayatımda ilk defa tansiyonum yüksek çıkmıştı neyseki çocuğuma bişey olmadı.

2-3hafta gitmedik gelmediler sonra bir akşam biz geliyoruz diye aradılar, geldiler, kadın bana bütün egosuyla elini uzattı öpmedim bidaha uzattı öptüm, yüzüne bakamıyorum dediği laflar aklımda dönüyo duruyo, bide pişkin, balkonda oturuyoruz çay falan yaptım çayları bittikçe dolduruyorum,
bu çayını aldı ben dizimi izlicem dedi içeri gitti içeri yanına gidip birebir soramadım çay içermisin diye,
kalktı o doldurdu, evin sahibi edasıyla rahattı, meyve dildim eşime dedim götürsene diye,
sonra onun yanına gittik hepimiz, bunlar uzun bir süre ankarada yaşamışlar keşke ankaradan hiç gelmeseydik falan demeye başladı hiç bakmıyorum muhattapta olmuyorum,
kalktılar neyse yolcu ediyoruz babası asansöre bindi anneside döndü asansöre giderken eşim balkona çıktı bende kapıyı kapattım.
yarım saat sonra beni aradı niye kapıyı yüzüme kapattın dedi, kapatmadım dedim kapattın analı kızlı işiniz bitti tabi dedi ben yüzüne kapattım telefonu hıçkıra hıçkıra ağladım defalarca aradı açmadım eşimi aradı, ya anne yat uyu tamam dedi

Sabaha kadar uyuyamadım en son artık sabah aldım telefonu aradım, bak bir daha annemin babamın adını ağzına alma dedim,ben almadım dedi (yanında komşular varmış, telefonu hoparlore almış şahit topluyo,eşimin eski karısını anlat gibi oldum çıldırtmışlardı ve onun ulu orta çıldırışını kullanıp mahkeme kazanmışlardı belki) seni evimde istemiyorum artık sen paranoyaksın normal değilsin, senin hakkında 100kişi edepsiz dedide ben dinlemedim dedim
ben miyim edepsiz seni iyi doldurmuşlar dedi beni bu hale sen getirdin etmediğin hakaret kalmadı dedim
ben sana hiç bişey demedim dedi,
oğlan benim oğlan ev benim evim geldiğin gibi gidersin oğlumun başını yedin evlendiğinden beri,
hasta sensin videonu izledik biz senin dedi, evdeki kırılan kapıyı görmedin heralde oğlun yaptın dedim onu es geçti ses çıkarmadı,
oğlan senin oğlansa benim kocam, ev benim evim her şeyi sahiplenme gelirsen kapıyı açarsam ne oluyum dedim kapattım.
annemi aramış onada saymış sayıştırmış.
eşimi aradım buraya gel kaçma herkes bişey söylerken sessiz kalma dedim, bağırdı yine allah hepinizin belasını versin dedi kapattı.

Babası aradı konuşalım diye bir daha bitti dedim o kadınla hiç bir şekilde işim yok, annesi olmadan siz mutlu olamazsınız annesinden koparamazsın özür dile elini öp kapansın, sen suçlusun dedi hayır evliliğim yürümezsede yürümez dedim kalktım o gün bugündür evimin içi yangın yeri, eşime bu olaylar arasında bile ben üzüldüm ben acıdım iki kadın arasında çaresiz kaldı diye sarıldım öptüm kokladım
ama o bep kaddardı beni bırakıp iftara oraya gitti, onlar iki başına evde dedi, ben otuz kişiydim sanki

Neyse babam girdi devreye dün onlara gittik eşimde ordaydı, bana zorla annesinden özür dilettiler, annesi yine susmadı oğluma hayvan diyo, telefon yüzünden kavga ediyo, kredi kartı istiyo, başını yedi, sigara içiyodu, ben kavga edince eşimle kavgalı yatmaktan nefret ederim o sırtını döner uyur ben sarılırım ya da kalk konuşalım diye diretirim susmasını sevmem halledelim isterim o istemeyince sinirlenir bağırırım onu bile annesine söylemiş,
ama nasıl söylediyse annesi oğlumu gece kaldırıp kaldırıp kalk konuşacaz diyomuş hasta gibi falan diyo,analı kızlı her gün telefonda konuşuyonuz,kardeşi devamlı eve geliyomuş falan neler diyo eşim evimizin içinde olanı biteni hep anlatıyomuş,
bakın oğlunuz bana bunu yaptı diyorum susuyolar hiç yorum yok hep ben suçluyum ben ben ben. ben diyo bu kadar parayı annenle evde keyif yap diye harcamadım annemde sinirlendi bağırıştılar analı kızlı deli bunlar dedi çıktı gitti kadın
odadan eşimde benim karşımda tabi hiç sahiplenmedi ordada düşman gibiydik, sonra babam yumuşattı annesi geldi yine saydı saydı
sonra annem gitti ona sarıldı yeter artık diye, o da geldi bana sarıldı sarılırken hala oğluma hayvan deme bir daha diyo.

