Babamı kaybettim, eşim üzerinden 1 hafta geçmeden beni ağlattı, boşanma aşamasına geldim. Siz olsanız ne yapardınız?

Mavis40

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2020
3.402
5.469
Sadece 1 ay falandı bir süre yani zaten annem uzun sure kalacak biri değil
Uzme canini annenle kalırsınız çalışan biri isen isine gidersin yara gider izi kalır elbet ama gun geçtikçe unutulur acılar. Umarim guzel günleriniz olur.

Katipsondanbir

İnanma öpecek.
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2020
22.677
86.075
33
Ben bu katipsondandir kisisini nasil engelleyebilirim acaba hakettigi seyleri söyleyince ceza yeniyor ama aşırı kaşınıyor engellemeyi bilen varmi
Ben nasıl yapılacağını söyleyeyim size, normalde gitmiştim ama biri alıntı yapınca cevap verdim. Şimdi konunun üstünde 3 noktalı bir yer var , orda seçenekler çıkacak, tam hatırlamıyorum ama bi bakın bulursunuz.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 43 Kg. ile 58 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 153 cm. Başlangıç Kilom :85 Kg. Şimdiki Kilom :74 Kg.

sweetgirlcandy

☠️
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
2 Ağustos 2013
16.831
38.338
Başınız sağ olsun. Objektif olarak bakarsak ben olsam bende kv ile kalmak istemezdim. Ama olay tazeyken de bu şekilde davranmazdım. En azından bu sefer anlayışlı olup sonrasında ben rahat edemiyorum kalma süresi daha az olsun diyebilirdi. Acınızın da içine etmiş resmen. Bence doğru bi karar vermişsiniz

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1 gün geçti.

ydgns

Üye
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2022
182
110
24
Başınız sağ olsun. Objektif olarak bakarsak ben olsam bende kv ile kalmak istemezdim. Ama olay tazeyken de bu şekilde davranmazdım. En azından bu sefer anlayışlı olup sonrasında ben rahat edemiyorum kalma süresi daha az olsun diyebilirdi. Acınızın da içine etmiş resmen. Bence doğru bi karar vermişsiniz
Bir kerelikti bu zaten ilerleyen dönemler için bir çözüm yolu bulacaktık birimizin yanından ev alınması vs şeklinde

sweetgirlcandy

☠️
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
2 Ağustos 2013
16.831
38.338
Bir kerelikti bu zaten ilerleyen dönemler için bir çözüm yolu bulacaktık birimizin yanından ev alınması vs şeklinde
Aaa bir de bi kerelik bende sürekli olacak sandım. O zaman daha fena yani

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1 gün geçti.

careless forever

:)
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2017
1.040
3.757
Sürekli başınıza geldi mi başınıza geldi mi? Evliyim 2 çocuğum var , başıma gelse bu kadar ağlamam merak etmeyin. Babamın belli bir yaşı var ve çok hasta, vefat ederse benim de anamın 1 evi 1 arabası var ve maaşı da olacak. Anneniz hasta ve elden ayaktan düşmüş biri olsa anlayacağım, aynı konuyu kaynana olarak açın bakalım bir de , gelen yorumlar yine size hak verir sekilde olacaktı, herkes yaşam alanımızda rahat etme özgürlüğünüzden bahsedecekti, ev ev üstüne olmaz diyecekti, "Herkes kendi annesine babasına kendi bakacak, senin onun annesine bakma zorunluluğu yok." ,"1 yıl kalacak der , bir de bakmışsın 10 yılı devirmişsin şekerim inanma." . "Annesine ayrı ev tutsun yakın yerde ." olacaktı ennn ılımlı yorum. Kimse sizin bencilliginizden falan bahsetmeyecekti. Hatta bosanmadığınız için de ezik muamelesi yapan dahi olacaktı.:)
Kadının annesi olunca herkes bi ponçik oluveriyor şaşıp kalıyorum billahi.

