Baba evinde garip duygular.

Sevgililik nişanlılık sürecinde öyle hedefi yoktu böyle olacağını anlayamadım. Ben ona destek oldum altınlarımı verdim, tazminatımı verdim elimde olanı verdim anlamında lafını hiç yapmadım çocuk olduktan sonra iş değiştirdi, daha fazla daha fazla kazanayım diye hep biz ihmal edildik 😒.
Aslında adama da kızamıyorum bu ülkede kendini.guvende hissedemiyor.insan .

Evlilik böyle bir şey değil.. Eşinizle sevgililik döneminiz olmadı mı? Olduysa o zaman nasıldı? Sohbet edemiyor muydunuz? Bu kadar az görüşüp sohbet edememeniz normal değil. Yoğun çalışma hayatı olabilir ama size hiç vakit ayırmaması, isten arta kalan vakti uyuyarak geçirmesi ya sizinle vakit geçirmekten kaçtığını ya da sağlık problemleri olduğunu gösterir. 4e kadar uyumak hiç makul bir tavır değil. Bu durumu ve hislerinizi eşinizle konuşun. Bi kan tahlili falan yaptırıp değerlerine baktırsın.

Mesele is yogunlugu gibi gelmedi bana pazar günü 4 e kadar yatması hayat enerjisinin düşük olduğunu gösteriyor. Çok haklısınız tabi
Annenle babana da masallah ne varsa eskilerde var şimdiki gençlik ölmüş 😏 hemen yorulma vs dinamik değiller hic
Bende ev sorumluluğu, çocuğun sorumluluğu çok hareketli, her an oyun istiyen bir çocuk derken gerçekten çok enerjim kalmıyor. Yinede vakit geçirmek için zaman arıyorum.

Evlilik böyle bir şey değil.. Eşinizle sevgililik döneminiz olmadı mı? Olduysa o zaman nasıldı? Sohbet edemiyor muydunuz? Bu kadar az görüşüp sohbet edememeniz normal değil. Yoğun çalışma hayatı olabilir ama size hiç vakit ayırmaması, isten arta kalan vakti uyuyarak geçirmesi ya sizinle vakit geçirmekten kaçtığını ya da sağlık problemleri olduğunu gösterir. 4e kadar uyumak hiç makul bir tavır değil. Bu durumu ve hislerinizi eşinizle konuşun. Bi kan tahlili falan yaptırıp değerlerine baktırsın.
Sevgililik dönemi 1 yıl sürdü. Beni sadece balkondan görecek diye evin yanına gelirdi, beraber güzel vakit geçirirdik ortak yönümüz çok var derdim. Evlilik sonrası hiçbir ortak yönümüz yok gibi hissetmeye başladım artık. Konuşuyorum tabi sağlık sorunumda yok senden de soğumadım 2 3 yıl böyle idare edelim diyor.

Bende evliliğimde ayni birebir olmasa da aynı şeleri yaşadım, pazar günü dört dörtlük kahvaltı hazırlardım, bi pazarımız var diye adam 5 dk da herşeyi silip süpürüp yarim bardak çay içer kalkardı, salona tv başına geçerdi, kulaklığı takardı🤣oturup tek başıma kahvaltı yapardım, x bir demlik çay var gel ic ben tek başıma bitiremem diyordum ,ben sıcak içecek içmiyorum biliyorsun diyordu 🤣ben de çocuk da yoktu, ailem başka şehirdeydi,patliyordum sıkıntıdan,akşam zar zor bi kahve içmeye çıkarıyordum, onu da yapmasam bunalıma girecek oluyordum,sizin yazınızı okurken eski anılar canlandı gözümde,sonuç olarak şunu demek istiyorm,böle tek başına bi yaşam süreceklerse bu tarz erkekler niye evleniyor ya ,yaşayın tek başınıza o zaman😂

Aynenn öyle ben 40 tan sonra mutluluk istemiyorum ki 😔 şu an yalnız olduktan sonra
Benim annnem de arsa alip ev yapmak icin yillarca babamin sehirdisina gidip calismasina musamma gostermis ama simdi pisman keske hic gitmeseydi diyor
Zaten arsalarida aile yemis
Elde avucta miras mali bir ev kalmis

