B.kunda boğulmak

Benim bebeğim yoğun bakımda yattı ve gece boyu kollarımda , uyanmasının haddi hesabı yok , iki üç gündür kendi yatağına koyabildim bi kaç saatliğine o da , bir yaşında ve asla kucaktan inöekmistmeiyor, indiği an ağlıyor uykuda da olsa , omuz boyun bel bildiğiniz acıuor çıldırtırdı bir ağrı hem de , ben bunları yaşarken babasının ben uykuya dayanamıyorum yaaa deyip ortalarda gezmesi beynimdeki ediyor , bir yerde bir şey bırakmışsam laf etmesi deli ediyor , o kadar evi evir çevir dönder maaş getir .. üstüne bi de laf işitmek beni bu hale getirdi , kendi de işte ... kendince tutuyor bişeyin ucundan aöa hep benden bekliyor , yerde bişey görse rahatsız olmuyo musun bundan diye çemkiriyor
Aslında kabullenmiyor
O da benden bekliyor
O yüzden laf söylemesi vs ... o saydığın işlerin hepsine de el atmışlıpı yok
Yaptıklarını da yalapşap yapıyor
Yay burcumu bu herif

O olmazsa b.kumda pisliğimde boğulurmuşum !!
Ev düzeni konusunda sürekli tartışma halindeyiz , onun düzen Temzilik anlayışı ile benimki bambaşka , bir yaşında bebeğim var gece boyu kollarımda , ve evi üstümde yük gibi görüyorum , hele de koca olacak evde iken !! Sanki ev işini sürekli bana yıkmaya çalışıyor , üşengeç tembel mıymıy, kendi işini bile sürekli erteleyen bir tip , ama lafa gelince çok iş yapmış gibi , tek birşey yapar ve ben yaptım der , ev tek bir oda ile tek bir bulaşık makinasını boşaltmak ile dönmüyor , bebeğin yemeği Bakımı uykusu çamaşırları , evin çamaşırları yıkanması kurutması kutlanması, banyo temizliği , mutfak zaten başlı başına bir olay , biz bu konuda psikologla bile görüştük , mutfağı nöbete koyun dedi falan bi ara biraz düzelmişti ama şimdi yine kavga sebebi , mutfağı temizlicem diyo ama işine geldiği kadarını yapıyor , ben de diğer odaları mesela ama sanki bana yığmak içim kaytarmak için bahane kolluyor , be aşırı ağır kanlı aşırı , kalkış birley almak ona zulüm gibi . Ölüm gibi , ben kırk kere kalkar gelir giderim dönerim evin içinde , o ocağa koyduğu çay suyunu takip etmez kürk kere söylerim ,anlatırken basit gibi görünüyor ama beni çileden çıkarttınartık bu ev işi paylaşımları , zaten uykusuz ve yorgunum
Bu gün de bana dediği o olmazsa kendi bkumda pisliğimde boğulurmuşjm , benim gibi dağınık birine o çökmüş bile , beğenmiyorsam hadi yallah Mış!!
Evlendiğimizden beti kilosu horlaması ereksiyon problemi ailesi ev düzeni vs derken artık beni delirttyi , bugün kü sözleri de gece gece beynimi yiyor resmen !!
Offf ne giydirmişsiniz ama..Diyecek bir şey bulamadım bile.Adama da böyle sıralıyorsanız belki Recep İVEDİK gibi depresyona girmiş kılını kıpırdatamıyordur

Ben bu konularda cok sadistim, gayet sakin, tatlim sen daha kaldirsigin c.kunu havada tutamuyorsun bu neyin havasi der tuum havasini alirim.

Ortalama bir türk hanesinde yaşanabilir bir durum. Bebek kaç aylık bilemiyorum ama önceden eşinizin ev işi yapabilme kapasitesi/ ilgisi yoktuysa bebekten sonra da birşeyin değişmemesi çok da anormal bir durum gibi görünmüyor. 5 aylık bir bebeği olan anne olarak söyleyebilirim ki sinirler lohusalıkta ve sonrasında çok gergin olabiliyor. Hele de pandemi koşullarıyla melek bile olsa kocanız dolabilirsiniz. Bazen başarmak güç ama eşinizle neden evlendiğinizi bir düşünün, yani iyi yönlerini. Kötü yönleri için de beraber savaş vermeniz lazım. Yani evlilik bir kutu içinden ne çıkacağı belli olmayan. Eşiniz için de öyle sizin için de. Çıkanları kabullenmek ve değiştirebilmek lazım. Ya da olmuyorsa son çare... ama yeni bebek doğmuş bir evliliğin her zaman şansa ihtiyacı vardır diye düşünüyorum. Zira mutlu günler olmasa bebek de olmazdı. Allah yardımcınız olsun. Ben hamileliğin, lohusalığın, emzirme döneminin en çok psikolojisini sevmedim. Herşey kötü görünüyor insanın gözüne, olduğundan da...

