Babam ve kardeşim :( çok bunaldım çok.

İki kişi evlenmeye nasıl birlikte karar veriyorsa, evlilikle ilgili sorumlulukları da birlikte karşılamalı en başından. Kesinlikle aileden "haddinden fazla" destek almaya karşıyım. Belli bir yaşa gelmiş bir erkeğin artık bağımsız olmasından yanayım. Hem maddi hem manevi olarak. Elbette aile arasında yardımlaşma olur ama "yardım" boyutunda kalır. Yük erkeğin veya kadının babasına yüklenmez bence. Abiniz ilişkisini en başından doğru zemine kursaydı, bütçe bu razıysan evlenelim deseydi, ikimiz çalışıp yapacağız deseydi böyle olmazdı. Ki babanız da kendisinden çok fazla ödün vermiş. Ben sizin babanız olsam param yok. Benim yardım edebilecek bütçem bu. Beğenen evlenir beğenmeyen kendi çalışır alır derdim. Hatta abiniz olsaydım böyle anlayışsız bir kadınla evlenmeye çekinirdim. Biyerden duymuştum "Evlenirken çok fazla mal eşya şatafat istiyor kadınlar. Çünkü evliliği seviyorlar kocalarını değil" diye cok doğru. Bu böyle devam ederse zaten evlilikte de çok sorun yaşarlar. Allah yardımcınız olsun. Allah gözlerini doyursun, ıslah etsin

Bazıları böyle altın ev eşyası aldırmayı bir kar olarak görüyor. keşke bilebilseler sonra da evlenip en güzel zamanları borç ödemekle daha doğrusu ödeyememekle geçeceğini. Sırf kayınpeder alacak diye doğmamış bebek odası tülü halısı alanlar gördüm yaa!! çok küçük hesaplar bunlar

Arkadaşlar cidden çok sinirim bozuk ya bunlar kadar aç gözlü insan var mı bu dünya da adamın dünya kadar borcu olduğunu bile bile bütün borcu Babam almadı diye çirkeflik yapmaya kalktılar

Arkadaşlar cidden çok sinirim bozuk ya bunlar kadar aç gözlü insan var mı bu dünya da adamın dünya kadar borcu olduğunu bile bile bütün borcu Babam almadı diye çirkeflik yapmaya kalktılar
Terbiyesizler :KK43: kuzum baban hatayi onları kabul ederek yaptı =/ almayacakti başta . Sende uzme kendini ♡

22 bin o esyalar icin cok yuksek degil mi o paraya butun evin ihtiyaclari orta halli olarak alinirdi halisi perdesi beyaz esyasi . Hic hos degil yaptiklari . Babaniz cok yanlis yapiyor . Kendini cekmesi lazim abiniz mi evleniyor babaniz mi

22 bin o esyalar icin cok yuksek degil mi o paraya butun evin ihtiyaclari orta halli olarak alinirdi halisi perdesi beyaz esyasi . Hic hos degil yaptiklari . Babaniz cok yanlis yapiyor . Kendini cekmesi lazim abiniz mi evleniyor babaniz mi
Ah Babam çok pişman keşke baştan karismasaydim diyor. Abim esyalarin gideceği evin adresini yazmış borcun altına imza atmış yani borç abime gözüküyor. Kız tarafı borcu niye abim ödüyor diye ortalığı kaldırmışlar bütün borcu Babam odeyecekmis bizi enayi yerine koyuyorlar:KK57:

Ah Babam çok pişman keşke baştan karismasaydim diyor. Abim esyalarin gideceği evin adresini yazmış borcun altına imza atmış yani borç abime gözüküyor. Kız tarafı borcu niye abim ödüyor diye ortalığı kaldırmışlar bütün borcu Babam odeyecekmis bizi enayi yerine koyuyorlar:KK57:
Ya niye babaniz odesin ki tamam bi kismini oder de daha altini dugunu ivirzivirlari .abinin biraz biriktirmis olmasi lazimdi . Bakalim zaman ne gostericek bi gelisme olursa haber verirsiniz

