Babam ayrılacaksın diyor

Dogueven

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2021
1
-13
22
Merhaba arkadaşlar
İki gün önce annem babama nişanlanmak istediğimi söyledi ve babam çok ağır tepki verdi. 20 yaşındayım ve üniversite okuyorum şu an en az 2-3 sene evlilik istemiyorum ama en azından bir adı olsun istiyorum. Babam bunu duyunca çok kızdı bağırdı çağırdı. Sevgilimin normal bir işi var okumadı yani ve babam bunu bana layık görmüyor. Onlar bizim aileye layık değil diyor ya ayrılacaksın yada bu aileden çekip gideceksin gibi laflar kullandı. Sadece sinirinden mi böyle davrandı yoksa gerçekten öyle mi yapacak bilmiyorum çok çaresizim. Okumadı diye kötü bir insan değil işinde gücünde biri boş yaşamıyor ama babam beni dinlemek istemiyor. Ne yapacağımı şaşırdım ayrılmak istemiyorum böyle bir nedenden dolayı ama babamı da üzmek istemiyorum. Annem sevgilimle tanıştı ve çok sevdi aklı başında dedi ama babam hiç dinlemiyor.. başınıza böyle birşey geldimi? Gerçekten akıl verecek birine ihtiyacım var …

Ben üniversite okurken eski sevgilim ortaokul mezunuydu. İlişkimi ailem biliyordu hatta üvey annemle de tanıştı. Onun eğitimini sorun ettiler babam şimdilik bir şey deme ayrılırlar gibi bir şey demiş. Beni başkası için terk etmişti. Sonra geri dönmek istese de ben kabul etmedim. Şimdi ilişkilerimde kriterlerim var. Tabi herkeste bu böyle olacak olacak diye bir şey yok çok mutlu olanlar da var.

Doğru diyor layık değil
Davul bile dengi dengine
Sefil bı hayat mi sürmek istiyosun çocuğuma para yetmiyor
Ay su tatile kaç yıldır gidemedim
Filanca arabayı da alamadık ya neyse mi demek istiyosun.
Komik olmayın ya
Keşke okuduğumuz okulla paramız orantılı olsaydı, o zaman ben dünyaları kazanırdım 😅 maalesef ki bizim ülkemizde okuyanlar karnını zor doyuruyor. Ticaret yapan daha çok kazanıyor. Eşimin yüksek mühendis olarak çalıştığı turkiyenin sayılı büyük fabrikalarından birinin sahibi ilkokul mezunu. Adamın limanları, gemileri, özel uçağı ve helikopteri var. Öyle böyle zengin değil yani. Yüksek mühendis eşimin aldığı maaş 7000 tl. Kardeşim de mühendis o da o kadar alıyor. Ben de mühendisim ve akademisyenim. Alacağım maaş bu kadar. Üzücü tabii ki...
Konu sahibi denkliği kafa ve hayat görüşü denkliginde arasın bence. Ben olsam okulumu bitirene kadar ilişkime devam eder. Eger hala istiyorsam, kendi ayaklarımın uzerinde durdugum zaman ailemi de ikna eder evlenirdim. Ama 20 yas henuz büyüme yaşı. Siz ayrı yollar çizdiğiniz için dünyalarınız farklı yönlerde büyüyecekler. 4 yıl sonra kimse aynı yerinde kalmayacak. Bence okul bitince, 25 yaşına gelince bunu tekrar düşünün. Hala istiyorsanız da geri adım atmayın. Herkes dünyaya 1 kere geliyor ve onu kendi gönlünce yaşamalı.

Merhaba arkadaşlar
İki gün önce annem babama nişanlanmak istediğimi söyledi ve babam çok ağır tepki verdi. 20 yaşındayım ve üniversite okuyorum şu an en az 2-3 sene evlilik istemiyorum ama en azından bir adı olsun istiyorum. Babam bunu duyunca çok kızdı bağırdı çağırdı. Sevgilimin normal bir işi var okumadı yani ve babam bunu bana layık görmüyor. Onlar bizim aileye layık değil diyor ya ayrılacaksın yada bu aileden çekip gideceksin gibi laflar kullandı. Sadece sinirinden mi böyle davrandı yoksa gerçekten öyle mi yapacak bilmiyorum çok çaresizim. Okumadı diye kötü bir insan değil işinde gücünde biri boş yaşamıyor ama babam beni dinlemek istemiyor. Ne yapacağımı şaşırdım ayrılmak istemiyorum böyle bir nedenden dolayı ama babamı da üzmek istemiyorum. Annem sevgilimle tanıştı ve çok sevdi aklı başında dedi ama babam hiç dinlemiyor.. başınıza böyle birşey geldimi? Gerçekten akıl verecek birine ihtiyacım var …
Acele etmişsiniz. Belki 2-3 senede fikriniz değişecek, belki anlasamayacaksiniz. Gereksiz yere gelin- kaynana muhabbetine gireceksiniz bir de

X