Babam ve evlilikleri 🤦🏼‍♀️

gerçekçi olmak güzel ama ifadeniz hoş değil. yalnız bizim toplumumuzda çoğu erkek önüne gelene yürüyor niye böyle ? çünkü karşı cinsi ! adamın yaşını başını almış olması aday sayısını azaltıyor ancak yabancı kadınlara ulaşması kolay ve memnun etmesi de kolay diye düşünüyor olabilir o onun sorunu ama bence bu durumda ondan uzaklaşmak yerine konuşup yanlış işler yapmasını engellemeye çalışmak lazım onun haricinde zaten ne kadar engelleyebilirler ki.
Çokkk haklısınız hiç bir şeye engel olamıyoruz. Yakın da olsak uzak ta olsak babam yapacağını yapıyor.

Madem evlenmek istiyor siz bi hanim bulsaniz siz teklif etseniz tanissalar. Yabanci insanlarla gencler zor anlasiyor belli bi yasa gelmis kendi duzenleri alismisliklari olan insanlar nasil anlassin baya anlayisli olmasi lazim iki tarafinda. Bir de kardesinizin annesi neden kardesinizle ilgilenmiyor. En son ese anne demesinden dolayi boyle bir cikarim yaptim.
Bizim bulduklarımızla evlenmek istemiyor maalesef. Burdan evlenmezmiş 🤦🏼‍♀️
Babamla kardeşimin annesi boşandığında kardeşim 4 aylıktı ve o günden beri babam hem anne oldu hem baba kardeşime. Mahkeme bitene kadar bazen görüyordu annesi kardeşimi, mahkeme bitikten sonra hiç gelmedi görmedi. Bir kere babam gösterdi kadının bulunduğu şehre gidince o kadar işte ...

Babanızın hataları sizin suçunuz değil ki.
Tülay Kök ün sınırlar diye video serisi var
İzlemenizi tavsiye ederim.

Herkes kendi yaptığının bedelini öder
Siz babanızın hatalarının bedelini yüklenmeye çalışmayın lütfen

İnsanlar konuşur
Siz hislerinize odaklanın
Bu durumdan nasıl en az hasarla kurtulursunuz ona bakın
Ve ayrıca kendinize ailenize odaklanın
Çok çok çokkkkk teşekkür ederim güzel Öneriniz ve yorumunuz için.
Mutlaka izleyeceğim 🌸

sanırım ilk eşi ölünce kendini sosyal medyalara attı o kadınları da oradan buluyor ya da aracılarla buluyor ki zaten dolandırılmışta.küçük kızının psikolojisi gelişimi eğitimi şu an en önemli mevzu.babanın 3. 4. eşini alması değil
Babama söylüyoruz baba kardeşime yazık bak diye. Oda çok üzülüyor hatta yanımızda ağlıyor ama neden tekrar aynı hatalara düşüyor anlamıyoruz.
Destek almayı da reddediyor maalesef 😔

babaniz evlenmek istiyor siz de mecbur kaldik tamam dedik diyorsunuz, babaniz 44 yasindaymis, ne kadar genc. keske siz on ayak olsaydiniz tanidiginiz birisini bulsaydiniz.
Bir kişiye daha yazmıştım tekrarlayım...

Annemin acısını unutup babama eş aramaya koyuldum memlekette.
Gittim kadınlarla konuştum, görüştüm..
Ama babam istemiyor bizim bulduklarımızı.

Sizin orada hicmi turk kadin yok yahu
Aslında var. İlk başlarda arayışa geçtik. Ya babamın tamam dediğine kadın hayır dedi,
ya da tam tersi oldu...
Sonrasında ise kendini yabancı kadınlara verdi ki aklından Türk kadınlarını çıkardı 😔🤦🏼‍♀

Hadi suriyeli ulkede cok sagdan soldan gordu etkilendi dicem de fasli ne alaka ? Bence bi psikologla gorusup durumu anlatin. Belki bi sure ilac verip sakinlestirip doktora goturmeyi ikna edebilirsiniz. Burda bi uyenin esi icin teklif etmisti doktor. Yada sanki sizin sorununuz varmis siz terapi aliyomusunuz da doktor babanizi da gormek istemis gibi.

