Kalıcı Makyaj Uygulamaları Ayten Kömürcü İle Kalıcı Makyaj ve Kalıcı Makyajın Silinmesi

Kalıcı makyaj yaptıranlar, kalıcı makyaj kaş, kalıcı makyaj nedir, kalıcı makyaj nasıl yapılır, kalıcı makyaj silme, kalıcı makyaj fiyatları, kalıcı makyaj dudak

AytenKomurcu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2016
46
49
51
Doğal güzelliğin ölçüsü, ’sabah yataktan kalktığınızda’ veya ’duştan çıktığınız anda’ nasıl göründüğünüzdür. Spor yaparken, yüzerken veya iş yaşamı içinde gün boyunca makyajın bozulmadan aynen korunması çok zordur.

Kalıcı makyaj, her şart altında bakımlı olmak isteyenler için çok uygun bir seçimdir. Duşun altında dahi akmayan hafif bir eye-liner, dudak kontürü yada şekil verilmiş kaşlar sizi yıllarca terk etmez.

20 yılı aşkın bir süredir, Kalıcı Makyaj yapımı, silinmesi ve eğitimi konularında edindiğim tecrübelerimi Kadınlar Kulübü üye ve takipçileri ile paylaşmak için buradayım.

Bu başlık altında, kalıcı makyaj, kaş kontürü, dudak kontürü, kalıcı eye-liner uygulamaları, kalıcı makyajın silinmesinde yeni yöntemler, kalıcı makyajda dikkat edilmesi gereken hususlar, kalıcı ruj uygulaması ...vb. her konuda, bilgilendirmelerin yanında, sizlerin sorularını yanıtlayacağım.

Özellikle son yıllarda giderek artan, bozuk planlanmış ve yapılmış kalıcı makyaj uygulamalarının silinmesi konusunda, mikropunktuasyon olarak isimlendirilen
bir yöntem yardımıyla, çok büyük sıkıntıların yaşandığı bu önemli konuda elde ettiğimiz başarıları ve konu hakkındaki ayrıntılı bilgilendirmeleri, bu konu başlığı altında takip edebilirsiniz.

Konu ile ilgili her türlü soru ve önerilerinizi bekliyorum.
Sevgiler

Ayten Kömürcü

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
Hoşgeldiniz :KK36:oldukça ilgi duyulan bir konu kalıcı makyaj uygulaması.Ve şu sıralar ihtiyaç duyduğum da bir konu.Ben yıllardır kaş kontürü kullanıyorum iki kez uygulama yaptırdım geçmiş yıllarda ama rengi hiç bir şekilde istediğim gibi olmadı.Bu nedenle sürekli boyamak zorunda kalıyorum kontür üstünden.Fakat oldukça sıkıcı bir durum.Özelliklede yazın boyamak eziyet halini alıyor.Şimdi kıl tekniği ile yaptırmayı düşünüyorum.Size sormak istediğim ,hamilelik düşünüyorum ve ne kadar öncesinde yaptırmam daha uygun olur.?

Birde uygulama acılı bir şekilde olmuştu.Hala aynı şekilde acı veriyor mu ?

Merhaba,
Hoşgeldiniz :KK36:oldukça ilgi duyulan bir konu kalıcı makyaj uygulaması.Ve şu sıralar ihtiyaç duyduğum da bir konu.Ben yıllardır kaş kontürü kullanıyorum iki kez uygulama yaptırdım geçmiş yıllarda ama rengi hiç bir şekilde istediğim gibi olmadı.Bu nedenle sürekli boyamak zorunda kalıyorum kontür üstünden.Fakat oldukça sıkıcı bir durum.Özelliklede yazın boyamak eziyet halini alıyor.Şimdi kıl tekniği ile yaptırmayı düşünüyorum.Size sormak istediğim ,hamilelik düşünüyorum ve ne kadar öncesinde yaptırmam daha uygun olur.?

