ayrımcılık...şaşırmış durumdayım ne yapacağımı bilmiyorum..

elele

canlarım benim....
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2009
1.619
6
selamlar... son zamanlarda keşke bu yönde konularım olmasa...dertleşmeye kimsem olmadığından yazıyorum sağolun siz de dinliyorsunuz.. ailemden altın isteyip banka kartalarına olan 7 bin civarında borcu sıfırlayıp onlara borçlanayım diye karar verdim 2 gün evvel babama tel açtım.. kimseden bişi istemek; onlara yük olmak gibi gelir...isterken bile kendime yakıştıramadım ağladım..babam o anda "tamam kızım sen canını sıkma yollarız dedi.."tekrar tel açtım baba inan ki her ay altın alıp en sonunda aynı gram bileziği yapıp yollucaz ben kimseye yük olmak istemem "dedim tamam kızım üzülme hadi dei kapadı..akşam ananme anlatmış annem de "sizin sıkıntınız bizim sıkıntımız kızım tamam dedi..tek istediğim eşime söylememeleriuydi.1 aydır kavga ediyoruz eşimle kimseden almam diyor banka kartlarından devamlı para çekmesini kaldıramıyorum en isyisi hepsini temizleyip kartları kapattırıp annemlere borçlşanmak ama grurdan kabullenmedi..bunu anlattım ben gizlice alıp kartların hepsini temizleyeyim kapatayım en fazla 2 gün bağrır sonra hak verir dedim onlar ısrarla "damatla biz konuşalım" deyince.konuşsalar biliyorum bi daha tartışma çıkacak evde.neyse tama sen üzülme dediler kapadılar tel i. aradan 2 gün bile geçmeden babam tel açıyor bugün; ee kızım yanlış anlama vermeyelim demiyorum bilezikleri ama eşinden ayrı iş yapma vs..dedi baba grur yapıo kimseye demio kartlardan çekio ancak faizni asgarisini yatırabiliyoruz dedim..başladı;" tama ben kaynatanla konuşayım" hayır baba onlar yoladı zaten dedim.. - "ya kartları sıfırlayınca rahatladık die ödememezlik yaparsa teyzenler gibi "deyince canım sıkıldı baba ben onlara benzemem damadınızı bilmiyor musunuz neden öle bişi yapsın karta her ay ödeyene kadar size altın alıp atarız bilezik yaparız dedim. -"ben bilmem!diye celallendi.ben damadımla iş yapmadım daha önce tanımıyorum onu bunun anası babası yok mu "deyince ağlayarak "tamam baba istemedim say sağolun gerek yok doğuma gelirken altın falan getirmeyin".dedim.bir daha da aramadılar hiç..akşam saatlerce ağladım...abime kaç defa babam kendi adına kredi çekti..yardım etti ..bu yaz tüp bebek yaptırcaklar gelin hanım söyledi.bu arada gelin ile abim tekrar birleştiler babası bakmıyormuş daha doğrusu hep söylenmiş babam da "kızım ben sana ölene kadar bakarım dedi diyor babam annem de bu yaz size tüp bebek yaptırcaz "diyerek anlattı bana abimin eşi. o kadar içime verdi ki.... o kadar üzülp ağladım ki.. abime o kadar yardım ettiler