babamla görüşmüyorummm

mahjo

Neler geçmedi ki....
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2011
592
334
merhabalar eşimden ayrıldım ailemle yaşıyorum ayrı eve çıkacağım ama biraz daha zamanı var.babamla bir konuda tartıştık konu ne derseniz benim ablam 18 yaşında evlilik yaptı eşinden ayrıldı çok kısa sürdü zaten o ara bilezikleri vardı onları babam aldı ihtiyaç oldukça bozdurdu ama ablam da şimdi geri istiyor bileziklerini ben küçüktüm hakkımı savunamadım diyor o zaman şimdi ablam 38 yaşında.ablam ev hanımı tarlaya falan gidyor gündelik işlere geçen resim atmış tarlada haline acıdım babama keşke destek olabilsek dedim elimizden geldiği kadar o da ben de ne destek olacağım ya diye bağırmaya başladı ben de birşeyler dedim ablamın altınları harcandı bizim ona destek olamamız lazım dedim ben elimden geldiği kadar oluyorum sürekli ablamda destek bekliyor zaten alenen çünkü durumu ortada.her neyse altınları bozuldu dediğim için beni evden kovdu babam gelme bu eve bir daha bana torunda lazım değil evlatta dedi evi terk etti annem beni suçladı zaten onun gölgesi yeter bana ne yaptın böyle gtti adam dedi vs sorun şu ki beni heryerden engelledi.ben de ayrıldım evden.barış diyor herkes sen adım at diyor ama ben evi terk edeceği kadar kötü birşey demedim.evden gitmesi ve engellemesi .ocukca geldi.bu arada ailemden hiç bir maddi destek görmüyrum tam tersi onlar benden görüyor evliyken yaptıkları kışlık hazırlıkların bile parasını veririrm.sevgi de görmedim asla o evde yaşadığımdan beri hep hakaret annem sürekli kızar onu oraya niye koydun çocuğum bi yeri kirletse evde kıyametler kopar çocuğuna bakmak zorunda değilim ver kreşe.hiç sevgi görmedim .babamla o gün tartışmadan bir de sen çocuğuna bakamıyorsun bak bembeyaz dedi ben de gayet iyi bakoyrum doktorumuz kilosu iyi diyor dedim.yani ailem beni çok yıprattı hayatıma artıları yok manevi olarak da yok asla.

Böyle baba olmaz olsun. Kızının hakkını yemiş. Zehir zıkkım olsun. Çok despot ve vicdansız. Annenizde pasif. Kocasının uydusu.
Sizde kendinizi onlardan ne kadar uzak tutarsanız, o kadar iyi.

Barışmazdım, görüşmezdim.
Belli ki babanıza evlat lazım değil, bana da baba lazım değil der çekilirdim köşeme.
sürekli seni okuttum büyüttüm diyor başka babalar gibi oraya buraya git çalış demedim diyor memur oldum ama dershaneye bile gitmedim evde çalıştım asla cebimde bol param olmadı bir tl ile gezdim ne cafeye gttim ne tatile .şimdi bakıyorum kuzenlerime altında arabaları tatile tek gitmeler.onları kıskanmıyorum ama babamın her ailenin çocuğunu okuttuğu gibi normal olan şeyleri kendime bir ömür taşıyacak minnet borcu gibi hissettirmesine kızyorum.çok lux hayat yaşamışım gibi hissettiriliyor

sürekli seni okuttum büyüttüm diyor başka babalar gibi oraya buraya git çalış demedim diyor memur oldum ama dershaneye bile gitmedim evde çalıştım asla cebimde bol param olmadı bir tl ile gezdim ne cafeye gttim ne tatile .şimdi bakıyorum kuzenlerime altında arabaları tatile tek gitmeler.onları kıskanmıyorum ama babamın her ailenin çocuğunu okuttuğu gibi normal olan şeyleri kendime bir ömür taşıyacak minnet borcu gibi hissettirmesine kızyorum.çok lux hayat yaşamışım gibi hissettiriliyor
Memur olup kendi paranızı kazanmanıza sevindim. Böyle durumlarda kadınlar okumalı yoksa birilerine muhtaç bir şekilde hayat devam etmez .

Babanızla barışın veya küs kalın demeyeceğim zamana ihtiyacınız var ama ablanıza destek çıka biliyorsunuz destek çıkın

Yalnız yasayin imkanınızi öne alin azicik sıkışık olursiniz belki ama kafanız rahat olur.. cocukli iken baba evine sigamiyorsunuz bende ayniyim gun sayıyorum hadi hayırlısı

