Babamı sevmiyorum

sevmiyorum demek sanki biraz keskin olmuş. evet maalesef bazen duymak istemediğimiz sözleri en yakınlarımızdan duymak özgüvenimizi bitirebiliyor .. siz yine de sevmiyorum demeyin .. kıyaslamak hoş değil bu durumlarda fakat türlü türlü babalar var .. en ağır küfründen tutun da şiddet boyutuna götüren.. siz yine de sevmiyorum demeyin ..

4 sene okumuşum bu işleri mi yapacağım yani

Burada kimseyi aşağılamıyorum ama bulaşıkçı olayım diye o kadar okumadım
Maddi olarak hiçbir zaman problemimiz olmadı babam da esirgemedi.
Babanız size tavırları konusunda benim görüşüme göre yalmış yapmış haklısınız. Yukarıdaki cümleleriniz bunu kanıtlıyor.

4 sene okumuşum bu işleri mi yapacağım yani

Burada kimseyi aşağılamıyorum ama bulaşıkçı olayım diye o kadar okumadım
Ajitasyon denen şey burada yapılıyor bence.
Forum temizlik yapmak ve bulaşıkçılık üzerine dönmüş resmen
Sanki ülkemizde başka sektör yokmuş gibi..
Haklı çıkmak adına en uç örnekler verilmiş.

Bir ilk okul mezunu ev hanımı komşum eşinden boşandı. 2 çocuğuyla üstelik.
İlk zamanlar evlere temizliğe gitmek, çocuk bakmak gibi işler yaptı.
Yolunu ararken parasız kalmaması lazımdı.
İş bakınırken diplomasız olmayacağını öğrendi, ortaokulu liseyi dışarıdan okudu.
Sonra bir mobilya mağazasının bir şubesinde iş buldu.
Satış danışmanlığını öğrendi. 6-7 sene çalıştı. Aöf e kayıt oldu.
O markanın bir şubesine mağaza müdürü oldu.
Maaşı asgari ücretin iki katı civarındaymış şu anda, üstüne aylık limiti doldurursa primde kazanıyor.
Altına arabasını bile aldı, bu sene kızını üniye kayıt ettirdi.
Piyasaya atılınca algılar açılıyor, tanıdıklar çoğalıyor, yol yöntem öğreniliyor.
Evde oturup ben ilk okul mezunuyum mesleğim yok diye ağlansaydı yerinde sayardı.

Yani diyeceğim bazı şeyler çaba istiyor.
Ufak çaplı bir şirkette, bir ehliyet kursunda, dershanede sekreterlik yapabilirsiniz mesela.
Bir markette kasiyerlik, bir hastanede hasta karşılama ve yönlendirme vs vs.
O sırada mesleğinizde sizi öne çıkaracak bir donanım eklersiniz hanenize.
Dil, bilgisayar programı, o alanda bir sertifika vs vs.
O sizin mesleğiniz olmaz korkmayın, kendinize katacağınız donanım için maddi geçiş aşamasıdır.
Evde oturmaktan daha fazla farkındalık kazandıracaktır.
Yeni insanlar tanıyacaksınız, tanıdığınız biri belki işinizle ilgili bir alanda ön ayak olacak, belki farklı bir sektör ilginizi çekecek oraya yöneleceksiniz gibi gibi
Bu tarz şeyler evde istediğiniz işi beklemekten daha iyi olacaktır sizin için.

Son düzenleme:
babasını sevmeyen insan çok azdır. genel hatlardan bakıyoruz olaya zaten özel hatlara inersek tabi milyon tane şey çıkar. Annesini sevmeyen insanlar da konu açıyor bu da azınlıktadır. Altında bir trajedi yatmaması kaçınılmazdır. Seninki gibi mesela. Ama konu sahibinin babasını tanımadan kıza hak verir yorumları da gerçekçi bulmuyorum. Bakalım konu sahibi nasıl bir evlat.
Ben zaten benim babamla karşılaştırınca birşey yok dedim kendisine hakda vermedim ama babasını sevmeyen azdıra çok katılamadım şimdilerde babalar baba oldu eskiden bütün eziyetleri yaparlardı ama gene de baban o senin diye empoze ederlerdi tabi bana işlemedi o şeyler ben şoyle düşünüyorum bu şeyleri başkası yapsa ne olurdu kan bağı çokda önemli değil öyle olsaydı anasını babasını çocuğunu katledenlerle dolu olmazdı dünya :KK66:

Duygusal kız, realist baba kombinasyonu. İyi bilirim. Bizde de vardı bundan. 34 yaşından bildiriyorum. Sevmiyorum falan demeyin ilerideki en iyi arkadaşınız olabilir. Babanızın söyledikleri çok mantıklı geldi bana. İleride siz daha realist bakmaya başlayacaksıniz, babaniz yaşın getirdiği duygusalliğa sahip olacak falan... Ortada buluşacaksınız.