tamam krediyi abim ödedi ama sonuçta yine borç vermiş oldular babam kendi adına kredi çekerek...arad verdiklerini söylemiyorum..gelinleri "babam ölene kadar sana bakarım kızım dedi "diye övünürken ben babam arkamda diyemedim...teyzemlere dayıma anneannemlere zamanında altın verdi almaları güç oldu evet kabul hatta teyzem bilezik değil de eski hesaptan az az para veri güme gitti bilezikleri ben küçükken..ama sonuçta herkese yardım ettiler..bi bana gelince mi eşim " el oğlu "oldu...yazı yazık..benim eşim kızkardeşim psikolojik rahatsızlık geçirip evden kaçınca deli oldu benimle birlikte elinden geleni yapmaya çalıştı hatta bu sene kışın kardeşini getirleim de sen götür hastaneye tedavisine dedi..ama babam bugün "ben onu tanımıyorum iş yapmadım ben damatla ! "diye çıkıverdi işin içinden.....çüok üzüldüm ama bi daha kendileri demedikçe demem bile borç verin diye..konumumu öğrendim..annemin senelerce dediği "ben üniversite okuttum çok fazla çeyiz yaptım senelerce başıma kaktı memlekete gitmelerimde..sanırım ondan yanaşmıyorlar borca...ama içim çok acıyor.. Allah kimseyi zor durumda bırakmasın .inşallalh kolayca öderiz bi yolunu gösterir helal yoldan biz Allah ım..elimden bişi gelmiyor vallahi hamile olmasam temizliğie merdiven silmeye gidicem kızımı da alıp ama gidemem hele de bebek doğunca iki çocukla hiç olmaz.. ama büyüğk konuşmayım evlatlarım büyür de benim elimde imkanım olursa ayırt etmicem çok acıymış kız erkek ayrımı ..bana "bunun anası babası yok mu "diyor eşim için diyecektim peki benim annem babam yokmu ?...ama demek istemiyorum kırmak istemiyorum boşverdim içime attım ...ama şaşırmış durumdayım ne yapacağımı bilmiyorum çalışamadığımdan eşime böyle yardım etmek istemiştim duadan başka bişi gelmiyor elimden..Allah kimseyi düşürmesin düşünce anlıyormuşsunuz ne olduğunuzu... (bu arada lütfen kimse çıkıp da niye 2. çocuğa kalkıştın gibi densiz bi soru sormasın! birincisi hamileliğimin 2 . ayında başımıza dolandırılma olayı geldiği için bu duruma düştük ikincisi lütfen yorum yaparken anne babam hakkımda ağır konuşmayın ne de olsa hakları var üzerimde yine de Allah cennetlik etsin dilerim ama abime o kadar yardım edip de bana böyle yapmalarını kaldıramadım hakkım olsun demeeden de edemedim..zira abim borcu keyfi yaptı tatilini sinemasını dışarda yemek yemeleri ile borca daldı..ben tatil nedir bilmem 7 senelik evliliğimde başıma bu kötü şey gelmeseydi bunalmasaydım yine demezdim) Dularınıza ihtiyacım var lütfen dua edin bizim için zira "müslümanın müslümana duası red olunmaz" buyuruyor Peygamberimiz SAV. Efendimiz..uzun oldu hakkınızı helal edin..