Birde uygulama acılı bir şekilde olmuştu.Hala aynı şekilde acı veriyor mu ?

Merhaba Lisabella :)
İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim.
Aslında tamamen lokal bir işlem olan ve vücudun diğer kısımlarında herhangi bir etkiye sahip olmayan kalıcı makyaj uygulamalarının, buna rağmen gebelik sürecinde yapılıp yapılmaması bende de hep soru işaretleri yaratıyor.
Gebelik dönemi, anne ve karnındaki bebeğin çok hassas olduğu ve dış faktörlerden etkilenmeye çok açık olduğu bir dönem olduğundan, herhangi başka bir faktörden dolayı meydana gelebilecek olumsuz bir durumdan, kalıcı makyaj işlemlerinin sorumlu tutulmaması açısından, gebelik ve süt verme dönemi dışındaki herhangi bir zamanda uygulanması daha doğru olur düşüncesindeyim.
Kalıcı makyaj yaptırdıktan sonra, hamile kalmak ve gebelik döneminin başlamasının herhangi bir risk yada olumsuzluk yaratmayacağını söyleyebiliriz.
Gebelik döneminin herkes için geçerli olağan risklerinin dışında, özelikle hormonal ve metabolik değişiklikler nedeniyle, cildimizin yapısında da önemli değişimler olmaktadır. Bu gibi durumlar, kalıcı makyaj işlemlerinden elde edilecek sonuçları doğrudan etkilemektedir. Bu nedenle, kalıcı makyajın gebelik sürecinde ve emzirme döneminin başlarında yapılması çok doğru bir yaklaşım değildir.

Ağrı ve acı konusunda gelecek olursak :) herkesin ağrı eşiği ve algılaması farklı olmakla birlikte, topikal anestezik kremler konusunda hergün yeni bir gelişme olmakta. Artık eskisine göre, çok daha kuvvetli anestezi etkisine sahip kremlerimiz var ve uygulamalar çok daha konforlu.
Kullanılan cihazların gelişmeside, hissedilen rahatsızlığın çok azalmasına katkıda bulunmakta.

Son düzenleme:
Merhaba hanımlar,

Kalıcı makyaj yaptırmaya karar verdiniz ! Sonucun istediğiniz gibi olması, kalıcı makyajınızın uzun yıllar doğal ve estetik görünümüyle, güzelliğinize güzellik katması için, kalıcı makyaj işlemi öncesinde mutlaka dikkat etmeniz gereken önemli hususlar vardır. Bunlara dikkat etmeden yapacağınız seçimler ve yaptıracağınız kalıcı makyaj uygulaması tam tersi sonuçlar doğurarak yıllarca mutsuz olmanıza sebep olabilir.

Kalıcı makyaj uygulaması öncesinde gözden kaçırmamanız gereken hususlar şunlardır.

1- Kalıcı makyaj, eğitimli uzmanlar tarafından yapılan bir işlemdir. Özellikle, uygulamayı yapacak olan kişinin eğitiminden, uzmanlığından ve tecrübesinden emin olun. Herhangi bir problem ile karşılaşırsanız, muhatabınızın kim olduğunu net olarak öğrenin. Malesef ellerinde çanta ile, kapı-kapı dolaşarak, ev ortamında dahi bu işi yapan kişileri duymaktayız. Unutmayın, kalıcı makyaj ciddi bir işlemdir. Olumlu ve olumsuz sonuçları vardır. Olumsuz bir sonuç ile karşılaşmanız durumunda, her zaman rahatça ulaşabileceğiniz, kişisel ve kurumsal sorumluluk sahibi yerlerde uygulama yaptırmanız sizin için mutlaka çok yararlı olacaktır.

