Babam ve eşimin arasında kaldım

Mor lahana

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2021
165
165
Merhaba. Dün annemler bize geldi halamlar, dedem, babaannem, falan her neyse bebeğim ameliyat olmuştu onun için geldiler geçmiş olsun için bu pandemi döneminde istemedik eşim de bende ama bişey diyemedik maalesef. Eşim 1 saat oturduktan sonra gitti evden işi vardı çünkü herkesle görüştü çıktı neyse babam buna çok kızmış, o an hiç belli etmedi ama bugün sabah aradılar beni işte çok kızdım bidaha gelmicem, saygısız falan dedi eşime ki bu zamana kadar en ufak bi saygısızlık yapmadı aileme karşı,babamın böyle yapmasına çok şaşırdım açıkçası işi olmasa zaten oturur yani gitmez. Bide eşimin bazen işinde yoğun olduğu zamanlar kardeşim bize geliyor kalmaya eşim çağırıyor daha doğrusu ben evde yalnız kalmıyım diye, kardeşimi de bidaha da yollamıcakmış babam buraya öyle söyledi. Sizce verdiği tepki fazla değil mi eşim sonuçta kötü söz söylemedi, saygısızlık yapmadı sadece onların yanında oturmadı diye laflar söyledi. Ben de şaşırdım ne diyeceğimi, üzüldüm de böyle yapmasına.

Baban biraz abartmış. Ben saygısızca bir davranış göremedim. Ki sizde belitmişsiniz eşim yogunken kardeşim geliyor diye. Sonucda işini bırakamayacaksa mecbur gitmesi gerekiyorsa yapacak bişiyi yok eşinizin.Bile bile bu tavır gereksiz olmuş. Kardeşinizi göndermemekle tehdit etmek de hiç hoş değil. Bence babanızla konuşun. Eşinize yansıtmayın derim.

Gereksiz bir tepki vermiş babanız sanki. İşi varmış sonuçta eşinizin. Anlayış göstermesi gerek gibi geldi bana. Ayrıca herkesle görüştükten sonra gitti demişsiniz. Gereksiz alınganlık yapmış

Anne babaniz yılda bir kez mi geliyor?
Eşiniz oturup sohbet edip işim var deyip gittiyse sorun yok.
Hayır çok sık görüşürüz aslında ben gidrim onlar da gelir hep. Bir buçuk saate yakın oturdu eşim muhabbet edip yemek yedik gayet iyiydi yani orta fa kızılcak bişey yok aslında

Baban biraz abartmış. Ben saygısızca bir davranış göremedim. Ki sizde belitmişsiniz eşim yogunken kardeşim geliyor diye. Sonucda işini bırakamayacaksa mecbur gitmesi gerekiyorsa yapacak bişiyi yok eşinizin.Bile bile bu tavır gereksiz olmuş. Kardeşinizi göndermemekle tehdit etmek de hiç hoş değil. Bence babanızla konuşun. Eşinize yansıtmayın derim.
Aynen bi nevi eşime ceza vermeye çalışıyor çünkü kardeşim gelince onun aklı kalmıyo bende, tek olduğum zamanlar merak ediyor

Baban çok alıngan biri belliki... Tmm kızmış olabilir de, kardeşinizi bir daha size göndermemek ne! İlkokul çocuğu gibi, tripler falan. Çok saçma.

Ne yapacağınızı bilmem ama çok da alttan alıp durma ki, kendini çok haklı görmesin.
Aslında alıngan biri değildir ama hangi amaçla yaptı hiç anlamadım gerçekten. Yersiz tepki verdi

Aynen bi nevi eşime ceza vermeye çalışıyor çünkü kardeşim gelince onun aklı kalmıyo bende, tek olduğum zamanlar merak ediyor
Babanız sonucda ne diyim ama üzücü bir durum olmuş. Halledilmeyecek bişiy değil. Babanızla konuşup ikna edin bu tavrından vazgeçmeli diye düşünüyorum. Sonucda eşimizxe anlayacaktır bir süre sonra

İşi olan insana da gönül koyulmaz ki. Zaten sık sık görüşüyormuşsunuz. Ne var bunda darılacak. Diğer akrabalar mı yükseltti acaba babanızı?

X