Babam ve evlilikleri 🤦🏼‍♀️

Babanız birini bulmadan, siz ona birisini bulun yani aracı olun.
Sağlıklı bir evlilik yapmasına yardımcı olun. Başka türlü olmaz bu şekilde.

herkese merhaba :)
8 sene önce annemi kaybettim babam 44 yaşındaydı o zamanlar. Babam evlenmek istediğini söyledi 1 buçuk yıl sonra. Bizde kabul ettik ( etmek zorunda kaldık)
Babam Suriyeli bi kadınla evlendi kadının 2 çocuğuna da babam bakıyordu ve bi kız kardeşim oldu. Tabi bu süreçte ben evliyim abim ünide. Kardeşim 4 aylıkken boşanma kararı aldılar ve boşandılar. Kız kardeşime babam bakmaya başladı tek başına.
Aradan 4 sene geçti ve bu süreçte defalarca konuştuğu kadınlar oldu babamın. Tekrar bi Suriyeli istedi biz kabul etmedik durdurduk falan fişman....
En sonunda herşeyi ayarlamış karar vermiş etmiş bize en son Fas’tan bi kadın getireceğini söyledi. Biz yine kabul etmedik kendi memleketimizden tanıdığımız insan olsun diye ama tabi dinlemedi babam. Aracıya 30 bin TL verdi ve kadın geldi. Geldi ki bir de ne görelim kadın babamda baya yaşlı. Babam kadını istemediğini söyledi aracıyla tartıştı Müge Anlı’ya çıkarım gerekirse falan dedi neyse durum öyle kapandı para da gittiii kadın da ...
Belki 4 ay sonra babam tekrardan abimle bana bi kadınla görüştüğünü kadının yine Fas’lı olduğunu uzunca bi süredir birbirlerini tanıdıklarını falan söyledi biz yine kendi memleketimizden olsun ya da evlenme baba senle de görüşmeyiz desek de bizi dinlemedi. Neyse kadın geldi Fas’tan. Şu an 1 senelik evliler. Kardeşime de çok iyi baktı Allah var ama babamla anlaşamadılar ve dün öğrendim ki babamla kadın boşanma protokolünü imzalamışlar boşanıyorlarmış.
Biz babamla aynı ilçe de yaşıyoruz. Abim ise evlendi astsubay başka şehir de yaşıyor.
Artık ne yapacağımızı şaşırdık İnanın. Düşün düşün kafayı yicem.
Hangi birine yanayım ?
Eşimin ailesi bulunduğum yerde köklü bi aile. Bir sürü laf oluyor ben mahçup oluyor. Her ne kadar babamı savunuyor gibi görünsem de içim içimi yiyor artık. Ona mı yanayım ?
Kardeşim anne anne diye çok alışmıştı. Onun psikolojik tramwasına mı yanayım ?
Her ne kada öfkeli de olsam babamın tekrar tek başına bi evde kalmasına mı yanayım ?
Dertleşmek istedim kızlar. Okuduğunuz için teşekkürler.
Abimin benden tek artısı kendisi de eşinin ailesi de burda yaşamıyorlar. Ben hem olağan duruma üzülüyorum hem de çevrenin lafı sözüne 😔
Meğer annem varken ne kadar güzel bi hayatımız varmış. O gittikten sonra yuvamız dağıldı. Paramparça olduk. Onu çok ama çok özlüyorum 😢
Baban böyle devam etsin ama lütfen çocuk yapmasın artık baban her şeyi hak ediyor kusura bakma ama kadın ticareti yapıyor resmen

Baban böyle devam etsin ama lütfen çocuk yapmasın artık baban her şeyi hak ediyor kusura bakma ama kadın ticareti yapıyor resmen
Zaten onu bizde söylüyoruz. Çocuk çocuk istemiyoruz 2 gün sonra sen ölüp gidince ne olacak ? Ya da çocuklar yaşlı babaları olmasını me kadar isteyecek diye 😑

Babanız birini bulmadan, siz ona birisini bulun yani aracı olun.
Sağlıklı bir evlilik yapmasına yardımcı olun. Başka türlü olmaz bu şekilde.
Bir başkasına da yazmıştım. Babam burdan birisini istemiyor işte. Bende çok aradım ettim ama olmuyor. Babam ülke içinden evlenmeyi aklından silmiş.
Ha bu arada 30 bin tl bi kadına dolandırıldı. Şimdi bu boşanacağını kadını da çok iyi şartlarda gönderiyor ülkesine. Kadın da istemiyor çocuklarımı özledim diyor zaten.
Babamın aklı olsa burdan biriyle evlenir güzel bi evlilik yaşar. Gelme gitme lafları da olmaz. Ama işte anlamıyor

Doğru, bir kadini vajinadan ibaret görmek, sorun değil. Derdi hayat arkadaşi bulmak değil, köle bulmaktir! O 4 yaşindaki çocuk için yazik. Bir kadin bunu yapsa "suçu yok" dermiydin?