Ya niye babaniz odesin ki tamam bi kismini oder de daha altini dugunu ivirzivirlari .abinin biraz biriktirmis olmasi lazimdi . Bakalim zaman ne gostericek bi gelisme olursa haber verirsiniz

Baban hiç karışmasın alsın oğlunu karşısına konuşsun ben bu yastan sonra borç mu ödiycem evlenen sensin ayagını yorganına göre uzat olmuyorsa ya bekle yada bitir bu işi diye rest çeksin amma görgüsüz aileymiş

Haziran ayından beri babamla çatışıyoruz babam hep beni susturdu dün oradayken bizim buraya gelecekmiş aracı olan adamla konuşacakmış (onların da damadı oluyor aracı) hayırdır bu ne demek oluyor diye babamla tartistim çünkü beni baştan dinlemedi dün ağzını bile açmadı çünkü maalesef ben haklıydım iyice anladı geçte olsa.
Baban hiç karışmasın alsın oğlunu karşısına konuşsun ben bu yastan sonra borç mu ödiycem evlenen sensin ayagını yorganına göre uzat olmuyorsa ya bekle yada bitir bu işi diye rest çeksin amma görgüsüz aileymiş

Ben gecen yil evlendim, tum mobilyalarim 22bin, oda elden taksit yapsinlar istedik vade odedik. Ustelik kurumsal bir firma tas gibi mobilyalar. Esiminde benimde ortak begendigimiz esyalar. Benim kdr onunda evi. Taksikler hic sorun olmadi ben odeyelim dedikce esimin ailesi verdi onlar sıkıstıkca ben esime sorma bile hallederiz dedim bitirdik. Sizin gelin gibi davranmak aklima bile gelmedi terbiyesizlik yapiyor cirkeflik yapiyor kesinlikle normal deil siz iyi sabretmissiniz.

Herkese iyi akşamlar çok moralim bozuk içimi dökmek istediğim için konu açıyorum :KK43:

Konu Babam ve kardeşim..
Babam ve biz yıllarca kirada oturduk annemin tek hayali ev sahibi olmaktı. Bundan 1 buçuk yıl kadar önce nasip oldu çok şükür. 260 bin küsürlük bir daire aldılar. Bunun 70 bin tl si anneme babasından kalan miras parası geri kalanı banka kredisi olarak ödenmeye başlandı. Kardeşimse yıllardır hayali olan berber dükkanını açtı. Abim ise lise 1 den beri bizden ayrı yurtlarda kaldı üniversite okudu ve mesleğini yapmak yerine hoca olmayı tercih etti. Kendi kararı saygı duyarım. Geçtiğimiz temmuz ayında abimin evlenme olayı çıktı Babam elimden geldigince yardım ederim dedi girdiler bi yola.

Bu konudan önceki konumu belki hatırlayanlar vardır. Abimin sözü olmadan hatta aile tanışması olmadan kız tarafı çiçek çikolata ve "pırlanta" yüzük isteyip istem dışı söz taktılar. Bu arada kızın babası babama kızının hiç birsey istemediğini sadece pırlanta yüzük istediğini söylemiş. Gittiler aldılar taktik söz.

Nişan zamanı tekrar babası babamı arayıp kızım birşey istemiyor sadece pırlanta 5 taş istiyor demiş, babam da kız heves etmiş dedi ve gitti en güzelini aldı. Bilezik küpe ve kolyede aldı. Bu arada bütün herşeyi Babam ödüyor.