Son düzenleme:
yazdıklarından çok etkilendm demişsn ya anneme babama ağır konuşmayın abim tatil yapar gezer tozar ben yapmadım yinede söyleemmem ve sondaki ayet olayı gerçekten kalbin çok temz allah bir an önce bu dertten kurtarsın canım seni emin ol geçecek borç sıkıntn bebeğini düşün üzülme aileler birazdaha erkek çocuğa daha düşkün oluyolar çok yanlış tabi kız evden gelin çıkınca el kzı görüyolar inşallh seni anlarlar bide hamilesin üzüldüm allah yardmcın olsun en kısa zamanda

of ne diyceğimi bilemdim haklısın aslında.babanların haklı olduğu bir konu var,o da eşinden habersiz böyle bir işe kalkışırsan huzurunuz bozulur diye korkmuş olabilirler.benim annemler de olsa habersiz vermek istemezlerdi.ama babanın sonradan söylediklerine bozulmuş olabilirsin tabi.öyle düşünceleri olsa bile açık açık söylemesi kırıcı olmuş.ama yine de kızma onlara anne babanın yeri ayrı.

yazdıklarından çok etkilendm demişsn ya anneme babama ağır konuşmayın abim tatil yapar gezer tozar ben yapmadım yinede söyleemmem ve sondaki ayet olayı gerçekten kalbin çok temz allah bir an önce bu dertten kurtarsın canım seni emin ol geçecek borç sıkıntn bebeğini düşün üzülme aileler birazdaha erkek çocuğa daha düşkün oluyolar çok yanlış tabi kız evden gelin çıkınca el kzı görüyolar inşallh seni anlarlar bide hamilesin üzüldüm allah yardmcın olsun en kısa zamanda
Allah razı olsun canım..ne deyim bi yanım da keşke arasalar tekrar diyor çünkü isticek kimsem de yok onlardan başkatabi önce Allah ım.. o kadar sıkıldım yani....7 senedir hiç ben bişi istemedim maddi anlamda hani hep istesem istesem haklılar ..sen de topiğinde yazmışsın iyice düşün karar ver bebek küçükken ev alıp ödemek birikim yapmak daha iyi ama zorlanmayacaksan bi daha iş bulurum dersem bebeğinin güzel anlarını içine doya doya yaşa..ama bizim gibi Allah vermesin kara günlerin için para da biriktir..sonra nolur nolmaz düşünce işte elinden tutan olmuyor..

of ne diyceğimi bilemdim haklısın aslında.babanların haklı olduğu bir konu var,o da eşinden habersiz böyle bir işe kalkışırsan huzurunuz bozulur diye korkmuş olabilirler.benim annemler de olsa habersiz vermek istemezlerdi.ama babanın sonradan söylediklerine bozulmuş olabilirsin tabi.öyle düşünceleri olsa bile açık açık söylemesi kırıcı olmuş.ama yine de kızma onlara anne babanın yeri ayrı.

canım babam zaten dedi huzurunuz bozulur vs.. ama anlattım grurundan istemez eşim kimseden körü körüne birini yatırayım die öbür karttan para çeke çeke borç büyüdü Allah korusun daha da büyür die korkuyorum..eşime söyledim annemlerden alalım die kabul etmedi ona da deim gizlice laıp kapatıcam bigün die..sakın yapma dedi..en fazla 1 hafta somurtur sonra bana hak verir rahatlar..ama asla ödmemezlik gibi bişi yapmaz bilyorlar damadını tanıyorlar en kötü günlerinde hep eşim yanlarına yoladı ısrarala kaç defa aman yanlarında ol die...kendi oğulları kaçan kızkaredşim için hastalığı için "karımın haını aldınız "die çıktı bi daha da aramadı nasıl oldu die...eşimi biliyorlar am aiş borç istemeye gelince "ben tanımıyorum damadı "demesi bunun ana babası yok mu demesi çok dokundu bana..ben oysa ki "kendi anamdan babamdan istemiştim"..
buna rağmen inşallah içlerine verir de borç vermeye yanaşırlar kendilğinden die bekliyorum
annem babam biliyorum haklarını ödeyemem ama çok üzüldüm ya gelinlerinin yanında olan babam benim yanımda olamadı...Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin dua ediyorum inşallah öderiz hemen bi şekilde ve Allah ım eşimi başımdan eksik etmesin 2 çocukla nolur aileme muhtaç etme beni baba evine döndürme die...

Evlenince el oluyoruz galiba.

Gelinler de bizim yerimizi aliyor.

Allah yardimcin olsun canim. Su durumda diyecek baska birsey yok.

Insallah bebisiniz kismetiyle, mucizesiyle gelir.

ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN INSALLAH(AMIN):nazar:

ailen keske yardimci olsalardi er yada gec oderdiniz borcunuzu,yinede ALLAHTAN umit kesilmez belki geri donus yapip verirler borc INSALLAH :nazar:

Son düzenleme:
Evlenince el oluyoruz galiba.

Gelinler de bizim yerimizi aliyor.

Allah yardimcin olsun canim. Su durumda diyecek baska birsey yok.

Insallah bebisiniz kismetiyle, mucizesiyle gelir.

amin canım inşallah..evet evlenince öyleymiş....ağrıma giden bi yön de geinleri abimi kendilerinden soğutmak için büyüğülerle uğraştı muskalar yaptı..2 snedir bayram dahil bigün kapılarını açmadı ve ayrıldılar 1 sene .sonra barıştılar ..şimdi yine eskisi gibi boştaki dükkanlarını kiraya vermek yerine gelinlerine sen işlet die verdiler...ben 7 senedir ilk kez bişi istedim onu da çok çekinerek yük olcam korkusuyla..aldığım cevaplar daha da üzdü beni..yavrularıma üzülüyorum onlara benim üzüntümü gösterdiğim için üzülüyorum .

ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN INSALLAH(AMIN):nazar:

ailen keske yardimci olsalardi er yada gec oderdiniz borcunuzu,yinede ALLAHTAN umit kesilmez belki geri donus yapip verirler borc INSALLAH :nazar:

aminn inşallah..ben de inan o kadr duyduğum söze rağmen bekliyorum yarın inşallah ararlar da vicdana gelip borç vermeyi kabul ederler die..düşünüyorum ya ben gelinleri kadar da hatta teyzemin kocası kadar da mı yokum diyorum...hani keyfiyeti gelseydi başımıza haklılar dicem de yok aniden birden bizim yapmadığımız bi durumla oldu bu borçlanma işi kendileri de biliyor aylardır nasıl üzüldüğümü eşimin her an işten çıkma riskinin de ortaya çıktığını...

aminn inşallah..ben de inan o kadr duyduğum söze rağmen bekliyorum yarın inşallah ararlar da vicdana gelip borç vermeyi kabul ederler die..düşünüyorum ya ben gelinleri kadar da hatta teyzemin kocası kadar da mı yokum diyorum...hani keyfiyeti gelseydi başımıza haklılar dicem de yok aniden birden bizim yapmadığımız bi durumla oldu bu borçlanma işi kendileri de biliyor aylardır nasıl üzüldüğümü eşimin her an işten çıkma riskinin de ortaya çıktığını...

birde hamilesin yani en azindan torunlarini dusunup insafa gelirler INSALLAH RABBIM buyuk bi kapi acar sizede:KK16:

birde hamilesin yani en azindan torunlarini dusunup insafa gelirler INSALLAH RABBIM buyuk bi kapi acar sizede:KK16:

aminn inşallah canım..kzım ağladığımı gördü onun üzülmesini üzdü beni...ama o kadar da kırgınım ki..erken doğu olursa eşime haber verdirmek istemiyorum...eve geçip kendime gelince haberleri olsun istiyorum belki kırıldığımı anlarlar..

aminn inşallah canım..kzım ağladığımı gördü onun üzülmesini üzdü beni...ama o kadar da kırgınım ki..erken doğu olursa eşime haber verdirmek istemiyorum...eve geçip kendime gelince haberleri olsun istiyorum belki kırıldığımı anlarlar..

ah yavrum ya :KK5::KK5:canim uzme kendini ailende simdi yanlis dusunmesin hani verince iyiydik vermeyince kotu olduk demesinler arani bozma ama yeri geldiginde uygun zamanda kirginligini belirt...

Son düzenleme:
merhaba,konunuzu okuyunca hem sizi cok iyi anladim,uzuntunuzu hissettim ve hak verdim ama anne babaniz acisindan dusununce onlara da hak verdim ve hatta esinize de hak verdim.soyle ki
1- siz haklisiniz ,zor durumdasiniz bankalarin kredi faizi odemekle tukenmez faiz odemekle ugrasacagima her ay belli miktar altin alir borcu daha kisa surede kapatirim diyorsunuz bu da cok mantikli hem de bu kisir donguden kurtulmus olursunuz.
2-aileniz hakli,onlar size para vermekten kacinmiyorlar bence esinizden habersiz boyle bir borc almaniz esinizle aranizi bozacagindan ve kendilerinin de suclu pozisyona duseceklerinden oturu cekimser kaliyorlar( cok benzer bir olayi yakin tarihte ben yasadim annem bana yardim etmeyi teklif etti ve esim cok sert tepki gosterdi,gurur yapti birde para almis olsaydim ne annemin ne benim yuzume bakardi).anne babaniz yapacaklari bu yardimin hora gecmesini, esinizin sozlu teminatini ve bir tesekkur lafi duymayi hakli olarak bekliyorlar.
3- esiniz belli ki onurlu gururlu bir aile reisi ,kendi yagiyla kavrulmak isteyen bir kisi,kimseye gebe kalmak istemiyor ,e bu da anlasilabilir bir dusunce
siz kimseye gonul koymayin,kendinizi uzmeyin,banka ile konusarak bu borcu yeniden yapilandirmaya calisin veya arabaniz varsa satip borcu kapatip uzun vadeli tasit kredisiyle yeni bir araba alin
Allah kolaylik versin ,beterin beteri var ya Allah dermansiz dert verseydi?