Ay ben sizi konu sahibi sandim 🙈
Ben bi ara psikolojik destek almıştım ve bu dediğiniz durumu yaşamıştık. Babamla görüşmüştü doktorum. Ve doktorum bana babamında bi destek alması gerektiğini söylemişti ama maalesef babam kabul etmiyor.

Faslı kadınlar da artık Türkiye’ye gelip evlenmeye başladılar. 2-3 senedir bu durum bi hayli arttı. Babam da hep internetten bunları araştırmış ve kendi de öyle bulmuş.

Sen babanın annesi değilsin. Başkalarını üstünde taşıma. Napsan da durmayacak.
Çevreye gelince hatayı yapan babam, ben değilim de kes at.
Sen babanı seçmedin, zorla evlendirmedin. Elli kere evlenen de sen değilsin.
Maalesef babanı değiştiremezsin.
😔 Aslında çok haklısınız ama umarım söylediklerinizi yapabilirim. 😔
Çokkk zor çünkü 😕

konu sahibi hem bu duruma üzülüyor hem de o babaya yaptırım uygulamıyor .hadi bir sefer hata yaptı hepsi mi hata?
Ne gibi bi yaptırım mesela ?
1 buçuk yıl görüşmedim babamla asla ne olursa olsun aramadım sormadım. Aynı ortamda denk geldim konuşmadım. Ama sonra kardeşime içim parçalandı. Ona destek olmalıydım. Elim kolum kırıldı😔 Çarşı da pazar da babamla, kucağında 1 buçuk 2 yaşında kardeşimi görmek çok acı geldi. Babam işi olduğunda komşuya bırakıyordu mesela. Sonra kardeşime yakın olmak için görüşmeye başladık.
30 bin tl dolandırıldıktan sonra mesela abimle ben durumumuz iyi olmasına rağmen asla maddi bi destek vermedik ki aklı başına gelsin dursun diye.
Baktık bunların hiç biri olmuyor, tekrar yakın olmaya çalıştık. Onu anlamaya, doğru kararlarında destek olmaya çalıştık. Ama oda olmadı babam yine bildiğini okudu.
Hani varsa yapabileceğimiz başka bişey söyleyin onu da yapalım. Valla çok ciddiyim akıl akıldan üstündür. Çünkü bizim çarelerimiz tükendi artık. 😢

Aslında var. İlk başlarda arayışa geçtik. Ya babamın tamam dediğine kadın hayır dedi,
ya da tam tersi oldu...
Sonrasında ise kendini yabancı kadınlara verdi ki aklından Türk kadınlarını çıkardı 😔🤦🏼‍♀
Off ya su anne babalarin varya zamaninda ilgilenmedikleri arkasinda kosmadiklari cocuklar buyuyunce ebeveynlerin arkasinda kosuyolar
Allah yardimcin olsun
Bari Turkiyeden yasina uygun birini bulsaniz en azindan kulturu bir dili bir evinde corbasi kaynar yoldas olur

Ne gibi bi yaptırım mesela ?
1 buçuk yıl görüşmedim babamla asla ne olursa olsun aramadım sormadım. Aynı ortamda denk geldim konuşmadım. Ama sonra kardeşime içim parçalandı. Ona destek olmalıydım. Elim kolum kırıldı😔 Çarşı da pazar da babamla, kucağında 1 buçuk 2 yaşında kardeşimi görmek çok acı geldi. Babam işi olduğunda komşuya bırakıyordu mesela. Sonra kardeşime yakın olmak için görüşmeye başladık.
30 bin tl dolandırıldıktan sonra mesela abimle ben durumumuz iyi olmasına rağmen asla maddi bi destek vermedik ki aklı başına gelsin dursun diye.
Baktık bunların hiç biri olmuyor, tekrar yakın olmaya çalıştık. Onu anlamaya, doğru kararlarında destek olmaya çalıştık. Ama oda olmadı babam yine bildiğini okudu.
Hani varsa yapabileceğimiz başka bişey söyleyin onu da yapalım. Valla çok ciddiyim akıl akıldan üstündür. Çünkü bizim çarelerimiz tükendi artık. 😢
Su babaya bi eli ayagi duzgun temiz bir tontis tiyze lazim
Turkiyeden bakin derim ben