Eşiniz diyorum, bi haltlar çeviriyor diyorum, boşanır boşanmaz 1 aya nişan takarsa şaşırmayın diyorum ama siz tehlikenin farkında bile değilsiniz, tıpkı onun gibi haklılık peşine düşmüşsünüz.
Yorumlarınızı hayretle okuyorum gerçekten.

Konu aman kaynanam bana haber vermeden geldi, bize çöktü konusu değil. Bir insanın zor zamanında ona destek olmakla alakalı. Ya insan istemese de eşine destek olmak için (karı koca fark etmez), onun kafası rahat etsin diye, o da psikolojik olarak rahatlasın diye kabul eder.

Ayrıca 6 hafta nedir ya, ev üstüne ev olmakla ne alakası var. Varsın 6 hafta rahat etmesin. Ne kıymetli canınız var ya, aman hiç rahatınız bozulmasın.

Annemize zor zamanında destek olmak için illa elden ayaktan düşmesi mi gerekiyor? Babam vefat etmişken, annemin bende 1 ay kalması için eşden izin aldığın bir ilişki mi olur. İlk zamanlarda ya annemle kalacağımı ya da onu yanımda getireceğimi tahmin edemiyor mu bu adam? Annemi ne yaparsan yap diyip, yalnız mı bırakacağız. Bakın yeni düzen zamanla kurulur ve bu zamanda aile dediğin birbirine tüm gücü ile destek olur.

careless forever

:)
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2017
1.040
3.757
Bu forumda kaynana ile anneye gelen yorumlar aynı değil, adam evimde kaynana ile rahat edemem diyor vefasız bencil oluyor, kadın kaynana ile rahat edemem diyor hemen boşan diyoruz , boşanmayınca kızıyoruz yalansa yalan desin biri. Diğer yandan 11 aylık evlilikte ne ara eşinin bütün sülalesini ağırladı , hizmet hürmet etti, yeni evli bu insanlar yahu, saçlarının kurumaması gereken zamanda eşinin sülalesini ağırlamış çok yazık gerçekten. Daha da kötüsü bunları normal sanıyor, kocası yapmadı diye kötü oluyor. Kocaya melek demiyorum bu arada, adam sinsinin teki zaten. Konu sahibi annesini 1.5 ay misafir etmek istedi diye kendisini kapının önüne koyan adamın ardına düşüp ne halt yiyor diye bakmaya gönlü yok gibi ama , geri çağırsın da gideyim diye bakıyor , o kızları falan eklediğini unutacak hep . Kendini yetim ilan etmesi , yetim hakkından falan bahsetmesi harikaydı yalnız .

Gerçekten dilinizin kemiği yok.

Ya kendinize eşiniz ve çocuklarınızdan oluşan bir dünya kurduğunuzu, bunu dışında kalan herkese empati yapamadan saldırmayı hak gördüğünü düşünüyorum. Gerçi babam ölse ağlamam ( hasta , yaşlı ne olursa olsun) diyen birinden empati beklememek gerekir zaten.

Aileniz sevgi, şevkat göstermedi mi? Sizin için fedakarlıklar yapmadı mı hiç? Sevdiğiniz, değer verdiğiniz biri için fedakarlık yapmak size bu kdr mı absürd geliyor.

Son düzenleme:

szclk

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2022
4
1
31
öncelikle başınız sağolsun. çok çok benzer bir durum yakın arkadaşımın başına geldi ve kendisi boşandı şu an çok mutlu annesiyle. koca çok ama anne baba bir tane var başka yok.. böyle bencil, eşine ve eşinin ailesine saygı göstermeyen biri ile yol yakınken ayrılmak en iyisi bence.. yol yakınken derken çoluk çocuğa karışmadan demek istiyorum.. annenize karşı tutumunu geçtim, daha boşanmadan başka kızları sosyal medyadan takip etmek ve bunu sizin gözünüze sokmaya çalışması iğrenç. midemi bulandırdı .hakkınızda hayırlısı olsun inşallah.. tez zamanda sorunsuz yollarınızı ayırmanız için dua edeceğim..

