babama mektup

pasagulsah

Guru
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2007
38
0
43
babacım sen gittin ya;
annem kimseyle evlenmedi. bizim başımıza üvey baba getirmemek için, senin hatıralarına saygı duyduğu için, kendi hayatından vazgeçti bizim mutluluğumuz için...
babacım sen gittin ya;
halam bize mektup yazdı abim öldü sizde düşün yakamızdan diye, ta kii biz okuyup ayaklarımızın üstüne basana kadar da hiç biri aramadı, senin o bizden öncelikli tuttuğun ailen ve bize bırakacağın mal mülkü onların üstüne yaptığın kardeşlerin...
babacım sen gittin ya;
sülalede herkes bizi eleştirmeyi, yeri gelince bağırmayı hak gördü kendinde. hani sen yoksun ya babasızlıktan başıboş kalmayalım diye bize baş olmaya çalıştılar...
babacım sen gittin ya;
her yanımda baba dediklerinde sana baba demeye doyamadığımı anlıyodum. içim her seferinde yanıyordu.
babacım sen gittin ya;
emo da çok bocaladı. sana benzemek için bıyıklarını kesti her aynaya bakışında seni görebilmek için. benzedi de kimi zaman annem seni gördü oğlunda şaşırdı bu kadar mı kalıtım olur bazı hareketleri diye.
babacım sen gittin ya;
evimizde kocaman bir boşluk hep oldu. dolduramadık bir türlü o boşluğu...
babacım sen gittin ya;
gelinliğim çok güzeldi banada çok yakışmıştı. hani sen demiştin ya ölmeden hasta yatağında inşallah gelinliğinide görürüm diye ondan anlatıyorum. kuğu gibi olmuşsun dedi herkes...
babacım sen gittin ya;
hayatım boyunca kızına kıyamayan babalara gıpta ettim. sen olsaydın onlarda görürdü senin bana kıyamadığını...
babacım sen gittin ya;
annemde yarattığın boşluğu ben kapamaya çalıştım elimden geldiği kadar. ama olmadı yetmedim anneme o hep seni aradı...

bu da pagulsah'ın duyguları...

babacım sen gittin ya;
gelinliğim çok güzeldi banada çok yakışmıştı. hani sen demiştin ya ölmeden hasta yatağında inşallah gelinliğinide görürüm diye ondan anlatıyorum. kuğu gibi olmuşsun dedi herkes...
babacım sen gittin ya;
hayatım boyunca kızına kıyamayan babalara gıpta ettim. sen olsaydın onlarda görürdü senin bana kıyamadığını...

Pasa işyerinde masamda ağlattın beni yaaaaaa...
Gönlüne sağlık çok güsel yazı
Eminimki baban görmüştür kugu gibi halini
: ) :) :)

PASAGULSAH burası müsait olsa ağlamaktan bir hal olurdum. şu an çok kötü oldum. sanki benim duygularımdı. benim yakarışlarımdı. Harikasın ellerine sağlık. ALLAH annelerimizi bize bağışlasın.

çok duyguluydu yüreğine sağlık hayattalarken anne baba kıymeti bilmek gerekiyor her günü dolu dolu yaşamak lazım ağlattın beni :KK43:(

babacım sen gittin ya;
her yanımda baba dediklerinde sana baba demeye doyamadığımı anlıyodum. içim her seferinde yanıyordu.
babacım sen gittin ya;
evimizde kocaman bir boşluk hep oldu. dolduramadık bir türlü o boşluğu

babam öleli 7 sene oldu.hala babamı andıkça içim yanıyor onu çok özledim

babcım sen gittin ya;
her yanımda baba dediklerinde sana baba demeye doyamadığımı anlıyodum. içim her seferinde yanıyordu...
babacım sen gittin ya;
babacım sen gittin ya;

offfffff kızlar babası sağ olanlarkıymetini bilsin...evlendim kayınpederime bile baba derken içimin biyerleri acıyor..çünkü babamı 15 sene önce kaybettimm..
1o yaşında bi çocuk için inanılmaz zor günlerdii..hala da öyle...gidin sarılın boynuna bizim yerimize de....:çok üzgünüm: :çok üzgünüm: :çok üzgünüm: :çok üzgünüm:

