Bağımlılık

Sabah açıyorum pc yi(10,30-11,00 cıvarı.Gece 1 cıvarına kadar).Tabii ev işi yemek yaparken açık kalıyor.Benimde bakıma muhtaç annem vardı,ama ozaman internet yokdu.:KK200:
Evet asıl ihaml etmek istemediğim ablam

instagram da sadece hobi amaçlı baktığım halde 1,5 saat ortalama yaptığımı farkettiğim anda nasıl bir oyunun içinde olduğumuzu anladım, social dilemma belgeselini izleyin.
ben instagram için kendime sınır koydum kullanım ortalamamı 20 dk ya duşurdum, ki eşim dostum ekli değil, kimseyi araştırıp karıştırmam öyle, sadece ilgi alanlarım bir de az biraz moda magazin sayfaları bile benim gunumun 16 da 1 ini alıyormuş. ona vereceğim zamanda yemek yapıyorum, kitap okuyorum, sohbet ediyoruz.
butun odaklanmamızı dikkatimizi parasız satın alıyorlar, gerçek köleleşmek bu, gerçekten ilk defa buyuk resim gördum ahhaaha.

valla her şeyin başı irade irade irade.

girmeyeceksiniz. mesela ben farkındayım son zamanlarda burada çok zaman harcıyorum,çünkü nispeten işlerim daha sakin şu an,ha bu süreci daha verimli geçirsem olmaz mı? süper olur ama bile isteye burada zaman öldürüyorum :)

insan alıştıkça alışıyor, o yüzden biraz zorlamanız lazım,ilkeleriniz olsun,günlük veya haftalık hedefleriniz olsun. ve mümkünse yapmadığınız zaman bir yaptırımı olsun. ne bileyim ailenizle yaşıyorsanız mesela size tatlı bir ceza ayarlayabilirler,örneğin televizyonda istediğiniz şeyi açmazlar, istediğiniz yere göndermezler vb...

ama her şey sizde bitiyor açıkçası,biraz iteklemeniz lazım.

eski uyeymişsin sen de burası insanı girdap gibi çekiyor değil mi diyecektim de, ben daha yenilerde farkediyorum nickini, nickin mi değişti?
artık her yerde otrera göruyorum forumda:)
yorumlarını beğeniyorum genelde notum olsun buraya.

eski uyeymişsin sen de burası insanı girdap gibi çekiyor değil mi diyecektim de, ben daha yenilerde farkediyorum nickini, nickin mi değişti?
artık her yerde otrera göruyorum forumda:)
yorumlarını beğeniyorum genelde notum olsun buraya.
evet canım gerçekten de çekiyor,çok teşekkür ederim ayrıca da,mutlu oldum :) :KK200:

evet değiştirdim nickimi,ama 2-3 sene pek giremedim,sonradan bu sene dedim bir gireyim bakayım neler olmuş ben yokken :))

bir daha da çıkamadım işte :KK53:

evet canım gerçekten de çekiyor,çok teşekkür ederim ayrıca da,mutlu oldum :) :KK200:

evet değiştirdim nickimi,ama 2-3 sene pek giremedim,sonradan bu sene dedim bir gireyim bakayım neler olmuş ben yokken :))

bir daha da çıkamadım işte :KK53:

bir "muge anlı" bir "bir derdim var" guilty pleasurelarımız ahahaha.
ben de çıkamıyorum.

Ama bak şöyle bişey var ben çok az uyuyorum 3-4 saat falan.
Bir de bişeylerle uğraşırken de ya dizi açıyorum ya YouTube dan bişeyler.
Böyle de kendimi avutmuş sayılır mıyım bilmiyorum ama 😅
3-4 saat uyku yetiyor mu gerçekten ? Yetiyorsa , Ben de isterdim az uykunun yetmesini😬

Telefon bırakmak icin uygulamalar var, benim ders calisirken kullandigim 'forest' mesela atıyorum 1 saatlik ağaç ekiyorsunuz, o büyüyor bu sirada telefondan hic bir uygulamaya girmenize izin vermiyor girince lütfen geri dön odaklanmaya devam et vs diyor. Yani eline alamayacagini bilince almıyorsun zaten. Uygulamayi kapatir girersen de ağacın kuruyor ormaninda kuru bir agac oluyor. Guzel bi uygulama ücretli ama ayni mantikla ucretsiz olanlari da vardi, önerilerde çıkıyor zaten hemen
Forest'i ben de kullandım çok işime yaradı işine odaklanmayı sağlıyor. Herkese tavsiye ederim. Ücretsiz zaten premium üyelik istersen o ücretli.

Telefon bırakmak icin uygulamalar var, benim ders calisirken kullandigim 'forest' mesela atıyorum 1 saatlik ağaç ekiyorsunuz, o büyüyor bu sirada telefondan hic bir uygulamaya girmenize izin vermiyor girince lütfen geri dön odaklanmaya devam et vs diyor. Yani eline alamayacagini bilince almıyorsun zaten. Uygulamayi kapatir girersen de ağacın kuruyor ormaninda kuru bir agac oluyor. Guzel bi uygulama ücretli ama ayni mantikla ucretsiz olanlari da vardi, önerilerde çıkıyor zaten hemen
Eline almiyor musun o uygulamadayken zaten elinde degil mi :işsiz:bu seferde agac dikme bagimlisi olcan, bunun icin elinde olacak saatlerce.. 😒 sadece diger uygulamalara cok girmekten kurtulacaksin..

Eline almiyor musun o uygulamadayken zaten elinde degil mi :işsiz:bu seferde agac dikme bagimlisi olcan, bunun icin elinde olacak saatlerce.. 😒 sadece diger uygulamalara cok girmekten kurkurtulacaksin.
Ağacı ekip kenara koyuyorsun 1 saat 2 saat belirledigin sureden sonra büyüyor. Elinde bakip yapabilecegin bir sey yok, gayet arayüzü sade. Oyun gibi bir sey degil de, ufak bir motivasyon. Nasil diyeyim hayati güzelleştiren ufak bi ayrıntı. Telefonu kapatip kenara koysan da ayni sey ama burda agac ektim diyorsun. Orman yapiyorsun, Ağaç büyüttükçe para biriktirip yeni ağaçlar aliyorsun vs vs.. tabiki herkes sevecek degil ben öneri olarak sunmuştum

Ağacı ekip kenara koyuyorsun 1 saat 2 saat belirledigin sureden sonra büyüyor. Elinde bakip yapabilecegin bir sey yok, gayet arayüzü sade. Oyun gibi bir sey degil de, ufak bir motivasyon. Nasil diyeyim hayati güzelleştiren ufak bi ayrıntı. Telefonu kapatip kenara koysan da ayni sey ama burda agac ektim diyorsun. Orman yapiyorsun, Ağaç büyüttükçe para biriktirip yeni ağaçlar aliyorsun vs vs.. tabiki herkes sevecek degil ben öneri olarak sunmuştum
O telefonu alinca kenara koyamayanlar agaci ektikten aonra da koyamaz 😁 agac buyudu mu bahanesiyle on defa alir eline

X