Bacak inceltici hareketler

Cicilikiz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2009
1.972
10
48
Aşağıda animasyonlu resimler de ki gibi hareketler yaparsanız, bacaklarınız istediğiniz görünümü alır ve incelir.
55248350.gif

Bu hareket; Bacakları ve kalçayı güçlendirir. Önemli miktarda kalori harcamaya yardımcı olur.
Uygulama: Ayakta dik durun. Bacaklarınızı yana doğru açın. Kalçanızı mümkün olduğunca geriye doğru atarak dizlerinizi bükün.
92511217.gif

Egzersizi yaparken:
- uzağınızdaki bir sandalyeye oturmaya çalıştığınızı hayal edin,
- kalçanızı diz hizasına kadar getirmeye çalışın,
- dizlerinizi öne doğru çıkarmayın,
- harekete başlarken soluk alın, bitirirken verin.
96033276.gif

Faydası: Bacakların ön kısmını güçlendirir. Uygulama: Ayakta dik durun. Bir bacağınızı öne alın. Arkadaki bacağınızı dizinizi bükerek kalça hizasına kadar öne doğru kaldırın. Her seri sonunda bacak değiştirin.

Egzersizi yaparken:
- öndeki bacağınızı hafifçe bükülü tutun,
- dizinizi kalça hizasından daha yukarı kaldırmaya çalışmayın.
10926276.gif

Faydası: Bacakların ön kısmını güçlendirir.
Uygulama: Ayakta dik durun. Bir bacağınızı, hafifçe tekme atar gibi öne doğru uzatın. Her seri sonunda bacak değiştirin.
Egzersizi yaparken:
- havadaki bacağınızı yere paralel ve kalça hizasında tutun,
- seriyi tamamlamadan ayağınızı yere koymayın,
- arkaya doğru eğilmeyin.
16048151.gif

Faydası: Bacakların arka kısmını güçlendirir.
Uygulama: Ayakta dik durun. Vücudunuzu hafifçe öne doğru eğin. Bir bacağınızı dizden bükerek arkaya, kalça hizasına dek kaldırın. Her seri sonunda bacak değiştirin.
Egzersizi yaparken:
- hareket sonrası ayağınızı yere koyarken parmak uçlarınıza basın,
- bacağınızı kalçanıza değecekmiş gibi çekin,
- omurlara binen yükü hafifletmek için ellerinizi bir duvara dayayarak destek alabilirsiniz.

eed ben denedim bu hareketleri yaklasık 3 aydır hergun 3 set yapıyorum faydasını gördüm bacaklarım acaip kaslandı

Ayol ben ne yaparsam yapayım incelmez,
Soba borusu gibi mübarek..
:roflol:

Ayol ben ne yaparsam yapayım incelmez,
Soba borusu gibi mübarek..
:roflol:

cnm ben normalde cok zayıfım boyum 1.80 58 kiloyum ama popom çok fazla dısarıya dogru cıkık o yuzden bacaklarımda kalındı baktım ki gittikçe kotu bi görüntü oluyo başladım harekete bacaklarım inceldi yani forma girdi kaslarım belli olmaya başladı bacaklarımda selülitte gitti 1.sıradaki hareketi şiddetle tavsiye ediyorum

yaa lütfen cevap verin. ben 1. hareketi anlamadımmm.
yahu anlamicak ne var uygulamalı gösterio anlatim ama böle daha çok karmaşık olcak bak şimdi yere yan yatıosun sağ bacağını dizden kırıp sol bacagının önüne atıyosun sol bacağın dik onu kaldırıp indir okadar

uygulamalı gösterilmesi çok iyi olmuşş.teşekkürlerrrr a.s.

yalnızca kasa gitmez dimi bu hareketler?incelir yani?yoksa zaten üst kısım kalın bide kaslanırsa bu halde kötü olur..:1rolleyes:

süper bilgiler tşkler a.s.

incelmedimi yani sadece kas mı yaptı kafamçokkarıştı

Bir voleybolcu olarak size şunu söyleyebilirim..
1.Bacaklarınızdaki kas oranı arttıkça ayaklarınıza verdiğiniz ağırlık dengelenir.
2.Bacaklarınızı inceltmek demek kas oranını artırmak demektir.
3.Kaslı yapıda olan(bacak,kol,bel,göbek,kalça, vs)yapılar en çok YAĞ yakan yapılardır.

opuyorumnanaktan

bişey anlamadım bu hareketlerin 3 seri yapılması lazım sanırsam. yani 5 farklı hareketi 3er kere yapıcaz anlamına mı geliyor?? cevap verirseniz cok sevinicem

Analmayanlar için 1.ci animasyonu açıklıyorum.

Sol tarafınıza doğru yatın,sol kolunuzu başınıza dayayın.yattığınızda vücudunuz dümdüz dursun sağ bacağınızı sol bacağınızın üstüne mükemmel düz olacak şekilde koyun dizlerini kesinlike bükmeyin veya kasmayın daha sonra makas gibi yukarı tarafta kalan bacağınızı yani sağ bacağınızı bir aşağı bir yukarı kaldırın.Aynı şeyleri diğer tarafınızada uygulayın.

vayyyy tam benlik hareketler şu üst bacaklarımdan ne yaparsam yapayım kurtulamıyodum hemen başlıcam :))))
çok teşekkür ederim ekleyen arkadaşa şimdiden

X