babamın prensipleri:((

else03

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Mart 2014
944
103
kızlarr babam hiç bişeye izin vermiyor 21 yaşındayım tamam babam hep yalanlarımı yakaladı ama babamın yapısı bu çok genç olduğu için kandıramıyorum bile tabi işin şakası bu 39 yaşında adam aklımdan geçenleri dahi okuyo çünkü benim gençliğim sende diyo bana benziyosun diyo benim yarın arkadaşımın sözü var 13 yıllık arkadaşım çoculuk arkadaşım evlerimizde okadar uzak değil babama sen götür getir diorum gittme dio bana bişeyde diyemiyorum hiç dayak yemedim babamdan ama baba korkusu yok çünkü sinirli bi adam ne yapıcam yaa off gerçekten çok bunaltıyo iki kız kardeşiz tamam küçüğe daha çok izin veriyo ama onuda kısıtlıyo oda bazen yeter diyo gerçekten bıktım yaşındaymışım gibi muamele görüyorum yarın arkadaşımın sözü var tek beni çağırdı en yakın arkadaş olarak ne yapıcam bilmiyorum offff vize haftam gerçekten kafamı dahi veremyrum çünkü bizim evde hep babamın kısıtlamaları prblem ya tamam bende babama az şeyler yaşatmadım ama ne bileyim uzattım kızlar k.bakmayın sabah sabah okula gidicem derdimi anltmak içimi rahatlatmak istedim :KK43: bide babam bir yere gittimmi saat veriri bana diyelim 1 saat ben bi saati geçtimmi bidahaki iznimde bunu hatrlatıp izin vermez:KK5:

kızlarr babam hiç bişeye izin vermiyor 21 yaşındayım tamam babam hep yalanlarımı yakaladı ama babamın yapısı bu çok genç olduğu için kandıramıyorum bile tabi işin şakası bu 39 yaşında adam aklımdan geçenleri dahi okuyo çünkü benim gençliğim sende diyo bana benziyosun diyo benim yarın arkadaşımın sözü var 13 yıllık arkadaşım çoculuk arkadaşım evlerimizde okadar uzak değil babama sen götür getir diorum gittme dio bana bişeyde diyemiyorum hiç dayak yemedim babamdan ama baba korkusu yok çünkü sinirli bi adam ne yapıcam yaa off gerçekten çok bunaltıyo iki kız kardeşiz tamam küçüğe daha çok izin veriyo ama onuda kısıtlıyo oda bazen yeter diyo gerçekten bıktım yaşındaymışım gibi muamele görüyorum yarın arkadaşımın sözü var tek beni çağırdı en yakın arkadaş olarak ne yapıcam bilmiyorum offff vize haftam gerçekten kafamı dahi veremyrum çünkü bizim evde hep babamın kısıtlamaları prblem ya tamam bende babama az şeyler yaşatmadım ama ne bileyim uzattım kızlar k.bakmayın sabah sabah okula gidicem derdimi anltmak içimi rahatlatmak istedim :KK43: bide babam bir yere gittimmi saat veriri bana diyelim 1 saat ben bi saati geçtimmi bidahaki iznimde bunu hatrlatıp izin vermez:KK5:

Açıkcası babanız böylesi bir dünyada yapılabilecek tek şeyi yapıyor.
Dış dünyayı kontrol edemeyeceği için sizi kontrol ediyor ki anladığım kadarıyla siz de çok ele avuca gelir bir genç kız değilsiniz
Yalanların yakalanması, söylenen saatte eve gelinmemesi vs de zaten güven inşa etmez yıkar farkındasınızdır umarım.
Babayı değiştirmek yerine kendi düşüncelerinizi değiştirseniz eminim babanız da esnemeye başlar.

Açıkcası babanız böylesi bir dünyada yapılabilecek tek şeyi yapıyor.
Dış dünyayı kontrol edemeyeceği için sizi kontrol ediyor ki anladığım kadarıyla siz de çok ele avuca gelir bir genç kız değilsiniz
Yalanların yakalanması, söylenen saatte eve gelinmemesi vs de zaten güven inşa etmez yıkar farkındasınızdır umarım.
Babayı değiştirmek yerine kendi düşüncelerinizi değiştirseniz eminim babanız da esnemeye başlar.
evet ben suçsuzum demiyorum babam anlayışlı adam yinede beni sevdiğime verdi ama yaşadığımız ortam çok güzel değil herkez babama sen kızlarına şükür et bu ortamda böyle sözünü dinliyolar benim en yakın arkadşımın sözü ve sözlencek çocuk bizim aile dostumuz gerçekten ne yapıcağımı bilmiyorum babama bişeyde diyemiyorum sinirli bi yapısı var bana vurmaz ama korku işte baba korkusu