Ulan bende insan evladıyım 2gece burnum kanadı oğlunun kanasa ne yapardın bayıldım çocuklu çocuklu işitmediğim laf kalmadı bu kadarmı acımasızsınız diyemedim, öyle böyle dediler en son o zaman bir psikoloğa gitsinler dediler ama hala benim hamile olduğumu nasıl ilaç kullanacağımı falan tartışıyolar aralarında, ben hastayım ya bana doktor hemen ilaç verecek, çocukların evliliğide oturmamış diye bizi eve yolladılar.

Şimdi bana akıl verin lütfen ben sineye çekemiyorum denilen lafları hazmedemiyorum, kardeşimin annemin gelip gitmesine dahi karışıp istememelerini hazmedemiyorum, paracı konumda olmayı hazmedemiyorum,
hep beni suçlamalarını hazmedemiyorum, eşimin beni bir düşman gibi görüp bana karşı delil toplamasını ailesine her şeyi anlatmasını hazmedemiyorum o hep haklı, benimle telefon yüzünden kavga etti, tatile götürmedim diye kavga etti sigara yüzünden kavga etti diyo sadece, aklıma geldikçe ağlıyorum, uyuyamıyorum, bu kadar şey nasıl kapanır ben nasıl hiç bişey yok gibi davranırım,
eşime nasıl güvenirim, boşanayım diyorum bir de daha kötü bir karar vermiş olmak istemiyorum
bakın ben babama karşı geldim evlendim, yürütemedik, ayrılmadık, üstüne çocuk yaptık derdime dert katarak ilerledim şimdi alacağım kararında derdime dert katmasını istemiyorum, bana yardım edin fikir verin lütfenn çaresizim gerçekten çok çaresizim.

Ayrıntılarıda anlatayım her şeyi bilinki sağlıklı bi yardımınız olsun,kötüler ablatılır iyiler kalır,tabi bizde iyiydik bizde mutluyduk.

Eşime karşı sadakatim çok fazla oldu, bundan o da hep emin, ona göre yaşım ufak ve her fırsatta çok güzel karım var çok şanslıyım derdi, o benden büyük ve görenin yakıştırmadığı bir çift olduk,ben hiç önemsemedim.
evden dışarıya çok çıkmam izin vermediğinden değil evcildirim, telefonum ortadadır internetle uğraşmam, okula gittiğimde bir erkekle muhabbet edince bile rahatsız olan bir yapım vardır.
Cinsel yönden aç bırakmadım, yatakta çuval gibi durmam hoşuma gitsin diye her şeyi yaparım o konudada hiç sorunumuz olmadı.
Eşimle iyiyken gülerken bazen canım şunu istiyo derim alır dışarı gidelim derim götürür, şöyle bir problemi vardı aşkım canım hayatım demez hiç.
Çok sarılıp öpmez ben sırnaşırım ama tek bana karşı değil ailesine hitap ederken de çok anne baba demez sarılıp öpmez
Eve poşetlerle gelince bakarım ben seviyorum diye bazı şeyler almış çocuk gibi sevinirim öperim.Hani cıvıl cıvıl kadınlık yaparım aslında,çocuk gibi şen olur yüzünü güldürürüm.
Ama işte telefon faturalarımı öderken ya da başka maddi şeylerde her ince ayrıntısına bakar ödeyeceği tutarın,bana kredi kartını yeni vermeye başladı verince faturasını getiririm aldığımın rahat edemiyorum çünkü o baskıyı hissediyorum,zaten ekstreyede bakıyo
Şunu alalım dediğimde sesini çıkarmaz öyle bırakır konuyu almayız, kuafore para harcamama kızar evde yap der,
bana paran var mı diye ayda yılda bir sorar.
Kendi işlerini yaparken çok hesaplar yaptığı için etrafındanda senin gibi müteahhit görmedim diyip kızan olmuştu, yani bende çözemiyorum cimriliğini.

Ailesi hep vermiş hep vermiş aralarında borç para verilip alınarak büyütülmüş, hani çocuklarından para alacaklarsa 5kirada olsa borç diye alıp geri vermişler yani.
Annesi hala acımadan herşeyini verir paylaşır ama o onlarla paylaşmaz,
annengile giderken pasta alalım derim almaz bir defasında aldık annesigilde şaşırdı, paylaşmayı sevmeyen yanını annesi hissedince bozulur baba evlada bağ bağışlamış evlat bir salkım üzün vermemiş der içerlenir ama bişey değişmez, evimizin zeytinini peynirini alırlar bazen, kendilerine ne alıyolarsa bizede alırlar, evinden verirler aman oğlum harcamasın diye,bense birilerine bişey almayı çok severim ama yapamıyorum ve buda beni geriyo.