2- Kalıcı makyaj yapacak uzmanla birlikte, saç, ten ve göz renginizi de dikkate alarak uygulanacak renkler ve renk karışımları üzerinde mutlaka mutabık olmanız gereklidir. Özellikle cilt renginizi dikkate alarak uygulanacak karışımların hazırlanması, renklerin kısa sürede kızarması, koyulaşması yada istenmeyen renklere dönüşmesini önler. Uygulamayı yapacak kişinin özellikle bu konudaki tecrübe ve uzmanlığından emin olmalısınız.

3- Kalıcı makyaj işlemi öncesinde, örnek resimler üzerinden değişik kaş şekilleri arasında seçim yapılabilirsiniz. Ancak mutlaka, aynı uzman tarafından sizden önce yapılmış olan uygulamalardan birkaçını canlı olarak görmeyi isteyin. Bildiğimiz gibi artık teknoloji, resimler üzerinde çok çeşitli düzeltmeler yapılmasına müsaade etmektedir. Canlı örnekler görmek, uygulama sonrasında hayal kırıklığına uğramanızı önler.

4- Uygulamada kullanılacak cihaz ve boyaları kontrol edin. Özellikle vücut dövmesi amacıyla kullanılan cihaz ve boyalar, kalıcı makyaj cihaz ve boyalarından oldukça farklıdır. Dövme cihazları doğal olarak kullanılan boyaları daha derine bırakır, ayrıca dövme işleminde kullanılan boyalar inorganik içerikleriyle daha uzun süre kalıcılığa sahiptir. Daha derine yerleştirilen, ömür boyu kalıcı inorganik boyalar ile doğal renk ve şekilde, estetik açıdan başarılı kalıcı makyaj işlemleri gerçekleştirmek imkansızdır.

5- Eğer sık sık uçuk çıkaran biriyseniz, bunu belirtin. İşlem öncesi size önerilecek ilacı gerekli süre kullanmanız, kalıcı makyaj işlemi sonrası uçuk çıkmasını önleyerek rahat bir iyileşme dönemi geçirmenizi ve işlemin başarılı olmasını sağlayacaktır. Şeker hastalığı, kanama ve pıhtılaşma problemleri, geçirilmiş cilt rahatsızlıkları ...vb. sağlık geçmişinizi paylaşmanız, sizin için daha güvenli bir uygulama yapılmasına yardımcı olacaktır.

Merhaba Lisabella :)
İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim.
Aslında tamamen lokal bir işlem olan ve vücudun diğer kısımlarında herhangi bir etkiye sahip olmayan kalıcı makyaj uygulamalarının, buna rağmen gebelik sürecinde yapılıp yapılmaması bende de hep soru işaretleri yaratıyor.
Gebelik dönemi, anne ve karnındaki bebeğin çok hassas olduğu ve dış faktörlerden etkilenmeye çok açık olduğu bir dönem olduğundan, herhangi başka bir faktörden dolayı meydana gelebilecek olumsuz bir durumdan, kalıcı makyaj işlemlerinin sorumlu tutulmaması açısından, gebelik ve süt verme dönemi dışındaki herhangi bir zamanda uygulanması daha doğru olur düşüncesindeyim.
Kalıcı makyaj yaptırdıktan sonra, hamile kalmak ve gebelik döneminin başlamasının herhangi bir risk yada olumsuzluk yaratmayacağını söyleyebiliriz.
Gebelik döneminin herkes için geçerli olağan risklerinin dışında, özelikle hormonal ve metabolik değişiklikler nedeniyle, cildimizin yapısında da önemli değişimler olmaktadır. Bu gibi durumlar, kalıcı makyaj işlemlerinden elde edilecek sonuçları doğrudan etkilemektedir. Bu nedenle, kalıcı makyajın gebelik sürecinde ve emzirme döneminin başlarında yapılması çok doğru bir yaklaşım değildir.

Ağrı ve acı konusunda gelecek olursak :) herkesin ağrı eşiği ve algılaması farklı olmakla birlikte, topikal anestezik kremler konusunda hergün yeni bir gelişme olmakta. Artık eskisine göre, çok daha kuvvetli anestezi etkisine sahip kremlerimiz var ve uygulamalar çok daha konforlu.
Kullanılan cihazların gelişmeside, hissedilen rahatsızlığın çok azalmasına katkıda bulunmakta.

