Azalan iletişim mi normal süreç mi ?

Bizim de eskiden sabahlara kadar sohbet ettiğimiz oldu. Su an aynı evdeyiz tabii monotonlaştı hayatımız sürekli muhabbet etmiyoruz uzun uzun konuşmuyoruz. Ama hala yürüyüş bizim icin sohbet etme aklimizdakileri dökme yeri oluyor. Evde 10 gün otursak konusmayacagimiz şeyleri bir saatlik yürüyüşte konuşuyoruz. Biz nasıl oldu da böyle bir bağlantı kurduk bilmiyorum ama belki denemeye değebilir.
Evdeyken de genellikle bir video izlerken o konuda fikir belirtip konuşmaya başlıyoruz. Film dizi icin pek olmuyor ama belli konuları ele alan YouTube videoları var video essay kıvamında. Genellikle onları bir yandan izlerken bazen üstüne bazen durdurup konuşuyoruz. Siz de belki konuşmak isteyeceğiniz bir konuda video açıp öyle bir kıvılcım deneyebilirsiniz.
Biz 8 yıldır beraberiz konuşacak konumuz bitmedi. Biterse de bana normal gelmez. Hayat arkadaşı seçerken çok önemli bir konu bu. Diğer türlü çok yalnız bir hayat kurmuş olursunuz kendinize.

İletişim daha 8 ayda ölmüş. Bu ilişkinin normal durulması olsaydı, bizde hiç iletişim olmaması gerekirdi çünkü 6. yılı doldurmak üzereyiz :KK70:. İlişkimizin de ilk gününden beri aynı evin içindeyiz. Birbirimizde kaldık, arada birlikte yaşadık vs. Sorunlarımız dahi evli insanların problemlerine döndü. Ev işi dışında bir tartışmamız atışmamız pek olmuyor 😅. Arkadaş çevremiz de evli çift gibi yaklaşıyor zaten artık. Evlilik böyle bir şey mi konusuna %100 olmasa da doğru bir yaklaşım sunabileceğimi düşünüyorum.

Bir şeyler izlerken bile sürekli konuşuruz. Film tarzı, konuşmayı kaldırmayacak bir şey izliyorsak durdurur öyle söyleriz söyleyeceğimizi. Ya da aklımıza not alır, bitince söyleriz, genelde bir film izledikten sonra en az bir film süresi kadar da hakkında konuşuruz. Kelime Oyunu’nu izlemeyi çok seviyoruz, birbirimizle yarışırız arada, bazen de sanki takımmışız da birlikte yarışıyormuşuz gibi soruları cevaplarız. Haberleri izlerken de gördüğümüz şeylerle ilgili, orada anlatılmayan ya da sosyal medyada gördüğümüz başka şeyleri anlatırız vs. Futbol seviyoruz ikimiz de, aynı takımlıyız. Kendi takımımız dışında diğer takımların maçlarını da izliyoruz ya da en azından özetlerini izler pozisyonları hakemi yorumlarız. Ekimde 6. yılımızı dolduracağız birlikte. Elbette bazı günler günaydın-iyi geceler boyutunda dahi olabiliyor. Yoğunluk olsun monoton hayat yüzünden çok konuşacak şeyimiz olmaması durumu olsun buna sebep olabiliyor. Ancak bir kez bile garip sessizlik hissi olmadı, konuşacak şey bulamadığımız olmadı. Bir arada olduğumuzda da sıkça sabahlarız sohbet ederek, bazen yatakta konuşmaya başlarız tam uyuyacakken.

Bana garip geldi bu kadar konuşmamak. Hadi ayrıyken her gününüz birbirinin aynı geçiyor, insanın anlatacağı şey olmayabiliyor. Ancak bir aradayken insanın anlatacağı şey bitmez. Bir de yenisiniz birbirinizin hayatında, biz o aşamada bütün hayat hikayemizi anlatıyorduk. Çocukluğumuzdan gelecek hayallerimize kadar hep birbirimize anlatırdık her şeyi. Ben bu kadar az iletişimin olduğu bir ilişkide mutlu olamazdım. Anlatımınızdan sizin de mutlu olamayacağınızı hissettim. Bu kadar uzun yazmamın sebebi, tüm ilişkiler tüm evlilikler böyle değil. Bununla mutlu olmayacaksanız bununla yetinmek zorunda değilsiniz.