Merhaba

Babam çok eleştirel bir insandır. Motive ederken bile karşısındaki kişi kendini eksik hisseder. “Sen şöylesin,sen böylesin, şöyle yapman lazım kendine gelmen lazım…”

Bugün yine başlayacağım bir enstrüman kursu yüzünden babamdan soğudum. Hala ekonomik özgürlüğüm olmadığı için maalesef.

Maddi olarak rahat karşılayacağı bir meblağ idi. Ama pahalı yine de. Gerçekten farklı bir ortama ihtiyacım var çünkü şu an bir uğraşım yok kendimi de pek iyi hissetmiyorum bu yüzden.

Fakat sorar sormaz direk şunu dedi:
“Sende öyle bir idealistlik yok sırf hobi olsun diye de gidilmez kendi mesleğinle ilgili hiçbir şey yapmıyorsun, gidiyorsun böyle işlerle uğraşıyorsun. Senin gideceğin 1-2 ay, sonra sıkılıp bırakırsın kesin. Ben sende öyle bir ışık görmüyorum” dedi
Mesleğimle ilgili olarak ta iş bulamadığım için başka şeylerle uğraşmak istedim. Sırf bu yüzden bu cümleleri sarfetti.
Arkadaşlar ağladım sonra. Gerçekten babam tam olarak böyle insanın içini karartan motive, yaşama sevinci bırakmayan bir insan. O kadar kırıcı ki gerçekten dayanamıyorum. Sağlıklı bir insanın özgüvenini yerle bir eder.

. Önceden Psikoloğa gitmiştim babanla aran nasıl deyince direk ağlamaya başlamıştım ondan sonra babamla aramda bir sorun olduğunu farketmiştim.
25 yaşındayım hala direk böyle olaylarda gözlerim doluyor.
Hayal ederek, çalacağım diye sevindiğim müzik aletiyle ilgili tüm hevesim gitti şu an.
Babamdan her olayda böyle soğuyorum sonra da normale dönüyoruz. Aynı odada yalnız oturmak bile istemiyorum.

Nasıl başa çıkacağım bilmiyorum keşke iş bulsam da ayrılsam
Bu yüzden mi babanı sevmiyorsun? Baban başını toprağa koyup gittiğinde anlarsın, çok yazık.

Ben zaten benim babamla karşılaştırınca birşey yok dedim kendisine hakda vermedim ama babasını sevmeyen azdıra çok katılamadım şimdilerde babalar baba oldu eskiden bütün eziyetleri yaparlardı ama gene de baban o senin diye empoze ederlerdi tabi bana işlemedi o şeyler ben şoyle düşünüyorum bu şeyleri başkası yapsa ne olurdu kan bağı çokda önemli değil öyle olsaydı anasını babasını çocuğunu katledenlerle dolu olmazdı dünya :KK66:
bence biz bu konuda farklı yerlerden tutup ısrar ediyoruz çekmek istediğimiz yere. Çocuğunu öldüren kaç baba var diyerek ısrarıma birini daha ekliyorum ya da öldüren baba normal mi? Bu da bağlantılı. Biz normal şartlarda baba-anne olmuş kişilerden bahsediyorduk ama neyse bence gerek yok uzatmaya aslında ikimiz de biliyoruz ne anlatmak istediğimizi.

İş bulamıyorum dedim iyi okumamışsınız
Ayrıca biri size sürekli özgüvensiz olduğunuzu hissettirse nasıl sağlıklı kalırsınız bilmiyorum
bence babanız size özgüvenin yok değil, maymun iştahlısın sıkılırsın iki güne demek istemiş. ve bencede haklı mesleki kurslara gitmeniz daha mantıklı madem çalışmıyorsunuz bari by süreçte kendinizi geliştirirsiniz. enstrüman kursu size hobi olmanın dışında bir artı katmayacak .
birde şu var ki iş için illa kendi mesleğiniz olması şart değil bir yerden başlayın gerisi gelir.

Bu yüzden mi babanı sevmiyorsun? Baban başını toprağa koyup gittiğinde anlarsın, çok yazık.
Adam 25 yaşına kadar bakmış okutmuş kurslara göndermiş gene yaranamamış pess. Müzik aleti kursuna göndermeyince burda konu açıp babayı kötüleyelim istenmiş. O adam keşke benim babam olsaydı. Ben de yüzünü toplamda 3 ay gördüğüm hatırladığım yaşlarda maddi manevi bir çöp görmediğim bir babam varda😅hangi baba sevilmez acaba ?

X