Babam kendisinden nefret ettirdi. Tahammul edemiyorum artik

tomvejerry

Love is.. <3
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2011
6.826
4.277
Ne kadar kabul etmek istemesem de, sanirim artik nefret noktasindayim. Tahammul edemiyorum. O evdeyken eve gelmek dahi istemiyorum, isten gelecegi saatlerde uyumus olmak, evde oldugu zamanlarda da evde olmamak icin cabaliyorum. Olmuyor olmuyor. O ve biz ayni evin icinde olamiyoruz. Annemle bosandilar, bize etmedigi hakaret kalmadi ama gitmiyor.. Rezaletimiz cikmadan da gitmeyecek gibi.. Neyse konuyu bastan anlatayim en iyisi..

Oncelikle herkese selam,
Bilen bazi kisiler vardir. 9 senedir Amerikadayim ailemle birlikte. Istanbuldan tasindik buraya. Geldigimde 13-14 yaslari arasindaydim, lise 1 e baslayacaktim. Amerikaya gelmek herkeste sok etkisi yaratti. Babam depresyona mi girdi, bir canavara mi donustu bilmiyorum ama, annem ise gittigi zamanlarda, evi cehenneme cevirirdi ben ve ablam icin. icip icip, kavga etmesi, hakaretleri, bize vurmalari.. ise girince biraz duruldu neyseki..

Lise bitene kadar (4 sene) oyle boyle idare ettik ve sonra okulu bahane edip evleri ayirdik. Evleri ayirinca hersey cok guzeldi. Annem ben ve ablamin kaldigi evde hep huzur vardi. Ancak babam haftasonlari ziyarete gelince kavga cikiyordu.

iki sene once babam turkiyeye gitti 1 ayligina. Orda annemin evindeki kiraciyla is birligi yapip, kiraciyi bir hafta kadar evden cikarip, eve bir kadin getirip, annemi aldatmaya calistigini ogrendik. Annem hemen bosandi ama belli basil sebeplerden oturu evler yine birlesti.

Huzurlu hayatimiz evler birlesince sona erdi. Babam her gece sabahlara kadar iciyor. Ablam gece vardiyasinda calisiyor. Ben sabah 7 de ise gidiyorum, ben ise giderken o salonda hala iciyor oluyor, ablam isten geldiginde de 8 gibi hala ictigini soyluyor.

ASLA dert ortagi bir insan olamadi. Babama herhangi bir derdimi anlatsam, ordan kendine bizi elestirmek icin nasil bir malzeme cikarir, onun pesinde. Her lafi igneleyici, laf sokucu. Annemin arkadasina yatili klmaya gittigimizde, bize harika bir hafta gecirmelerine ragmen, babam onlara surekli yok yere arkalarindan hakaret edip durdu.

Hayatimiza o kadar cok karisiyor ki, artik baba-kiz saygi sevgisi kesinlikle kalmadi. Hayatimiza karisma sebebi akil vermek, nasihat etmek, veya bizi korumak icin degil cunku, laf sokmak, hakaret etmek, ve dedikodumuzu yapmak icin. Hal boyle olunca onunla hic muhabbet etmek istemiyoruz tabi. Bize "siz bana cephe aldiniz evde" diyor. Kendisi bize aile gibi degil, dusman gibi yaklastigindan olmasin?

Amerikali erkek arkadasim var ve onunla cok zaman geciriyorum diye bana etmedigi laf kalmadi gecen ocak ayinda. Akliniza gelebilecek her hakareti isittim. HER HAKARETI! Cok afedersiniz ama senin gibi evladin 7 sulalesini bilmem napayimdan tutun da, kendini s.ktrmis gelmis, lafina kadar.. Kusura bakmayin cok acik yaziyorum ama halimi anlayin diye yaziyorum. Ve daha neler neler tabii.. Bu olay oldugunda evde yalnizdik, sabah ben ilk is evi terk ettim. otele yerlestim. aradi agladi, ozurler diledi ve iki gun sonra geri dondum eve..

Ama istemiyorum. OLMUYOR! yasanmiyor onunla. bir turlu gitmiyor evden. annemle ayni evde ev arkadasi gibi yasiyorlar. o yatak odasinda yatiyor, annem icerdeki koltukta. Ev gecimi buyuk olcude annem ve benim ustumde. Annemin defalarca git demesine ragmen gitmiyor..