merhabalar eşimden ayrıldım ailemle yaşıyorum ayrı eve çıkacağım ama biraz daha zamanı var.babamla bir konuda tartıştık konu ne derseniz benim ablam 18 yaşında evlilik yaptı eşinden ayrıldı çok kısa sürdü zaten o ara bilezikleri vardı onları babam aldı ihtiyaç oldukça bozdurdu ama ablam da şimdi geri istiyor bileziklerini ben küçüktüm hakkımı savunamadım diyor o zaman şimdi ablam 38 yaşında.ablam ev hanımı tarlaya falan gidyor gündelik işlere geçen resim atmış tarlada haline acıdım babama keşke destek olabilsek dedim elimizden geldiği kadar o da ben de ne destek olacağım ya diye bağırmaya başladı ben de birşeyler dedim ablamın altınları harcandı bizim ona destek olamamız lazım dedim ben elimden geldiği kadar oluyorum sürekli ablamda destek bekliyor zaten alenen çünkü durumu ortada.her neyse altınları bozuldu dediğim için beni evden kovdu babam gelme bu eve bir daha bana torunda lazım değil evlatta dedi evi terk etti annem beni suçladı zaten onun gölgesi yeter bana ne yaptın böyle gtti adam dedi vs sorun şu ki beni heryerden engelledi.ben de ayrıldım evden.barış diyor herkes sen adım at diyor ama ben evi terk edeceği kadar kötü birşey demedim.evden gitmesi ve engellemesi .ocukca geldi.bu arada ailemden hiç bir maddi destek görmüyrum tam tersi onlar benden görüyor evliyken yaptıkları kışlık hazırlıkların bile parasını veririrm.sevgi de görmedim asla o evde yaşadığımdan beri hep hakaret annem sürekli kızar onu oraya niye koydun çocuğum bi yeri kirletse evde kıyametler kopar çocuğuna bakmak zorunda değilim ver kreşe.hiç sevgi görmedim .babamla o gün tartışmadan bir de sen çocuğuna bakamıyorsun bak bembeyaz dedi ben de gayet iyi bakoyrum doktorumuz kilosu iyi diyor dedim.yani ailem beni çok yıprattı hayatıma artıları yok manevi olarak da yok asla.
Görüşme bence sen haklısın. Allah hep evlatlara günah yazmıyor senin suçun yok burda. Vicdan yapıyorsan gidip elini öpersin olaylar soğuduktan sonra. Ama görüşme bence fazla yüz verme. Ben de hep giderim sohbet ederim. Beni kırabiliyorlar basit şeyler yüzünden.Abim 10 günde 1 arar onun sözünden çıkmazlar. 3 4 günde 1 yüzeysel sohbet eder 2 3 dakika. Onun sözünden çıkmazlar. Abim de aynı evde yaşıyor onlarla bu arada. Tüm dialoğu bu kadar. İşten eve gelir elini yüzünü yıkar yemeğe oturur annemler bir şey sorarsa sohbet olur ona da kısa cevap veriyor.Babam geçirdiği bir rahatsızlık yüzünden çok sinirli herkesi azarlıyor.Abime sesi çıkmıyor.Bence aradığınız sorunun cevabı bu. Yüzeysel bir özür dileyin sonra da çok az görüşün.

Gönlünü almak zorunda degilsiniz. Sizi okutmus olabilir, okutacak tabi baba olarak gorevi o. Ablanizin altinlarinin yerine altin yapamam durumum belli ama cocuga bir mont bir ayakkabi alirim, destek olurum demek zor mu? Cocugu, torunu basina yük olarak görüyor

Neden beraber yaşamak zorundasınız? Mesleğiniz varmış çocuğunuza mı bakıyorlar o yüzden mi?
Ablanızla ayrı eve çıksanız ablanız daha az yorucu bir işe girse olmaz mı?

Ben olsam kantarın topuzuyla oynardım biraz.
Okutacaksın tabi, babalık görevini yaptığın için bi de altın mı takayım falan derdim.
Yaparken bana mı sordunuz falan derdim. 32 yaşındayım, ergen değilim bu arada. 😀
Ama yaptığın çocuğu okutmayı da lutuf görmezsin.

Ablaniz bekar mi bekarsa birlikte ayrı eve çıkın derim.Yine gündelik tarzı işlere devam edebilir evlere temizliğe filan gidebilir beraber yaşarsınız.

Ben olsam kantarın topuzuyla oynardım biraz.
Okutacaksın tabi, babalık görevini yaptığın için bi de altın mı takayım falan derdim.
Yaparken bana mı sordunuz falan derdim. 32 yaşındayım, ergen değilim bu arada. 😀
Ama yaptığın çocuğu okutmayı da lutuf görmezsin.
Evet herkesin yaptığını lütuf olarak görüyor çok rahat hayat sürdün diyor ne gece çıkabilirdim ne onlardan habersiz iş dışına asla maddi ve manevi rahat hayatım yoktu ki yani öyle tatiller falan asla cebimde ne para vardı memur oldum öyle oldu

Ablaniz bekar mi bekarsa birlikte ayrı eve çıkın derim.Yine gündelik tarzı işlere devam edebilir evlere temizliğe filan gidebilir beraber yaşarsınız.
Ablam evli ama iki çocuğu var haliyle ihtiyaçlara yetişemiyor eşi erken emekli oldu ek iş de yapıyor eşi ama yetmiyor malum 2 çocuk okutmak zor

Böyle baba olmaz olsun. Kızının hakkını yemiş. Zehir zıkkım olsun. Çok despot ve vicdansız. Annenizde pasif. Kocasının uydusu.
Sizde kendinizi onlardan ne kadar uzak tutarsanız, o kadar iyi.
Annemde öyle maalesef bi yatak odası takımı alındı düğünümde hala diyor başkaları kendi aldı koca ile sen bize aldırdın yatak odası takımı olmada zaten ailemden hiç bir destek yoktu hani insan der benim kızım evleniyor karşı tarafa mahcup olmasın elde var sıfır daha fazlasını yapsak keşke diyeceğine yaptığına da pişman olmak bu zihniyet beni çıldırtıyor çeyizim desem kredi çektm kendim yaptım yeni memurdum o zamanlar çünkü birikmişim yoktu ama çocuğum oldu kayınvalide aldı beşik annem iki üç takım kıyafet bi kaç örgü işte

Altinlardan ziyade evladina muctac durumdayken yardim etmeyen aile aile değildir fazlaliktir.

Silin hayatinizdan gitsin, umurlarinda olacaginizi sanmiyorum.

Ablanizla beraber yasayin, calisin bir sure?
Hiçbir yardımları yok maalesef bana ufak tefek kışlık yapar yine isterlerdi para hep bi eziklik

Aman niye minnet eder gibi evlerinde kalıyordunuz ki sizde. Evde de huzur vermiyorlarmia. İyi olmuş sizi evden kovmasi , evinizde oturursunuz çocuğunuzla muhtaç değilsiniz onlara

X