Gelinlik Modelleri Aysiradan gelinlik alanlar,lütfen yardım ediiinnn!!!

pecelim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2011
116
0
Kızlar benim nisanda düğünüm var.Bu hafta sonu gelinliğimi aysiradan aldım.Yeniden dikilcek dediler.Ama nette bi kaç arkadaş gelinliklerinin yeniden dikilmediğini teşhir ürününü verdiklerini söylemiş.Çok fazla dert oldu içime yaa.Aysiradan alışveriş yapan arkadaşlar lütfen yardım edin.Memnun kaldınız mı?Gerçekten yeniden dikilip geldi mi?Biliyosunuz Aysira fiyatları da uçuk biraz,pişman olmak istemiyorum:KK43:((

merhaba,

benim arkadaşım aysıradan almıştı onun başına böyle bir durum gelmedi. bende gelinliğimi aysıradan alıyorum, netteki o yorumları okumuştum fakat giyilmiş olanlar outletten alanların başına gelmiş ki outlet gelinliklerinin giyilmiş olması zaten beklenen bir durum. yalnız temizliğini falan yaptırmamışlar demek ki sorun olmuş. Sıfır sipariş ettiğin gelinliğin giyilmiş geleceğini sanmıyorum, sonuçta outlet mağazasından almıyorsan.

Yalnız satış sonrası tutumları çok farklı. Kadıköyden alıyorum ben, satana kadar çok ilgililerdi, şöyle yaparız gelir istediğin zaman bakarsın zaten, aaa incili taç bir sürü var istediğini seçersin falan diyorlardı. 2 hafta önce haftasonu gittim ayakkabımı deneyeyim oluyor mu gelinliğin altına diye mankendeydi gelinliğim, çıkartamayız şimdi dediler. Sonraki haftasonu yine gittim direkt yukarı çıktım mankende olmayan gelinlikte varmış meğer ve denetirken uff çok işimiz var prova günü hariç seninle ilgilenemem modundaydı. Provaya zaten ayakkabıyı seçip gitmeliyim ama anlamadım yani.... Taç bakayım dedim incili bir tane var şimdilik dediler zorla gösterttim onuda, gelin çiçekleri çok yapaydı ve az çeşitti. Biz aksesuar firması değiliz razı olun gibi konuştular. Duvak 1 ceşit göstermişti almadan önce, sonra gelir denersin demişlerdi ama iki gidişimde de üşendi galiba getirmeye, provada bakarsın falan dediler. Bakalım provada ne olacak? Bunların dışında gelinliğimi çok beğeniyorum. Resmi var konularda zaten.

Yani giyilmiş gelmez sanmıyorum ama sonrası içinde çok beklenti içinde olma derim.

Seninki hangi model ve fiyatı nedir?

Canım ben tesettürlüyüm.Beğendiğim model kollu olarak yeniden dikilcek denildi.Ben bu gelinliğin üstü mü kapancak,ben öyle istemiyorum diye özellikle belirttim ve onlarda sizinki en baştan dikilcek dediler.Ama ölçü alırken bel ölçümü almadılar.Ben de burdaki yorumları okuyunca içime kurt düştü.O denediğim gelinliğin üstü kapanırsa yama gibi olur sanki.Modelini bilmiyorum aslında,bianca dediler.Sade bi model,üstü fransız danteli tamamen.Duvak için de takımının duvağı gelcek,o da ayrı satılıyo dediler.Gelinliğe 2500,duvağa 200 lira verdim.Bu da indirimli hali,daha fazla yapmadılar.Gelin buketi de vermiyolar ztn.Hiç bi aksesuar yok başka.

Nisanın 22 sinde düğünüm.15 nisan prova,20 nisanda teslim olur dediler.Sence sorun çıkar mı?Daha erken dikilmez denildi.Seninki de mi yeniden dikiliyo canım?Çok panik oldum yaa.