Günlerdir gece kalkıp kalkıp ağlarken kendime dediğim laf içimde çözemiyorum çözemiyorum, yediremiyorum yediremiyorum.
Eşimin problemleri olduğunun farkındayım o yüzden ona şefkat duyuyorum üzülüyorum bazen, fakat annesi ve babasına beni anlatıyo olması beni çıldırtıyo.
5 aylık hamileyim çocuğum olacak ve zor bir gelecek beni bekleyecek, öylede böylede. Ailesinin, annemin benim evime gelip gitmesi kardeşimin gelip gitmesi hakkında bile söz sahibi olması beni çıldırtıyo. Evimi sahiplenemiyorum, her şeyi biz yaptık biz aldık tabağını alıp gidersin yaklaşımları beni çıldırtıyo.
Çocuktan sonra düzelir dedim bilmiyorum ya gerçekten düzelecek ya da ben dediğin gibi derdime dert katarak ilerlemeye devam edicem.

Benden şikayetçi olduğu konuları sorsalar aşırı temizliği der,sigara içiyodu bana yalan söyleyerek der,karışma bana diyo der,üstüne bşaına karışamıyorum der,ben kapalı bi insan değilim bunu bilerek evlendi ama açık saçıkta giyinmiyorum evlendikten sonra,bluzu pantolunun içine sokunca bile kızar önünü açıyosun diye,aileside kapanmamı istiyo bende karışma diyorum sinirlenip,yani dinlemiyeceğimden değilde çok daralınca ağzımdan çıkıyo.Bu kadar benden şikayetleri,yani benim bu evlikteki kusurlarım bunlar birde sinirlenince dilimi tutamamam.


Aile olamadık biz hiç, karısına stratejiyle yaklaşan adamın gözü açılmış karısı oldum bende, boşanırız diye altınları saklayan kadın oldum, elimden her şeyimi alacak korkusuyla çirkince uyanıklıklar yapar oldum, ayrılmamız mı gerek artık bilmiyorum bilemiyorum,sadece dayanamıyorum

Yorumla
Bu nasıl bır aıle ,kocanın anlatmadıgı bır sex hayatı kalmış.Bu evlılık deıl.Bıldıgın savaş
 

flamefire

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2018
8.075
6.970
Merhaba, derdim kendimce büyük ve artık tek kaldım işin içinden çıkamıyorum Allah rızası için bana akıl verin, ben yardım istiyorum yanlış bir karar almak istemiyorum.

Biz eşimle evleneli 1yıl oldu tek çocuk, o daha önce 2aylık bir evlilik yaşayıp ayrılmış neden diye sorduğumda kız edepsizdi, kız bardakları kaldırıp kaldırıp attı kırdı, kız annemin evine gidip bütün zillere bastı komşuları çıkartıp bu kadın şöyle böyle diye bağırdı, anneme böyle hakaret etti, şöyle yaptı böyle yaptı diye normal olarak onu suçladı,ilişkiyede girmemişler kız korktuğunu söylemiş,sonrada bi erkekle uzun süre aynı evde yaşadığını öğrenmişler artık neler kimler tanık olduysa kız suçlu görünmüş ve tazminat kazanmış eşim.ben üstüne düşmedim dediğine inanıyodum.

Sonra biz tanıştık çok uzun bir tanışma dönemimiz olmadan evlendik, babam başta istemedi araştırıp soruşturduğunda annesinin edepsiz olduğunu o aileye girmememizin daha iyi olacağını söylemiş herkes, eşimin erkekliğine kadar laf edilmiş ben yok dedim iftira dedim istiyorum dedim, en son annem üzülmeme dayanamadı babamla konuştu halletti sonra onları aradı tamamdır takalım yüzüklerini çocukların, madem seviyolar ben eşimle konuştum dedi.


Bizimde sorunlarımız ilk defa nişan alışverişinde başladı, o kendine platin yüzük almamızı istedi bizimde tuhafımıza gitti,3-4milyarlık yüzük pahalı geldi tabi, şöyle yapalım böyle yapalım beyaz altın alalım dedikçe çocuk gibi suratını astı.ben alıyomuşumda o niye alamıyomuş benimle kıyasladı kendini annemde babamı aradı, kuyumcuyla görüştü veresiye aldık artık.
Eşyalar alınacaktı annemgil dedi ki biz hazırlıksısız elimizde bişeyde yok kızımın çeyizinden başka bişey alamayız tamam dediler çok hoşlanmayarak, çünkü ikinci kez evlenecek oğullarına genç bi kız alıyolardı.beyaz eşyalarım eski kızdan kalmaydı onları getirdiler çok ağrıma gitti sesimi çıkarmadım, salonumla oturma odama halı aldım geri kalanı hep kayınvalidemimin halılarıydı aman ben kullanmıyorum işte bunları kullan diye verildi.