ydgns

Üye
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2022
182
110
24
öncelikle başınız sağolsun. çok çok benzer bir durum yakın arkadaşımın başına geldi ve kendisi boşandı şu an çok mutlu annesiyle. koca çok ama anne baba bir tane var başka yok.. böyle bencil, eşine ve eşinin ailesine saygı göstermeyen biri ile yol yakınken ayrılmak en iyisi bence.. yol yakınken derken çoluk çocuğa karışmadan demek istiyorum.. annenize karşı tutumunu geçtim, daha boşanmadan başka kızları sosyal medyadan takip etmek ve bunu sizin gözünüze sokmaya çalışması iğrenç. midemi bulandırdı .hakkınızda hayırlısı olsun inşallah.. tez zamanda sorunsuz yollarınızı ayırmanız için dua edeceğim..
İnsan en çok da karşındakinin bu kadar degismesine veya nasil taniyamadigina üzülüyor inanin cok saskinim hala

asosyalzade

Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2021
581
897
31
Başın sağolsun , mekanı cennet olsun inşallah.
Eşine sormadan aldığın kararda haksızsın. Fakat sanırım o süreçte askerdeyse zaten yok, tamam diyebilirdi.

Onun ailesini akrabalarını sürekli mecburi ağırlamaktan belli rahatsız olmuşsunuz. Çok normal. Yeni evliyken hangimiz zorbalığa maruz kalmadık.
Durum normal değil veremediğiniz tepki çok normal.
Hal böyle olunca insan da der vefalı olsaydı diye.

Ama sen kendini o süreçte koruyamadin savunamadin diye o da mecbur değil ki.
Bunu sen kabul ettin diye o da aynısını yapmaz.
Sen sen ol herzaman istemediğin birsey olursa dimdik ol.

Ailesi berbat insanlarmış belliki .. Normal aile ahlaksızlık harici sebeb ne olursa olsun birleştirici olur. Engellemez , yuva yıkmaz . Oğluna koyar tepkiyi ve yaşlarının olgunluğu ile akılcı toparlayici dersler verirler.

Eşin denen o yarım akıllı iyiki kendini belli etti. Ya bundan çocuğun olsaydı? Böyle yarimakilli birisini baba yapmadığın için mutlu ol.
Birsuru delil topla burnundan getir . Hersey güzel olur zaman herseyin ilacı..

Ruhum Buruk

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2019
3.565
9.714
34
Benim takıldıgım mevzu annemi istememesinden ziyade üslubu ve zamanlaması zaten hani istemesen bile bi cekinirsin bunu o sekilde dile getirmeye dersin ki bunu yüz yüze konusuruz ya da önce diger ablana gitsin sonra bize gelsin ya da daha kırmaktan korkar bir uslupla daha uygun sekilde konusulurdu ve zor gunumde yanımda olurdu rest çekip suskunluğa burunmezdi ben sahsen istemesem bile bunu oyle bir gunde dile getiremem ya da onun hatrına katlanırım ki katlandım da bir cok sacmasapan adete vs karşımdakinden de bekledigim buydu zoruma giden beni bu sürece iten şey annemden cok beni yalniz bırakması bayramda gelmemesi acıma olan saygısızlığı
Anladım ama bence böyle bir adama ömür verip bunları yaşamaktansa yolun başında ne olduğunu anlaman çok iyi olmuş.Üzulmen insanı bir durum ama karşında ki pek insan değil bence değmez.Kurtulmussun yoluna bak ondan iyisinin çıkmama ihtimali bence yok.

_masumane_

Mis gibi huzur kokuyor❤
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2014
529
931
Başın sağolsun, Allah sabır versin. Hayatına alıp aynı yastığa baş koyduğun adamın gerçek yüzünü kötü bir tecrübeyle ögrenmişsin ne yazık ki. Sen iyiyken birilerinin iyi olmasının hiç bir değeri yoktur. Asıl senin zor zamanında kimin elinden tuttuğudur mühim olan. Malesef eşin daha ilk sınavda sınıfta kalmış. Düşün ki insan dahi olmayı beceremeyen, vicdanı-merhameti olmayan bir varlık sana koca, ileride çocuklarına baba olur mu?