aslında aysıra kişiye özel dikim yapmıyor diye biliyorum. Yani beden standart oluyor yani 36,38,40 neysen o geliyor. Sonra burada terzi prova yapıyor üstüne göre ayarlanıyor. İlk provada, gelen gelinliğin üzerinden, senin ölçülerine göre terzi tadilata başlıyor 2. provada üstüne göre olmuş halini tekrar giyiyorsun düzeltilecek yer varsa düzeltiyor, sonra teslim alıyorsun. Yani sıfır standart gelen bir gelinliği senin üzerine göre tadilatı yapılıyor. Ama tesettür olduğu için belki ilk etapta en azından üstünün ölçüsünü alıp ona göre getirtecek olabilirler. Alt kısımlar, bel falan standart oluyor zaten, arkadan bağlamalı olduğu için ayarlanabiliyor. Normal bir modaevide çok farklı birşey yapmıyor aslında önce baz çıkartıyor senin bedeninde sonra provada tadilat yapıyor. Fiyat tesettürlü olduğu için fazladır sanırsam üste eklemeler oluyor ya, ben duvak dahil 2000e aldım ve çiçek, aksesuarlar dahil. Gerçi duvağa karar vermedim ama o civarda duvakları. Sen %30 indirimden faydalandın mı?

benimde nisan 28de, ben aralıkta aldım ama siparişi bu hafta geçiyoruz ve haftaya gelecek provaya başlayacağız. Seninkine geç gelecek dediklerine göre demek ki koldan ve eklemelerden dolayı üst kısmı sana özel dikilecektir. Yoksa 1 haftada getirtiyorlar.

aysira iyi hoşta valalhi biraz sıkı bir gelinlikçi
taçları çiçekleri konusunda vermek taraftarı değiller
ablamın gelinliğini ordan aldık ama yani pek memnun kalmadık
provalar cok azdı gelinlik geç geldi
Kesinlikle hülyacayı tek geçerim
kumaşları ilgileri harika modeller çok modern

kalıpları çok güzel oturuyor ve özel dikimde hayalkırıklığı riski var diye tercih ettim. Ama evet çok haklısın, anlamıyorum taç, çiçek dediğin kaç paralık şeyler ki eminönünde 10 tl 20 tl, biraz iyi olsun dersen azıcık daha pahalı.... 2000 tl para ödüyorum en azından dışarıda taç, çiçek aratmamalılar. Ne var sanki çeşit çeşit getir koy işte. Bunlar özellikle duvak gelinliği tamamlayıcı aksesuarlar. Pronovias ta gelinlik denerken bile kızcağız hiç üşenmedi ben sormadım bile kendisi çeşit çeşit, duvak, taç getirdi denetti.

aslında aysıra kişiye özel dikim yapmıyor diye biliyorum. Yani beden standart oluyor yani 36,38,40 neysen o geliyor. Sonra burada terzi prova yapıyor üstüne göre ayarlanıyor. İlk provada, gelen gelinliğin üzerinden, senin ölçülerine göre terzi tadilata başlıyor 2. provada üstüne göre olmuş halini tekrar giyiyorsun düzeltilecek yer varsa düzeltiyor, sonra teslim alıyorsun. Yani sıfır standart gelen bir gelinliği senin üzerine göre tadilatı yapılıyor. Ama tesettür olduğu için belki ilk etapta en azından üstünün ölçüsünü alıp ona göre getirtecek olabilirler. Alt kısımlar, bel falan standart oluyor zaten, arkadan bağlamalı olduğu için ayarlanabiliyor. Normal bir modaevide çok farklı birşey yapmıyor aslında önce baz çıkartıyor senin bedeninde sonra provada tadilat yapıyor. Fiyat tesettürlü olduğu için fazladır sanırsam üste eklemeler oluyor ya, ben duvak dahil 2000e aldım ve çiçek, aksesuarlar dahil. Gerçi duvağa karar vermedim ama o civarda duvakları. Sen %30 indirimden faydalandın mı?

evet canım %30 indirimden faydalandım.o fiyat çıktı.Yalnız bir kere prova yapılcakmış,15 nisanda.5 günde sorun olursa halledilir mi onu da bilmiyorum.Sadece 1 kere prova olcak.Daha erken teslim edilmesi konusunda çok uğraştım ama yetişmez dediler.Sence güvenebilir miyim?Normal moda evlerinde ne çıkacağına çok güvenemedim,kapatılcak gelinliğim çünkü.Burası garanti veriyoruz dedi,ona güvendim.

kalıpları çok güzel oturuyor ve özel dikimde hayalkırıklığı riski var diye tercih ettim. Ama evet çok haklısın, anlamıyorum taç, çiçek dediğin kaç paralık şeyler ki eminönünde 10 tl 20 tl, biraz iyi olsun dersen azıcık daha pahalı.... 2000 tl para ödüyorum en azından dışarıda taç, çiçek aratmamalılar. Ne var sanki çeşit çeşit getir koy işte. Bunlar özellikle duvak gelinliği tamamlayıcı aksesuarlar. Pronovias ta gelinlik denerken bile kızcağız hiç üşenmedi ben sormadım bile kendisi çeşit çeşit, duvak, taç getirdi denetti.