Tabi düğünümüze kadar çok kavga ettik,davetiye basılacak dedik toplam 800tane olsun işte, yok 750olsun, sonra davetiyesiz ortada kaldık, benim damatlığım şurdan olsun, ayakkabım burdan olsun öyle böyle evlendik.

italyaya balayına göndeririz sizi dediler ama evlendikten sonra planlar hep annesi babasıda katılarak yapıldı, biz balayına gitmedik onlarla gezdik, her yere beraber plan yapılır oldu, yazın tatile gideriz, ilerde hacca gideriz, haftasonu şuraya gideriz, eşimle ben şehir dışına tek başıma hiç çıkamadım. Evlendim 6ay hamile kalamadım diye telaşlandılarda eşimle 1saatlik bir yoldaki otele kaplıcaya gittik sadece bu.

Evlendikten sonra benim telefonum bozuldu uzun bir süre eski siyah beyaz ekranlı telefonlardan kullandım onun elinde iphone benim elimde takoz, sana telefon alalım demek yok, ele güne karşı utanır oldum, herkes dalga geçiyodu artık müteahhit karısının telefonuna bak diye normalde alınmam ama eşimin cimriliği vurdum duymazlığı tak ettirdi, alalım dedim yok dedi şimdi alamam, bankada bir sürü parası yani alacak durumu var biliyorum, bir daha dedim alalım 500-600lük bişey alalım dedi yok dedim almışken iyisini alırım bana niye hiç bişey yapmıyosun benden esirgiyosun dedim,senin babanın evinden geldiğin telefonuda gördük nankör her şeyi biz yaptık düğünde hiç bişey yapmadınız demeye başladı sinirlendim bu sefer annesigile ben telefon almadım diye benle kavga etti demiş.
Derdim zıkkım telefon değildi derdim onun tavrıydı, tatile gidelim gidemiyosak yakın bir yerlere gidelim günü birlik bile olsa dedim yok dedi sinirlendim annesigile benle tatile götür beni diye kavga etti demiş.
Para isteyemiyorum devamlı kolay yapabildiğim bişey değil o da devamlı vermiyo bazen cebimde 5kuruş olmadan okula gittim dedimki bak ortada kalıyorum,devamlı nakit veremezsen bile bari bana ufak limitli öğrenci kredi kartı çıkartalımda rezil olmuyum dedim parasını sigaraya veriyo parasız kalıyo benle kavga ediyo kart çıkart bana diye bağrıyo demiş annesigile.
Kavga etmedim yeminle kavga etmedim güzellikle dedim anlamadı kendi sinirlendi o sinirlenince ben sinirlendim suç bana kaldı.
kartını bari ver kuaföre didiyim dedim işini bitirince beni ararsın gelirim dedi, geldi kuaföre kendi girdi kartla ödedi bana vermeden çıktı, utandım orda.

Sigara meselesinde çok kavga ettik, ben içiyorum seviyorum bırakamam dedim, bırakırsın dedi bak zorlarsan yalan söylerim dedim tamam çabalıcam dedim bırakamadım, yardım et bana dedim ailesine söyledi bu sigara içiyo diye.

Onun eski eşine facebooktan baktığını gördüm ses çıkarmadım, gece yarılarına kadar bilgisayarda oyun oynadı bir kızdım iki kızdım sustum. Kadınlığımı eksiksiz yaptım, yemek yapmayı bilmezdim her gün yemekler yaptım ona, tatlı sever diye tatlılar yaptım, ben haklı olsamda gittim sarıldım, o arkasını dönüp yatsada sarıldım.

Bir gün bu işe gitti ben yatıyodum, südyen telim çıkmış batıyodu çıkardım yastığın altına koydum alırım kalkınca dedim unutmuşum, onu görmüş fotoğrafını çekmiş,bana bişey demedi, ben resmi telefomda gördüm, ona büyü yaptırdığımı düşünmüş, güldüm artık sinirden, ne biliyim ben yastığımın altında c harfli bir tel var şüphelenirim tabi diyo kanım dondu, dedimki ben senden gizli bir yeremi gittim şüphe çekecek bir hareketim bişeyimmi oldu böyle bişeyi bana kondurdun diyorum susuyo, senin huysuz olduğunu geçimsiz olduğunu bana dediler de ah kafam dedim, siz zaten bana erkekliğide yok dediniz sen hastalıklı çıktın dedi, hamile kalamıyorum ya,bu lafı biz çıkarmadık bize söylendi ben senin yanında oldum inanmadım inanmasam evlenmezdim dedim yok.

