Azeri kızlarımız gelin bir araya konuşalım🇦🇿🇹🇷🥰

Salam sizin vəziyyətiniz necə oldu? @Lale95 necəsən,neyləyirsən? Niqu Niqu siz necəsiniz?
Salam. Mən də 9 həftılik hərşey noemal olduğu halda güclü ağrı və qanaxmayla düşdü. Daha sonra vakumlu abort oldum təzəlikcə hıləki dərmanlar qəbul edirəm uşaqlıq tımizlənsin deyə

Salam. Mən də 9 həftılik hərşey noemal olduğu halda güclü ağrı və qanaxmayla düşdü. Daha sonra vakumlu abort oldum təzəlikcə hıləki dərmanlar qəbul edirəm uşaqlıq tımizlənsin dey
Salam canım.Sende deyesen uşaq geriden gelirdi..eslinde ilk başta menede ele dediler..sonra ağri ve qanaxma oldu..amma men 1 hefte antibiyotik içtim..sonra derman qebul etmedim.Amma aybaşım çox deyisib daha Cox gelir

Bədən hazırlaşır sözünü birinci dəfə eşidirəm.Məndə həmişə gecikmə olub,qız vaxtı da imtahan dövründə stresdən arıqlayırdım,aybaşım o biri ay olurdu bir də.Sağ əlim sənin başına deyə bilmirəm,çünki 6 ildən sonra hamilə qalmışam,arada 2,5 il başqa xəstəliyə gprə itirmişəm,kimyasaldan da 6 ay sonra hamilə qala bildim,heç kimə arzulamıram,səni də çox gözəl başa düşürəm.Sənin yaşında iş yoldaşım-rəfiqəm var,evli deyil,çox sıxıntı keçirir,depresiyadadır təmiz evli olmadığı üçün.Şükür evlisən,bir dəfə olubsa,yenə olacaq,ürəyini rahat tut,vaxtı var sadəcə.Hamilə qaldığım ay özümü o fikirlə rahatlaşdırmışdım ki,mən istəməklə deyil,olacaqsa vaxtı çatanda olacaq.Mevlam isterse,el getirir,yel getirir,sel getirir,istemezse,el götürür,yel götürür,sel götürür.Mən də kimyasal keçirəndə necə ağlamışdım,necə pis olmuşdum,sevincin qursağında qalmaq pis şeydi.Allah bir də heç birimizə yaşatmasın.İşləmək imkanın varsa,işə gir,ya evdən işlə,mənim yazı işlərinə,sinif rəhbərliyinə başım bir az qarışdı heç olmasa.Nəyəsə marağın varsa,onla məşğul ol,başın qarışsın.Mən də Bakıdayam, ana-atamızdadan,qohumlardan uzaqdayıq.Burda sa qohimlar var,amma az gedib gəlirik,hamı iş adamıdı.Yoldaşım deyir ki,analı-atalı yetimlərik😄Bəzən uzaq olmaq yaxşıdı,hər dəfə sual verib kefini pozan olmur.
Mesajıni indi gördüm.Yox ezelden gecikme olursa..orda bir problem var..amma gecikmesi heç olmayan bir qadinda..gecikme başlayir Cox vaxt bir nece aydan sonra hamile qalir.Canim men yoldaşımı itirdim..xercengden rehmete getdi sonra aile qurdumki övladım olsun..başıma Cox iş geldi..o vaxtdan ele övlad hesretindeyem..iller boşa getdi..Evvel xestexanada işleyirdim 12 il..bura geldim amma işe girmek cetindi..çünkü vetendaşlik 3 ilden sonra verilir.Qohumda yoxdu burda..adice bizim mahnilari eşiden kimi duyğusal oluram..qohum gelse uçaram)))Allah'tan yoldaşim ve ailesi yaxsidi Cox şükur..

