ayrıntılı ultrason ve amniyosentez..acil yardım kızlar..

bsima

Can'ımdan can...
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2012
316
5
21+3 haftalıkken ayrıntılı ultrason yaptırdım.genel olarak kafa çapı,kemik uzunlukları normal göründü.fakat ense kalınlığı 6,38,böbreklerde genişleme sağ 0,48-sol 0,37 mm görüldü.ve de kalbinin üst kısmında delik görüldü.doktor bunların tek başına sorun yaratmayacağını fakat hepsi bi arada olunca fazla anomalilik olduğu için amniyosentez istedi.ikili ve üçlü testlerim çok iyiydi.ayrıntılıya kadar sorunlu giden hiç bişey yoktu.4 gündür kendimi harap ettim,ağlamaktan bittim.karnımdakini de istemeden üzüyorum,ister istemez ya down sendromluysa diye kendimi yedim bitirdim.kendi doktorum bence hiç bi sorun çıkmayacak dedi ama amniyosenteze kadar iyi bişeyler duymaya ihtiyacım var.

sizlerde ayrıntılı ultrasonda sorun yaşayıpta amniyosentez yaptıran var mı?nolur kızlar birileri bana iyi bişiler söylesin..

canim topigi yanlis yere acmissin bence...gebelik bolumunde hamileleden sorular diye bir kisim var, oraya yazsan daha cok cevap gelir mesajina...

Son düzenleme:
Böbrekler icin bir sey diyemeyeceğim ama benim de detaylı ultrasonda ense kalınlığı 7 mm idi. Dr bu donemde böyle olur dedi. Normal olduğunu söyledi.
Ve şükürler olsun 11 gun önce kızımı sağlıkla kucağıma aldım.
Allah hayırlısını versin insallah senin bebeğin de sağlıkla doğar

Böbrekler icin bir sey diyemeyeceğim ama benim de detaylı ultrasonda ense kalınlığı 7 mm idi. Dr bu donemde böyle olur dedi. Normal olduğunu söyledi.
Ve şükürler olsun 11 gun önce kızımı sağlıkla kucağıma aldım.
Allah hayırlısını versin insallah senin bebeğin de sağlıkla doğar

böbrekler içinde erkek çocuklarda genelde olur diyo,kalp delikliği kapanabilir diyo,ense kalınlığıda tek başına bişey ifade etmez diyo..ama 3 anomali gördüğü içinde amniyosentez istedi..kafam allak bullak,salı günü amniyosenteze giricem.araya bayram girince iş uzadı..içim rahatlıyo bi an sonra şeytan dürtüyo sorunlu işte diye ve çıldırıyorum.çocuğumun her tekmesinde kahroluyorum..

X