Evin her yerine karışıyo makineye niye bu kadar deterjan koydun annem böyle yapardı bunu niye buraya koydun, evden en ufak çöp gitse bilir, o nerde buna noldu kaynana gibidir. sonra bir gün baya şiddetli kavga ettik defol git artık dedim boşanalım dayanamıyorum sana sonra kapattık konuyu, bir daha kavga ettik benim boğazımı sıktı ama nefesimi kesercesine var gücüyle sıktı bağırdım hayvan napıyosun diye vurdum,beni videoya çekti iyice sinirlendim telefona falan vurdum, kapıyı kilitledim kapıyı kırdı, boşanıcam dedim bana kağıt imzalattı benden bişey talep etmiceğine dair kağıt imzala dedi tamam dedim imzaladım.
Annesigil geldi önce yapmayın etmeyin dedi sonra beni suçladılar sen hayvan demişsin defol git demişssin diyemezsin,benim sana kınada verdiğim altını annene vermişssin veremezsin, benim paramla benimi ağırlıyonuz, ya boğazımı sıktı diyorum onu kimse görmüyo.

Neyse onuda kapattık geldik bu zamana kadar, geçen ay ankaraya gittik annesiyle babasıyla, düğün vardı, düğün kıyafetimide annesi kendi zevkine göre dikti giydirdi, bişey demedim,her şeyin iyisini o bilir çünkü, eşimle bişey alsak bensiz güzel alamamışsınızdır der, bana kıyafet alır ben alamam zaten tek başıma, benim o kadar param olmaz, ya kaynanam alacak ya eşi her şeyin iyisini o bilir çünkü, eşimle bişey alsak bensiz güzel alamamışsınızdır der, bana kıyafet alır ben alamam zaten tek başıma, benim o kadar param olmaz, ya kaynanam alacak ya eşim, onlarda kendi zevkine göre işte beğenirlerse.

Mala mülke çok düşkünler kendi içimizden başkasına hiç bişey koklatmayalım istiyolar, annemden çantasını ödünç alıyorum annen bunu sana versin, babamın yeni telefon aldığını duyuyolar baban o telefonu sana versin, evde eksiğim oluyo eşime diyorum bak buyumuz yok alalım o da ilişmiyo bu sefer niye evine bişey almıyosun diyorum annesigile anlatıyo benle kavga ediyo şuyum yok bunum yok diye diyo,onlarda annengil alsın yeter biz çok yaptık yeter artık oğlumla kavga etme oyum yok bunum yok diye diyolar.
Ya biz evinize kendimiz hiç bişey almayalımmı hep birilerimi alsın, bak hala zigon sehpam yok sesimi çıkarmıyorum valla artık yoruldum.

Anneler günüydü anneme ankaradayken 20-30milyonluk bir hediye alamadım lafını ederler diye neyse işimiz bitti memlekete dönüyoruz mal mülk hastaları arabada biri hakkında konuşuyolar evlendiğinde kızın evi varmış arabası varmış akıllılık yapmış annede kardeşte olsa kimseye para yedirmicekmişsin ben anneme bir çöp almadım bu zamana kadar diyo bide övünerek,zaten doluydum ya dedim olurmu öyle şey,
anne baba zor durumdayken ben size yardım edemem mal mülk alacammı diyeceksin ben demem dedim kıyamet koptu
kaynanam başladı bunun aklında baştan beri o tarafa para yedirmek var, biz enayiyiz, benim kına gecemdeki altınıma tenezzül ettiler, elimi açmadığımda verdiği altından bahsediyo öyle bilezik falan değil canım annem çok dedi duyulursa laf eder onlar dedi yok dedim anne al sen bunu borcunu kapatırsın,
sana yaptıkları düğünüde gördük, senin bir kurutma makinan yoktu evlendiğinde, sen oğlumla parası için evlendin daha neler neler dedi kadın.

Bunu öncesinde bu kadınla ana kız gibiydik çayımı ayağıma kadar getirirdi,kaldırmazdı,çarşıda ne görse bana alırdı,gülerdik şakalaşırdık,arada dilini tutamazdı söylerdide es geçerdim.
Şimdi hamileydim çok ileri gitmişti tek kelime etmedim o suçlu kalsın dedim arkamı döndüm ağladım karnımda çocukla duymadığım laf kalmadı,önden babasıyla eşim sus dedikçe susmam dedi doldum dedi neyse eve geldik eşim ağzını açmadı bende açmadım gittim yattım ağladım yanıma gelip üzülme demedi,annesine kucağıma ateş koydun demiş ama beni gelip teselli etmedi,uzak kaldı konuyu açmadı,yinede iyi davrandım ona,o da iyi davrandı hiç bişey olmamış gibiydik,2gün 3gün öyle geçti.