Ben olsam asla konuşmazdim artik o baba ile. Ne hali varsa görsün. Iğrenc bir durum gercekten.

gerçekçi olmak güzel ama ifadeniz hoş değil. yalnız bizim toplumumuzda çoğu erkek önüne gelene yürüyor niye böyle ? çünkü karşı cinsi ! adamın yaşını başını almış olması aday sayısını azaltıyor ancak yabancı kadınlara ulaşması kolay ve memnun etmesi de kolay diye düşünüyor olabilir o onun sorunu ama bence bu durumda ondan uzaklaşmak yerine konuşup yanlış işler yapmasını engellemeye çalışmak lazım onun haricinde zaten ne kadar engelleyebilirler ki.

Eşimin ailesi köklü bi aile ve lafları da daha çok oluyor manasında söyledim.
Tekrardan evlilik maceraları da olur bence ama biz ne yaparız artık hiç bilmiyorum.
Madem evlenmek istiyor siz bi hanim bulsaniz siz teklif etseniz tanissalar. Yabanci insanlarla gencler zor anlasiyor belli bi yasa gelmis kendi duzenleri alismisliklari olan insanlar nasil anlassin baya anlayisli olmasi lazim iki tarafinda. Bir de kardesinizin annesi neden kardesinizle ilgilenmiyor. En son ese anne demesinden dolayi boyle bir cikarim yaptim.

8 sene önce annemi kaybettim babam 44 yaşındaydı o zamanlar. Babam evlenmek istediğini söyledi 1 buçuk yıl sonra. Bizde kabul ettik ( etmek zorunda kaldık)
Babam Suriyeli bi kadınla evlendi kadının 2 çocuğuna da babam bakıyordu ve bi kız kardeşim oldu. Tabi bu süreçte ben evliyim abim ünide. Kardeşim 4 aylıkken boşanma kararı aldılar ve boşandılar. Kız kardeşime babam bakmaya başladı tek başına.
Aradan 4 sene geçti ve bu süreçte defalarca konuştuğu kadınlar oldu babamın. Tekrar bi Suriyeli istedi biz kabul etmedik durdurduk falan fişman....
En sonunda herşeyi ayarlamış karar vermiş etmiş bize en son Fas’tan bi kadın getireceğini söyledi. Biz yine kabul etmedik kendi memleketimizden tanıdığımız insan olsun diye ama tabi dinlemedi babam. Aracıya 30 bin TL verdi ve kadın geldi. Geldi ki bir de ne görelim kadın babamda baya yaşlı. Babam kadını istemediğini söyledi aracıyla tartıştı Müge Anlı’ya çıkarım gerekirse falan dedi neyse durum öyle kapandı para da gittiii kadın da ...
Belki 4 ay sonra babam tekrardan abimle bana bi kadınla görüştüğünü kadının yine Fas’lı olduğunu uzunca bi süredir birbirlerini tanıdıklarını falan söyledi biz yine kendi memleketimizden olsun ya da evlenme baba senle de görüşmeyiz desek de bizi dinlemedi. Neyse kadın geldi Fas’tan. Şu an 1 senelik evliler. Kardeşime de çok iyi baktı Allah var ama babamla anlaşamadılar ve dün öğrendim ki babamla kadın boşanma protokolünü imzalamışlar boşanıyorlarmış.
Biz babamla aynı ilçe de yaşıyoruz. Abim ise evlendi astsubay başka şehir de yaşıyor.
Hangi birine yanayım ?
Eşimin ailesi bulunduğum yerde köklü bi aile. Bir sürü laf oluyor ben mahçup oluyor. Her ne kadar babamı savunuyor gibi görünsem de içim içimi yiyor artık. Ona mı yanayım ?
Her ne kada öfkeli de olsam babamın tekrar tek başına bi evde kalmasına mı yanayım ?
Abimin benden tek artısı kendisi de eşinin ailesi de burda yaşamıyorlar. Ben hem olağan duruma üzülüyorum hem de çevrenin lafı sözüne 😔
Meğer annem varken ne kadar güzel bi hayatımız varmış. O gittikten sonra yuvamız dağıldı. Paramparça olduk. Onu çok ama çok özlüyorum 😢
Eşim köklü aile ?Peki neyın kökü ?Onemlı olsn babanuz .Demekkı sıkıntıları var