evet ben suçsuzum demiyorum babam anlayışlı adam yinede beni sevdiğime verdi ama yaşadığımız ortam çok güzel değil herkez babama sen kızlarına şükür et bu ortamda böyle sözünü dinliyolar benim en yakın arkadşımın sözü ve sözlencek çocuk bizim aile dostumuz gerçekten ne yapıcağımı bilmiyorum babama bişeyde diyemiyorum sinirli bi yapısı var bana vurmaz ama korku işte baba korkusu

söz için izin almak istiyorsanız babanıza biraz şirinlik yapın. yanınıza kız kardeşinizi de alın giderken vs
hatta aile dostunuzsa anne de gelebilir sizinle

Baban haksiz sayilmaz o zaman, dedigine gore guvenini sarsmissin.
Tekrar guvenini kazanana kadar sana bu sekilde davranacaktir.
Benim kendi babamla aramdaki iletisim cok iyiydi mesela. Hala oyledir.
Arkadas gibi herseyimi anlatabilirim, akil danisirim, o da bana guvenir.
Cunku bilir ki 1 saat sonra evde olacaksin derse ben 1 saatten 10 dk once evde olurum.
Bu sekilde davraninca zaten otomatikman guven kazaniliyor.

Bir de tabii ki baban modern bir insansa, senin dusuncelerine onem veriyorsa, oturup onunla konusabiliyorsan, arkadas gibi iliski kurmayi da ogrenmelisin. Dedigine gore baskici bir baban yok, sadece gunumuz sartlarina gore davraniyor...
Bunalman normal, hepimiz gectik o yollardan, o yuzden babanla iletisimini kuvvetlendirmeni tavsiye ederim.
Onu uzecek veya kizdiracak seylerden uzak dur, arkadaslarinin kim oldugunu bilsin.
O zaman daha rahat sana izinler verebilir, sende guvenini sarsmadigin surece daha rahat hareket edebilirsin...

babanın böyle güvenini sarsacak ne yapmış olabilirsinki...

Baban sana güvenmiyor ki izin versin ha baban haklımı değil ama haksızda değil. Ortam kötü diyorsun birde şimd aşırı dikkat eder. Yeniden güven kazanmalısın.

Kaybolan güven kolay kolay kazanılmaz, belli ki bir şeyler olmuş babanın sana olan güveni sarsılmış. Baban çok doğal olarak hem babalık hem erkeklik içgüdüsü ile seni her şeyden sakınır hale gelmiş. Şimdi siz bir süreç içindesiniz, babanın yeniden güvenini kazanmadan bu sorunları sürekli yaşarsın. En güzeli babanla oturup, tartışmadan bu konuyu konuşman. Anlat güzelce bunun özel bir gün olduğunu, bir defalık böyle bir izin istediğini hatta karşılığında senin de fedakarlık yapıp atıyorum 1 ay boyunca extra izin istemeyeceğini söyle. Hem zamanla davranışlarına dikkat edersen, verdiğin sözleri tutarsan babanın sana karşı olan tutumu da yumuşayacaktır...

Ne olursa olsun baba kızına güvenmek zorundadır. Bir yalanını yakalar ceza alırsın. Telefonunu 1 ay kullandırtmaz, 1 ay dışarı çıkmana izin vermez. Ama ömür boyu sürmez bir ceza. Ergenlikte gençlikte yapılan yanlışlar kişinin tüm yaşamına mal edilemez. Arkadaşının sözü varsa izin vermeliydi. Kendi bırakıp kendi alır bunda bir sorun yok ki. Güvenemediği ne arkadaşının sözlendiğine mi inanmıyor. Olay gayet açık. Bence uğraşmamak için önünü kapatıyor.

Ben bunu ailelerin tembelliği olarak görüyorum valla. Her şeye izin vericen ama takipte olucan. Bir yanlışta cezasını kesicen bu kadar yani. Takip etmemek başına iş almamak için kökten kesiyorlar önlerini. 39 yaşında diyorsun baban için. Hani bunları anlamak için yeterince genç bir baba. Ben ilkokula başladığımda babam o yaştaydı.

Evet ama babm ne blyim duşuncleri cok farklı inanın yazdgm mesajı yuz ifadmden anlyor okadar zeki insan ben zamanında guvenini çok krdım şimdi geri kazancm beni bendn iyi tanyor

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

X