Kayınvalidemle ortak günümüz vardı eşime dedimki parayı verde sen babana o versin dedim, niye gitmicen dedi nasıl gidiyim şimdi dedim, ne demek nasıl gidiyim hiç mi gitmicen dedi gitmicem nasıl gidiyim nasıl yüzüne bakıyım anne diyim dedim bağırdı çocuk olacak gideceksin geleceksin dedi kendi düşünecekti dedim sen çocuğu şantaj olarak kullanıyosun dedi saydı saydı bir de üstüne ona ağladım, yanımda olmaması beni sakinleştirmemesi hemen taraf tutup düşmanca karşıma geçmedi tak ettirdi,sinir krizi geçirdim artık yeter sen nasıl kocasın diye bağırdım sandalyeleri kaldırıp attım.

Babası geldi gelmem gitmem olmaz gideceksin unutacaksın o senin büyüğün o da doldu ondan dedi, yarın bir gün aynı evde oturcaz biz bak olmaz böyle dedi,bu kadın kendi kayınvalidesiyle bayram dahil görüşmüyo oluyo,bizde görüşmezsem olur, bak baba sana saygım sonsuz ama o bana karnımda çocukla demediğini bırakmadı aileme hakaret etmekten usanmadı, kimsenin parada pulda gözü yok paranoyak o param gidecek korkusu var, kendi kardeşleri dahil akrabalarıyla konuşmuyo geçimsiz, niye suçlusun sen diyemiyosunuz ona, aynı evde oturmak değil yakınınızda bile oturmam o sizden başkasıyla geçinemez dedim,yine kızdı eşimde ordan beni kesiyo hala evde sandalyaleri kırdı falan diyo, babası hayretler içinde ya nasıl yaparsın diyo bana, ya niye yaptı diyin bir kerede nasıl bu hale geldi diyin, o boğazımı sıkıyo kapıyı kilitliyorum kapıyı kırıyo onun herşeyini nasıl normal karşılıyosunuz dedim ses yok ya çıldırıcam oğlum nasıl yaparsın hatalısın demek yok

Çıktım okula gittim otobüste bayılmışım, tansiyonum yükselmiş oksijen falan takılıydı kalktığımda babası geldi annesi oğluyla konuşuyodu beni istedi noldu dedi ya işye böyle böyle hatırlamıyorum, iyi hadi geçmiş olsun dedi sağol dedim kapattık,bayılıyodum ve hayatımda ilk defa tansiyonum yüksek çıkmıştı neyseki çocuğuma bişey olmadı.

2-3hafta gitmedik gelmediler sonra bir akşam biz geliyoruz diye aradılar, geldiler, kadın bana bütün egosuyla elini uzattı öpmedim bidaha uzattı öptüm, yüzüne bakamıyorum dediği laflar aklımda dönüyo duruyo, bide pişkin, balkonda oturuyoruz çay falan yaptım çayları bittikçe dolduruyorum,
bu çayını aldı ben dizimi izlicem dedi içeri gitti içeri yanına gidip birebir soramadım çay içermisin diye,
kalktı o doldurdu, evin sahibi edasıyla rahattı, meyve dildim eşime dedim götürsene diye,
sonra onun yanına gittik hepimiz, bunlar uzun bir süre ankarada yaşamışlar keşke ankaradan hiç gelmeseydik falan demeye başladı hiç bakmıyorum muhattapta olmuyorum,
kalktılar neyse yolcu ediyoruz babası asansöre bindi anneside döndü asansöre giderken eşim balkona çıktı bende kapıyı kapattım.
yarım saat sonra beni aradı niye kapıyı yüzüme kapattın dedi, kapatmadım dedim kapattın analı kızlı işiniz bitti tabi dedi ben yüzüne kapattım telefonu hıçkıra hıçkıra ağladım defalarca aradı açmadım eşimi aradı, ya anne yat uyu tamam dedi

Sabaha kadar uyuyamadım en son artık sabah aldım telefonu aradım, bak bir daha annemin babamın adını ağzına alma dedim,ben almadım dedi (yanında komşular varmış, telefonu hoparlore almış şahit topluyo,eşimin eski karısını anlat gibi oldum çıldırtmışlardı ve onun ulu orta çıldırışını kullanıp mahkeme kazanmışlardı belki) seni evimde istemiyorum artık sen paranoyaksın normal değilsin, senin hakkında 100kişi edepsiz dedide ben dinlemedim dedim
ben miyim edepsiz seni iyi doldurmuşlar dedi beni bu hale sen getirdin etmediğin hakaret kalmadı dedim
ben sana hiç bişey demedim dedi,
oğlan benim oğlan ev benim evim geldiğin gibi gidersin oğlumun başını yedin evlendiğinden beri,
hasta sensin videonu izledik biz senin dedi, evdeki kırılan kapıyı görmedin heralde oğlun yaptın dedim onu es geçti ses çıkarmadı,
oğlan senin oğlansa benim kocam, ev benim evim her şeyi sahiplenme gelirsen kapıyı açarsam ne oluyum dedim kapattım.
annemi aramış onada saymış sayıştırmış.
eşimi aradım buraya gel kaçma herkes bişey söylerken sessiz kalma dedim, bağırdı yine allah hepinizin belasını versin dedi kapattı.