Ve artik dolup tasmis bardagi yerinden sarsan dun ki olayda soyle: Dun 1 haftalik tatilden eve dondum. Bugun de yeni annemle benim aldigimiz evimize tasinicaz. Tabii babamda allem edip kallem edip bizimle geliyor. Tek kurus faydasi olmadigi gibi "benden hic birsey beklemeyin, size son kazigimi atmadim daha" diyerek bizimle geliyor!! Neyse, odama girdim bir baktim odamdaki cogu esya yeni eve tasinmis bile. Benim odamda hatira olarak sakladigim sevgilimin bana ilk hediyesi olan bir demet gul vardi. Hemen onu sordum nerde diye, "bilmem" gibi bir yanit aldim. Basimdan asagi kaynar sular dokuldu. Benim icin cok kiymetli birseydi. Gittim yeni eve, her yeri aradim yok. ATMIS!! Bana sormadan, benim yoklugumda benim icin en degerli olan bir animi cope atmis! Delirdim. yeni evde ona verdigimiz oda da raki siselerini siralamis yine.. Butun raki siselerini kirip atasim geldi..

Neyse eve dondum, balkonda oturuyordu (saat sabahin 4 u bu arada) annem gitti, kizin cicegini ne yaptin diye sordu, bir bagiris cagiris. Sonra bana geldi bela okudu, senin gibi evlat olmaz olsun dedi, elini yumruk yapti (bana da vurmaya calisiyor) sonrada kufurler ederek gitti..

Kizlar biktim artik!!
Annesiyle babasi bosanan cogu insan goruyorum. kimi babasiyla hic gorusmuyor, kimi gorusuyor. Bu babam olacak adamin, rezillik cikmadan gidecegi yok. polisle attiricaz en sonunda evden.

Bu konuyu acmamin sebebi bir nevi anlatip rahatlamis olmak. Belki ayni durumlari yasamis birileri okur da yorum yapar, ne bileyim yalniz olmadigimi gorur rahatlarim..

Cok kotu bi durum. Allah boyle alkolik, saldirgan, yuzsuz, gurursuz kisilerden korusun hepimizi. Cok zor insanin kendi kanindan nefret etmesi..

Son düzenleme:
Allah kolaylik versin. Cekilmesi zor bir babaniz var. Annenizin hatasi var gibi geldi bana. Bosandiktan sonra neden ayni evde yasamaya devam etmis ki? Belki olmasi gereken bir bosanma olsaydi birbirinize karsi hala saygi duyuyor olurdunuz.

Evet, belki annemle zamaninda adam gibi ayrilmayi basarabilselerdi suanda saygi ve sevgimiz hala olabilirdi...

Gerçekten zor bir durumdasınız benim babam da içer, tokadını da yedim hakaretini de işittim ama eğitimlidir ve düzgün işi vardı emekli de oldu yük değil kimseye üvey annem ondan daha beterdir evlenmek yaptığım en güzel şey diyebilirim belki siz de erkek arkadaşınızla evlenince bu durumdan bir nebze olsa da kurtulursunuz, babam eşimden çekindiği için bize geldiğinde çok içemiyor ben dua ediyorum içkiyi bıraksın diye çünkü söylediğimde ayık kafayla çekilmiyor diyor e biz nası çekiyoruz yani &#128544; küçük kardeşlerime de destek oluyorum hep ama bazen kendimi çok yorgun hissediyorum bir sorunum olduğunda babama anlatmak şöyle dursun o sorun çıkarmasın diye beklemek çocuk için çok zor, annemiz de olmadığından kendi içimizde çözüyoruz hep kader böyleymiş herkesin îmtihanı farklı Allah yardımcınız olsun.

Amerika gibi yerde boyle rezil birini neden cekiyorsunuz anlamadim?hangi eyalettesiniz,oranin kurallari nasil isler bilemiyorum ama evden uzaklastirma vs alamaz mi?
Benim ablam da amerikada.orada boyle tiplere afedersiniz ama hayvandan assagi muamele ederler.

Size bu durumları yaşattığı için annenizde çok suçlu, İstemezse gelezmedi eve o baba biliyorsunuz dimi...

.çok zor hayatın var kendi düzenini kurman gerek evlenip mutlu olmanı dilerim , ben geleneksel bir kadınım ve birllkte yaşamaya karşıyım bizim örf ve adetlerimize ters ,başakasına doğru olsada
benim fikrim bu, annen boşandığı halde oma nasıl tahamül ediyor maddi bir bağınlığımı var vicdan mı yapıyor anlamadım

bulunduğunuz ülkenin size sağladığı sosyal haklardan güvenlik hizemtlerinden faydalanmanız yeterli olacaktır. ama siz kararlı değilsiniz hem siz hem de anneniz. babnızdan çekip çekip yine irşey yapmamanız bu kararsızlığın göstergesi maalesef. kurtulmak istiyorsanız kararlı olun ve polise başvurun.