Mesajıni indi gördüm.Yox ezelden gecikme olursa..orda bir problem var..amma gecikmesi heç olmayan bir qadinda..gecikme başlayir Cox vaxt bir nece aydan sonra hamile qalir.Canim men yoldaşımı itirdim..xercengden rehmete getdi sonra aile qurdumki övladım olsun..başıma Cox iş geldi..o vaxtdan ele övlad hesretindeyem..iller boşa getdi..Evvel xestexanada işleyirdim 12 il..bura geldim amma işe girmek cetindi..çünkü vetendaşlik 3 ilden sonra verilir.Qohumda yoxdu burda..adice bizim mahnilari eşiden kimi duyğusal oluram..qohum gelse uçaram)))Allah'tan yoldaşim ve ailesi yaxsidi Cox şükur..
Allah rəhmət eləsin.Çox çətin olar sənə.İndiki yoldaşın da azərbaycanlıdır hə?Bu evliliyində çox xoşbəxt olandan olasan.Tv göstərirdilər ki,Türkiyədə pulsuz kurslar var,ora xariciləri pulsuz qəbul etmirlər?Yoxsa elə kurslar artıq yoxdu?Mən həmin dövrdə bura da girmədim,aylıq hamiləlik qruplarını izləmədim,özümü uzaq tutdum.Kiməsə düşəndə kiməsə düşməyə,burdakıları oxumaq da daha çox stres verə bilir

Salam. Mən də 9 həftılik hərşey noemal olduğu halda güclü ağrı və qanaxmayla düşdü. Daha sonra vakumlu abort oldum təzəlikcə hıləki dərmanlar qəbul edirəm uşaqlıq tımizlənsin deyə
keçmiş olsun.Allah ən xeyirli vaxtda yeni və sağlam bir hamiləliklə sevindirsin

Siz Bakıda olursunuz?Həkiminiz kimdir?Neçənci hamiləliyinizdi,ilkdi?Nə qədər müddətdir evlisiniz?

Allah rəhmət eləsin.Çox çətin olar sənə.İndiki yoldaşın da azərbaycanlıdır hə?Bu evliliyində çox xoşbəxt olandan olasan.Tv göstərirdilər ki,Türkiyədə pulsuz kurslar var,ora xariciləri pulsuz qəbul etmirlər?Yoxsa elə kurslar artıq yoxdu?Mən həmin dövrdə bura da girmədim,aylıq hamiləlik qruplarını izləmədim,özümü uzaq tutdum.Kiməsə düşəndə kiməsə düşməyə,burdakıları oxumaq da daha çox stres verə bilir
Ölenlerine rehmet.Yox indiki yoldaşım türkdü..amma azeriler kimidi))Cox sağ ol canım Amin.Allah her kesi xoşbext etsin.Sozun düzü maraqlanmadım kursları..geldim başım qariştı evi düzdüm..sonra dedim uşaga qalım..hekime get gel..bura öyreşmek çetin oldu..çunki biz Türkleri hemen başa düşuruk..amma onlar bele deyil..dedim dilinde tam öyrenim.Burda yaxin dost qazandım..whatsaptda danişiriq..qızlar indi hamiledi..bir birimize destek oluruq

Siz Bakıda olursunuz?Həkiminiz kimdir?Neçənci hamiləliyinizdi,ilkdi?Nə qədər müddətdir evlisiniz?
Bəli Bakıda oluram. İlk hamiləliyim idi. Qorynmadan 7 ay sonra qaldım. Həkimim tədris cərrahiyyə klinikasında Şəimən idi

Allah rəhmət eləsin. Həqiqətən çox çətindir

mənim də həkimim odur.İndi onla davam edirsiniz?
O həkim deyilənə görə çox savadlı həkimdi. Bacımın da həkimi olub baclm - qan qrupu olub və ilk övladı 4 gün yaşayıb keçinib. Daha sonra bu həkimlə davam edib və 10 yaşında oğlu var. Mən ilk gedəndə 7 həftılik olmalıydı 5 həftəlik isi kisə var idi ama uşaq yox idi. Mənə tsh t3, t4 üanın ümumi analizi nə bilim qandan nə qədər analiz verdirdi. Nəysə 2 həftə sonra getdim ürək döyüntüsünü eşitdik hərşey yaxşıdı dedi mənim də qanım - di. Və həkimə bildirmişdim. Həkimdən gələndən 2 həftə sonra şiddətli ağrı sanki doğuş sancısıdı və şiddətli qanaxmayla getdim. 2 iynə vurdu uziyə düşdüm uşaq normal həkim bilmədi səbəb nədi. Xəstəxanadan gələndən neçə saat sonra uşaq düşdü. Zəng etdim həkimə ki düşüb uşaq mənə dediyi söz " düşəcəkdi də balacaydı" oldu. Ondan sonra o həkimlə qutardım.
İndi oksigen klinikasında Samirə xanımın yanına gedirəm. Məni abort etdi. Yoxlanışa getdim yaxma götürdü infeksiyadan deşə bilər dedi. İnfeksiya var mı yox mu onu bilmək üçün yaxma analizi verdim cavabını gözləyirəm

X