Allah razı olsun canım..ne deyim bi yanım da keşke arasalar tekrar diyor çünkü isticek kimsem de yok onlardan başkatabi önce Allah ım.. o kadar sıkıldım yani....7 senedir hiç ben bişi istemedim maddi anlamda hani hep istesem istesem haklılar ..sen de topiğinde yazmışsın iyice düşün karar ver bebek küçükken ev alıp ödemek birikim yapmak daha iyi ama zorlanmayacaksan bi daha iş bulurum dersem bebeğinin güzel anlarını içine doya doya yaşa..ama bizim gibi Allah vermesin kara günlerin için para da biriktir..sonra nolur nolmaz düşünce işte elinden tutan olmuyor..

herkesin derdi farklı işte bende günlerce o konuyu düşünüyorum

ah yavrum ya :KK5::KK5:canim uzme kendini ailende simdi yanlis dusunmesin hani verince iyiydik vermeyince kotu olduk demesinler arani bozma ama yeri geldiginde uygun zamanda kirginligini belirt...

yok canım yine eskisi gibi aramaya çalışırım eşim eve geldiğinde arayabiliyorum benim telden arayamadığım için...ama illa ki annem açar konuyu eşimi o kadar biliyorsun anne abime okadar yardım ettiniz koştunuz hatta enişteme bile ;gelininiz "babam senin yanındayım kızım ölene kadar bakarım biz e tüp bebek yaptırcaklar buyazın "diye grurlanırken keşke ben de benim anne babam da yanındayız diye beni grurlandırsalardı diyeceğim...yoksa yine saygısızlık aramamazlık yapmak istemem..arayı bozacak bişi demedim zaten istemedi sayın beni sağolun deyip kapadım tel i..

yok canım yine eskisi gibi aramaya çalışırım eşim eve geldiğinde arayabiliyorum benim telden arayamadığım için...ama illa ki annem açar konuyu eşimi o kadar biliyorsun anne abime okadar yardım ettiniz koştunuz hatta enişteme bile ;gelininiz "babam senin yanındayım kızım ölene kadar bakarım biz e tüp bebek yaptırcaklar buyazın "diye grurlanırken keşke ben de benim anne babam da yanındayız diye beni grurlandırsalardı diyeceğim...yoksa yine saygısızlık aramamazlık yapmak istemem..arayı bozacak bişi demedim zaten istemedi sayın beni sağolun deyip kapadım tel i..

keske onlarda bi geri donus yapip arasalardi ya kizlari zor durumdayken nasil rahat edebiliyorlar ellerindede var demekki yani esin odemezse o zaman soylesinler neyse canim uzme kendini bebegine yazik senle beraber oda strese giriyodur simdi INSALLAH ararlar:KK16:

merhaba,konunuzu okuyunca hem sizi cok iyi anladim,uzuntunuzu hissettim ve hak verdim ama anne babaniz acisindan dusununce onlara da hak verdim ve hatta esinize de hak verdim.soyle ki
1- siz haklisiniz ,zor durumdasiniz bankalarin kredi faizi odemekle tukenmez faiz odemekle ugrasacagima her ay belli miktar altin alir borcu daha kisa surede kapatirim diyorsunuz bu da cok mantikli hem de bu kisir donguden kurtulmus olursunuz.
2-aileniz hakli,onlar size para vermekten kacinmiyorlar bence esinizden habersiz boyle bir borc almaniz esinizle aranizi bozacagindan ve kendilerinin de suclu pozisyona duseceklerinden oturu cekimser kaliyorlar( cok benzer bir olayi yakin tarihte ben yasadim annem bana yardim etmeyi teklif etti ve esim cok sert tepki gosterdi,gurur yapti birde para almis olsaydim ne annemin ne benim yuzume bakardi).anne babaniz yapacaklari bu yardimin hora gecmesini, esinizin sozlu teminatini ve bir tesekkur lafi duymayi hakli olarak bekliyorlar.
3- esiniz belli ki onurlu gururlu bir aile reisi ,kendi yagiyla kavrulmak isteyen bir kisi,kimseye gebe kalmak istemiyor ,e bu da anlasilabilir bir dusunce
siz kimseye gonul koymayin,kendinizi uzmeyin,banka ile konusarak bu borcu yeniden yapilandirmaya calisin veya arabaniz varsa satip borcu kapatip uzun vadeli tasit kredisiyle yeni bir araba alin
Allah kolaylik versin ,beterin beteri var ya Allah dermansiz dert verseydi?

