Babam ile kıyafet sorununu çözemiyorum

Ben kapalıyım. Ama dini inancım bile yok. Henüz öğrenciyim ve ailemle yaşıyorum. Ailem, açık olmayı geçtim pantolon bile giysem inanılmaz sorun çıkaracak insanlar. Feracesiz dışarı çıkamıyorum yazın. Ama sizin yaptığınız gibi, altıma istediğim gibi giyinip feraceyi de evden çıkınca çıkarıyorum. Hani sokakta tişört giyinmekten, babamı görecek miyim diye korkmaktan bıktım diyorsunuz ya. Sizi çok iyi anlıyorum bu yüzden. Ben de aynı şeyleri yaşıyorum. Pencerede falan olurlar ben geleceğim sırada görürler diye her gün yolumu 15 dakika falan uzatıyorum. Normalde bineceğim durak bizim evden görünüyor çünkü. Başka bi durağa yürüyorum. Dönüşte otobüsten erken inip, yine aynı şekilde yürüyorum ve akşam olmuş oluyor yürüdüğüm yol da ıssız bi yer. Ama normal gelmem gereken yolda ya karşılaşırsam ya dışarı çıkmışlar ve arabayla geçerlerse ya camdan görürlerse vs vs... bir sürü paranoya. Benim kavga etmeye bile cesaretim yok çünkü “bunu giymesem nolur zaten arabayla gidicez” dediğimde bile inanılmaz tepki aldım birkaç kez. Ben de böyle bir yol seçtim kendime. Onlarla beraberken maalesef yapacak bir şeyim olmuyor. Ama tek başıma çıktığımda böyle yapıyorum ben de. Napalım. Kıyas yapmayı sevmem rahatsız olurum amacım bu değil ama yine de ne bileyim. Biraz rahatlayabilirsiniz bence. Tişört giyinip çıkarmak daha kolay :) bi de şöyle bi durum var. Ben dışarda karşılaşmamak için elimden geleni yapıyorum ama bi noktada kontrol etmem mümkün değil. Böyle düşünüyorum ve en kötüsüne de hazırlıyorum kendimi. Ben yakalansam ne annem ne babam yanımda olur. Ama sizde en azından anneniz destekliyor. Annenin desteği önemli. Bi de bu yaşlar daha geri gelmeyecek demişsiniz ya o hissi o kadar iyi anlıyorum ki... ama galiba yapacak pek bir şey yok kendi yolunuzu yaratmaktan başka. Ben eninde sonunda bu günlerin geçeceğini biliyorum. Tamam belki yaşımız da geçecek ama olsun. Napabiliriz ki elimizden geldiği kadar yaşayacağız işte kendimizi ve istediğimiz hayatı. Umarım mutlu olursunuz.
Bu nedir anlamadım, bir insana bunu yaşatmak nasıl bir mantıktır. Gerçekten çok üzüldüm. Bu baskıcı zihniyetten en kısa zamanda kurtulmanızı dilerim. Bunun tek yolu da okuyup, meslek sahibi olmak. Ki o zaman bile karışırlar da en azından daha özgür olursunuz.

Bu nedir anlamadım, bir insana bunu yaşatmak nasıl bir mantıktır. Gerçekten çok üzüldüm. Bu baskıcı zihniyetten en kısa zamanda kurtulmanızı dilerim. Bunun tek yolu da okuyup, meslek sahibi olmak. Ki o zaman bile karışırlar da en azından daha özgür olursunuz.
Teşekkür ederim :KK200: şu an okuyorum zaten 2.sınıf bitti. Ben de sizinle aynı fikirdeyim. En azından biraz daha rahat olacağım :)

X