Babası aradı konuşalım diye bir daha bitti dedim o kadınla hiç bir şekilde işim yok, annesi olmadan siz mutlu olamazsınız annesinden koparamazsın özür dile elini öp kapansın, sen suçlusun dedi hayır evliliğim yürümezsede yürümez dedim kalktım o gün bugündür evimin içi yangın yeri, eşime bu olaylar arasında bile ben üzüldüm ben acıdım iki kadın arasında çaresiz kaldı diye sarıldım öptüm kokladım
ama o bep kaddardı beni bırakıp iftara oraya gitti, onlar iki başına evde dedi, ben otuz kişiydim sanki

Neyse babam girdi devreye dün onlara gittik eşimde ordaydı, bana zorla annesinden özür dilettiler, annesi yine susmadı oğluma hayvan diyo, telefon yüzünden kavga ediyo, kredi kartı istiyo, başını yedi, sigara içiyodu, ben kavga edince eşimle kavgalı yatmaktan nefret ederim o sırtını döner uyur ben sarılırım ya da kalk konuşalım diye diretirim susmasını sevmem halledelim isterim o istemeyince sinirlenir bağırırım onu bile annesine söylemiş,
ama nasıl söylediyse annesi oğlumu gece kaldırıp kaldırıp kalk konuşacaz diyomuş hasta gibi falan diyo,analı kızlı her gün telefonda konuşuyonuz,kardeşi devamlı eve geliyomuş falan neler diyo eşim evimizin içinde olanı biteni hep anlatıyomuş,
bakın oğlunuz bana bunu yaptı diyorum susuyolar hiç yorum yok hep ben suçluyum ben ben ben. ben diyo bu kadar parayı annenle evde keyif yap diye harcamadım annemde sinirlendi bağırıştılar analı kızlı deli bunlar dedi çıktı gitti kadın
odadan eşimde benim karşımda tabi hiç sahiplenmedi ordada düşman gibiydik, sonra babam yumuşattı annesi geldi yine saydı saydı
sonra annem gitti ona sarıldı yeter artık diye, o da geldi bana sarıldı sarılırken hala oğluma hayvan deme bir daha diyo.

Ulan bende insan evladıyım 2gece burnum kanadı oğlunun kanasa ne yapardın bayıldım çocuklu çocuklu işitmediğim laf kalmadı bu kadarmı acımasızsınız diyemedim, öyle böyle dediler en son o zaman bir psikoloğa gitsinler dediler ama hala benim hamile olduğumu nasıl ilaç kullanacağımı falan tartışıyolar aralarında, ben hastayım ya bana doktor hemen ilaç verecek, çocukların evliliğide oturmamış diye bizi eve yolladılar.

Şimdi bana akıl verin lütfen ben sineye çekemiyorum denilen lafları hazmedemiyorum, kardeşimin annemin gelip gitmesine dahi karışıp istememelerini hazmedemiyorum, paracı konumda olmayı hazmedemiyorum,
hep beni suçlamalarını hazmedemiyorum, eşimin beni bir düşman gibi görüp bana karşı delil toplamasını ailesine her şeyi anlatmasını hazmedemiyorum o hep haklı, benimle telefon yüzünden kavga etti, tatile götürmedim diye kavga etti sigara yüzünden kavga etti diyo sadece, aklıma geldikçe ağlıyorum, uyuyamıyorum, bu kadar şey nasıl kapanır ben nasıl hiç bişey yok gibi davranırım,
eşime nasıl güvenirim, boşanayım diyorum bir de daha kötü bir karar vermiş olmak istemiyorum
bakın ben babama karşı geldim evlendim, yürütemedik, ayrılmadık, üstüne çocuk yaptık derdime dert katarak ilerledim şimdi alacağım kararında derdime dert katmasını istemiyorum, bana yardım edin fikir verin lütfenn çaresizim gerçekten çok çaresizim.

Ayrıntılarıda anlatayım her şeyi bilinki sağlıklı bi yardımınız olsun,kötüler ablatılır iyiler kalır,tabi bizde iyiydik bizde mutluyduk.