canım eşim öyle çook sinirle bişi yapcak değildir en fazla 1 hafta surat yapar zaten bebek de doğunca unutur benim ondan gizli borç almış olmamı ki bebekle uğraşmaktan aklına gelmez ya da ben dinlemem..ama böyle devamlıo karttan para çekmek çok tehlikeli ki abşimin de devamlı banka kredileriyle iş yapığı için battığını hatta arndığını haciz olduğunu kendileri de biliyorlar o yüzden 2 gün evvel kederilerden kurtulun die tama dediler şimdi de böyle yapıyorlar..
satacak bişimiz yok malesef ne de isticek başka bir Allah ın kulu ...Allah a sığındım .
banka ile konuşcak bi durum yok malesef eşimin maaşını da düşük gösterdiklerinden hani kredi çeksem hepsini temizlesek kredi ödesek o da olmuyor..yarın gidicem mecbyur bi yüzüğüm le küpem kaldı onu satıp kızımı anaokulundan da aldım onun taksitlerini yatırcam ..yani gerçekten çok bunaldım da el açtım annemlere..yoks aben daha önce bişi istemedim onlardan...zaten eşim de teşekkür eder ben borçları alıp temizlesem onlara ve öddmek için uğraşır beni onlara boynu bükük bırakmamak için..ama şu gruru inadı şuan herşeyi mahvediyor...
açıkçası vermeye yanaşmıyorlar da eşimden gizli istememi ya da sonradan işi onun annesi babası yok mu ya çevirdiler de bahane ettiler..

keske onlarda bi geri donus yapip arasalardi ya kizlari zor durumdayken nasil rahat edebiliyorlar ellerindede var demekki yani esin odemezse o zaman soylesinler neyse canim uzme kendini bebegine yazik senle beraber oda strese giriyodur simdi INSALLAH ararlar:KK16:

bir de yüreğim ağzımda hep eşimin işten çıkarılma riski var o zman öle olursa naparız diye daha da çok korkuyorum...ama ahdım var inşallah Allahım bana o ayrımcılığı yaptırmaz.....bir kızım ve karnımdaki bebeğim erkek..inşallah ikisine de eşit muamele yaparız..ellerinde var bilmesem istemem zaten şuan bileziklere ihtiyaçları yok hani ihtiyaçları olsa zaten demem bile..kayınvalidemler yakın zmanda 3000 yoladılar ama yetmedi yarısını bile kapatamadık gerçi kayınvalidemin kardeşi yaptı bizi dolandıran dayısıydı eşimin..ama sonuçta onlar yolladı bize 3000 hem de borç olarak da değil..annemler debunu bilio hatta bana ısrarla "bebeğin adını kaynatanın adını koy kızım bak para yollamış öylesine "diyen de annemdi...şimdi kayınvalidemlerin kendi bilezikleriyle hacca yazıldığını bilerek nasıl para isterim babamın deyimiyle "kendi annem babam duruken"....oysa annemler hacca falan yazılmadı ihtiyaç da yok..ama yazın abimlere tüp bebek yaptırcaklar en aşağı 5-6 bin tl ye..keşke gelinlerine de deseler "kendi annen baban yok mu" diye.....ben yetim gibi hissettim kendimi...