Bildiğim kadarıyla Amerikan hükümeti böyle konularda hassas ve duyarlı, bir polis şikayetinize bakar. Büyük konuşmayım da benim babam böyle bir adam olacaktı ben gözünün yaşına bakmazdım muhtemelen, ABD'deysem hele. Neden bu kadar uzun süre çektiniz ve hala çekmeye devam ediyorsunuz anneniz ve siz orasını çok anlayamadım ama dışardan ahkam da kesmek istemem tabi, Allah yardımcınız olsun.

Ben cocuklugumdan beri annemle babamin ayrilmasini istedim bu kavgalar bitsin, eve huzur gelsin diye ama bir turlu beceremediler. Ben kotu olmak istemedim iki tarafla da, kendi aralarinda ayrilsinlar ben annemle kalayim istedim ama onlar ayrilmayi beceremediler. Hal boyle olunca, huzursuzluk artik bize sicradi ve simdi ayrilik neredeyse baglari tamamen koparip, rezalet cikarip, o sekilde gerceklesecek. Ayrilmanin da bir adabi vardir. Guzel guzel ayrilalim istedim. Polis isin isine girdiginde artik bir daha donusu olmaz. Ben o raddeye gelmeden is bitsin istiyorum. Ama eger hala gitmez yapisirsa (annem 2 ay sure vermis gitsin diye) o zaman polisle attiracagiz. Baska care yok.

Ladyorgana 'ya katiliyorum
Bende buyuk konusmiyim ama ilk hamlesinde evden attirirdim ben kac yasima gelmisim kimsenin nazini dayagini kaprisini cekicek halim yok
Hem ne demek kendini s.ktirmis gelmis? Ne hakla!!!!
Ayriyetten ne hakla ne seyle ya tanim bulamiyorum,benim evime allem kallem edip gelebilir
Bazilarina acimazsiz gelmis olabilir yazdiklarim ama dayak,hakaret yemek benim hosuma gitmez,izinde vermezdim.

Babaniza niye kiziyorsunuz ki adam boyle belli. Her defasinda ona yuz veren annenize kizin asil, tam kurtuluyorsunuz hooop yelkenler suya.

Birazcık dertdaş sayılırız(dertdaş ne olaki ben uydurdum:)

Bende babamı sevmiyorum ananemde kardeşim için bekliyo başını ayrılmıyo ki o da mutsuz..
Yani herkez mutsuz
kardeşim onla konuşmuyo bende konuşmuyorum ama annem hala başını bekliyo
Kardeşim çok az maaşla çalışıyo bi ev geçindirebilcek maaşı yok bekar..
annemin maaşı yok aileside arka çıkmıyo babam denen adamda evler var tapusu onda o da vermiyo verse hissemizi ayrılcak annem.
o da akıllı ayağına yatıp vermiyo

ben çok uzun zamandır konuşmuyorum pek umrumda değil sanırsam bizde onun umrunda değiliz..

O ölene kadar böyle devam edicek..

yaptıklarının telafisi,kelamı,lafı,sözü,açıklaması yok..

Çok dinledik,çok yemin etti,çok söz verdi hepsi boşş
Allah 1 dese inanmam ben ona.

Benim babam yok! ben öyle diyorum.i

boşandıktan sonra hangi sıfatla eve alıyorki annen.
üstüne eve hiçbir katkısıda yok...
önce annenizi polise ihbar edin

Konuyu guncellemek istedim. Dun gece yine sarhos zamaninda bagira cagira kufretmeye baslamasi ve evi basimiza yikacak gibi duvarlara vurmasi sonucu polis cagirdim. Polis geldi onu uyardi gitti. Polis gider gitmez bize saldirdi babam. Direk acil hatti aradim. Polis geldi ve onu tutuklayip hapse attilar. Bizde uzaklastirma cikardik.

Bunun sonunun boyle olacagi basindan belliydi de, konumu okuyup ilgilenenlere veya benzer durumda olanlar icin yazdim

İyi etmişsin şu alkol belası kotü birşey bunlar hep ergenken başlayan alışkanlıklar annelere çok görev düşüyor
Konuyu guncellemek istedim. Dun gece yine sarhos zamaninda bagira cagira kufretmeye baslamasi ve evi basimiza yikacak gibi duvarlara vurmasi sonucu polis cagirdim. Polis geldi onu uyardi gitti. Polis gider gitmez bize saldirdi babam. Direk acil hatti aradim. Polis geldi ve onu tutuklayip hapse attilar. Bizde uzaklastirma cikardik.

Bunun sonunun boyle olacagi basindan belliydi de, konumu okuyup ilgilenenlere veya benzer durumda olanlar icin yazdim

uzaklaştırma kararının sona ermesinden sonra tıpış tıpış eve geri dönecek bir adamdan bahsediyoruz sanırım...anneniz aklını kullanmaya başladığı zaman kurtulacağınız aşikar ama o da zor görünüyor.

X