Off ya su anne babalarin varya zamaninda ilgilenmedikleri arkasinda kosmadiklari cocuklar buyuyunce ebeveynlerin arkasinda kosuyolar
Allah yardimcin olsun
Bari Turkiyeden yasina uygun birini bulsaniz en azindan kulturu bir dili bir evinde corbasi kaynar yoldas olur
Ayyyynennnn öyle.
İnan’ın abimle bizde aynı şeyi diyoruz. Abim sanki baba ben ise anne. Babamın derdinden öldük resmen. Benim 3 küçük çocuğum var onlara bile kendimi tam anlamıyla veremiyorum. Psikolojik destek aldım bi süre hatta.
Abim ise astsubay özel göreve dağa falan çıkıyor orda aklı hep babamda. Başına dalgınlıkla bişey gelecek diye bir de onu düşünüyorum.
Evlat gibi gütmeye çalışıyoruz ama dinlemiyor 😞

Su babaya bi eli ayagi duzgun temiz bir tontis tiyze lazim
Turkiyeden bakin derim ben
Bende sizle aynı fikirdeyim ancak babam şu an 52 yaşında. Görünüm olarakta çok genç.
O bizim düşündüğüm gibi tiyze miyze düşünmüyor maalesef. Hele Türkiye’den daha da bi hiç düşünmüyor.

Ayyyynennnn öyle.
İnan’ın abimle bizde aynı şeyi diyoruz. Abim sanki baba ben ise anne. Babamın derdinden öldük resmen. Benim 3 küçük çocuğum var onlara bile kendimi tam anlamıyla veremiyorum. Psikolojik destek aldım bi süre hatta.
Abim ise astsubay özel göreve dağa falan çıkıyor orda aklı hep babamda. Başına dalgınlıkla bişey gelecek diye bir de onu düşünüyorum.
Evlat gibi gütmeye çalışıyoruz ama dinlemiyor 😞
Aynisi bendede var gulum
Benimde annel var
Valla 11 yasindaki kizimin arkasinda kosar gibi annemin arkasindan kosuyorum
Bende psikolojik destek aldim aliyorum
Annemide ayni psikologa goturdum sadece 3 Seans gitti o 3 seansda bisuru hastalik teshisi koydu. En onemliside acitasyon yaparak manipule etmesi.
Cok uzucu ya bu anne babalar pffff

Bende sizle aynı fikirdeyim ancak babam şu an 52 yaşında. Görünüm olarakta çok genç.
O bizim düşündüğüm gibi tiyze miyze düşünmüyor maalesef. Hele Türkiye’den daha da bi hiç düşünmüyor.
E tamam soyle 40 42 yaslarinda be abla olabilir ya neden olmasin
Valla asik olursa gozu gonlu acilir bayada ister
Neden istemiyo getirmesi zor olacak diyemi

E tamam soyle 40 42 yaslarinda be abla olabilir ya neden olmasin
Valla asik olursa gozu gonlu acilir bayada ister
Neden istemiyo getirmesi zor olacak diyemi
Niye illa yabancı onu çözemedim ki. Yarı yaşında dili konuşamayan kültürü bambaşka kadınlarda aklı fikri babanın. Allah akıl fikir versin

Niye illa yabancı onu çözemedim ki. Yarı yaşında dili konuşamayan kültürü bambaşka kadınlarda aklı fikri babanın. Allah akıl fikir versin
Yani aklima bisz geliyo ondanmi acaba
Faslilar biz turk kadinlarina bakarak sekse daha duskunler
Bizim onceliklerimiz hep ev coluk cocuk uzerinde olunca o iste tatmin edemiyoruz belkide
Fasli kadinlarla evli olan tanidiklarimda var Fasli kadin arkadaslarimda var

Hadi suriyeli ulkede cok sagdan soldan gordu etkilendi dicem de fasli ne alaka ? Bence bi psikologla gorusup durumu anlatin. Belki bi sure ilac verip sakinlestirip doktora goturmeyi ikna edebilirsiniz. Burda bi uyenin esi icin teklif etmisti doktor. Yada sanki sizin sorununuz varmis siz terapi aliyomusunuz da doktor babanizi da gormek istemis gibi.

Ay ben sizi konu sahibi sandim 🙈

sizin piyasadan haberiniz yok sanırım
kıyafetiyle ünlü bir tarikat şeyhi var mesela arayın adını ve FAS kelimelerini, görürsünüz nasıl bir faslı kadın ticareti piyasası var.

X