Çok teşekkür ederim uzun ve içten cümleleriniz için. İnanın ben de böyle düşünen ve sizler gibi biriyim. Önceki ilişkilerime bakıyorum özellikle üniversite sonrası hep kötüydü, ya sabahlara kadar konuşurduk sohbet muhabbet gülmek güldürmek eğlenmek hiç böyle düşünmezdim kimse düşündürtmedii bunu bana, ne konuşacağızı düşünmek kadar aciz bir durum olmamalı iki sevgili için. Ve şimdi ona askım senin okumaların var ben yatayım bu sıralar fazla konusmuyoruz bir mesaj atınca bazen saatler sonra yazıyorsun dedim ve dediği şey aşkım konuşmak istiyorsan yazarsın sohbet edilir boş da yapılır ama işimi bahane etmene gerek olmadıgını dusunuyorum dedi, yahu işini bahane etmedim ki beni anlamadı bile ve ben uyumsuz çıkacağım bu konuyu konuşursak eminim.

Aynı evde yaşasaniz daha uzun zamandır birlikte olsanız dediklerinizi bir noktaya kadar normal bulacağım ama uzak mesafe ilişkisinde 4-5 gün biraraya gelip sıkılmak normal gelmedi bana.

Evliyken her gün birbirini tutmuyor evet, surekli dip dibe de olmayabiliyor ama bunlar bizde ilk yıllar yoktu. Birlikte vakit geçiriyor, anlatacak çok şey buluyorduk. 10 yıllık evlilikte yine sohbet eder, saçma sapan şeylere güleriz. İki küçük çocukla pertimizin çıktığı onlar uyuyunca koltuğa gömülüp kaldığımız da oluyor ama genel halimiz bu değil.

Sevgiliniz iş, yatırım derken evlendikten sonra da daha çok kapatacak gibi duruyor kendini.

Evlilikte durmadan konuşacağınızı mı düşünüyordunuz? Hiç kendinize zaman ayırmak istemeyecek misiniz? Adamın dedikleri normal. Eşim bir köşede oyun oynar ben kitap okurum mesela nasıl konuşalım?

Adam gümbür gümbür 'ben evlenınce kazma olacam ha haberın olsun' demıs, sız hala benı cok dusunuyor dıyorsunuz, ıyı haber evlenmeden soylemıs olması

Evlilik ya da birliktelik iki kisinin birbirini avutmasi degildir, paylasmaktir, sessizligi bile. Bazen susmak da guzeldir.
Her dakika birsey yapmak zorunda degilsiniz. Bu cok cocukca degil mi? 4 yasindaki bir cocuk yapar boyle: 15 dakika ancak birseye konsantre olabilir, sonra sıkıldım hadi baska birsey yapalim diye tutturur. Sizinki de o hesap olmus. Beraber olmaktan keyif almak icin her dakika bir aktiviteye gerek var mi?
Bir de 8 ayda hem de uzaktan iliski de ne catal bicak seti almasi o da tuhaf geldi bana. Cok hizli degil misiniz?
Kesinlikle katılıyorum muhabbet çok çabuk bitmiş ve çok hızlı evlilik hazırlığı konu sahibi kaygılı bağlanan biriyim diyor fakat o kişiliğe göre sekiz ay çok çok kısa bir süre bende aşırı kaygı bozukluğu var beş senelik olmasına rağmen evlenmeye korkuyorum millette iyi cesaret var

Bi insan aynı evin içinde 7/24 iletişim halinde olamaz ki? Sohbet -paylaşım muhabbet güzel evet ama durmadan konuşacak birşey de bulunmaz 😂 hani ilk buluştuğunuz anda böyle tutukluk olsa başka ama bir süre sonra durgunluk oluyorsa bence normal bu :/ ben bir sorun göremedim. Ama tabii ki herkesin beklentisi başkadır :)

Kesinlikle katılıyorum muhabbet çok çabuk bitmiş ve çok hızlı evlilik hazırlığı konu sahibi kaygılı bağlanan biriyim diyor fakat o kişiliğe göre sekiz ay çok çok kısa bir süre bende aşırı kaygı bozukluğu var beş senelik olmasına rağmen evlenmeye korkuyorum millette iyi cesaret var
Kaygı bozukluğu ile kaygılı bağlanma birbirlerinden çok farklı şeyler.
8 ay uzun bir süre demiyorum ama paylaşımlarımız çok fazla. Cesaret demeyelim gidip 1 haftada yıldırım nikahı kıyacağım diye konu açmadım, seneye evlenmeyi planlıyoruz 8 aylıkken değil.

