Babamın bize gelmesi...ve üzerine eşimle tartışmamız :(

Bu mesajlar tabi artık en dinginleşmiş halimiz.Bana söyledikleriniz konusunda çok haklısınız.Ama eşimin en dertli olduğum ve tek huyu beni suçlaması...Sen şöyle yaptığın için ben böyle yaptım..ya da sen şöyle söylediğin için ben böyle söyledim gibi sen sen senli cümleleriyle beni çıldırtır.Senin yüzünden diye üzerime gelir.Yani ben sussam tamam desem de susmaz o an.Sen yaptın,sen niye böyle yaptın diye sonra ben patlar bağırırım yeter diye.Mesela geçen yaz sinek öldürmeye çalışıyorduk.Sineği ben öldürdüm ve eşim onu ben sarstığım için sen öldürdün dedi...Bu derece :KK70: Ya da çiftli oyun oynadığımızda ben el açamadığımda sen takip edemiyorsun diye söyler uyarır beni.Ama ben sürekli açıp o açamadığında ben hiç sesimi çıkarmam o da susar :) eşim bu konularda zordur.çok suçlar beni.Bir cümleme 10 cümleyle karşılık verir konuşamam bile.Başka da bir huyu yok.Ama hatalarımı güzel bir şekilde uyarmaz çok suçlar abartır.
Ama evet sonradan suçunun bir kısmını anlar bazen anlamaz anlamış gibi yapar uzamaması için,konuyu kapatır gönlümü yapar.Beni normal zamanlarda çok ilgiye sevgiye boğar.

Sinek konusu gerçekten komikmiş :)))

Aynen, aynı durumda konu sahibi olsa eminim çok uzatırdı. Eski konularına istinaden yazıyorum
Uzatmadığım zamanlar çok oldu.Eşim beni ailesi konusunda çok uyardı çok tartışmalar yaşadık.Ama asla kendisine laf söyletmiyormuş keşke ben de öyle yapsaydım

Uzatmadığım zamanlar çok oldu.Eşim beni ailesi konusunda çok uyardı çok tartışmalar yaşadık.Ama asla kendisine laf söyletmiyormuş keşke ben de öyle yapsaydım
O kavgalar sen uzattığın için olmasın? Sen de surekli uyarıyorsun ama eşin uzatmıyor.
Ben de kendime laf söyletmem mesela :KK66:

Anlattığınız konuyu tam anlayamadım anlatım bozukluğu olmuş.Evet uyarmamalıydım.Onu sürekli uyarıyorum maalesef bu huyumdan vazgeçmem lazım
Olay kahramanları sizmiş gibi anlatayım. Bayramda k.pederinize gidiyorsunuz. Oraya babanız geliyor. O sırada eşiniz uyuyor. Annesi eşinizi uyandırıyor. Sonra Babanız gidiyor ve eşiniz beni niye uyandırdınız diye kızıyor. Yani Babanızla bayramlaşmayacak beyfendi uyuyacakmış. Bayramın 1. Günü öğlen 1. Bu durumda siz ne yaparsınız?

Bulunduğum şehirde psikolog yok biliyor musunuz.Bir tane yeni gelmiş ve psikiyatri onayıyla gidilebiliyormuş.Psikiyatri bana onay vermez ki benim direk özele gitmem lazım.Sürekli olması gereken bir şey olduğu için şehir dışına çok vakit ayıramam çünkü anlık işlerim çıkabiliyor.Psikolog size neler önerdi??
Psikiyatriye sadece psikolog ile görüşmek için geldiğinizi söylemeniz yeterli devlet hastanelerinde onlar sizi direk psikolog randevusuna yonlendiriyor özel şart değil yani . Psikiyatriden sadece sıra alıp giriş yapıyorsunuz o kadar

İncir çekirdeğini bile doldurmayacak, çok gereksiz bir konu için tartışıp boş yere üzülüp kızmışsınız.Ama arada olur öyle şeyler.

Bulunduğum şehirde psikolog yok biliyor musunuz.Bir tane yeni gelmiş ve psikiyatri onayıyla gidilebiliyormuş.Psikiyatri bana onay vermez ki benim direk özele gitmem lazım.Sürekli olması gereken bir şey olduğu için şehir dışına çok vakit ayıramam çünkü anlık işlerim çıkabiliyor.Psikolog size neler önerdi??

Psikiyatriye beni psikoloğa yönlendirin derseniz yönlendirir. Onay vermelik bir durum yok. Benimle ilgili şeyler konuştuğumuz için psikologla size yardımcı olabileceğimi düşünmüyorum. Hastalandığınızda düzenli tedavi gerekse de anlık işlerim çıkabilirim mi diyeceksiniz? Ruhunuzun tedavi edilmesi lazım bunun da kadın doğum, dahiliye, cildiye vb gibi branşlarda rahatsızlığınızın tedavi edilmesinden farkı yok. Siz kendiniz görüşün mutlaka, size faydası olacaktır.

Psikiyatriye beni psikoloğa yönlendirin derseniz yönlendirir. Onay vermelik bir durum yok. Benimle ilgili şeyler konuştuğumuz için psikologla size yardımcı olabileceğimi düşünmüyorum. Hastalandığınızda düzenli tedavi gerekse de anlık işlerim çıkabilirim mi diyeceksiniz? Ruhunuzun tedavi edilmesi lazım bunun da kadın doğum, dahiliye, cildiye vb gibi branşlarda rahatsızlığınızın tedavi edilmesinden farkı yok. Siz kendiniz görüşün mutlaka, size faydası olacaktır.
Şehir dışına çıkmam sıkıntı evet.Allah korusun büyük bir şeyim olursa şehir dışılık raporum olur.Bir avukat arkadaşım boşandı ve psikiyatri ilaç verdikten sonra fayda alamayınca psikoloğa yolladı.Sizinle ilgili şeylerin bana yardımcı olamayacağını biliyorum,onları sormadım.Genel tavsiyelerde illa bulunmuştur diye sordum.Ya da üstün körü çocukluğunuzu sormuştur onları affetmenizi söylemiştir vs vs..Bunlar genel şeyler.Neyse teşekkür ederim.İnş görüşme fırsatım olursa görüşeceğim.

Olay kahramanları sizmiş gibi anlatayım. Bayramda k.pederinize gidiyorsunuz. Oraya babanız geliyor. O sırada eşiniz uyuyor. Annesi eşinizi uyandırıyor. Sonra Babanız gidiyor ve eşiniz beni niye uyandırdınız diye kızıyor. Yani Babanızla bayramlaşmayacak beyfendi uyuyacakmış. Bayramın 1. Günü öğlen 1. Bu durumda siz ne yaparsınız?
Eşim bayram seyrana çok önem verir.Onu belki ben yaparım ama o yapmaz.Uyuyor olsa bile uyandırırım hemen kalkar elini öper.Bunlara eş seçiminde biraz önem verdim saygı konusunda.Eşim çok şükür saygısızlık yapmaz.Ama işte ben fazla ayrıntı davranıyorum yanlış yapıyorum

X