Babamı kaybettim, eşim üzerinden 1 hafta geçmeden beni ağlattı, boşanma aşamasına geldim. Siz olsanız ne yapardınız?

“iyiler kaybetmez, iyiler kaybedilir” Bunu sakın unutma. Sen sineye çeker, susar, yine bir şekilde evliliğini sürdürürdür. Neden yapamadın? Vicdanın el vermedi. Doğru olan da bu. Bizim dinimiz anne-babama of dahi diyemezsin, cennet anaların ayakları altındadır diyen bir din. Bu hayatta herkes kendi kalbinin ekmeğini yer. Onların ne düşündüğünü umursamayarak, bir gün pişman olmalarını beklemeyerek başla. En iyi intikam yok saymaktır. Nefret bile bir duygusur. Yok saymak karşındakini umursamamaktır.

Hangi anne kızının yuvasinin dagilmasini isterki zaten doğru olanı yaptığımi defalarca gösterdi Allah annemin durumlardan hic haberi yok sonradan öğrendi ve karsi tarafi benden gizli aramis cık gel oturun konusun olmaz demis o annem bugun olsun barismamdan düzelmemden yana evine gelmem kalmam gerekirse ben sen seviyorsan dağılmayın dedi bana kac kere karşımdaki de böyle bir anne ben cok şeyi alttan aldim iyilikle gittim soz konusu onlar olunca değişti herşey kendi annene yüz cevirip gidip orada onun annesine hizmet edip hergun davet edip yada yanina gidip mutlu mesut geçinmem beklenecekti bunun icin melek falan olmak lazim cok büyük haksızlık bu. Ben onu da yaşattıklarıni da yoksaydigim atlattigim gun yeniden doğucam hayatin ikinci bir şansi olucak benim için dualariniza beni de katın hepinizden Allah razi olsun 🌸

Allah rahmet eylesin basiniz saolsun bizlere sabirlar versin insallah evet ne yazıkki yaşamayan anlamiyor bu konuda kendini karsindakinin yerine koyup düşünmenin acisina bile dayanamayacak olanlar sınanmadigi acının efeliginu yapıyorlar oysa o hastalıkla savaş veren ki gercekten tam anlamiyla savaş verdik o süre boyunca ne kendinin ne yasayan yakınınin yaşadığını iddia edemez o yasamak değildi insanin ne diyecegini isteyeceğini bilemedigi anlar oluyor onu benden alma diye yalvarmak istiyorsun Allaha ama bencillik oluyor çektiği acıyi görünce çektirme demeye de dilin varmiyor nefes almasi bile gormek koklamak sarilmak öpmek bile cok buyuk bir nimet o an hayatımda en caresiz hissettigim zamanlardı Allah kimseye yasatmasin yaşayanlara sifa versin sabırlar versin guzel dileklerin icin tesekkur ederim.
Ben kendi akrabalarımdan bile şunu anladım o dönem asla anlamıyorlar.
İlk öğrendiğin an büyük yıkım.
Büyük bir savaş.
Bizde inan son ana kadar çok büyük bir savaş verdik.
Çok korkuyorum en büyük korkum tekrar bir yakınımın başına gelmesi.
Çünkü psikoloji kaldırmıyor.
Hele ki hayatınızda her şey yolunda giderken böyle bir şeyle karşılaşmak büyük bir yıkım.
Bir de biz birbirine çok bağlı bir aileyiz annemiz bizim her şeyimizdi🥹.
Mekanları cennet olsun çok çekti.
Bizimde içimiz parçalandı o onları yaşarken.
Hem yanından ayrılmak istemeyip hem de acı çekmesin istiyorsun çok zor ya.
Allah kimsenin başına vermesin.
Bende ablam ve babam hep yanımda olsun istedim o dönem.
Çünkü acın ortak.
O yüzden gerçekten çok iyi bir karar vermişsin.
Buna bile anlayış göstermeyen biri de olmasın hayatında.

Ben kendi akrabalarımdan bile şunu anladım o dönem asla anlamıyorlar.
İlk öğrendiğin an büyük yıkım.
Büyük bir savaş.
Bizde inan son ana kadar çok büyük bir savaş verdik.
Çok korkuyorum en büyük korkum tekrar bir yakınımın başına gelmesi.
Çünkü psikoloji kaldırmıyor.
Hele ki hayatınızda her şey yolunda giderken böyle bir şeyle karşılaşmak büyük bir yıkım.
Bir de biz birbirine çok bağlı bir aileyiz annemiz bizim her şeyimizdi🥹.
Mekanları cennet olsun çok çekti.
Bizimde içimiz parçalandı o onları yaşarken.
Hem yanından ayrılmak istemeyip hem de acı çekmesin istiyorsun çok zor ya.
Allah kimsenin başına vermesin.
Bende ablam ve babam hep yanımda olsun istedim o dönem.
Çünkü acın ortak.
O yüzden gerçekten çok iyi bir karar vermişsin.
Buna bile anlayış göstermeyen biri de olmasın hayatında.

Hic unutmuyorum babamin ölümünden bir kac gün önce cok iyi olduğu bir gün vardı biraz yedi konuşabildi keyfim nasil yerinde çocuklarım eşim yanımda cok şükür daha be isteyeyim diyordu o halde bile o gün tutturdu eşini ara ver askere gidiyor arayayim harçlığı bir ihtiyacı varmi sorayim Allaha emanet ol diyeyim diye zorla arttırdı ki sesi çıkmıyordu bogazini tahris ede ede konuştu son konustugu oydu düşünün yani o haliyle onun harçlığı varmi diye kafasina takmış merak etmis yani o kadar cok sey varki bu acımasızlığa tuz biber olan Allah kimseye yasatmasin herseyden önce haksizlik cok zor tahammul edilen bir duygu büyük bir sınav onlar cok guzel yerlerdedir eminim Rabbim bizleri vakti zamani gelince cennetinde kavustursun

Hepimizin yüreği ferahlasın diye yazıyorum bunu malum kişi her yerden bana ulaşmaya çalıştı ve pişman olduğunu söyledi en azından helallik istiyormuş çok yürekten hakkımı asla helal etmiyorum dedim ve ne kadar iyi geldi anlatamam ilahi adalet varlığından zaten şüphem yoktu hep ona sığınıyordum hala sevmeme rağmen bunu yapabildim bazı şeyler zamanında değerliymiş gerçekten

X