Şimdi beni bunaltan ve üzen konuya geleyim. Düğün yaklaştı 1 buçuk ay var. Bugün eşya bakmaya gidildi. Allahtan hiç bir şey istemeyen kız bütün markalı mobilyaları seçmiş. Hatta bir tanesi 35 bin tl :oha: Babam alamayacağını söyleyince kızın yüzü düşmüş :skandal:. En son oturma odası 2 tane biri küçük günlük diğeri misafir. Sadece yemek odası masa sandalyeler ve tabak koyulan konsol. Birde tv ünitesine 22 bin tl para odemisler. Bunların hepsini maalesef benim babam ödeyeceği için babamda kızın babasına bunlar pahalı geldi benim zaten çok borcum var demiş adamda alacaksın mecbursun demeye getirmiş:KK57:.

Kızlar Babam çok bunalmış inanın haline o kadar çok üzüldün ki anlatamam. Babam sadece yardım edecekti ama abim bu kadar borcun altından kalkamaz diye mecbur sağdan soldan borç isteyecek.

Ya söyleyin nolur nerde görülmüş kızın babasının veye ailesinin geldiği hadi geldiler ne hakla bu kadar müdahil oldu bu adam ise. Bırak kızın konuşsun sanane diyesim geldi. Babam mecbur gitti kızın babası çağırmış çünkü.

Az önce eve geldim babamı o halde görmeye dayanamadım. Çok üzgünüm kardeşim deseniz yazık iş kurdu evlenme hayali var sesini çıkartmıyor çünkü çok borç var destek olması lazım babama:KK61:. Ah kızlar şimdiden kötü görümce olmak istemem ama sırf şunlardan sebep kızdan uzaklaştım :110:.

Uzun oldu kusura bakmayın. Okuyanlara şimdiden teşekkür ederim.

Güncelleme :

Arkadaşlar ev tutulmustu zaten mobilya secilmeden önce bu yüzden evin adresini magazaya abim verirken borcun altına imza atmış. Önce ki gün de kızın tarafı abime haber göndermiş hayırdır borcu sen mi ödeyeceksin niye altına imzanı attın diye. Ben şimdi babamdayım yeni duydum şok oldum ya :/ iyice sinirim bozulmaya başladı yüzsüz gördüm de bunlar kadarını görmedim :/:/
Afedersiniz ağır konuşacağım. Bunlar kızlarını evlendirmiyorlar resmen pazarlık aracı haline getirmişler. Daha ağır konuşacaktım da neyse
Kendi oğlu varsa yapsın bakalım böyle düğün. Pis sömürücü. Sinir oldum ya

Haziran ayından beri babamla çatışıyoruz babam hep beni susturdu dün oradayken bizim buraya gelecekmiş aracı olan adamla konuşacakmış (onların da damadı oluyor aracı) hayırdır bu ne demek oluyor diye babamla tartistim çünkü beni baştan dinlemedi dün ağzını bile açmadı çünkü maalesef ben haklıydım iyice anladı geçte olsa.
Sende üstüne gitme adamın bak zaten yaşlı böyle üzüntüleri kaldıramaz sen babana yardımcı ol yazık günah yahu. Bu adam bir bu kadar daha yaşayamayacak ki sen abinle konus en iyisi

Ben katilmiyorum esya alinirken benim ailemde gelsin istedim.Sonucta onlarda heycanima ortak olmak isteyebilirler.Parasini odemiyolar diye bakmaya haklari yok mu.Birde su konuda katilmiyorum tabiki alinacak bu mobilyalar.Ve mahlum gunumuzde mobilyalar artik cok cok pahali.22 bin tl evet cok bi para ama bi sekilde alinmasi lazm.Ve erkek tarafi bunlarin cogunu yapar.Kiz da yatak odasini mutfagini ceyizligini vs vs alir.Onlarinda bi cok hazirligi var.Allah evleneceklere yardim etsin.Abiniz de odemeli.Babaniz senelerce borc odeyecek yoksa.

Gorup gorecegi bunlar zaten kizin diger dusuncesizlikleri ailende gormus oldu iste.Abin arada kaliyor sanirim.

X