_masumane_

Mis gibi huzur kokuyor❤
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2014
529
931
Ben nasıl yapılacağını söyleyeyim size, normalde gitmiştim ama biri alıntı yapınca cevap verdim. Şimdi konunun üstünde 3 noktalı bir yer var , orda seçenekler çıkacak, tam hatırlamıyorum ama bi bakın bulursunuz.
Sen konuyu yanlış mı anladın acaba veya kadın düşmanı mısın? Ya da kendi mutsuzluğunu başkalarından çıkarmaya mı çalışıyorsun bilemedim. Konunun gelin annesi ya da damat annesinin bir arada yaşama ayrımcılığıyla uzak yakın bir alakası yok. Ortada bir acı var, bir kayıp var. Bir evladın bu süreçte annesine destek olmak istemesinden, diğer kardeşleri ve kendi uzakta olduğundan annesi yalnız kalacağı için aklı onda kalacağından evinde 1 buçuk ay misafir etmek istemesinden daha doğal ne olabilir? Erkek yada kadın olarak bakılacak bir konu değil ki bu sen cinsiyet peşine düşmüşsün ama bu bir insanlık meselesi. Acaba konu sahibinin eşinin dişi versiyonu olabilir misin? İki acıyı üst üste yaşayan bir insana "gerçekçiyim" edasıyla yaklaşırken, aslında sert kelimelerinle ne kadar incitebileceğini hiç düşündün mü? Ben senin ne demek istediğini çok iyi anladım ve normal şartlarda yerden göğe kadar haklısın ama bu konuda değil. Çünkü keyfi değil, mecburi bir durum söz konusu. Eşler ortak söz hakkına sahiptirler evet ama o evliliği evlilik yapan şey acıya da ortak olabilmektir.

Mutleml

Üye
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2022
166
101
35
Başınız sağolsun,inşallah affetmezsiniz tekrar.Belki de esiniz hep bencil bir adamdı,siz onu görmezden geldiniz.Mesajlarini silmeyin,evden eşyalarınızı alın şeklindeki özellikle.Kendinize bir avukat tutun hemen o sizi yonlendirsin.Belki de bu kötü olay eşinizin gerçek yüzünüzü görmenizi sağladı.Babaciginiz giderken size bir ışık tuttu.

ydgns

Üye
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2022
182
110
24
Başın sağolsun, Allah sabır versin. Hayatına alıp aynı yastığa baş koyduğun adamın gerçek yüzünü kötü bir tecrübeyle ögrenmişsin ne yazık ki. Sen iyiyken birilerinin iyi olmasının hiç bir değeri yoktur. Asıl senin zor zamanında kimin elinden tuttuğudur mühim olan. Malesef eşin daha ilk sınavda sınıfta kalmış. Düşün ki insan dahi olmayı beceremeyen, vicdanı-merhameti olmayan bir varlık sana koca, ileride çocuklarına baba olur mu?

Başınız sağolsun,inşallah affetmezsiniz tekrar.Belki de esiniz hep bencil bir adamdı,siz onu görmezden geldiniz.Mesajlarini silmeyin,evden eşyalarınızı alın şeklindeki özellikle.Kendinize bir avukat tutun hemen o sizi yonlendirsin.Belki de bu kötü olay eşinizin gerçek yüzünüzü görmenizi sağladı.Babaciginiz giderken size bir ışık tuttu.
Amin Allah razı olsun. Avukatta bilgilendirdi hiçbir mesajı silmemem konusunda hazırlıklıyım şuanda her şeye. Hep böyle biri degildi inanın evlilik çok değiştirdi sevgiden ziyade bana karşı olan duygu hırstı sanırım sevgi olsaydı bunları yaşamazdım ama en acısı insanliginda olmaması çünkü ben düşmanım olsa dahi yasına saygım olurdu