PAŞAGÜLŞAH canım ne güzel anlatmışsın duygularını..elden bir şey gelmiyor işte ama anacığın varya o anacığın işte onun kıymetini bilmek zamanıdır sakın olaki onu hiç bir şeye değişme ama hiç bir şeye...sevgiyle öpüyorum seni
allaha emanet olun..

Gülşah'cığım ne kadar güzel anlatmışsın içindeki duygularını.Herkes gibi benide ağlattın.İşte öyle iyi babalar böyle güzel yazılar yazdırıyor.Benimkide yaşarken 30 yıldır aramıyor.Şanslısın böyle bir babanın annenin kızı olduğun için.

hepinize teşekkür ederim duygularımı paylaştığınız için.
babası olanlar kıymetini bilsin babalarının sonra burnunuzun direği sızlıyor...
annem bu arada iyiki varsın iyiki başımızdasın seni dünyalara değişmem benim bitanemsin allah ömrünü uzun etsin...
gitme sakın sende ağlatma beni bir mektup daha yazdırma bana sakın ...
allaha emanet ol...

canım yavrummmmmmmm beni çok ağlattın. şu anda ağlamakdan duygularımı yazamıyorum ama şunu bilinki hep arkanızdayım hiçkimse size zarar veremez

canım ben okurken bittim kimbilir sen yazıncaya kadar nasıl mahvoldun duyğu yüklü seni anlıyorum baba gidince herkes köstek oluyor allah sabır versin

Canim benim aglattin beni,bende babami tam ona ihtiyacim olacagi zamanda kaybettim,halen icimde bir acidir ki bu hic bir zaman sönmeyecek,onu o kadar cok özlüyorum ki,Allah nur icinde yatirsin BABA"larimizi mekanlari cennet olsun...Anneninde yaptigi gercekten büyük bir fedakarlik,benim Annemde evlenmedi,Allah onlarada uzun ömürler versin...

canim kizim o kadar duygulu yazmisinki aglamamak mumkun degil rahmetli olan butun babalarimiz nur icinde yatsinlar .ANNENIZEDE SAGLIKLI ÖMUR VERSIN

Gulşahcım çok güzel ifade etmişsin babacığına olan duygularını .Ben babacığım ve anneciğimi kaybedeli çok oldu .Senin hiç değilse anneciğin hayatta lütfen onun kıymetini bil hayatına 'keşke' kelimesini sokma olurmu .Sevgiyle ve anneciğinle kal .

çok ağladım yazarken evet, hala da ağlıyorum. nur içinde yatsın onu çook özledimm.
yıllar geçsede sanki acı tazeymiş gibi yaşanıyor. Anne ve annelerimize ALLAH sağlık versin. Bizim için çok şeyden vazgeçmişler. Vazgecilmezleri olarak onlara desteğimiz sonsuz olmalı.

kardeşim bütün duygularını ve acını paylaşıyorum 2 ay önce bende eşimi kaybettim ve benimde 2kızım var çok acı çekiyoruz

anne 1964 seni o kadar iyi anlıyorum ki
acınız daha çok taze. güçlü olmaktan başka çareniz yok. kızlarınız için kendiniz için sizi güçsüz bırakacak çok şeyle uğraşacaksınız belki ama, yine de gücünüzü kaybetmemeye uğraşın. kızlarınıza moralli olmalısınız, çünkü sizi biraz daha moralli görmek kızlarınızı mutlu edecek. ama ne olursa olsun hayat bir şekilde devam ediliyor kendinizi bırakmayın öpüyorum sizi.

X