Benim esim de cok yogun calisiyor. Haftanin birkac gunu 24 saat nobet tutup ertesi gun maksimum 4 saat uykuyla duruyor ama benimle ve cocuklariyla gecirecek vakit yaratiyor. Oyle olmasaydi bu tempoya dayanamazdim. Tabi ki gelecegimizi garanti altina almaliyiz ama bunun arkasina siginarak en sevdiklerimizi ihmal etmemeliyiz. Pazar gunu 4e kadar uyumak nedir? Tamam 11e kadar yatsin, sonra alsin seni, kizini disariya kahvaltıya gotursun. En olmadi evde birlikte kahvalti hazirlayin sohbet ederek. Bu en guzel terapi ciftler icin. Butun hafta ne kadar guzel gecer bunu yapinca. Esin varla yok arasi. Yani sanki olmasa daha iyi, o zaman kafaya takacak bir durumun da olmazdi. Bence ciddi ciddi konus, seni kaybedecegini anlasin, belki kafasina dank eder.
Bence iliski terapistine gitmeliler
Sevgililik dönemi 1 yıl sürdü. Beni sadece balkondan görecek diye evin yanına gelirdi, beraber güzel vakit geçirirdik ortak yönümüz çok var derdim. Evlilik sonrası hiçbir ortak yönümüz yok gibi hissetmeye başladım artık. Konuşuyorum tabi sağlık sorunumda yok senden de soğumadım 2 3 yıl böyle idare edelim diyor.
Bizde nisanli iken oyleydik evlenince muhabbetimiz biraz azaldi gibi oldu esimin asiri sakalarida psikolojimi bozdu en son yolda giderken insanlar konusa konusa diyip butun icimi doktum ne kadar cok sıkıldığımi da dile getirdim ogunden sonra daha cok ozen gosterdi ama bu sefer 2 cocukla yorgunlugum cok bazen trip atip 1 kac saatligine dinleniyorum bence tripte atmalisin hep alttan almak olmuyor

Eşimin bir ara tiroid vardı ve çok halsiz olurdu çok uyurdu(o zaman bile 4e kadar uyumadı) Kan degerlerine baktirdiysa ruhsal bir sorun olabilir. Depresyon belirtisi falan olabilir. Bu kadar uyku yorulmakla olmaz.

Bence annende buna benzer zorluklar yaşamıştır siz küçük olduğunuzdan hatırlamıyorsunuzdur , bütün zorlukları aşıp da uyumlu olan çiftlerde var , zaten memleketimin insanı çalışma şartları çok zor
Kolay bir şey yok bende 3 haftadır eşimi görmüyorum yoğun çalışıyor para lazım kızım evlenecek

Cok naif anlatmissiniz ama bence sizin cok ciddi probleminiz var esinizle
Maddiyat elbette onemli , parasiz yasanmiyor ancak para , mal , mulk de mezara goturulmuyor , onemli olan su dunyadaki sayili gunlerimizi huzurlu ve mutlu geçirebilmek
Esiniz aile olmayi becerememis , siz ki boyle bir ailenin evladisiniz yanlis bir evlilik yapmissiniz , esinizi karsiniza alip oturtup ciddi bir konusma yapin , belki de siz kendinizi ifade edemiyorsunuz ve adam anlamiyor ne demek istediginizi ama ortada bir aile yok maalesef

Gerçekten mesele film seçeneği değil ya 36 yıllık anne babanın sohbet edecek konusu var bizim 5 yıllık evlilikte konu bulamıyoruz sözde. Ne konuşalım diyor.
ben de aynı durumdayım. kahve sevmiyorum, balkon sıcak iceride klimada oturalım, ne konusalım butun gun beraberiz zaten, bir de elinde surekli telefon iş takibi :/ ben de sohbet icin onun ilgisini cekecek konuları acmaya calısıyorum surekli. yoksa asla benim anlattıgım seylerle ilgilenmiyor. annesiyle daha iyi muhabbetimiz var öyle söyluyum :KK70:

ben de aynı durumdayım. kahve sevmiyorum, balkon sıcak iceride klimada oturalım, ne konusalım butun gun beraberiz zaten, bir de elinde surekli telefon iş takibi :/ ben de sohbet icin onun ilgisini cekecek konuları acmaya calısıyorum surekli. yoksa asla benim anlattıgım seylerle ilgilenmiyor. annesiyle daha iyi muhabbetimiz var öyle söyluyum :KK70:
Çoğu aynı demekki 🙄

Bence annende buna benzer zorluklar yaşamıştır siz küçük olduğunuzdan hatırlamıyorsunuzdur , bütün zorlukları aşıp da uyumlu olan çiftlerde var , zaten memleketimin insanı çalışma şartları çok zor
Kolay bir şey yok bende 3 haftadır eşimi görmüyorum yoğun çalışıyor para lazım kızım evlenecek
Evet çok zor hayat şartları da 🙁

X