dediğin çok doğru,gelin buketi almak istedim,yok doğru düzgün bi şey.Onu da nerden alcam hiç bilmiyorum.Konyadayım ben.Çok stres oldum yaa.Senin gelinliğin hangi model canım?Var mı fotosu?
Bi de şey sorcam,sana orda denediğin gelinliği mi verdiler,yeniden aynı beden mi gelcek canım?

dediğin çok doğru,gelin buketi almak istedim,yok doğru düzgün bi şey.Onu da nerden alcam hiç bilmiyorum.Konyadayım ben.Çok stres oldum yaa.Senin gelinliğin hangi model canım?Var mı fotosu?
Bi de şey sorcam,sana orda denediğin gelinliği mi verdiler,yeniden aynı beden mi gelcek canım?

5 gün çok kısa bir süre ama normalde gelinliği baştan 1 günde bile dikiyor bir moda evi...yani beğenmezsen terzi orada halledebilmeli 5 günde ama üzerinde halledecek, yeni dikmeye malzemesi yanında olmayacaktır. Ya merkezi bir arasana, çok geç tarih verildi yardımcı olun falan diye rica et bence. En azından ilk provanı bir hafta öne alsınlar.
benim gelinliğimin resmi var bu sayfada" evet benim gelinliğimde burada" başlığı. benim açtığım son konuya bakabilirsin.

buketi de çiçekçiden sipariş edebilirsin ya da internetten. Konyayı bilirim ama tepehome var mıydı orada? tepe home da da yapma çiçekler oluyormuş, onları alıp gelin çiçeği yapabilirsin ya da en kötü canlı çiçek yaptırırsın çiçekçiye. Ya da gelinlikçilerden satın alabilirsin? Aysıra neden vermiyor onu anlamadım, bana veriyor. Bir fikirde ankara aysıra ile konuş hem teslimi hem çiçeği falan telefonla. Sonra atla git hızlı trenle???

Evet canım.tepe home var.Oraya bakabilirim de yapabilir miyimki kendim??? Ya bi de merkezi arama fikri süper,hiç aklıma gelmemişti valla.Çok sağol canım ya..Aslında gelinliğimi Ankaradan almayı düşünüyodum,ama provalara gidip gelmek zor olcaktı.Çalışıyorum çünkü.Bir de bana çok geç kalmışsın dedi tüm gelinlikçiler.Bilmiyorum canım yaa,çok stres oldum.

bu kadarını bilmiyordum açıkçası şaşırdım..benim annemin moda evi var ve duvak içinde el çiçeği de iinde olan kısım var bide ayrıca ek ücret verilen çiçekler var çok saçma o kadar para verip aksesuara da bi ton para vermek :/

bu arada orada denediğim gelinlik gelmeyecek yoksa herkesin denediği gelinliğe o kadar para verilip alınmaz. zaten oradaki gelinlikleri satmıyorlar sadece deneme amaçlı kullanılıyor. Sonra işte bunları ve kiralık alınanları sanırım outlette düşük fiyata satıyorlar. Onun için outlettekiler giyilmiş oluyor.

bu kadarını bilmiyordum açıkçası şaşırdım..benim annemin moda evi var ve duvak içinde el çiçeği de iinde olan kısım var bide ayrıca ek ücret verilen çiçekler var çok saçma o kadar para verip aksesuara da bi ton para vermek :/

kesinlikle haklısın valla.Duvak için ayrı para,çiçek için ayrı para.Onlar olması gereken şeyler aslında..

bu arada orada denediğim gelinlik gelmeyecek yoksa herkesin denediği gelinliğe o kadar para verilip alınmaz. zaten oradaki gelinlikleri satmıyorlar sadece deneme amaçlı kullanılıyor. Sonra işte bunları ve kiralık alınanları sanırım outlette düşük fiyata satıyorlar. Onun için outlettekiler giyilmiş oluyor.