Cevabınız için teşekkür ederim .Sizi mutlaka ziyaret edeceğim ramazan sonrasında ve kaşlarımı görmenizi ve sonrasında en uygun şekil ve renk konusunda ortak bir kararla hareket edip yaptırmak istiyorum.Burdanda ilgilenen arkadaşlara aşama aşama fotoğraflarla gösteririz..

KALICI MAKYAJ İÇİN UYGUNMUSUNUZ !?

Kalıcı makyaj ihtiyaç duyan herkese uygulanabilir. Özellikle makyaj yapmaya vakit bulamayan aktif hanımlar, sporcular, sanatçılar, kontakt lens kullanan kişiler yada elleri titreyenler kalıcı makyaja daha fazla ihtiyaç duyarlar. Bu örnekleri kolayca çoğaltabilirsiniz.

Örneğin sarışın ve beyaz tenli birisinin kirpikleri, kaşları silik görünümdedir. Yüzündeki tüm renklerin birbirine yakın tonlarda olması ona soluk bir ifade verir. Bu soluk ve solgun görünümü yok etmek ve ifadeyi belirginleştirmek için, günlük yaşamda göz kalemi veya eye-liner, kaşlara hafif bir kaş kalemi ve dudaklara ince bir kontur çizilmesi gerekir. Ve tüm bunlar gün boyunca en az bir-iki kere tazelenir.

Kalıcı makyaj bu uygulamaların dayanıklı ve kalıcı bir hale getirilmesidir. Her an, her yerde ve her koşulda, akmadan, bozulmadan, uğraşmadan, makyajlı görünüm yerinde durur.

Öte yandan kirpik ve kaşları seyrek veya renksiz olanlar, düşük kaşlar, ince dudaklar, doğuştan veya sonradan dudaklarında şekil veya renk sorunu olan kişilerde, kalıcı makyaj görünümlerini büyük ölçüde düzeltir.

2.jpg 3.jpg 1.jpg

KALICI MAKYAJ İÇİN UYGUNMUSUNUZ !?

Kalıcı makyaj ihtiyaç duyan herkese uygulanabilir. Özellikle makyaj yapmaya vakit bulamayan aktif hanımlar, sporcular, sanatçılar, kontakt lens kullanan kişiler yada elleri titreyenler kalıcı makyaja daha fazla ihtiyaç duyarlar. Bu örnekleri kolayca çoğaltabilirsiniz.

Örneğin sarışın ve beyaz tenli birisinin kirpikleri, kaşları silik görünümdedir. Yüzündeki tüm renklerin birbirine yakın tonlarda olması ona soluk bir ifade verir. Bu soluk ve solgun görünümü yok etmek ve ifadeyi belirginleştirmek için, günlük yaşamda göz kalemi veya eye-liner, kaşlara hafif bir kaş kalemi ve dudaklara ince bir kontur çizilmesi gerekir. Ve tüm bunlar gün boyunca en az bir-iki kere tazelenir.

Kalıcı makyaj bu uygulamaların dayanıklı ve kalıcı bir hale getirilmesidir. Her an, her yerde ve her koşulda, akmadan, bozulmadan, uğraşmadan, makyajlı görünüm yerinde durur.

Öte yandan kirpik ve kaşları seyrek veya renksiz olanlar, düşük kaşlar, ince dudaklar, doğuştan veya sonradan dudaklarında şekil veya renk sorunu olan kişilerde, kalıcı makyaj görünümlerini büyük ölçüde düzeltir.

Değişimler ve sonuç muhteşem.Ellerinize sağlık

KALICI MAKYAJ SİLİNİR Mİ !??