Bi insan aynı evin içinde 7/24 iletişim halinde olamaz ki? Sohbet -paylaşım muhabbet güzel evet ama durmadan konuşacak birşey de bulunmaz 😂 hani ilk buluştuğunuz anda böyle tutukluk olsa başka ama bir süre sonra durgunluk oluyorsa bence normal bu :/ ben bir sorun göremedim. Ama tabii ki herkesin beklentisi başkadır :)
Beklentilerim makul ama ona bence fazla geliyor, kendi kendine veya işiyle ilgili çalışmalar yaparak zaman geçiren biri sürekli.

Evlenince bizim hiç böyle olmadı. 2 3 kere tartıştık hepsi içinde burada konu açtım 🙈 biz 7 24 aynı evdeyiz 8 aydır bazen azcık gitse de telefona baksam diyordum dün aynısını kendi dedi aşkım biraz sessizlik içinde telefına bakabilir miyim diye sohbet konusu da aramıyoruz sürekli çıkıyor bi şey. Biz diziyi geçtim 30 sn lik habere denk gelsek yarım st siyaset konuşuyoruz. O gün ikimizin de tutmadığı takımın maçı varsa bile 1 st spor. Aynı şeylerden hoşlanırsanız her zaman konuşacak şey bulunur. Biz sevgiliyken de çok konuşurduk.

Bende bazen aşırı edilen sohbetten rahatsız oluyorum İnan.

Eşim konuşmaya , yorum yapmaya bayılır. Bir film izliyoruz . 2 saatlik film oluyor 4 saat. Offf ne çekiyorum bir bilsen 😂😂😂
Aa bu benimki valla
Mutfakdayken belki 5dklik kismi kacirdim diyelim
noldu diye sordugumda bi once ki bolumden basliyo hahah
Artik tahmin yurutuyom valla sormak istemiyorum

Senin actigin konu ve burda yazılanlar benim de ilişkimi sorgulama ma sebep oldu. Bayanlar harikasınız gerçekten

Sohbet akmıyor:) bende çok konuşkan biri değilim galiba ama burda ki çiftlere özendim yan yana dizi yada flim tamam iyi hoş ama telde hiç gitmiyor:) biz sıkıcı bir çifttiz galiba 🙄

Sohbet akmıyor:) bende çok konuşkan biri değilim galiba ama burda ki çiftlere özendim yan yana dizi yada flim tamam iyi hoş ama telde hiç gitmiyor:) biz sıkıcı bir çifttiz galiba 🙄
Karantinadan beri telefonda konusmadık biz de hep mesaj veya sesli mesaj.
Akınca çok güzel akıyor ama akmayınca da böyle işte :KK43:
Ne zamandır birliktesiniz?

Kaygı bozukluğu ile kaygılı bağlanma birbirlerinden çok farklı şeyler.
8 ay uzun bir süre demiyorum ama paylaşımlarımız çok fazla. Cesaret demeyelim gidip 1 haftada yıldırım nikahı kıyacağım diye konu açmadım, seneye evlenmeyi planlıyoruz 8 aylıkken değil.
Seneye de erken 🤔😀 tabi siz daha iyi bilirsiniz kaygı bozukluğuna sahip biri olarak aynı zamanda bende kaygılı bağlanan biriyim bence kavramları karıştırmayalım çünkü öyle olsanız evlilik için bu denli acele etmezsiniz

8 ay uzaktan pandemide baslayan ve devam eden bir ilişki için evlilik çok erken bence 🙂 ilk zamanlarda ki kadar konusmamanız çok normal ilk zamanlar birbirinizi tanımaya calısıyordunuz çünkü. Ayrıca sevgilin haklı evlilik bizim hayal ettıgımız kadar romantik olmuyor 😁 Bende birşey izlerken yorum yapmayı tercih ederim eşimse pür dikkat izlemeyi 🤔 Fakat 8 aydır ilişkide gün boyu sadece verilen bıcak sıparısı hakkında konusnakta yetersiz tabi 🤷‍♀️ İlişkinize zaman vermelisiniz zamanla kararın dogru olup olmadıgını anlarsın

X