20 yıl evli kaldılar.
Annem çok ağır hastaydı hem psikolojik ciddi hastaydı hem de epilepsi hastasıydı babam ise çok destekçiydi ona. Çok aşıktı babam anneme. Biz parmakla gösterilen bi aileydik he ne kadar sağlık sorunlarımız olsa da çok imrenirdi herkes. Şimdi ise geldiğimiz durum ben kahrediyor...
Babaniz depresyonda olabilir mi ?

Madem evlenmek istiyor siz bi hanim bulsaniz siz teklif etseniz tanissalar. Yabanci insanlarla gencler zor anlasiyor belli bi yasa gelmis kendi duzenleri alismisliklari olan insanlar nasil anlassin baya anlayisli olmasi lazim iki tarafinda. Bir de kardesinizin annesi neden kardesinizle ilgilenmiyor. En son ese anne demesinden dolayi boyle bir cikarim yaptim.
çok söylemişler adam istemiyormuş.illa faslı olacak suriyeli olacak.psikolojik bir sorun bu bence

çok söylemişler adam istemiyormuş.illa faslı olacak suriyeli olacak.psikolojik bir sorun bu bence
Hadi suriyeli ulkede cok sagdan soldan gordu etkilendi dicem de fasli ne alaka ? Bence bi psikologla gorusup durumu anlatin. Belki bi sure ilac verip sakinlestirip doktora goturmeyi ikna edebilirsiniz. Burda bi uyenin esi icin teklif etmisti doktor. Yada sanki sizin sorununuz varmis siz terapi aliyomusunuz da doktor babanizi da gormek istemis gibi.

Ay ben sizi konu sahibi sandim 🙈

Hadi suriyeli ulkede cok sagdan soldan gordu etkilendi dicem de fasli ne alaka ? Bence bi psikologla gorusup durumu anlatin. Belki bi sure ilac verip sakinlestirip doktora goturmeyi ikna edebilirsiniz. Burda bi uyenin esi icin teklif etmisti doktor. Yada sanki sizin sorununuz varmis siz terapi aliyomusunuz da doktor babanizi da gormek istemis gibi.
konu sahibi hem bu duruma üzülüyor hem de o babaya yaptırım uygulamıyor .hadi bir sefer hata yaptı hepsi mi hata?

Konu sahibi eskiden cok ornek gosterilen bi aile oldugunu soylemis bence baba arayis icinde eski gunlere donmek icin ama neden yabanci es ?
sanırım ilk eşi ölünce kendini sosyal medyalara attı o kadınları da oradan buluyor ya da aracılarla buluyor ki zaten dolandırılmışta.küçük kızının psikolojisi gelişimi eğitimi şu an en önemli mevzu.babanın 3. 4. eşini alması değil

Hangi birine yanayım ?
babaniz evlenmek istiyor siz de mecbur kaldik tamam dedik diyorsunuz, babaniz 44 yasindaymis, ne kadar genc. keske siz on ayak olsaydiniz tanidiginiz birisini bulsaydiniz.

sanırım ilk eşi ölünce kendini sosyal medyalara attı o kadınları da oradan buluyor ya da aracılarla buluyor ki zaten dolandırılmışta.küçük kızının psikolojisi gelişimi eğitimi şu an en önemli mevzu.babanın 3. 4. eşini alması değil
Valla yazik cocuga cok uzuldum konu sahibinin durumuna da uzuldum.

Hangi birine yanayım ?
Sen babanın annesi değilsin. Başkalarını üstünde taşıma. Napsan da durmayacak.
Çevreye gelince hatayı yapan babam, ben değilim de kes at.
Sen babanı seçmedin, zorla evlendirmedin. Elli kere evlenen de sen değilsin.
Maalesef babanı değiştiremezsin.

Babanızın hataları sizin suçunuz değil ki.
Tülay Kök ün sınırlar diye video serisi var
İzlemenizi tavsiye ederim.

Herkes kendi yaptığının bedelini öder
Siz babanızın hatalarının bedelini yüklenmeye çalışmayın lütfen

İnsanlar konuşur
Siz hislerinize odaklanın
Bu durumdan nasıl en az hasarla kurtulursunuz ona bakın
Ve ayrıca kendinize ailenize odaklanın

X