Son zamanlarda, uygun olmayan cihaz ve tekniklerle, kalitesiz pigmentler kullanılarak yapılan yada tecrübesiz uygulayıcılar tarafından kötü renk ve şekillerde yapılmış olan kalıcı makyaj örnekleriyle maalesef sık sık karşılaşmaktayız.

Kaş, dudak yada göz kapağı gibi bölgelerdeki pigmentlerin temizlenmesinde lazer kullanımı çoğu zaman tehlikeli olup, kalıcı zararlar verebilmektedir. Birde kötü cihaz ve bilgisi sınırlı kullanıcıya denk gelmeniz durumunda, geri dönüşü olmayan durumlar ile karşılaşabilirsiniz.

Bu nedenle kalıcı makyajın silinmesinde, lazer dışında, farklı bir yöntem uygulanması daha uygundur.

Aynen kalıcı makyaj yapımında kullanılan teknikler yardımıyla, bu kez daha önce uygulanmış olan pigmentlerin, cilt dışına atılmasını sağlayacak, özel bir sıvı bu bölgelere uygulanır. Bu krem kıvamındaki sıvı daha önce cilt altına uygulanmış olan pigmentlere bağlanarak onlarla birlikte cilt dışına atılır.

Bu silme işlemi, daha önce yapılmış olan kalıcı makyajın deriye hangi derinlikte, hangi yoğunlukta ve ne tür boya kullanılarak yapıldığına bağlı olarak 2-3 seans tekrarlanabilir.

Bu silme yöntemi cilde herhangi bir zarar vermez, kalıcı iz bırakmaz ve istenirse işlem tamamlandıktan sonra yeni renk ve şekilde bir kalıcı makyaj tekrar bu bölgeye uygulanabilir.

kalıcı eyeliner silme.jpg kalıcı makyaj silinmesi.jpg

sonuçlar bir harika size ulaşmak isterim silme işlemi yaptırmak istiyorum bende yanlış tecrübesiz bir yerde yaptırmıştım cok yukarda ve kırmızı oldu sonunda sildirme ,işlemi yaptırmak istiyorum nasıl ulaşabilirim.

sonuçlar bir harika size ulaşmak isterim silme işlemi yaptırmak istiyorum bende yanlış tecrübesiz bir yerde yaptırmıştım cok yukarda ve kırmızı oldu sonunda sildirme ,işlemi yaptırmak istiyorum nasıl ulaşabilirim.

Merhaba Saadet hanım

Özel mesaj ile size gerekli bilgiler iletildi :)

merhaba bende kalıcı kaş yaptırdım fakat hiç memnun kalmadım silmek istiyorum ama tam olarak silinmiyor nasıl silebilirim

Keşke daha önceden bu sayfa bizlere bildirilseydi :KK43:

Merhaba sevser05

Maalesef, site genelinde bir bildirim yada duyuru beim organize edebileceğim bir konu olmadığından bu konuda yapabileceğim bir şey yoktu :KK43:

Ancak, dün itibari ile, Kalıcı makyaj konu başlığının anasayfaya taşınması ile, tahmin ettiğimiz gibi Kalıcı makyaj ile ilgili konulara ulaşım ve ilgi arttı.

Bizlerde elimizden geldiğince, Kalıcı makyaj ile ilgili soruları cevaplamaya ve mağduriyetleri gidermeye çalışacağız bundan böyle :)

Tüm üyelere tekrar merhaba

Özellikle, kalıcı makyajın doğru uygulanması ve maalesef son zamanlarda artan, yanlış kalıcı makyaj uygulamalarının silinmesi konuları ile ilgilenen çok sayıda üye ve site ziyaretçisi olduğunu tahmin ediyorum.

Sizlerde, konu başlıklarının duyurulması ve daha fazla kişinin kalıcı makyaj yapımı ve kalıcı makyajın silinmesi konularında bilgilenmesine katkıda bulunursanız, minnettar kalırım

Görüşmek dileğiyle, sevgiyle kalın

X