Bademcik taşı çözümü,yardım bıktım artık

Merhaba cok sagolun.Ne kadar saniye gargara yaptınız? Bir de ayrıyetten bazı yerlerde elma sirkesi ve su karıstırıp icin diyor,siz denediniz mi içilmeli mi?
3 gün falan yapmışımdır kisa sürede kurtuldum.hapsirdigimda buğday büyüklüğünde elime geliyordu.binkac kez ağzımı calkaliyordum yarim cay bardagida içiyordum.su ilave etmeden yaptım ben.

Selam kızlar,güncelleme yapayım dedim.Tuzlu su çok iyi geliyor.Püf nokta yemeklerden sonra yani orada salgılarla yemek artıkları birleşmeden gargara yapmak.
Gargara yaparken boğazınızı iyice hareket ettirin,hatta dışardan boğazın altından doğru bastırın,kafanızı iyice geriye yatırın ki en diplere kadar girsin.Gargarayı sağ sol 30ar sn kadar yapıyorum.
Haftada 1-2 gün de 1 yk sirke,1 sb su karıştırıp yapabilirsiniz.

Bitki çayı,bol su ve en önemlisi dil fırçalamak ve diş problemlerinizi çözmek.Dişinizde kaplama varsa altına yemek kalıntısı olursa,çürük,gömülü 20lik diş varsa bunlar da bakterileri artırıyor ve bademcik ceplerinde taş birikiyor.Ağız duşu aldım ama cok memnun kalmadım,diş ipi ile aynı görevi görüyor.

İlla okuyan olur birilerine faydalı olsun

Bende de var maalesef, kardeşim ağzın kokuyor dedi. O zaman uzun süre bi şey yememiştim gerçi. Ben anlamıyorum kokuyu, birine gidip de koklatamam :KK48: Evlenince de sıkıntı olur. Ben İbrahim Saraçoğlu'ndan adaçayı ve ebegümeci gargara tarifini yaptım.Sanki onu yapınca kesildi. Ama sonrasında yine oluşuyo.

Merhaba,tam olarak nereye ve nasıl bastınız? Bende de görünmüyor ama var olduklarını hissediyorum.Tam olarak dediğinizi yapmam lazım benim de.Feneri tutuyorum ama sağ ve solda bir şey yok.Zannediyorum boğaza doğru olan kısımlardalar ve nasıl cıkaracagız? Evet dediginiz gibi ayda bir daha cok koku yapıyor ve temizleme ihtiyacı duyuluyor.Doktorlar da cok büyük taş olmadıkca temizlemeye yanasmıyor,2 doktora sordum böyle dediler.O yüzden is basa düştü kendimiz temizleyeceğiz.Baya bir insan görüyorum bu dertten muzdaripler.Yardımcı olursanız cok sevinirim
Merhaba,bende çok çektim bu taşlardan.Daha önceleri böyle küçükken bilmiyordum bademcik taşı olduğunu sonra sonra öğrendim.O taşlar,bademciklerin içi girintili çıkıntılı oluyor ve o çukurlarda oluşuyor.Ve büyüdükçe artık görünür hale geliyor.Ben ağzımı açıp bakardım aynadan gördüğüm zaman o beyazlığı elime kürdan alıp o taşı çıkarırdım acayip pis kokardı o.Daha sonraları parmağımı bademcige bastırıyordum öyle de çıkıyordu benimki baya ilerlemişti sanırım.Her Doktor ameliyat yapmaya yanaşmıyor sanırım uğraşmak istemiyor.Bende kaç kere gittim hep geri çevrildim( bunun için değmezmiş ameliyat olmaya,ölüm riski varmış! vs) en son bir tane doktora gittim ona söyledim derdimi hemen dedi ameliyat çünkü genç kızsın sen dedi.Bende ölüm riski var dedi bir tane doktor dedim,güldü.Yolda yürürken de araba çarpar heryer ölüm riski,o doktorun işine gelmemiştir dedi.Bana güven verdi ve ameliyat oldum çok şükür yıllardır çektiğim şey geçti.İyi bir doktor bulun ve aldırın bence.

Merhaba,bende çok çektim bu taşlardan.Daha önceleri böyle küçükken bilmiyordum bademcik taşı olduğunu sonra sonra öğrendim.O taşlar,bademciklerin içi girintili çıkıntılı oluyor ve o çukurlarda oluşuyor.Ve büyüdükçe artık görünür hale geliyor.Ben ağzımı açıp bakardım aynadan gördüğüm zaman o beyazlığı elime kürdan alıp o taşı çıkarırdım acayip pis kokardı o.Daha sonraları parmağımı bademcige bastırıyordum öyle de çıkıyordu benimki baya ilerlemişti sanırım.Her Doktor ameliyat yapmaya yanaşmıyor sanırım uğraşmak istemiyor.Bende kaç kere gittim hep geri çevrildim( bunun için değmezmiş ameliyat olmaya,ölüm riski varmış! vs) en son bir tane doktora gittim ona söyledim derdimi hemen dedi ameliyat çünkü genç kızsın sen dedi.Bende ölüm riski var dedi bir tane doktor dedim,güldü.Yolda yürürken de araba çarpar heryer ölüm riski,o doktorun işine gelmemiştir dedi.Bana güven verdi ve ameliyat oldum çok şükür yıllardır çektiğim şey geçti.İyi bir doktor bulun ve aldırın bence.
Bademcik mi alınıyor yoksa taşlar mı? Sadece taşlarsa bi anlamı olmaz çünkü vücut yeniliyor. Sorunun kaynağını bulmalı.

Bademcik mi alınıyor yoksa taşlar mı? Sadece taşlarsa bi anlamı olmaz çünkü vücut yeniliyor. Sorunun kaynağını bulmalı.
Bademcik alınıyor komple. Çünkü taşlar zaten bademciğin içindeki ceplerde çukurlarda oluşuyor.Taslari temizlemek bir çözüm değil dediğiniz gibi sürekli vücut yeniliyor.Benim bademcik alındı çok şükür rahatladım,patalojiye gönderdi doktor birşey çıkmadı Allah'tan.ama iyi'ki almışız dedi çok kötü olmuş bademciklerin dedi.Kotu olmazmi yıllarca kürdan Çubuk parmağım ne bulursam basıyordum o taşları çıkarmak için 😐

Benim esimin tükürük bezinde tas var , doktor karbonatla gargara onerdi , tas hareket ettikce iltihap yapmasin diye esim bir sise suya bir kasik karbonat atip sabah aksam gargara yapiyor o suyle , belki iyi gelir size de
Merhaba benimde tükürük bezinde iltihap taş var ağzımda yanağımda şişlik şeklinde antibiyotik kullanıyorum ama hala faydasixolmadi acaba karbonatlı gargara sisligede iyi geliyor mu

Merhaba benimde tükürük bezinde iltihap taş var ağzımda yanağımda şişlik şeklinde antibiyotik kullanıyorum ama hala faydasixolmadi acaba karbonatlı gargara sisligede iyi geliyor mu
Ağrısına iyi geliyordu ama şişliği indirir mi bilemedim , şişliği antibiyotigin indirmesi lazim zaten, çok geçmiş olsun

X