Eşime karşı sadakatim çok fazla oldu, bundan o da hep emin, ona göre yaşım ufak ve her fırsatta çok güzel karım var çok şanslıyım derdi, o benden büyük ve görenin yakıştırmadığı bir çift olduk,ben hiç önemsemedim.
evden dışarıya çok çıkmam izin vermediğinden değil evcildirim, telefonum ortadadır internetle uğraşmam, okula gittiğimde bir erkekle muhabbet edince bile rahatsız olan bir yapım vardır.
Cinsel yönden aç bırakmadım, yatakta çuval gibi durmam hoşuma gitsin diye her şeyi yaparım o konudada hiç sorunumuz olmadı.
Eşimle iyiyken gülerken bazen canım şunu istiyo derim alır dışarı gidelim derim götürür, şöyle bir problemi vardı aşkım canım hayatım demez hiç.
Çok sarılıp öpmez ben sırnaşırım ama tek bana karşı değil ailesine hitap ederken de çok anne baba demez sarılıp öpmez
Eve poşetlerle gelince bakarım ben seviyorum diye bazı şeyler almış çocuk gibi sevinirim öperim.Hani cıvıl cıvıl kadınlık yaparım aslında,çocuk gibi şen olur yüzünü güldürürüm.
Ama işte telefon faturalarımı öderken ya da başka maddi şeylerde her ince ayrıntısına bakar ödeyeceği tutarın,bana kredi kartını yeni vermeye başladı verince faturasını getiririm aldığımın rahat edemiyorum çünkü o baskıyı hissediyorum,zaten ekstreyede bakıyo
Şunu alalım dediğimde sesini çıkarmaz öyle bırakır konuyu almayız, kuafore para harcamama kızar evde yap der,
bana paran var mı diye ayda yılda bir sorar.
Kendi işlerini yaparken çok hesaplar yaptığı için etrafındanda senin gibi müteahhit görmedim diyip kızan olmuştu, yani bende çözemiyorum cimriliğini.

Ailesi hep vermiş hep vermiş aralarında borç para verilip alınarak büyütülmüş, hani çocuklarından para alacaklarsa 5kirada olsa borç diye alıp geri vermişler yani.
Annesi hala acımadan herşeyini verir paylaşır ama o onlarla paylaşmaz,
annengile giderken pasta alalım derim almaz bir defasında aldık annesigilde şaşırdı, paylaşmayı sevmeyen yanını annesi hissedince bozulur baba evlada bağ bağışlamış evlat bir salkım üzün vermemiş der içerlenir ama bişey değişmez, evimizin zeytinini peynirini alırlar bazen, kendilerine ne alıyolarsa bizede alırlar, evinden verirler aman oğlum harcamasın diye,bense birilerine bişey almayı çok severim ama yapamıyorum ve buda beni geriyo.

Günlerdir gece kalkıp kalkıp ağlarken kendime dediğim laf içimde çözemiyorum çözemiyorum, yediremiyorum yediremiyorum.
Eşimin problemleri olduğunun farkındayım o yüzden ona şefkat duyuyorum üzülüyorum bazen, fakat annesi ve babasına beni anlatıyo olması beni çıldırtıyo.
5 aylık hamileyim çocuğum olacak ve zor bir gelecek beni bekleyecek, öylede böylede. Ailesinin, annemin benim evime gelip gitmesi kardeşimin gelip gitmesi hakkında bile söz sahibi olması beni çıldırtıyo. Evimi sahiplenemiyorum, her şeyi biz yaptık biz aldık tabağını alıp gidersin yaklaşımları beni çıldırtıyo.
Çocuktan sonra düzelir dedim bilmiyorum ya gerçekten düzelecek ya da ben dediğin gibi derdime dert katarak ilerlemeye devam edicem.

Benden şikayetçi olduğu konuları sorsalar aşırı temizliği der,sigara içiyodu bana yalan söyleyerek der,karışma bana diyo der,üstüne bşaına karışamıyorum der,ben kapalı bi insan değilim bunu bilerek evlendi ama açık saçıkta giyinmiyorum evlendikten sonra,bluzu pantolunun içine sokunca bile kızar önünü açıyosun diye,aileside kapanmamı istiyo bende karışma diyorum sinirlenip,yani dinlemiyeceğimden değilde çok daralınca ağzımdan çıkıyo.Bu kadar benden şikayetleri,yani benim bu evlikteki kusurlarım bunlar birde sinirlenince dilimi tutamamam.


Aile olamadık biz hiç, karısına stratejiyle yaklaşan adamın gözü açılmış karısı oldum bende, boşanırız diye altınları saklayan kadın oldum, elimden her şeyimi alacak korkusuyla çirkince uyanıklıklar yapar oldum, ayrılmamız mı gerek artık bilmiyorum bilemiyorum,sadece dayanamıyorum

Yorumla
Bişey soluyummı delil topla .Bu ınsanlar acayıp