Sende vur suratına herşeyi acıma herşeyin eleştir. Ereksiyon problemini yüzüne sürekli vur gitsin.
Yuva yikin tam olsun yahu cozulemicek aşılamicak bir konu olsa neyse dicem neden atese korukle gidiyorsunuz ikiside belliki bunalmis bence faydasiz her yorum silinmeli burdan baslanmali

Ne giydirmişim ki , olanları yazdım , giydirme kısmı beynimde dönüp duruyor
Bak ikinizde bunalmissiniz belli esin çalışıyor ise cok ustune gitme tabiki ev hanimlari olarak isimiz daha zor ve dinlenme yok ama karsilikli kirici soz solicenize cozum bulun mesela odalari paylaşın ..veya aksam cocugu kucagina verip soyle bir uzerinden gecin dip bucak yapmaniza gerek yok ama temiz bir evin enerjiside cok iyidir Ereksiyon kismi bile hallolur ama sevmiyorsaniz herseyi batar ama ikinizde bence seviyorsunuz sadece depresyondasiniz duzensiz uykular bebekle degisen düzen hepsi alt ust olmus gibi gelir ama yoluna girer zamanla

Evliliğinizdeki diğer sorunlar bence birbirinize karşı tahammülünüzü azaltmış, asıl çözmeniz gereken farklı problemler var, 2 ve 8 yaşında iki çocuğum var yıllardır ev işleri yetişmiyor, bazen mutfak savaş alanıyken beraber oturup tatil planı yapıyoruz bazen beraber topluyoruz evi, hiçbir zaman ikimizinde birinci önceliği olmadı ev işi. Bu yüzeysel bir problem bence.
Aynen bizdede kime denk gelmisse esim bulaşık makinasinj doldurup bosaltmaktan nefret eder o is tapusuyla bende banyo wc temizligide bende ama yer supurulecek bir el atsana canim ben su isi yaparken derim yapar odayi toplar copu atar camasirlari toplar ütüden anlamaz ama herseyin basii sabir ve üslup

Evet o üslupsuzlukbbeni mahvediyor zaten , beni aldığında da bok içindeymişim, o olmazsa yine öyle okurmuşum , mesajlarını tekrar okuyunca deliritorum evde bebekle , sen kimsin ya , ben kimseye muhtaç olmadım bugüne kadar , herşeyimi kendim hallettim , iyi bir işim var
Çok öfkeliyim ya:KK43: kendimi bu şahsın yanında sürekli haksızlpa uğramış hissediyorum
Çok mu kilolu? Kilo da bu Tarz sorunlar yapıyor

Bir kaç gün dinlenin iş yapmayın sadece bebeğinize vakit ayırın dinlenmeye hem hakkınız hem ihtiyacınız var. Bu süreçte de çok takmayın ben keyfime bakıyorum deyin bebek uyuyorken uzanın dinlenin. Baktınız üç gün sonra ev savaş alanı, asıl ben olmazsam sen pisliğin içinde boğulacakmışsın dersiniz, şaka yollu yükselmeden. Sonrasında da yorgunluğunuzu dile getirip iş bölümünü teklif edin öncesinde de yaşadığınız bir örnek var iş bölümüyle ilgili. Bunu yapalım diye teklif edin. Ha baktınız hâlâ aynı, blöfüne rest çeker o halde bebeğim ve ben gidiyoruz bunu istiyorsan dersiniz.

Aynen bizdede kime denk gelmisse esim bulaşık makinasinj doldurup bosaltmaktan nefret eder o is tapusuyla bende banyo wc temizligide bende ama yer supurulecek bir el atsana canim ben su isi yaparken derim yapar odayi toplar copu atar camasirlari toplar ütüden anlamaz ama herseyin basii sabir ve üslup
Ya ben neden sürekli canım şunu yapabilir misin demek zorundayım onu anlayamadım gitti ? Süpürgeden mefretmeder, çıldırır bi yandan da süpürür, küçük şarjlı süpürge var onlamsüpürür, normal süpürge tutulması lazım mesela tamam onu da yaparım der geçer , kim süpürecek benden başka , merhamet yok geçiştirir öyle , yaparsa da krizlere giriyor !!
Kırk kere de söylet ben yaptım ben yaptım siye , boğmaktan başka his kalmıyor içimde , sürekli neden bu evin üstünde benim elim olmak zorunda , neden sürekli ben ben ben, beni boğan bu

Ya ben neden sürekli canım şunu yapabilir misin demek zorundayım onu anlayamadım gitti ? Süpürgeden mefretmeder, çıldırır bi yandan da süpürür, küçük şarjlı süpürge var onlamsüpürür, normal süpürge tutulması lazım mesela tamam onu da yaparım der geçer , kim süpürecek benden başka , merhamet yok geçiştirir öyle , yaparsa da krizlere giriyor !!
Kırk kere de söylet ben yaptım ben yaptım siye , boğmaktan başka his kalmıyor içimde , sürekli neden bu evin üstünde benim elim olmak zorunda , neden sürekli ben ben ben, beni boğan bu

Ay yazamadım, temizliğe yardımcı bakıcı vs al yoksa çok bıkarsın, acıma para harca yoksa kavga çok oluyor

X