Maske Tarifleri Bağımlılık Yaratacak Zerdeçal Maya Maskesi (Efsane İkili)

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta

denizaslim

Şahsına münhasır ironik insançağız..
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2009
3.609
15.005
Merhaba beslenme ve cilt bakımına çok meraklı biri olduğum için doğal ürünlerin içeriklerini mutlaka araştırırm daha önce maya maskesi yapıyordum ama çok aşırı bir değişiklik gözlemlemediğin için ona biraz hareket katmak istedim.

Öncelikli olarak zerdeçalın ciltteki etkilerinden biraz bahsedeyim. Zerdeçal cildi toksinlerden arındıran. çok ciddi şekilde cilt rengini açan, anti aging etkisi ile kırışıklıkları açan en en önemlisi gözlatı morluklarını geçiren ve cilt lekelerini azaltan harika bir baharat. Hal böyle olunca maya ile zerdeçalı bir araya getirmeye karar verdim. Sonuç şok edici oldu.

Sadece ilk seferde cilt rengim çok açıldı. Gözaltı morluklarım ciddi şekilde azaldı ve cildim ışıl ışıl oldu. O kadar şaşırdım ki.Şimdi haftada bir düzenli uyguluyorum. Bu zamana kadar büyük kayıp olmuş bu maskeyi denememek .Çünkü benim gözaltı morluklarım ve ton eşitsizliğim çok belirgindi. Şimdi pudra bile sürmesem cildim yinede pürüzsüz ve ışıl ışıl görünüyor.

Tarifine Gelince

1/2 tatlı kaşığı zerdeçal
1/2 tatlı kaşığı kuru maya
1 çay kaşığı bal (zorunlu değil ama olursa güzel olur)
Tüm malzemeleri bir kaba alın karıştırıp çok ama çok az su ekleyin. Krep kıvamında bir karışım elde ediyoruz. Yüzünüze bu karışımı bir makyaj fırçası ile uygulayıp kuruyana kadar bekleyin ılık su ile yıkayın

Not: Yüzünüzü yıkadıktan sonra zerdeçalın cildinizde sarı bir renk bıraktığını göreceksiniz. Çıkarmak için bir makyaj pedine yarıya yarıya su ile karıştırılmış elma sirkesi ile ya da karbonat ile yüzünüze peeling yaparak çıkarabilirsiniz.

X