Son düzenleme:
bir de yüreğim ağzımda hep eşimin işten çıkarılma riski var o zman öle olursa naparız diye daha da çok korkuyorum...ama ahdım var inşallah Allahım bana o ayrımcılığı yaptırmaz.....bir kızım ve karnımdaki bebeğim erkek..inşallah ikisine de eşit muamele yaparız..ellerinde var bilmesem istemem zaten şuan bileziklere ihtiyaçları yok hani ihtiyaçları olsa zaten demem bile..kayınvalidemler yakın zmanda 3000 yoladılar ama yetmedi yarısını bile kapatamadık gerçi kayınvalidemin kardeşi yaptı bizi dolandıran dayısıydı eşimin..ama sonuçta onlar yolladı bize 3000 hem de borç olarak da değil..annemler debunu bilio hatta bana ısrarla "bebeğin adını kaynatanın adını koy kızım bak para yollamış öylesine "diyen de annemdi...şimdi kayınvalidemlerin kendi bilezikleriyle hacca yazıldığını bilerek nasıl para isterim babamın deyimiyle "kendi annem babam duruken"....oysa annemler hacca falan yazılmadı ihtiyaç da yok..ama yazın abimlere tüp bebek yaptırcaklar en aşağı 5-6 bin tl ye..keşke gelinlerine de deseler "kendi annen baban yok mu" diye.....ben yetim gibi hissettim kendimi...

anladim canim INSALLAH cikarmazlar esini ya kalbini ferah tut,ailende INSALLAH donus yapar simdi geline diyorsun ya annen baban yokmu diye yani simdi tup bebegide kendi ogullari icin yapiyorlar yani agbin icin bence arada ayrimcilik yokta iste onlarda hani sutten agzi yanan yogurdu ufleyerek yermis derler ya hani teyzenin kocasi zamaninda odemelerini yapmamis acaba ayni durum olurmu diye dusunuyorlar herhalde yani aslinda sen biraksaydin konussalardi esinle filan ne olacak sanki esinde o kadar gurur yapmasin olmuyorsa olmuyordur cocuklari dusunun herseyden once...

anladim canim INSALLAH cikarmazlar esini ya kalbini ferah tut,ailende INSALLAH donus yapar simdi geline diyorsun ya annen baban yokmu diye yani simdi tup bebegide kendi ogullari icin yapiyorlar yani agbin icin bence arada ayrimcilik yokta iste onlarda hani sutten agzi yanan yogurdu ufleyerek yermis derler ya hani teyzenin kocasi zamaninda odemelerini yapmamis acaba ayni durum olurmu diye dusunuyorlar herhalde yani aslinda sen biraksaydin konussalardi esinle filan ne olacak sanki esinde o kadar gurur yapmasin olmuyorsa olmuyordur cocuklari dusunun herseyden once...

yok canım anlatamadım abimin her derdine koştular artı tüp bebek de elbette ki yaptırsınlar sağlık bu çocuk bu..ama gelinlerine gelince "kendi anası babası yok mu "demiyprlar ya da abime bana yaptıkları gibi sırtını dönmemezlik etmiyorlar..inan o kadar yeminler eden annem "bi daha kredi çekmem kimse için "diyen annem abim eşiyle ayrılınca başka sıyla evlenirse mecbur ona kredi çekcez yeni gelen düğün ister demişti..hani yemin etmiştin dediğimde napım kızım evlat mecbur yapıcaz demişti..keşke ban ada "evlat "dese...eşimle konuşsalar evde kavga çıkacak yeniden olan bu..eşimden gizli kaynatamlara dediğimde kavga etti benimle ..ama 15 gün sonra 15 tatile gelen kaynımla 3000 bin lira yoladılarında aldı o parayı kendi yatırdı kredi kartına hiç bağırmadı bile bana..biliyorum bunda da onlar bozdurduktan sonra mecbur alcak yatıracak ama ödemesini yapar bilirim eşimi borçlu kalmyaı sevmez hele de benim ana babama..kendileri de biliyorlar eşimi o kadar da yanlarında olmaya çalıştı hep onların ama teyzemin eşini bahane ediyorlar..
yine de dua ediyorum inşallah vermeye yanaşırlar die...

X