Çok rahatlattın beni canım yaa,çok sağol..Nette bi kaç kişi denenmiş gelinlikleri verdiklerini söylemiş,çok korkmuştum.

canım aynı sorunları bende yaşadım fiyatların o kadar uçuk olduğuna bakma bana göre en berbat gelinlik modellerii ve kumaşları aysirada:KK19: bende 2010 yılında aysiradan aldım gelinliğimii dediğin gibi başta bi ilgiii bii ilgiii ikna ettikten sonraa bi sürü ıvırr zıvırr şey çıkardılarr yokk çiçekk ayrıı para yokk duvak dantelli istiyosan ayrıı para :KK19: çıldırdım ama görümcemle beraber gittim Allahtann ben o biraz anlıyo bu piyasadan gelinlikten duvağı ve çiçeğii nasıl ayırırsın diye bi cırladııııı istiyosaa vermesinn:KK20: ben duvağımıı sadee aldım hiç bişeyii yokk tüll üzerne kırma taş ve inci aldım dışarıdan ve götürdüm bunları işleyin bundanda para istemessiniz heralde dedimm gene mırın kırın etmeye başladılar ama elmahkumm mecbur yapacaklarr:KK20: sana tavsiyemm bastırrrrrrrrrr sonuna kadar neyi nasıl istiyorsan eşşek gibi yapacaklarr bi kere giyiyoruz ve kıyamet gibi para veriyoruzz bu konuda hiç hoşgörülüü olma:KK19: ben el çiçeğiminn tülünün etrafına bile incii işlettirdim sende yaptırr hoşş oluyo ama bu çiçeğe kaç tane inxi giderki alt tarafıı dedim onuda işlediler ama herşeyii zorla yaptırdım vakitlerii yokmuuşş satarken dil dökmeye vakit buluyosunuz ama :63:

kesinlikle haklısın valla.Duvak için ayrı para,çiçek için ayrı para.Onlar olması gereken şeyler aslında..

bence canım ikna etmeye çalış istediğin çiçek yada duvak nasıl bişy bilmiyorum ama gelinliği aldıgın paraya bence rahatlıkla içinde verebilirler en azından birini..arkadaşın dediği gibi satmak için bi ton şirinlik yapıp sonrasında da ilgilelrini yok etme hakları yok..sen canını sıkma hersey güzel olur :)

bence canım ikna etmeye çalış istediğin çiçek yada duvak nasıl bişy bilmiyorum ama gelinliği aldıgın paraya bence rahatlıkla içinde verebilirler en azından birini..arkadaşın dediği gibi satmak için bi ton şirinlik yapıp sonrasında da ilgilelrini yok etme hakları yok..sen canını sıkma hersey güzel olur :)

Çok sağolun kızlar yaa,çok rahatladı içim:))) Haftasonu gidip konuşcam tekrar bu gazla:)) ay bi halletsek şu gelinlik işini dimi yaa?

canım aynı sorunları bende yaşadım fiyatların o kadar uçuk olduğuna bakma bana göre en berbat gelinlik modellerii ve kumaşları aysirada:KK19: bende 2010 yılında aysiradan aldım gelinliğimii dediğin gibi başta bi ilgiii bii ilgiii ikna ettikten sonraa bi sürü ıvırr zıvırr şey çıkardılarr yokk çiçekk ayrıı para yokk duvak dantelli istiyosan ayrıı para :KK19: çıldırdım ama görümcemle beraber gittim Allahtann ben o biraz anlıyo bu piyasadan gelinlikten duvağı ve çiçeğii nasıl ayırırsın diye bi cırladııııı istiyosaa vermesinn:KK20: ben duvağımıı sadee aldım hiç bişeyii yokk tüll üzerne kırma taş ve inci aldım dışarıdan ve götürdüm bunları işleyin bundanda para istemessiniz heralde dedimm gene mırın kırın etmeye başladılar ama elmahkumm mecbur yapacaklarr:KK20: sana tavsiyemm bastırrrrrrrrrr sonuna kadar neyi nasıl istiyorsan eşşek gibi yapacaklarr bi kere giyiyoruz ve kıyamet gibi para veriyoruzz bu konuda hiç hoşgörülüü olma:KK19: ben el çiçeğiminn tülünün etrafına bile incii işlettirdim sende yaptırr hoşş oluyo ama bu çiçeğe kaç tane inxi giderki alt tarafıı dedim onuda işlediler ama herşeyii zorla yaptırdım vakitlerii yokmuuşş satarken dil dökmeye vakit buluyosunuz ama :63:

İkna kabiliyetleri de çok yüksek gerçekten,o kadar çok dil döküyolar ki.Yok şu kadar indirim yaptık,almalısın da,garantili de..Duvak fiyatları değişiyo dediler,takımının duvağı 200 lira dediler.Bakmak istiyorum yok,firmadan gelcekmiş.Çok gerildim gerçekten.Bi de benimki uzun kollu olcak,umarım düzgün bi şekilde dikilir,bi sorun çıkmaz.

X